Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! παιδια 8α η8ελα να μ πειτε κανενα καλο προγραμματακι για το ν82 γτ το σαββατο 8α ερ8ει στα χερια μ και 8α πρεπει να εχουμε κανει προεργασια..:D και κατι αλλο το νοκμοτε ειναι καλο προγραμματακι αξιζει..και αν μπορειτε να μ δωσετε την διευ8υνση να το κατεβασω γιατι δν το βρισκω που8ενα..:blink:

 

ευχαριστω πρωκαταβολικα..!:p

 

Μια λίστα με χρήσιμα προγράμματα μπορείς να δεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200061

 

Θα τα βρεις στα γνωστά μέρη όλα αυτά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! παιδια 8α η8ελα να μ πειτε κανενα καλο προγραμματακι για το ν82 γτ το σαββατο 8α ερ8ει στα χερια μ και 8α πρεπει να εχουμε κανει προεργασια..:D και κατι αλλο το νοκμοτε ειναι καλο προγραμματακι αξιζει..και αν μπορειτε να μ δωσετε την διευ8υνση να το κατεβασω γιατι δν το βρισκω που8ενα..:blink:

 

ευχαριστω πρωκαταβολικα..!:p

Καλώς να το υποδεχτείς.

Δες εδώ για να μάθεις σιγά σιγά τι παίζει από εφαρμογές.

 

Που θα τα βρεις όλα αυτά δες εδώ.

 

 

dmarccos με πρόλαβες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια..!!!:D( αρχιζω να καταβαζω)

και κατι τελευταιο..:p αυτα που 8α ηταν καλο να τα απο8υκευσω στην μνημη του κινητου 'η στου τηλ..?

[sIGPIC][/sIGPIC]S0nGoKU
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια..!!!:D( αρχιζω να καταβαζω)

και κατι τελευταιο..:p αυτα που 8α ηταν καλο να τα απο8υκευσω στην μνημη του κινητου 'η στου τηλ..?

 

Καλύτερα να χρησιμοποιείς τη μνήμη του κινητού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια..!!!:D( αρχιζω να καταβαζω)

και κατι τελευταιο..:p αυτα που 8α ηταν καλο να τα απο8υκευσω στην μνημη του κινητου 'η στου τηλ..?

Όπου θέλεις φίλε.

Προσωπικά προτιμώ να εγκαθιστώ τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη. Έτσι δεν έχω το γνωστό πρόβλημα (η μνήμη χρησιμοποιείται) όταν θέλω να συνδέσω το κινητό ως μέσο μαζικής αποθήκευσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όπου θέλεις φίλε.

Προσωπικά προτιμώ να εγκαθιστώ τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη. Έτσι δεν έχω το γνωστό πρόβλημα (η μνήμη χρησιμοποιείται) όταν θέλω να συνδέσω το κινητό ως μέσο μαζικής αποθήκευσης.

 

egw ta vazw stin ekswteriki mnimi gt an kapoia efarmogi dimiourgei provlima na min kanw hard reset tin suskeui alla tin karta;)Opou voleuei ton ka8ena

(dn exw greek sto pc)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

egw ta vazw stin ekswteriki mnimi gt an kapoia efarmogi dimiourgei provlima na min kanw hard reset tin suskeui alla tin karta;)Opou voleuei ton ka8ena

(dn exw greek sto pc)

 

 

Αν κάποια εφαρμογή δημιουργεί πρόβλημα , τότε την σβήνεις.

Δεν χρειάζεται να κάνεις format τη μνήμη που είναι αποθηκευμένη.

Άλλωστε, ακόμα και αν μια εφαρμογή είναι στην κάρτα, κατά την εγκατάστασή της σίγουρα αποθηκεύονται αρχεία της στην μνήμη του κινητού.

Αλλιώς, αν έβαζα στο κινητό μου την κάρτα μνήμης σου, θα έπρεπε να μπορούσα κατευθείαν να χρησιμοποιήσω και τις εφαρμογές σου;)(αλλά προφανώς δεν μπορώ)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Έχω μαζέψει μια -δυο ερωτήσεις:)

 

1ον: Με τα sms έχω το εξής: Ενώ μπορώ να τα μεταφέρω στο pc μέσω του pc suite, μετά δεν μπορώ να τα ξαναπεράσω στο κινητό από το pc μου.

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό?

 

2ον: ψάχνω πρόγραμμα για επαναλαμβανόμενη περιοδική ειδοποίηση σε εισερχόμενα sms και αναπάντητες κλήσεις.

Υπάρχει τπτ?

