Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι στην μνημη του τηλ να την βαλεις παλη θα λειτουργησει..

 

Oταν για μια εφαρμογη οπως το SlovoEd που δεν υπαρχει κανενας λογος να ειναι στην μνημη του τηλεφωνου γιατι να το κανεις..

 

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι γιατι εαν καποιος εχει ολες της γλωσσες και το αλλο αρχειο που μιλαει τοτε αναγκαστηκα θα την εχεις στην καρτα μνημης :)

 

 

Εdit:

Kαλυτερα κατεβαστε τα αρχεια για της χωρες που ειναι σε sis ειναι ποιο ευκολα στην εγκατασταση και οταν τα στειλεις σε καποιο φιλο δεν χρεαζεται να εχει και fileman στο κινητο του. Εμενα με βολευουν περισσοτερο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι στην μνημη του τηλ να την βαλεις παλη θα λειτουργησει..

 

Oταν για μια εφαρμογη οπως το SlovoEd που δεν υπαρχει κανενας λογος να ειναι στην μνημη του τηλεφωνου γιατι να το κανεις..

 

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι γιατι εαν καποιος εχει ολες της γλωσσες και το αλλο αρχειο που μιλαει τοτε αναγκαστηκα θα την εχεις στην καρτα μνημης :)

 

 

Εdit:

Kαλυτερα κατεβαστε τα αρχεια για της χωρες που ειναι σε sis ειναι ποιο ευκολα στην εγκατασταση και οταν τα στειλεις σε καποιο φιλο δεν χρεαζεται να εχει και fileman στο κινητο του. Εμενα με βολευουν περισσοτερο :)

 

 

Τώρα τα έβαλα μέσα, έκανα και registration, πήρα και backup και καθάρισα:p

 

Γενικά είμαι υπέρ της εγκατάστασης όλων των προγραμμάτων στην μνήμη της συσκευής για 2 λόγους, πρώτον γιατί έχω παρατηρήσει οτι τρέχουν γρηγορότερα(ακόμα και στα μηνύματα, αν έχω ορίσει να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης οι φάκελοι καθυστερούν περισσότερο να ανοίξουν) και δεύτερον για να μη χάνω τη δυνατότητα να χρησιμοποιώ τα προγράμματα όταν αλλάζω κάρτες μνήμης(πχ, εισάγω μια κάρτα μνήμης με μουσική).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@ddr2: έχει βάση αυτό που λες με τη μνήμη του τηλεφώνου, αλλά δεν ξέρω, ακόμα και με 107ΜΒ ελεύθερα στο C:\ του Ν82 μου, δε μου αρέσει να την πολυφορτώνω, έχω πολύ λίγα πράγματα μέσα σε αυτή την μνήμη. Όσο για αλλαγή καρτών, εγώ προσωπικά δεν χρειάζομαι, η 8άρα είναι υπεραρκετή για αυτά που τη θέλω, χάρτες, φωτογραφίες/βίντεο, μουσική κλπ. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@ddr2: έχει βάση αυτό που λες με τη μνήμη του τηλεφώνου, αλλά δεν ξέρω, ακόμα και με 107ΜΒ ελεύθερα στο C:\ του Ν82 μου, δε μου αρέσει να την πολυφορτώνω, έχω πολύ λίγα πράγματα μέσα σε αυτή την μνήμη. Όσο για αλλαγή καρτών, εγώ προσωπικά δεν χρειάζομαι, η 8άρα είναι υπεραρκετή για αυτά που τη θέλω, χάρτες, φωτογραφίες/βίντεο, μουσική κλπ. :)

 

Μια χαρά είσαι.

Και εγώ έχω μια 8άρα γεμάτη Mp3 και την πηγαινοφέρνω από το κινητό στο zen και όπου άλλου...Ενώ για το κινητό έχω στανταρ μια καρτούλα 1gb με τα έγγραφα που θέλω, τους χάρτες που λες,τις φωτογραφίες μου κλπ κλπ, δηλαδή είναι η βασική του κάρτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις απο εσας εφαρμογη που να μπορουμε να στειλουμε αρχεια .sis με mms? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις απο εσας εφαρμογη που να μπορουμε να στειλουμε αρχεια .sis με mms? :)

 

 

Γιατί δεν αλλάζεις την κατάληξη πριν την αποστολή?Να την κάνεις πχ *.jpg

Και μετά ο παραλήπτης ξαναλλάζει την κατάληξη σε *.sis..

