Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και καλά κάνεις.:)

 

thanx.ισχυει αυτο ετσι...; "Συμβατή με συσκευές που διαθέτουν υποδοχή Micro SDHC."

αυριο μου ειπαν οτι ερχεται το κινητο,οποτε μετραω αντιστροφα...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanx.ισχυει αυτο ετσι...; "Συμβατή με συσκευές που διαθέτουν υποδοχή Micro SDHC."

αυριο μου ειπαν οτι ερχεται το κινητο,οποτε μετραω αντιστροφα...:D

Ναι ισχύει.

Καλορίζικο και το κινητό και η κάρτα.:p

 

 

πως μπορω να κλειδωσω τα μυνηματα του κινητου μου?

υπαρχει καποιο προγραμμα?

Advanced Device Locks & Private Call And Sms Guard

Ο,τι άλλο θέλεις για εφαρμογές ρίξε μια ματιά στο θέμα των εφαρμογών.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει.

Καλορίζικο και το κινητό και η κάρτα.:p

 

xexexe.. :p

να σαι καλα~!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εδω, διοτι στο θεμα των εφαρμογων δεν βρηκα λυση. Ποιον browser χρησιμοποιητε? Με τον default αλλα και με τον opera, οταν προσπαθω να συνδεθω στο hotmail μου βγαινει ενα μηνυμα πως χρειαζεται update ο browser μου. Μεσω μιας αλλης ιστοσελιδας που συνδεομαι στο χοτμεηλ (που ειναι για χρηστες κινητων αν καταλαβα καλα), μου επιτρεπει να δω τα μεηλ, αλλα οχι να κατεβασω τα συννημενα που μπορει να εχουν ή τις εικονες. Τι μπορει να φταιει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Tα συνημμενα θελεις να τα κατεβασεις στην συσκευη σου? Τι καταληξη εχουν?

 

Δοκιμασε το παρακατω κολπακι και πες μου εαν επιασε. Δυστυχος δεν γνωριζω κατι περισσοτερο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2284727#post2284727

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για την υγρασία ένα είναι το καλύτερο κόλπο.

Το χωνεις σε 1 κούπα γεμάτι ρύζι για όσο περισσότερο χρόνο μπορείς.

Το ρύζι απορροφάει την υγρασία.

Πολυ καλη ιδεα!

Θα το δοκιμασω

ΤΗΧ:)

Link to comment
Share on other sites

Tα συνημμενα θελεις να τα κατεβασεις στην συσκευη σου? Τι καταληξη εχουν?

 

Δοκιμασε το παρακατω κολπακι και πες μου εαν επιασε. Δυστυχος δεν γνωριζω κατι περισσοτερο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2284727#post2284727

 

Ευχαριστω φιλε μου, αλλα βασικα το προβλημα ειναι πως μου λεει "Υπαρχει συνημμενο (.jpg, η .mp3 για παραδειγμα)" αλλα δεν υπαρχει κανενας συνδεσμος για να το κατεβασω. Απλα η ενημερωση. Οποτε το κολπο αυτο δεν βοηθαει στην προκειμενη περιπτωση γιατι απλα δεν βλεπω το αρχειο. Αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι πως μου λεει στο χοτμεηλ.κομ πως ο περιηγητης μου θελει αναβαθμιση και μου δινει καποια links για firefox, explorer και εναν αλλον, που απο οσο γνωριζω ειναι για υπολογιστες. Υποθετω πως το προβλημα μπορει να το εχει το site βεβαια. Εσυ συνδεεσαι κανονικα? Οσο για το αλαρμ μανατζερ, υποστηριζει διαφορετικο ηχο για καθε ξυπνητηρι? Καλυτερη επιλογη (αν δουλευε σωστα βεβαια) θα ηταν Nice Alarms της Verysoft ΙΜΟ καθως σου βγαζει τυχαιο κωδικο που πρεπει να πληκτρολογησεις για να σταματησει να χτυπαει. Αλλα.... Anyway sorry αν βγηκα εκτος θεματος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα τα living wallpapers που εχει 8800 Arte και ειλικρινα τα ζηλεψα.Υπαρχει κατι αναλογο για S60 και ειδικα για Ν95?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα μικρό προβληματάκι με τη σύνδεση του κινητού μου με το καινούργιο λάπτοπ μου. Εγκατέστησα το software και όλα τα σχετικά συνδέω, το κινητό με usb με το λαπτοπ και απο το Νοκια Pc Suite μου βγάζει το εξής: ΤΟ νοκια device bus έχει συνδεθεί σε μη συμβατή κατάσταση λειτουργίας, αλλάξτε το από το UI του τηλεφώνου. Τι είναι το UI?

