Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα.Νόμιζα ότι μέσου αυτού του προγράμματος θα γινόταν η δουλειά...

 

Τώρα μπαίνω μέσο opera από το wifi ανοίγω το RapidShare για να κατεβάσω κάτι και εκεί που είναι να κατεβούνε τα δευτερόλεπτα όπως γίνετε με το pc κολλάει και πάπαλα.... Αυτό πως αντιμετωπίζεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως δεν μπορει να κατεβασει επειδη δεν μπορει να δημιουργησει το pop up παραθυρο οπως γινεται στον υπολογιστή
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

πως παιζω mp3 αρχεια μεσω του powermp3;δεν βρισκει τα τραγουδια που εχω στο κινητο...

 

Πρέπει να πας

Options > My music > Options > Update music

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβάζεις μέσω αυτού του προγράμματος, απλά χρησιμοποιείς το εν λόγω πρόγραμμα για να αναγνωρίζει τα αρχεία rar που κατεβάζεις από το rapidshare.

Όλο αυτό γίνεται διότι ο ενσωματωμένος browser δεν έχει τη δυνατότητα να κατεβάζει αρχεία για τα οποία δεν υπάρχει εφαρμογή στο κινητό που να τα υποστηρίζει. Χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα αυτό τροποποιούμε ένα αρχείο ρυθμίσεων του ώστε να ξεγελάς των browser πως τα αρχεία rar υποστηρίζονται και έτσι να τα κατεβάζει.

 

Πάνω σε αυτή τη δυνατότητα, εγώ έχω το Ν82 με την έκδοση v20.0.062 και θέλω να ρωτήσω αν αναβαθμιστώ με τη τελευταία έκδοση την v30 θα έχω πάλι αυτή τη δυνατότητα να πειράζω το αρχείο coreplayer.txt; Ρωτάω γιατί άκουσα ότι με την τελευταία έκδοση μπλοκάρεται η δυνατότητα γενικά να ... χακάρεις.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Exω βάλει στο κινητό μου E65 το smartmovies 3.41. Toυ έβαλα μια ταινία 800ΜΒ avi (Ζίκος).Την παίζει κανονικά αλλά δεν ακούγετε ηχος.Ξέρετε τι φταίει??
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το καινουργιο το x-plore τι παιζει?

ακουσα οτι ειναι προβληματικο...ισχυει κατι τετοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προβληματικό... Κρακ δεν υπάρχει ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να περιμενεις 3sec για να μπεις κ να βγεις απο την εφαρμογη???

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω βάλει και δεν ξέρω αν γίνεται το ίδιο με τις προηγούμενες εκδόσεις (τα τρία δευτερόλεπτα που λες) ή κλειδώνει η εφαρμογή ολόκληρη, όπως συμβαίνει και με άλλες εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω βάλει και δεν ξέρω αν γίνεται το ίδιο με τις προηγούμενες εκδόσεις (τα τρία δευτερόλεπτα που λες) ή κλειδώνει η εφαρμογή ολόκληρη, όπως συμβαίνει και με άλλες εφαρμογές.

 

οκ σ'ευχαριστω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτή τη δυνατότητα, εγώ έχω το Ν82 με την έκδοση v20.0.062 και θέλω να ρωτήσω αν αναβαθμιστώ με τη τελευταία έκδοση την v30 θα έχω πάλι αυτή τη δυνατότητα να πειράζω το αρχείο coreplayer.txt; Ρωτάω γιατί άκουσα ότι με την τελευταία έκδοση μπλοκάρεται η δυνατότητα γενικά να ... χακάρεις.

Ότι δεν είναι hackable η 30.xx, είναι γεγονός.

Τώρα όσο αφορά το συγκεκριμένο κόλπο, δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και δεν είναι αποθηκευμένο το "coreplayer.ext" σε ένα από τους φακέλους Sys, Private οι οποίοι είναι απροσπέλαστοι δίχως χακάρισμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Exω βάλει στο κινητό μου E65 το smartmovies 3.41. Toυ έβαλα μια ταινία 800ΜΒ avi (Ζίκος).Την παίζει κανονικά αλλά δεν ακούγετε ηχος.Ξέρετε τι φταίει??

