Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καθε κινητο εχει διαφορετικα ηχεια οποτε σε αλλα μπορει να λειτουργει και σε αλλα οχι. :O

 

Στο Ν82 μου που το δοκιμασα μαλλον δεν κανει δουλεια σε ενα Ericsson ενος φιλου μου στρατιωτικου οταν το δοκιμασε ξετρελαθηκε.. :)

 

Καλά, θα σας πώ το βράδυ:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ καλό μόνο και σαν ιδέα! :)

χεχεχεεεε

 

ουσιαστικά παίζει ένα sweep ανάμεσα στα 5.000-20.000hz και είναι λίγο εκνευριστικό

 

όμως να προσθέσω ότι για τέτοια συχνότητα που μιλάμε το κύμα είναι πάρα πολύ κατευθυντικό κι έτσι σε ένα σημείο που "κοιτάει" το ηχείο να κάνει όντως δουλεία και λίγο δίπλα όχι καθώς κι αν μπει σε μία τσέπη (ή κάπου) το σήμα ακυρώνεται τελείως, λόγο του πολύ μικρού μήκους κύματος που έχει η εν λόγο συχνοτική περιοχή!

 

αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που δημιουργείται στο Ν82 του Γιάννη μάλλον είναι κάτι κοινό στα περισσότερα τηλέφωνα με στερεοφωνικά ακουστικά. Πιθανότατα λαμβάνει χώρα κάτι που λέγεται phase cancellation και συμβαίνει όταν ένας ήχος αναπαράγεται πανομοιότυπα από δύο ηχεία, ουσιαστικά διφωνικά. Και αυτό συμβαίνει και σε συνδυασμό με τη συχνοτική περιοχή του ήχου που εκπέμπεται από τα ηχεία, που από ό,τι είδα στα screenshots είναι αρκετά υψηλή (κοντά στο ανώτατο όριο του ακουστού φάσματος - ~20κHz).

Και επίσης αυτό το sweep (το σκαμπανέβασμα +/- 5kHz) που ανέφερε κάποιος φίλος πιο πριν είναι που κάνει τη δουλειά.

Δεν είναι ακριβώς sweep μεταξύ 5kHz και 20kHz, αυτό θα ήταν εύκολα ακουστό, αλλά ουσιαστικά κάνει ένα sweep με τρεις κεντρικές συχνότητες: 15kHz, 20kHz και 25kHz και το εύρος είναι 5kHz. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα τη βοήθεια σας γιατί αντιμετωπίζω ένα μάλλον σοβαρό πρόβλημα.

Από τον X-Plore File Manager βλέπω ότι στην μνήμη τηλεφώνου οι φάκελοι Private και Sys δεν έχουν τίποτα μέσα.Επίσης δεν μπορώ ούτε να κάνω επικόλληση κανένα αρχείο μέσα στους συγκεκριμένους φακέλους.Γενικά οι φάκελοι αυτοί είναι σαν να μήν υπάρχουν.

Καμιά ιδέα??? Αν κάνω hard format θα επανέλθουν οι φάκελοι???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα τη βοήθεια σας γιατί αντιμετωπίζω ένα μάλλον σοβαρό πρόβλημα.

Από τον X-Plore File Manager βλέπω ότι στην μνήμη τηλεφώνου οι φάκελοι Private και Sys δεν έχουν τίποτα μέσα.Επίσης δεν μπορώ ούτε να κάνω επικόλληση κανένα αρχείο μέσα στους συγκεκριμένους φακέλους.Γενικά οι φάκελοι αυτοί είναι σαν να μήν υπάρχουν.

Καμιά ιδέα??? Αν κάνω hard format θα επανέλθουν οι φάκελοι???

 

Καλημερα

Δεν εχεις access στους συγκεκριμενους φακελους :!:

Μονο στην περιπτωση που θα κανεις hack ,δες το αναλογο

θεμα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα nervous μήπως υπάρχει κι ένα link γι αυτό? για να το κάνεις hack εννοώ.. :)

Καλημέρα!

