Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω τους φιλους asikis και gianpithio.Για την ωρα δοκιμαζω τον any dvd converter κ βλεπω καλα αποτελεσματα.Μονο μακαρι να μπορουσα να cropαρω την εικονα σε πιο wide αναλογια;) .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα την κανονική έκδοση γιατί η trial θα τελείωνε και πάλι μου ζητάει κωδικό ενεργοποιήσης τον οποιο λέει ότι μπορώ να πάρω μέσα απο το site αλλά πουθενά δεν βρήκα στο site τους κάτι τέτοιο...

Μπορείς να το δεις εδώ:

http://www.kaspersky.com/mobile_security_trial

 

ναι εχεις δικιο !ενταξει τοτε το μονο που ζηταω ειναι μια εφαρμογη που να κλειδωνει το τηλεφωνο αλλα να μπορει να ενεργοποιηθει και να απενεργοποιηθει οποτε θελω σαν το κλειδωμα των πληκτρων των νοκια.οχι μετα απο καποια λεπτα!

Μετά απο καθε κληση καθαρισε το αρχειο κλησεων ωστε το bluetooth να μην μπορει να καλεσει τον τελευταιο αριθμο κατα λαθος.

NUEDO
Link to comment
Share on other sites

@NUEDO απαγορευεται απο τους κανονες του forum να δινεις κωδικους απο προγραμματα κανε τροποποιηση στο ποστ σου :!:

 

Εαν θελεις να προσθεσεις κατι σε ενα μηνυμα που το ξεχασες χρησιμοποιησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@NUEDO απαγορευεται απο τους κανονες του forum να δινεις κωδικους απο προγραμματα κανε τροποποιηση στο ποστ σου :!:

 

Εαν θελεις να προσθεσεις κατι σε ενα μηνυμα που το ξεχασες χρησιμοποιησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

Οκ gianpithio.Απλα ήταν το Trial κλειδί μέσα απο το site της Kaspersky.

NUEDO
Link to comment
Share on other sites

Δεν εδωσα σημασια ειδα τον κωδικο και σου το ειπα :O

Εαν θελεις μπορεις να τον ξαναβαλεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα προγραμμα, που να κανει εγγραφη συνομιλιας στην καρτα μνημης, χωρις να ακουγεται το default beep κατα τη διαρκεια της εγγραφης. Αν μαλιστα γραφει σε mp3 και ειναι ευχρηστο με επιλογες, τοσο το καλυτερο.

 

Εχετε να προτεινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το TotalRecall
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το TotalRecall

 

Να ρωτησω το εξης:

εχω βρει και το alon dictaphone, το οποιο μαλιστα κανει και εγγραφη ως mp3!

Αλλα το θεμα ειναι οτι εγω περιμενα, να μπορω να εχω επιλογη κατα τη διαρκεια μιας κλησης, να κανει εγγραφη.

Οχι να πρεπει, ενω μιλαω, να παω να ανοιξω το προγραμμα και να πατησω record.

 

Ετσι, για να μπορω να εχω εγγραφη οποτε θελω, με το alon dictaphone, αναγκαζομαι να εχω μονιμως το προγραμμα ανοικτο. Ειναι λυση ομως αυτη?

Ειναι ο μονος τροπος?

 

Δεν μπορει το x προγραμμα να προσθετει μια επιλογη στο μενου της κλησης, διχως να ειναι ανοικτο συνεχεια, και οταν θελω εγγραφη, να πατω κατα την κληση και να ξεκιναει?

 

Ξερετε κατι σχετικο περι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση ξερει καποιος αν υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια να μπορεις να βλεπεις ζωντανα τηλεοραση στο κινητο ...?? (κανονικα ή και μεσω vodafone live?) :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω το εξης:

εχω βρει και το alon dictaphone, το οποιο μαλιστα κανει και εγγραφη ως mp3!

Αλλα το θεμα ειναι οτι εγω περιμενα, να μπορω να εχω επιλογη κατα τη διαρκεια μιας κλησης, να κανει εγγραφη.

Οχι να πρεπει, ενω μιλαω, να παω να ανοιξω το προγραμμα και να πατησω record.

 

Ετσι, για να μπορω να εχω εγγραφη οποτε θελω, με το alon dictaphone, αναγκαζομαι να εχω μονιμως το προγραμμα ανοικτο. Ειναι λυση ομως αυτη?

Ειναι ο μονος τροπος?

 

Δεν μπορει το x προγραμμα να προσθετει μια επιλογη στο μενου της κλησης, διχως να ειναι ανοικτο συνεχεια, και οταν θελω εγγραφη, να πατω κατα την κληση και να ξεκιναει?

 

Ξερετε κατι σχετικο περι του θεματος?

 

υπαρχουν τετοιες εφαρμογες..αλλα τουλαχιστον σε μενα,παρολο που δουλευουν ρολοι,ακουγεται το beep στη κληση..:(

δεν ξερω ποιο κινητο εχεις..δοκιμασε το best dictaphone !

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τετοιες εφαρμογες..αλλα τουλαχιστον σε μενα,παρολο που δουλευουν ρολοι,ακουγεται το beep στη κληση..:(

δεν ξερω ποιο κινητο εχεις..δοκιμασε το best dictaphone !

Με το Ultimate VR, μπιπ δεν ακούγεται και δουλευει αψογα ...

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για το kaspersky mobile security απο τον illusion ετσι? το ανοιγεις και στην κρτελα miscellaneous εχει anti-theft. αντε να καταφερουμε να σε βοηθησουμε κι εμεις καμια φορα !!!