 

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ βέβαια, αλλά ίσως να δουλεύει

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν γινετε το ειχα δοκιμασει παλιοτερα..

 

Περα απο αυτο εαν τελικα γινετε και το στειλω σε καποιο φιλο που του εξηγησω τη πρεπει να κανει αυτο που με βολευει θα ειταν να ανοιγε το μηνυμα ο παραληπτης και να το εκανε εγκατασταση.

 

Παλιοτερα υπηρχε αυτη η εφαρμoγη αλλα δεν ειναι συμβατη με τα κινητα μας :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν γινετε το ειχα δοκιμασει παλιοτερα..

 

Περα απο αυτο εαν τελικα γινετε και το στειλω σε καποιο φιλο που του εξηγησω τη πρεπει να κανει αυτο που με βολευει θα ειταν να ανοιγε το μηνυμα ο παραληπτης και να το εκανε εγκατασταση.

 

Παλιοτερα υπηρχε αυτη η εφαρμoγη αλλα δεν ειναι συμβατη με τα κινητα μας :)

 

Το ανοίγει, το αποθηκεύει, το μετονομάζει και το εγκαθιστά, χωρίς να χρειάζεται κάποιο Pc ή κάτι άλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πως το εστειλες?

 

Εμενα μου λεει:

 

H αποστολη κλειδωμενου αντικειμενου ειναι αδυνατη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως το εστειλες?

 

Εμενα μου λεει:

 

H αποστολη κλειδωμενου αντικειμενου ειναι αδυνατη.

 

 

Αφού σου είπα ότι δεν το έχω δοκιμάσει.:baby:

Αλλά γιατί κλειδωμένο αντικείμενο?

Αν το έχεις μετονομάσει σε *.jpg δεν πρέπει να το βλέπει σαν κλειδωμένο.

 

Με παρόμοιο τρόπο έχω στείλει μέσω bt αρχεία .jar που και αυτά τα έβλεπε σαν κλειδωμένα, αλλά αφού τους άλλαξα την κατάληξη τα έστειλε κανονικά.:dance:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω εγγραφή απο το FM Ραδιόφωνο του τηλεφώνου μου; Χρησιμοποιώ το Nokia 5700 XpressMusic (Symbian 3RD Edition). Παρακαλώ, δώστε μου κάποια υπόδειξη το συντομότερο...

Ευχαριστώ

AGENT GOLDER

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχει κανεις να μου προτεινει καποια εκδοση του LcG Jukebox που να λειτουργει χωρις προβλημα στο Ν95? Εχω δοκιμασει σχεδον ολες που εχω βρει, χωρις αποτελεσμα. Και η τελευταια το ιδιο, κολλαει η εφαρμογη και κλεινει η καποιες φορες (στην τελευταια ειδικοτερα) δεν μπορει να κλεισει ουτε με τασκμαν και χρειαζεται επανεκινηση. Αυτο που μου κινει την περιεργεια παντως ειναι πως στις αλλες εφαρμογες της LCG δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

@ddr2 δεν μπορει να το στειλει δεν ξερω τι κανω λαθος και στο Ν73 ειχα το ιδιο προβλημα. Τι συσκευη εχεις? Ας δοκιμασει και καποιος αλλος με Ν82 να μας πει τι γινετε :)

 

@AgentGolder δυστυχος δεν υπαρχει :)

 

Prattein_Aloga δοκιμασε την v2.12 η την v2.14 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@ddr2 δεν μπορει να το στειλει δεν ξερω τι κανω λαθος και στο Ν73 ειχα το ιδιο προβλημα. Τι συσκευη εχεις? Ας δοκιμασει και καποιος αλλος με Ν82 να μας πει τι γινετε :)

 

e51 έχω.