Δοκιμασες και αλλη ταινια η μονο αυτην?

οκ σ'ευχαριστω..

Mετα απο μερικες ημερες η εφαρμογη θα ληξει δεν θυμαμε ποσες ημερες ακριβως. Εαν περασες την 1.30 υπαρχει τροπος να γυρισεις στην 1.22 χωρις format.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω βάλει και δεν ξέρω αν γίνεται το ίδιο με τις προηγούμενες εκδόσεις (τα τρία δευτερόλεπτα που λες) ή κλειδώνει η εφαρμογή ολόκληρη, όπως συμβαίνει και με άλλες εφαρμογές.

Όχι, απλά όταν την ανοίγεις και την κλείνεις, περιμένεις 3 δευτερόλεπτα. Το μέτρημα του κλεισίματος το παρακάμπτω κλείνοντας την εφαρμογή απο το taskman.

παιδια με το καινουργιο το x-plore τι παιζει?

ακουσα οτι ειναι προβληματικο...ισχυει κατι τετοιο?

Το αντίθετο, είναι η πιο χρήσιμη εφαρμογή για 3rd edition και, προσωπική μου άποψη, με την έκδοση 1.30, η εφαρμογή έγινε καλύτερη απο ποτέ. Βάλτην άφοβα. Και τα 3 δευτερόλεπτα που καθυστερεί όταν την ανοίγεις δεν είναι τίποτα μπροστά στις δυνατότητές της.

 

Την κατεβάζεις απο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα και james bond.Οταν ξεκίνησε η ταινία έιχε μουσική αλλά όταν αρχιασαν να μιλάνε δεν είχα ήχο.

Mε ποια εφαρμογη ανοιγεις τα .avi? Δοκιμασε και με αλλους player

Το αντίθετο, είναι η πιο χρήσιμη εφαρμογή για 3rd edition και, προσωπική μου άποψη, με την έκδοση 1.30, η εφαρμογή έγινε καλύτερη απο ποτέ. Βάλτην άφοβα. Και τα 3 δευτερόλεπτα που καθυστερεί όταν την ανοίγεις δεν είναι τίποτα μπροστά στις δυνατότητές της.

 

Την κατεβάζεις απο εδώ.

Πιστευω πως ειναι καλυτερα να μην βαλει thn 1.30 γιατι οπως εγραψα παραπανω αργα η γρηγορα θα ληξει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω Γιάννη. Δεν έχει τέτοιο περιορισμό παρά μόνο τα 3 δευτερόλεπτα. Στο Ν82 έχω την 1.22 χωρίς χακ και δεν έχει λήξει μήνες. Το διάβασες κάτω οτι θα λήξει;
Link to comment
Share on other sites

Σαν να θυμαμαι οτι oι πρωτες vesion του x-plore εληγαν μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ισως να κανω και λαθος. Δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα απο την στιγμη που εχει συμβει αυτο στο Ν82 σου δεν αμφιβαλω. :) Οπως και να εχει αυτα τα 3 δευτερολεπτα κατα το ανοιγμα - κλεισιμο της εφαρμογης δεν τα μπορω καθολου. Προσωπικα θα παραμεινω στην 1.22 μεχρι να βρεθει λυση..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να εγκαταστήσω το PYTHONFORS60_1_4_0RC1_3RDED.sis για το Mobilex στο Ν79, βγάζει μήνυμα "Το πιστοποιητικό έχει λήξει". Υπάρχει λύση γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να εγκαταστήσω το PYTHONFORS60_1_4_0RC1_3RDED.sis για το Mobilex στο Ν79, βγάζει μήνυμα "Το πιστοποιητικό έχει λήξει". Υπάρχει λύση γι' αυτό;

 

S60 Platform FAQ ερωτηση #4

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα.. :)

 

Eπισης κανε απεγκατασταση και εγκατεστησε στην συσκευη σου την τελευταια version του Python

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2600815#post2600815

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...