 

Thx:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

mConnection (beta)

Take the Internet traffic under your control

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/04/mc01.jpg http://www.symbian-freak.com/images/news/08/04/mc02.jpg

Now there is a freeware application for Symbian 9 Series 60 devices, which shows the amount of used traffic and current speed of your connection.

 

Περισσότερα...

Donwload

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα χρησιμοποιησε τον SmartMovie και εγω χθες που εβαλα τον CorePlayer οταν δοκιμασα να ανοιξω ενα .rar μου ανοιγε αυτος αλλα επειδη αλλαξα καποια ρυθμιση μεσα σε αυτον νομιζα οτι εφταιγε αυτο. :)

 

 

 

Υπαρχει καποιος τροπος η καποια ρυθμιση για να μπορουμε να αποθηκευσουμε τα αρχεια που κατεβαζουμε με τον παραπανω τροπο στην καρτα μνημης και οχι στην μνημη της συσκευης? :)

 

εγω κανω αυτο... με το που ξεκιναει να κατεβαινει το αρχειο

παταω αποκρυψη. μολις κατεβει ανοιγει το ’παραθυρο’ που

λεει οτι κατεβηκε το αρχειο κι εκει παταω αργοτερα, μετα

επιλογες-ληψεις παλι επιλογες κι εκει μου εχει αποθηκευση

μνημη τηλεφωνου η μαζικη αποθηκευση. ελπιζω να σε βοηθησα κι

εγω μια φορα γιατι συνεχεια εσυ μας βοηθας. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

με το που ξεκιναει να κατεβαινει το αρχειο παταω αποκρυψη.

Eκει ειταν το λαθος μου δεν πατουσα αποκρυψη και μου το εκανε αποθηκευση στο C χωρις να με ρωτησει.. Να σε καλα σε ευχαριστω :)

Καλημέρα παιδιά.Έχω μαζέψει μια -δυο ερωτήσεις:)

 

1ον: Με τα sms έχω το εξής: Ενώ μπορώ να τα μεταφέρω στο pc μέσω του pc suite, μετά δεν μπορώ να τα ξαναπεράσω στο κινητό από το pc μου.

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό?

Mπορεις να παρεις απο το κινητο σου ολοκληρο το φακελο Mail2 με ενα απλο Copy στο pc σου και οταν θελησεις να ξαναπερασεις τα μυνηματα σε αυτο τοτε ξαναβαζεις το φακελο Mail2 στην θεση του

2ον: ψάχνω πρόγραμμα για επαναλαμβανόμενη περιοδική ειδοποίηση σε εισερχόμενα sms και αναπάντητες κλήσεις.

Υπάρχει τπτ?

 

Thx:)

Soft Remind Me :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eκει ειταν το λαθος μου δεν πατουσα αποκρυψη και μου το εκανε αποθηκευση στο C χωρις να με ρωτησει.. Να σε καλα σε ευχαριστω :)

 

Mπορεις να παρεις απο το κινητο σου ολοκληρο το φακελο Mail2 με ενα απλο Copy στο pc σου και οταν θελησεις να ξαναπερασεις τα μυνηματα σε αυτο τοτε ξαναβαζεις το φακελο Mail2 στην θεση του

 

Soft Remind Me :)

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον:)

Τον φάκελο mail2 όμως πώς μπορώ να τον δώ στο e51 μου??

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το export sms που εξάγει τα εισερχόμενα sms σε txt κειμενάκια και μετά τα κάνεις ό,τι θέλεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ddr2 για να μην παιδεύεσαι, κάνε το εξής, κατέβασε την έκδοση του lifeblog 2.5.224, θα τη βρεις με λίγο ψάξιμο, πρόσεξε! μην μπεις στη νόκια να την κατεβάσεις. κατέβασε μόνο αυτή τη συγκεκριμένη που σου λέω, θα πάρει ώρα να εξηγήσω το γιατί.

εγκατέστησέ τη και κάνε copy new items from phone, θα σου περάσει μέσα στο my documents στο pc σου σε υποφακέλους όλα τα μηνύματα εικόνες βίντεο ήχους, γενικά τα πάντα από υλικό και μάλιστα χωρισμένα όλα σε ημερομηνίες και τα μηνύματα σε txt.

οποιαδήποτε στιγμή μετά ακόμα και να σου σβηστεί κάποιο μήνυμα, κάνεις copy items TO phone και όλα επανέρχονται κανονικά.

απλά να έχεις το νού σου μην πάθει τίποτα το pc σου να παίρνεις backup του φακέλου lifeblogdata κάθε τόσο και θα είσαι κυριλέ.

