Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia na rwtiso kati kai gw,blepo thn nea ekdosi tou emtube 1.10,yparxoun 2 ena me pips kai allo ena pou den anaferi pipis,ti einai afto to pipi;kai pio telika prepi na kanoume egkatastasi;

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Τοtal Recall έκδοση 2 για ηχογράφηση συνομιλιών ? Αν ναι, έχει παρατηρήσει τεράστια κατανάλωση στην μπαταρία ? Είναι το μόνο που αντιμετωπίζει με επιτυχία τα μπιπ αλλά δυστυχώς φαίνεται ότι δουλεύει πολύ στο υπόβαθρο και έτσι ρουφάει μπαταρία.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια γιατί είναι κάπως περίεργη η όλη συμπεριφορά και δεν μπορώ να βγάλω άκρη . Θα ήταν λογικό να τρώει μπαταρία αλλά εδώ από 2-3+ μέρες (ανάλογα τη χρήση) σ' ένα Ν95-8Γ πάω σε 1+ μέρα έχοντας ανοικτό το πρόγραμμα...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtiso kati kai gw,blepo thn nea ekdosi tou emtube 1.10,yparxoun 2 ena me pips kai allo ena pou den anaferi pipis,ti einai afto to pipi;kai pio telika prepi na kanoume egkatastasi;

το πιθανοτερο ειναι οτι δεν το χρειαζεσαι, οπως κι εγω αλλα το βαζω βεβαια :p

http://developer.symbian.com/wiki/display/oe/P.I.P.S.+Home

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά… (σας ρώτησα και πιο πριν) ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για Answering machine στο Ν95! Θεωρώ ότι είναι από τις πιο βασικές εφαρμογές ενός Symbian κινητού .Απορώ που κανένας σας, δεν μου απάντησε, μήπως είναι κοινό μυστικό ότι καμιά εφαρμογή (Answering machine) δεν δουλεύει σωστά στο Ν95 και για αυτό κάνεις δεν έχει για να μου προτείνει;;;;;;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Τοtal Recall έκδοση 2 για ηχογράφηση συνομιλιών ? Αν ναι, έχει παρατηρήσει τεράστια κατανάλωση στην μπαταρία ? Είναι το μόνο που αντιμετωπίζει με επιτυχία τα μπιπ αλλά δυστυχώς φαίνεται ότι δουλεύει πολύ στο υπόβαθρο και έτσι ρουφάει μπαταρία.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια γιατί είναι κάπως περίεργη η όλη συμπεριφορά και δεν μπορώ να βγάλω άκρη . Θα ήταν λογικό να τρώει μπαταρία αλλά εδώ από 2-3+ μέρες (ανάλογα τη χρήση) σ' ένα Ν95-8Γ πάω σε 1+ μέρα έχοντας ανοικτό το πρόγραμμα...

 

Το εβαλα χθες στο ν82 αλλα το εστειλα κατευθειαν γιατι δυστυχως τα μπιπ δεν σταματανε.Παντως με προηγουμενη εκδοση που δουλευα στο ν73 δεν ειδα καμια σημαντικη διαφορα στο θεμα καταναλωσης μπαταριας.Με την ευκαιρια μπορει καποιος να βοηθησει σχετικα με sign εφαρμογων να του στειλω με pm το imei μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα χθες στο ν82 αλλα το εστειλα κατευθειαν γιατι δυστυχως τα μπιπ δεν σταματανε.Παντως με προηγουμενη εκδοση που δουλευα στο ν73 δεν ειδα καμια σημαντικη διαφορα στο θεμα καταναλωσης μπαταριας.Με την ευκαιρια μπορει καποιος να βοηθησει σχετικα με sign εφαρμογων να του στειλω με pm το imei μου;

 

Στείλε μου το imei σου να σου κάνω ένα φάκελο για τις εφαρμογές σου...:):);)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια μπορει καποιος να βοηθησει σχετικα με sign εφαρμογων να του στειλω με pm το imei μου;

Στείλε...:whistle:

 

Edit: Με πρόλαβες menios_t.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λαθος πληροφορια των εφαρμογων .Χρησιμοποιησε

την τελευταια unsinged εκδοση της εφαρμογης PhoNetInfo ,

αν δεν σε πειθει η νοκια με τα λεγομενα της..