Δες σε αυτό το θέμα S60 - Hacks & Patches

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που δημιουργείται στο Ν82 του Γιάννη μάλλον είναι κάτι κοινό στα περισσότερα τηλέφωνα με στερεοφωνικά ακουστικά. Πιθανότατα λαμβάνει χώρα κάτι που λέγεται phase cancellation και συμβαίνει όταν ένας ήχος αναπαράγεται πανομοιότυπα από δύο ηχεία, ουσιαστικά διφωνικά. Και αυτό συμβαίνει και σε συνδυασμό με τη συχνοτική περιοχή του ήχου που εκπέμπεται από τα ηχεία, που από ό,τι είδα στα screenshots είναι αρκετά υψηλή (κοντά στο ανώτατο όριο του ακουστού φάσματος - ~20κHz).

Και επίσης αυτό το sweep (το σκαμπανέβασμα +/- 5kHz) που ανέφερε κάποιος φίλος πιο πριν είναι που κάνει τη δουλειά.

Δεν είναι ακριβώς sweep μεταξύ 5kHz και 20kHz, αυτό θα ήταν εύκολα ακουστό, αλλά ουσιαστικά κάνει ένα sweep με τρεις κεντρικές συχνότητες: 15kHz, 20kHz και 25kHz και το εύρος είναι 5kHz. ;)

 

panosz75 τελικά αξίζει να το βάλω στο Ν82;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας το AntiGnat κανει δουλεια?

το δοκιμασε κανεις το βραδυ?

Εαν θελετε εχω ακομη ενα παρομιο προγραμμα

σε .jar που βγαζει διαφορετικο ηχο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή είναι απάντηση τρεχαγυρευόπουλος που κάθε άλλο παρά απο κινητό μπορεί κάποιος να αξιοποιήσει. Μόνο απο pc μπορώ να κάνω το τόσο ψάξιμο. Εγώ ήθελα κάτι πιό άμεσο. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό εδώ το τοπικ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2348512#post2348512 αναφέρεται μια ωραία εφαρμογη το interactive voice call manager που μπορείς να διαχειριστείς εισερχόμενες κλήσεις.

 

Που μπορόυμε να βρούμε αυτή την εφαρμογή για Ν95??

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό εδώ το τοπικ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2348512#post2348512 αναφέρεται μια ωραία εφαρμογη το interactive voice call manager που μπορείς να διαχειριστείς εισερχόμενες κλήσεις.

 

Που μπορόυμε να βρούμε αυτή την εφαρμογή για Ν95??

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι απάντηση τρεχαγυρευόπουλος που κάθε άλλο παρά απο κινητό μπορεί κάποιος να αξιοποιήσει. Μόνο απο pc μπορώ να κάνω το τόσο ψάξιμο. Εγώ ήθελα κάτι πιό άμεσο. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ.

 

Aυτη η απαντηση εχει τα link απο οπου μπορεις να κατεβαζεις θεματα και το link για να μπορεις να κατεβασεις οτι ειδους αρχεια θελεις στο κινητο σου απλα θελει λιγο ψαξιμο. Δεν υπαρχει αλλος τροπος. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aυτη η απαντηση εχει τα link απο οπου μπορεις να κατεβαζεις θεματα και το link για να μπορεις να κατεβασεις οτι ειδους αρχεια θελεις στο κινητο σου απλα θελει λιγο ψαξιμο. Δεν υπαρχει αλλος τροπος. :)

 

Εγώ που είμαι άσχετος με το θέμα αλλά που θα ήθελα να δώσω σωστή και άμεση βοήθεια σε κάποιον που δεν ξέρει, θα του έδινα ως παράδειγμα κάτι τέτοιο.

-----

Εσύ που είσαι πολύ πιό έμπειρός μου έδωσες link του myphone!!!!!! το οποίο παραπέμπει σε 1 σωρό άλλα, εκ των οποίων τα μισά δεν δουλεύουν!!!! και απ'τα υπόλοιπα που λειτουργούν τα μισά ζητούν χρήματα, η εγγραφή!!!!!