Σωστός, το δοκίμασα και παρά την αλλαγή κατάληξης δεν το στέλνει με mms.

Σόρρυ για την αναστάτωση.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@gianpithio & @ddr2: το έψαξα το θέμα με την αποστολή προστατευμένων αρχείων. Πήρα ένα αρχείο .sis και το έκανα "Copy to .zip" με τον X-plore. Μιας και η v1.22 που έχω δεν βλέπω να έχει αποστολή μέσω mms, άνοιξα το αρχείο .zip που δημιουργήθηκε με τον ενσωματωμένο Zip Manager του Ν82. Με το πρόγραμμα αυτό μπόρεσα να κάνω αποστολή το .zip στο 3230 μου μέσω mms. Το 3230 πήρε κανονικά το mms, το άνοιξα με το ZipMan και έκανα το .sis κανονικά extract σε ένα φάκελο της επιλογής μου. Φυσικά δεν μπόρεσα να τρέξω το .sis καθότι το 3230 είναι OS7. Κάποιος που έχει δύο τηλέφωνα OS9 θα μπορούσε να το δοκιμάσει και να μας πει αν όντως το αρχείο .sis μεταφέρεται ανέπαφο μέσω της διαδικασίας συμπίεσης/αποστολής/αποσυμπίεσης. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη θα ηταν καλυτερα να βρισκαμε ενα τροπο να μπορουμε να στειλουμε απευθειας το .sis σε αλλα κινητα. Στο 6680 μου αυτο το εκανα με το mmsit απο οτι καταλαβαινω μαλλον δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη.. Εμενα δεν θα με πειραζε εαν μου ερχοταν το αρχειο σε .zip αλλα οταν θελησω να το στειλω σε καποιον φιλο μου που δεν εχει καμια σχεση απο κινητα εκει θα υπαρχει προβλημα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

kalimera.mpori kapios na moy pi ena link gia na katevazo efarmoges giato nokia n95 8gb.thanks.

 

 

 

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ

ΜΙΚΡΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ,ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ !!!

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

kalimera.mpori kapios na moy pi ena link gia na katevazo efarmoges giato nokia n95 8gb.thanks.

Καλημέρα!

Post #6 από S60 Platform FAQ.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@SOMETHINGOOD26:

1ον) Έλεος, έχει απαντηθεί δισεκατομύρια φορές το πού βρίσκουμε εφαρμογές. Κοίτα εδώ.

2ον) Μη γράφεις με greeklish. Μας έχουν βγει τα μάτια. :blink:

 

Edit: Σταύρο πάλι με πρόλαβες. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

The best S60 freeware collection on the net

 

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/images/freeware_main_big.jpg

 

Περισσότερα εδώ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ok, ήδη το κατεβάζω:)

Μολις προλάβω θα το δοκιμάσω και θα σου πώ.

Thx:)

 

 

Παιδια το link για αυτη τη συγκεκριμενη εκδοση?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

 

ευχαριστω για μια ακομα φορα φιλε :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ειμαστε στο μεσαιωνα!πλεον γραφουμε και εν κινησει απο κινητο.πολλες φορες γραφουμε μεσω WAP εν κινησει και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ γιατι θα φαινονται ιερογλυφικα!αρκει αυτος που γραφει greeklish ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΜΥΝΗΜΑΤΟΣ οτι ,δηλαδη,γραφει απο κινητο,και φυσικα να μην γραφει ΜΟΝΟ greeklish εννοειται!
Link to comment
Share on other sites

Μια και το σήμα dvb-h θα έρθει μετά το 2010 ελλάδα προσπάθησα να βρω μια εφαρμογή για live mobile tv me streaming καθώς τα wifi hotspots έχουν πληθύνει και λήψη έχει βελτιωθεί κατά πολύ απο τότε που πρωτοεμφανίστηκε η υπηρεσία . Βρήκα στο youtube βίντεο με την εφαρμογή wtv απο tin wataniya αν δε κάνω λάθος . Αυτή η εφαρμογή ισχύει . Γιατί αν ισχύει απο ότι είδα στο βίντεο μετράει πολύ?
Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...