Επειδή έψαξα εις βάθος το θέμα "CPU" το τελευταίο διάστημα,σας βεβαιώ πως καμία εφαρμογή δεν είναι ικανή απο μόνη της να εμφανίσει (ή να συνεχίσει να εμφανίζει στο προσεχές μέλλον) αξιόπιστα πληροφορίες σχετικά με τους επεξεργαστές των κινητών.

Κι αυτό επειδή πολύ απλά ,δεν υπάρχουν ενημερωμένα μοdules.

Παρόλα αυτά όμως, πολλές εφαρμογές χρησημοποιούν dictionaries(λίστες πιο απλά) με όλα τα κινητά και τον τύπο της cpu που φορούν.Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο να δημιουργήσεις μια τέτοια λίστα, και να ορίσεις στην εφαρμογή σου πως όταν π.χ.δει RM-320 να σου δίνει τα εξής:

'RM-320': ['N95-2 8GB','TI OMAP 2420','ARM-11',330000]

Μια τέτοια ανάλογη προσπάθεια έχει επιχειρηθείΕΔΩ

Διαλέξτε ένα απο αυτά τα "scripts".py , ανοίξτε τα με έναν κειμενογράφο και θα καταλάβετε τι εννοώ

Παρακολουθήστε σε πόσες ανανεώσεις αναγκάστηκε να προχωρήσει για να κρατήσει ενημερωμένη την λίστα του.

Any way, κάποια στιγμή όταν βρώ χρόνο θα διορθώσω το PySystemUtilities απ' όλες τις ατέλειες που μου έχουν επισημανθεί και σίγουρα δεν θα συμπεριλάβω option για cpu details.

Πληροφορίες για hardware του κινητού μας απέχουν "ένα κλικ μακρυά" ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Any way, κάποια στιγμή όταν βρώ χρόνο θα διορθώσω το PySystemUtilities απ' όλες τις ατέλειες που μου έχουν επισημανθεί και σίγουρα δεν θα συμπεριλάβω option για cpu details.

Πληροφορίες για hardware του κινητού μας απέχουν "ένα κλικ μακρυά" ΕΔΩ

 

 

Εγώ φίλε Porfyras το PySystemUtilities το τίμησα δεόντως και κοσμεί εδώ και 3 μέρες την ενεργή αναμονή του ολοκαίνουργιου Ν82 μου. :D

 

Υπάρχει κάποιο φρέσκο link με το λεξικό και τις υπόλοιπες εφαρμογές που είχες μαστορέψει??? :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι ,Πάνο .Ισχύουν τα γνωστά links.

Αλήθεια ....σου είπα μεγιά ? Καλορίζικο.

Κάποια στιγμή θα πεταχτώ να το πάρω κι εγώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ,Πάνο .Ισχύουν τα γνωστά links.

Αλήθεια ....σου είπα μεγιά ? Καλορίζικο.

Κάποια στιγμή θα πεταχτώ να το πάρω κι εγώ ;)

 

Δε μου είπες!!! ... :tease:

Άντε και στα δικά σου :p:p:p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα να βαλω το NiiMe στο ν82.Μαζι με τα αρχεια που κατεβασα απο το γνωστο <<μαγαζι>> εχει ενα text.Σε αυτο λεει στο τελος ανοιγουμε το python απο το κινητο για να συνδεθουμε με τον υπολογιστη.Που ειναι ομως το εικονιδιο του python για να το ανοιξω;:what:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα να βαλω το NiiMe στο ν82.Μαζι με τα αρχεια που κατεβασα απο το γνωστο <<μαγαζι>> εχει ενα text.Σε αυτο λεει στο τελος ανοιγουμε το python απο το κινητο για να συνδεθουμε με τον υπολογιστη.Που ειναι ομως το εικονιδιο του python για να το ανοιξω;:what:

εκανες εγκατασταση και το script shell που λεει;

Link to comment
Share on other sites

εκανες εγκατασταση και το script shell που λεει;

 

Και ελεγα τι ξεχασα!:fool:Ευχαριστω για την απαντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ,Πάνο .Ισχύουν τα γνωστά links.

Αλήθεια ....σου είπα μεγιά ? Καλορίζικο.

Κάποια στιγμή θα πεταχτώ να το πάρω κι εγώ ;)

 

Μιας και αναφέρατε το system utilities, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Είχα το pysystemutilities.2.0.2 και νόμιζα οτι είναι το πιο πρόσφατο και ενημερωμένο. Όμως το pysystemutilities.2.0.1 φαίνεται πως έχει παραπάνω πράγματα απο το 2. Πχ οι πλροφορίες συστήματος δεν υπάρχουν καθόλου στο 2 ενώ και οι υπόλοιπες εφαρμογές έχουνελαφρώς αλλαγμένο όνομα.