Και όλα αυτά ενώ σου είπα πως μπήκα απο το Νόκια που όπως ξέρουμε όλοι είναι δύσχρηστο για ίντερνετ και χρονοβόρο.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εγκαταστησει το Emtube (1.0.10) σε Nokia n82 αλλα οταν παταω view για να δω κάποιο video μου βγαζει αυτο "emtube was redirected to html page instead of flv movie!

check your proxy settings."Ξερεις κανείς κάτι για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι άσχετος με το θέμα αλλά που θα ήθελα να δώσω σωστή και άμεση βοήθεια σε κάποιον που δεν ξέρει, θα του έδινα ως παράδειγμα κάτι τέτοιο.

-----

Εσύ που είσαι πολύ πιό έμπειρός μου έδωσες link του myphone!!!!!! το οποίο παραπέμπει σε 1 σωρό άλλα, εκ των οποίων τα μισά δεν δουλεύουν!!!! και απ'τα υπόλοιπα που λειτουργούν τα μισά ζητούν χρήματα, η εγγραφή!!!!!

Και όλα αυτά ενώ σου είπα πως μπήκα απο το Νόκια που όπως ξέρουμε όλοι είναι δύσχρηστο για ίντερνετ και χρονοβόρο.

 

Σου εδωσα τα link που χρησιμοποιουμε ολοι μας. Επισης επειδη το κινητο σου μπορει να κατεβασει μονο .zip αρχεια σου εδωσα και το link οπου με αυτο το κολπο θα μπορεις να κατεβαζεις οτι αρχεια θελεις. Εαν εσυ δεν θελεις να το ψαξεις δεν μπορω να κανω κατι για αυτο. Καλυτερα να τελειωσει εδω η κουβεντα μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλουμε τον οπερα sis η το οπερα μινι 4.1θα μπορουμε να κατεβασουμε και αλλα αρχεια εκτος απο zip?η οχι
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να κανεις το κολπο που υπαρχει εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2284727#post2284727

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι το διαβασα αυτο και ειναι καλο κολπο αλλα ελεγα μηπως υπαρχει και κανα αλλο τρικ...ολα τα s60 ειναι ετσι?ρωταω γιατι στα uiq δεν υπαρχει αυτος ο περιορισμος και κατι αλλο ποια αρχεια δεν κατεβαζει εκτος απο rar

thanks

Link to comment
Share on other sites

.sis. .exe δεν ξερω τι αλλο να σου πω για αυτα τα δυο το εχω δοκιμασει οταν χρειαστηκε να κατεβασω απο το rapidshare και το router του γειτονα γιατι ειχα προβλημα με το δικο μου.. :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εγκαταστησει το Emtube (1.0.10) σε Nokia n82 αλλα οταν παταω view για να δω κάποιο video μου βγαζει αυτο "emtube was redirected to html page instead of flv movie!

check your proxy settings."Ξερεις κανείς κάτι για αυτό?

 

Υπαρχει ενα προβλημα με το emtube...δοκιασε το Mobitubia..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι απάντηση τρεχαγυρευόπουλος που κάθε άλλο παρά απο κινητό μπορεί κάποιος να αξιοποιήσει. Μόνο απο pc μπορώ να κάνω το τόσο ψάξιμο. Εγώ ήθελα κάτι πιό άμεσο. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ.

 

θα πρεπει να το ψαξεις και λιγο μονος σου .

Ως γνωστο αμεσα λινκ απαγορευονται . :!:

Ελπιζω να εγινα κατανοητος ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δηλαδι δεν κατεβαζει τα ποιο χρησιμα αρχεια ε.. τη μακακια ειναι ειναι αυτη μηπως διορθωνετε με κανενα πατσ
Link to comment
Share on other sites

δηλαδι δεν κατεβαζει τα ποιο χρησιμα αρχεια ε.. τη μακακια ειναι ειναι αυτη μηπως διορθωνετε με κανενα πατσ

Δες εδώ: http://symbianwebblog.wordpress.com/2008/03/20/hot-download-every-file-format-with-the-s60-browser/

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...