δοκίμασέ το και πες μου.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

ddr2 για να μην παιδεύεσαι, κάνε το εξής, κατέβασε την έκδοση του lifeblog 2.5.224, θα τη βρεις με λίγο ψάξιμο, πρόσεξε! μην μπεις στη νόκια να την κατεβάσεις. κατέβασε μόνο αυτή τη συγκεκριμένη που σου λέω, θα πάρει ώρα να εξηγήσω το γιατί.

εγκατέστησέ τη και κάνε copy new items from phone, θα σου περάσει μέσα στο my documents στο pc σου σε υποφακέλους όλα τα μηνύματα εικόνες βίντεο ήχους, γενικά τα πάντα από υλικό και μάλιστα χωρισμένα όλα σε ημερομηνίες και τα μηνύματα σε txt.

οποιαδήποτε στιγμή μετά ακόμα και να σου σβηστεί κάποιο μήνυμα, κάνεις copy items TO phone και όλα επανέρχονται κανονικά.

απλά να έχεις το νού σου μην πάθει τίποτα το pc σου να παίρνεις backup του φακέλου lifeblogdata κάθε τόσο και θα είσαι κυριλέ.

δοκίμασέ το και πες μου.

 

Ok, ήδη το κατεβάζω:)

Μολις προλάβω θα το δοκιμάσω και θα σου πώ.

Thx:)

 

 

A, και κάτι τελευταίο:O

Συγχρονισμός των email με το outlook δεν μπορεί να γίνει ε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγώ το κάνω μια χαρούλα.. Βασικά έχω όλα τα mail μου στο κινητό και τα συγχρονίζω!
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

@cypherth ωραιο αυτο με το lifeblog 2.5.224 δεν το ηξερα θα το δοκιμασω καποτε :)

 

 

Eχει βρει καποιος απο εσας εφαρμογη Anti Theft για το Ν82?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

προσέξτε μην κάνετε μόνο το λάθος και κατεβάσετε αυτή από το σάιτ της νόκια, είναι μάπα, θέλει κλειδί συν του ότι η νόκια το μετονόμασε σαν πρόγραμμα και έχει στη θέση του μια βλακεία και μισή που δεν κάνει δουλειά δεν κωδικοποιεί σωστά τα μηνύματα και δε μπορείς και να τα επεξεργαστείς, επίσης εμένα μου έχει κάνει διάφορα κόλπα που δε μπορώ να αναλύσω τώρα.

η έκδοση που λέω είναι η καλύτερη, μέσα έχω αυτή τη στιγμή 2 ετών μηνύματα και εικόνες κλπ από 2 διαφορετικά τηλέφωνα, έσω φτάσει τα 4700 items και συνεχίζει, άλλαξα λειτουργικό από xp σε vista αντέγραψα απλά το φάκελο lifeblogdata και το πρόγραμμα τον βλέπει κανονικά, συγχρονίζω το κινητό μου μια φορά στις 15 μέρες και απλά κάνω copy new items from phone και παίρνω backup ότι καινούριο έχω από μηνύματα, εικόνες, βίντεο, ήχους, δεν ασχολούμαι καν πιο είναι καινούριο και τι, αυτό το κάνει το πρόγραμμα για μένα, επίσης εννοείται ότι λόγω του lifeblog πας σε όποια ημερομηνία θες πολύ γρήγορα, συμφέρει γιατί το κινητό ναι μεν έχει απεριόριστη μνήμη εισερχομένων αλλά εξερχόμενα σταματάει στο 999, και τέλος και καλύτερο αν κάποιος παίρνει συχνά backup ακόμα και να σβήσει κάποιο μήνυμα, το επαναφέρει με ένα συχρονισμό από τη βάση δεδομένων.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

εγώ το κάνω μια χαρούλα.. Βασικά έχω όλα τα mail μου στο κινητό και τα συγχρονίζω!

 

Πώς το κάνεις αυτό?

To pc suite δεν έχει επιλογή για συγχρονισμό mail.:confused:

Gianpithio: το βρίσκω unsigned, αλλα φαντάζομαι έτσι το βρίσκεις και εσύ ε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

cypherth κατά περίεργο τρόπο είχα ήδη την έκδοση του lifeblog που είπες. Κάνω την μεταφορά από το κινητό στον υπολογιστή και μετά από λίγο σταματάει και στο κινητό μου βγάζει το μήνυμα: μνήμη πλήρες κτλ κτλ (N95-2). Τι γίνετε, είναι πολλά τα δεδομένα ίσως και κολάει? Τσέκαρα τισ εφαρμογές και δε τρέχει καμία...
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, εγώ έχω το απλό ν95, δε μου έχει βγάλει ποτέ τέτοιο μήνυμα, ακόμα και πολλά να έχεις πάντως, έστω και με αυτό τον τρόπο θα τ απέρναγε λίγα λίγα οπότε θα συνέχιζε από το σημείο που σταμάτησε την επόμενη φορά, διαπίστωσέ τον πάντως αν συμβαίνει κάτι τέτοιο πηγαίνοντας στην αντίστοιχη ημερομηνία στο πισι που σταμάτησε.