 

Μπορείς να μου δώσεις τα φώτα σου στο τι απο τα 2 ισχύει; Η 2.0.1 είναι η νεότερη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

το καταφερε κανεις?εμενα σε 64bit vista οταν ανoiγω το niime.py στον υπολογιστη ανοιγει ενα παραθυρο και κλεινει αμεσως εκτος οτι οταν παω να συνθεθω στον υπολογιατη μεσω του python στο κινητο μου λεει δε βρεθηκε communication port ενω βλεπει κανονικα τον υπολογιστη.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το καταφερε κανεις?εμενα σε 64bit vista οταν ανoiγω το niime.py στον υπολογιστη ανοιγει ενα παραθυρο και κλεινει αμεσως εκτος οτι οταν παω να συνθεθω στον υπολογιατη μεσω του python στο κινητο μου λεει δε βρεθηκε communication port ενω βλεπει κανονικα τον υπολογιστη.

 

Και εγω μια απο τα ιδια σε 32 bit vista.Περασε ομως η ωρα και πρεπει να παω για υπνο.Αυριο παλι

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το καταφερε κανεις?εμενα σε 64bit vista οταν ανoiγω το niime.py στον υπολογιστη ανοιγει ενα παραθυρο και κλεινει αμεσως εκτος οτι οταν παω να συνθεθω στον υπολογιατη μεσω του python στο κινητο μου λεει δε βρεθηκε communication port ενω βλεπει κανονικα τον υπολογιστη.

το δουλεψα :D

θα τα κανω ολα uninstall για να δω ποια ειναι τα σωστα βηματα γιατι τωρα τα εκανα αχταρμα... :)

 

ετοιμο, δοκιμαστε τα βηματα :)

 

nervous, κανε merge τα posts :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Porfyras το PySystemUtilities το τίμησα δεόντως και κοσμεί εδώ και 3 μέρες την ενεργή αναμονή του ολοκαίνουργιου Ν82 μου. :D

 

Υπάρχει κάποιο φρέσκο link με το λεξικό και τις υπόλοιπες εφαρμογές που είχες μαστορέψει??? :)

 

Όχι ,Πάνο .Ισχύουν τα γνωστά links.

 

Μόλις εγκατέστησα το Mobilex (Mobilex Final). Είμαι εντυπωσιασμένος από την ταχύτητα της εφαρμογής και την πληρότητα των βάσεων δεδομένων. Πολύ καλή δουλειά. :respect:

 

(Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί όμως κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης μου έβγαλε το error "Το μέρος Python for S60 απουσιάζει"... :confused:

Είχα ήδη εγκατεστημένο το PySystemUtilities που είχε στο πακέτο το πιο πρόσφατο Python 1.4.1. Μέχρι εκεί όμως, εκτός από το warning κανένα άλλο πρόβλημα).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το Mobilex (Mobilex Final). Είμαι εντυπωσιασμένος από την ταχύτητα της εφαρμογής και την πληρότητα των βάσεων δεδομένων. Πολύ καλή δουλειά. :respect:

 

(Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί όμως κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης μου έβγαλε το error "Το μέρος Python for S60 απουσιάζει"... :confused:

Είχα ήδη εγκατεστημένο το PySystemUtilities που είχε στο πακέτο το πιο πρόσφατο Python 1.4.1. Μέχρι εκεί όμως, εκτός από το warning κανένα άλλο πρόβλημα).

 

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς,αν υπάρχει κάποιο Ελληνο-Γαλλικό λεξικό??

Link to comment
Share on other sites

http://www.penreader.com/s60-3rd-edition-software/SlovoEd.html

κατεβασε απο εδω και για κλειδι ψαξε στο xxxxxxxxxxxxx ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς,αν υπάρχει κάποιο Ελληνο-Γαλλικό λεξικό??

 

Για το λεξικό που μιλάμε (Mobilex) δεν υπάρχει κάποια βάση δεδομένων για Ελληνικά-Γαλλικά.

 

Θα βρεις όμως στο xxxxxxx και στο xxxxxxxxxxxxxx εκδόσεις του SlovoEd που έχουν Ελληνο-Γαλλικό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς,αν υπάρχει κάποιο Ελληνο-Γαλλικό λεξικό??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2017904#post2017904

Το δευτερο link ειναι μονο για αγγλικα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2018882#post2018882

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...