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

UI=User Interface. Με άλλα λόγια το περιβάλλον εργασίας του τηλεφώνου. Δηλαδή να το αλλάξεις απο το τηλέφωνο. Θα εννοεί τις επιλογές που σου βγάζει στο κινητό όταν το συνδέεις στη usb. Αν θέλεις να το συνδέσεις στο pc suite, πρέπει να επιλέξεις την επιλογή pc suite
Link to comment
Share on other sites

UI=User Interface. Με άλλα λόγια το περιβάλλον εργασίας του τηλεφώνου. Δηλαδή να το αλλάξεις απο το τηλέφωνο. Θα εννοεί τις επιλογές που σου βγάζει στο κινητό όταν το συνδέεις στη usb. Αν θέλεις να το συνδέσεις στο pc suite, πρέπει να επιλέξεις την επιλογή pc suite

 

το pc suite επιλεγω κ πάλι τα ίδια :/

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Το μόνο nokia που χειρίζομαι τον τελευταίο χρόνο είναι της κοπέλας μου. Πάντως με το pc suite, πάντα που έσπαγαν τα νεύρα. Δοκίμασε σε άλλη θύρα, και περίμενε να απαντήσει κανένας πιο ενημερωμένος απο εμένα. Επίσης επανεκκίνηση κτλ. Το πολύ πολύ με unistall-reinstall
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε!

Εδω και 4 ωρες το εχω στα χερια μου....και γουσταρω!

Μεχρι στιγμης ολα καλα,2 ερωτησουλες...

1)το δουλευω μεχρι να σβησει και το βαζω για πολυωρη φορτιση,ή οχι;

2)διαβασα το μανουαλ,αλλα καπου κολλησα...

που ειναι η επιλογη που δεν επιτρεπει σε καμια συνδεση,να συνδεθει;gprs,3g κτλ..

δλδ αν με πεταξει απο Wifi να μην συνδεθει με κατι αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε!

Εδω και 4 ωρες το εχω στα χερια μου....και γουσταρω!

Μεχρι στιγμης ολα καλα,2 ερωτησουλες...

1)το δουλευω μεχρι να σβησει και το βαζω για πολυωρη φορτιση,ή οχι;

2)διαβασα το μανουαλ,αλλα καπου κολλησα...

που ειναι η επιλογη που δεν επιτρεπει σε καμια συνδεση,να συνδεθει;gprs,3g κτλ..

δλδ αν με πεταξει απο Wifi να μην συνδεθει με κατι αλλο.

Καλορίζικο.

 

1.Το δουλεύεις μεχρι να αδειάσει. Το βάζεις να φορτίζει μεχρι να τελειώσει η φόρτιση. Μετά το βγάζεις. Αυτό το κάνεις τουλάχιστον τις 3 πρώτες φορτίσεις. Δηλαδή να αδειάζει η μπαταρία (όχι αναγκαστικα΄να σου κλείνει απο μπαταρία, απλά όταν σου βγάλει την ένδειξη).

Αυτά περι 12 ώρες φόρτισης δεν ισχύει.

 

2.Πήγαινε στον ιστό και στις ρυθμίσης σύνδεσης επέλεξε ερώτηση πάντα. Έτσι, όταν ξεσυνδέεται, θα σε ρωτάει πάντα. Αν είσαι κοντά σε ρούτερ, επιλέγεις wi-fi, αλλιώς κάποια άλλη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Επισης να αναφερω οτι στο κουτι,ειχε και φορτιστη αυτοκινητου!Δεν ξερω αν ηταν ετσι απο την αρχη,αλλα εντυπωσιαστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Επισης να αναφερω οτι στο κουτι,ειχε και φορτιστη αυτοκινητου!Δεν ξερω αν ηταν ετσι απο την αρχη,αλλα εντυπωσιαστικα.