επίσης δοκίμασε για αρχή να αλλάξεις τις ρυθμίσεις από το πισι λέγοντας στο πρόγραμμα να συγχρονίσει μόνο μηνύματα για αρχή ή μόνο εικόνες πχ, και μετά κάνεις τα υπόλοιπα.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Gianpithio: το βρίσκω unsigned, αλλα φαντάζομαι έτσι το βρίσκεις και εσύ ε?

 

Εφαρμογη Anti Theft θελεις να πεις? Δεν με πειραζει εαν ειναι unsigned το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να βρω εφαρμογη για το Ν82 στο Ν73 μου ειχα το Guardian v1.00 αλλα δεν κανει εγκατασταση στο Ν82 μαλλον δεν ειναι συμβατη με το κινητο μου. Υπαρχει και το Guardian v2.00 αλλα απο χρηστες που την ειχαν βαλει παλιοτερα τελειωνε την μπαταρια ποιο γρηγορα. Ακομη για να την βαλω θα πρεπει να κανω εγκατασταση την v1.00 για να παρω τον κωδικο για την συσκευη μου. Εχω βρει ακομη την εφαρμογη Innova VMS αλλα οταν την κανω εγκατασταση μου ανοιγει μια φορα και μετα δεν μπορω να βρω το εικονιδιο της εφαρμογης. Ουτε και με την εφαρμογη Phonebak εβγαλα ακρη θα το ψαξω και σημερα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα χρησιμοποιησε τον SmartMovie και εγω χθες που εβαλα τον CorePlayer οταν δοκιμασα να ανοιξω ενα .rar μου ανοιγε αυτος αλλα επειδη αλλαξα καποια ρυθμιση μεσα σε αυτον νομιζα οτι εφταιγε αυτο.

 

gianpithio πήγα να βάλω το SmartMovie v3.31 (με sign και χωρίς) και μου έβγαζε το μήνυμα "το πιστοποιητικό έχει λήξει", γύρισα την ημερομηνία 4 και 5 μήνες πίσω αλλά τίποτα. Σημειωτέον ότι 3 μήνες πιο πριν το είχα και το έβγαλα. Τι να φταίει;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη Anti Theft θελεις να πεις? Δεν με πειραζει εαν ειναι unsigned το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να βρω εφαρμογη για το Ν82 στο Ν73 μου ειχα το Guardian v1.00 αλλα δεν κανει εγκατασταση στο Ν82 μαλλον δεν ειναι συμβατη με το κινητο μου. Υπαρχει και το Guardian v2.00 αλλα απο χρηστες που την ειχαν βαλει παλιοτερα τελειωνε την μπαταρια ποιο γρηγορα. Ακομη για να την βαλω θα πρεπει να κανω εγκατασταση την v1.00 για να παρω τον κωδικο για την συσκευη μου. Εχω βρει ακομη την εφαρμογη Innova VMS αλλα οταν την κανω εγκατασταση μου ανοιγει μια φορα και μετα δεν μπορω να βρω το εικονιδιο της εφαρμογης. Ουτε και με την εφαρμογη Phonebak εβγαλα ακρη θα το ψαξω και σημερα.. :)

 

Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα το anti theft για v.9.1.

Αυτό δεν κάνει στο n82 ?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

gianpithio πήγα να βάλω το SmartMovie v3.31 (με sign και χωρίς) και μου έβγαζε το μήνυμα "το πιστοποιητικό έχει λήξει", γύρισα την ημερομηνία 4 και 5 μήνες πίσω αλλά τίποτα. Σημειωτέον ότι 3 μήνες πιο πριν το είχα και το έβγαλα. Τι να φταίει;

Μολης γυρισα την ημερομηνια του κινητου μου 1 χρονο πισω και εκανε εγκατασταση κανονικα η εκδοση 3.41 :)

Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα το anti theft για v.9.1.

Αυτό δεν κάνει στο n82 ?:worry:

Μπορεις να μου το ονομα της εφαρμογης να την δοκιμασω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...