 

Επαναφέρω ενα παλιό post...Στην επιλογη SIM watch έχει μια επιλογή block device.Τί κάνει αυτή η επιλογή ξέρουμε;;;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου βρηκα αυτο:

 

Brief description

 

Talkonaut is freely available, VoIP enabled, Google Talk like application for your mobile phone. Basically, there are two editions of Talkonaut: the one for Symbian s60 based Nokia mobile handsets, and the other one for J2ME platform which is available on a large scale of mobile phones, including Windows Mobile and Palm handsets. Talkonaut supports Jabber, Google Talk, ICQ, MSN, AIM and Yahoo networks for chatting and voice calling.

 

The ourstanding feature of Symbian S60 edition of Talkonaut is "VoIP over GPRS" capability, that allows you to make free long distance and overseas calls utilizing your data connection such as GPRS, EDGE, 3G or WIFI.

 

Features

 

* Free calls to Google Talk, MSN/Live Messenger, Yahoo Messenger, SIP phones and other Talkonaut fellows right from your mobile over GPRS, EDGE, 3G or WIFI connection.

 

* Talkonaut 4.0 Cheap calls to mobile and landline phones using GTalk2VoIP infrastructure.

 

* Free calls using your existing SIP accounts from major public SIP services like: voipstunt.com, sipnet.ru, etc.

 

* Sending and receiving IM messages and invitations for all major IM networks: Google Talk, Jabber, ICQ, MSN, AIM and Yahoo.

 

* User-defined status messages and displaying status messages of your contacts right in the roster.

 

* Flexible contact list management: searching, adding, removing and renaming contacts; organizing contacts in groups by IM network type; user-defined groups of contacts.

 

* Intuitive full-screen graphics, with tabs and popup messages; well structured menus, quick access by hot-keys and lots more.

 

* Navigation using joystick and key-pad (customizable), support for touch-screen inputs (stylus).

 

* Built-in smileys support.

 

* Customizable alarms and notifications using sounds and vibration.

 

* Multi-language: English, German, Spanish, French, Italian, Ukrainian and Russian languages are currently supported.

 

* Viewing contacts' vCards; modifying your own vCard.

 

* Multi-user chats (text conferences) complient with Jabber standard. Lots of existing chat rooms available.

 

* Talkonaut 4.0 Full-featured conference moderation and private chat support.

 

* File transfer according to Jabber standard.

 

* Support for Jabber Service Discovery to work with other IM transports, to search ICQ contacts and to send SMS messages over Mail.RU Agent.

 

* Support for ZLib traffic compression, which reduces GPRS traffic consumeption in 5-10 times.

 

* Support for encrypted SSL connection.

 

* Support for HTTP Binding which makes possible to use Talkonaut over WAP and limited GPRS connections.

 

* Support for modified User-Agent to pass proxy connection for some mobile carriers (O2 in Germany).

 

* QWERTY input support for mobile phones with QWERTY keyboards (like: Nokia E61, Nokia E70, QTEK 9100, etc).

 

Υποτιθεται πως πειτρπει ολες τις port,αρα προφανως και την 80,που ουσιαστικα θα μπορεσει κανεις να το χρησιμοποιησει κανεις εχοντας ενργοποιησει την υπηρεσια non-sto plus της wind.

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?Επειδη κατι τετοιο εμενα προσωπικα με ενδιαφερει αρκετα,και θα ηθελα να μαθω κατα ποσο κατι τετοιο ειναι εφικτο.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ενα παλιό post...Στην επιλογη SIM watch έχει μια επιλογή block device.Τί κάνει αυτή η επιλογή ξέρουμε;;;

 

αν τικαρεις αυτη την επιλογη με το που αλλαξει η σιμ βγαινει μηνυμα στην οθονη

απο το κασπερσκι που ζηταει τον κωδικο που εχεις βαλει. :)

Link to comment
Share on other sites

αν τικαρεις αυτη την επιλογη με το που αλλαξει η σιμ βγαινει μηνυμα στην οθονη

απο το κασπερσκι που ζηταει τον κωδικο που εχεις βαλει. :)

 

Καλό αυτό...Έτσι όμως στέλνει τον αριθμό της νέας SIM στους 2 απο πάνω αριθμούς που έχουμε ορίσει;;;

Υπάρχει περίπτωση να κάνει format ο αλλος κ να χαθεί το antivirus??Μιλάω για format prin ανοιξει το κινητό με το συνδιασμό πλήκτρων που δεν θυμάμαι!

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Eαν γινει αυτο θα χαθει ,για να το κανει καποιος αυτο πρεπει να ειναι πολη ψαγμενος..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

guys πως μπορω μεσω wlan+vnc να βλεπω στο κινητο οτι γινεται στην οθονη του υπολογιστη μου?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το ανοίγεις.

Θα σου ζητήσει χώρα, ημερομηνία και ώρα μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετα το format το κινητο το ανοιγουμε κανονικα η κανουμε και κατι αλλο?

 

Κανονικά το ανοίγεις, είναι σα να το πήρες από τη μάνα του.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

guys πως μπορω μεσω wlan+vnc να βλεπω στο κινητο οτι γινεται στην οθονη του υπολογιστη μου?

 

πολύ καλό αυτό αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι.. αν βρεις πες μας! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει 2-3 vnc εφαρμογες στα γνωστα μαγαζακια αλλα ακομα δεν εχω επισπευσει τις διαδικασιες.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Mozilla shows off Firefox Mobile concept!

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/05/fox00.jpg

 

Περισσότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...