 

Το Ν95 όταν πρωτοβγήκε σίγουρα δεν είχε φορτιστή αυτοκινήτου. Το είχα πάρει την πρώτη μέρα που ήρθε στα Nokia Shops και δεν είχε καν κάρτα μνήμης. Το δικό σου είχε κάρτα μνήμης στο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Επισης να αναφερω οτι στο κουτι,ειχε και φορτιστη αυτοκινητου!Δεν ξερω αν ηταν ετσι απο την αρχη,αλλα εντυπωσιαστικα.

 

Τα Αρχικα πακετα δεν ειχαν. Μετα απο ενα διαστημα ομως,

εβαλαν και φορτιστη αυτοκινητου

 

http://img329.imageshack.us/img329/2001/freechargerhy0.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το Ν95 όταν πρωτοβγήκε σίγουρα δεν είχε φορτιστή αυτοκινήτου. Το είχα πάρει την πρώτη μέρα που ήρθε στα Nokia Shops και δεν είχε καν κάρτα μνήμης. Το δικό σου είχε κάρτα μνήμης στο πακέτο;

 

Ειχε μια 512 ηδη περασμενη,με τα welcome κ αυτα.

λογικα θα μπορω να τα περασω σε μια μεγαλυτερη.

αυτο που με απασχολει ειναι η οθονη κ η προστασια της.χρησιμοποιειτε θηκες ή καποιο αλλο προστατευτικο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

 

1.Το δουλεύεις μεχρι να αδειάσει. Το βάζεις να φορτίζει μεχρι να τελειώσει η φόρτιση. Μετά το βγάζεις. Αυτό το κάνεις τουλάχιστον τις 3 πρώτες φορτίσεις. Δηλαδή να αδειάζει η μπαταρία (όχι αναγκαστικα΄να σου κλείνει απο μπαταρία, απλά όταν σου βγάλει την ένδειξη).

 

Αυτό είναι δική σου εκτίμιση ή το έχεις διαβάσει κάπου; Για ποιόν λόγο να ισχύει; :confused: απλά ρωτάω....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δική μου εκτίμηση. Είναι αυτό που ισχύει για τις μπαταρίες λιθίου εδώ και χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Ειχε μια 512 ηδη περασμενη,με τα welcome κ αυτα.

λογικα θα μπορω να τα περασω σε μια μεγαλυτερη.

αυτο που με απασχολει ειναι η οθονη κ η προστασια της.χρησιμοποιειτε θηκες ή καποιο αλλο προστατευτικο;

Κάνε 1 αναζήτηση.Και θήκες και προστατευτικά χρησιμοποιούμε.

 

Παιδιά δε μου λέτε.

Λέω να τσιμπήσω κάτι ακουστικά HS-45 τα οποία τα βρήκα από EBAY σε ξεφτίλα τιμή.Υπάρχει περίπτωση να δουλεύουν χωρίς μπαταρία?Και πώς παίρνουν ρεύμα τα κουμπιά ελέγχου, το μικρόφωνο κλπ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειχε μια 512 ηδη περασμενη,με τα welcome κ αυτα.

λογικα θα μπορω να τα περασω σε μια μεγαλυτερη.

αυτο που με απασχολει ειναι η οθονη κ η προστασια της.χρησιμοποιειτε θηκες ή καποιο αλλο προστατευτικο;

 

εμας δν ειχε μεμορυ και τα welcome και αυτα να φανταστεις τα ειχε στην μνημη τηλεφ. και για φορτιστη αυτοκινητου ουτε λογος:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

με 8αρα sandisc,το nοkia n95 παιζει απροβληματιστα?

σερνεται,κολλαει ή την δεχεται αδιαμαρτηρητα?

Μια χαρά παίζει με την 8άρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...