Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια αν κανω ολη την καρτα μνημης backup στο pc και περασω την καινουργια την αναβαθμιση και μετα τα ξαναπερασω ολα τα αρχεια πισω στο τηλ. θα ειναι ολα ενταξει?

Γιατι αμα ειναι να ξανατραβηξω αυτο το λουκι με τις μισες εφαρμογες να μην τρεχουν μετα την την καινουργια αναβαθμιση δεν το ξανακανω αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πρεπει να παρεις backup απο το PC Suite το C και μετα την αναβαθμιση να το ξανα περασεις.. Κατα την αναβαθμιση δεν διαγραφεται τιποτα απο την καρτα μνημης :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω και εγω κατι για να κανω αντιγραφο μονο των επαφων μου τι κανω?Εννοω μονο απο το τηλεφωνο για να κανω αναβαθμιση.Υπαρχει καποιο προγραμμα?Με το pc suite τι πρπει να μην επιλεξω για να μην επανερθουν προγραμματα κλπ?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω και εγω κατι για να κανω αντιγραφο μονο των επαφων μου τι κανω?Εννοω μονο απο το τηλεφωνο για να κανω αναβαθμιση.Υπαρχει καποιο προγραμμα?Με το pc suite τι πρπει να μην επιλεξω για να μην επανερθουν προγραμματα κλπ?

 

εγω κανω το εξης:

 

παω στις "επαφες",

κανω "επιλογη ολων"

και "αντιγραφη στην καρτα μνημης"..

 

μετα την αναβαθμιση,

πας "επαφες"

κανεις "αντιγραφη απο καρτα μνημης"

κι εχεις τελειωσει!!!

 

τοσο απλα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω το εξης:

 

παω στις "επαφες",

κανω "επιλογη ολων"

και "αντιγραφη στην καρτα μνημης"..

 

μετα την αναβαθμιση,

πας "επαφες"

κανεις "αντιγραφη απο καρτα μνημης"

κι εχεις τελειωσει!!!

 

τοσο απλα!!!

 

Ο σοστος τρωπος ειναι Μενου>Εργαλεια>Μνημη>επιλογες>Αντιγρ.μννημης τηλ.Κανεις δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας.Και μετα αναβαθμιση,οταν τελειωσεις πας παλει στην μνημη επιλογες Επαναφορα απο καρτα :)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

@stendor ποιo πισω εχουν γραψει οτι υπαρχει βελτιωση στην καμερα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2281589#post2281589

 

Ευχαριστώ gianpithio, το είχα διαβάσει αυτό απλά δεν το διατύπωσα εγώ σωστά. Ήθελα να μάθω αν άλλαξε κάτι συγκεκριμένο στην κάμερα, πιο γρήγορη, μήπως καλύτερες φωτογραφίες.

 

Πάντως εγώ που την πέρασα (από 14.03.2008) μέχρι στιγμής όλα καλά...

Μπαταρία βελτιώθηκε και σερφάρισμα σε όλες τις σελίδες χωρίς προβλήματα συμβατότητας...

 

Θα ήταν εύκολο να μας πεις μήπως παρατήρησες καμία άλλη διαφορά εκτός από αυτά?

 

ο ηχος απο τα ηχεια ειναι πιο δυνατος και εχει και βελτιωσεις στην camera.αλλα ακομα το ψαχνω

 

Όπως ρώτησε και ο φίλος KOPRINIOTIS τι ακριβώς διαφορές είδες στην κάμερα?

 

Ευχαριστώ

 

EDIT: Ευχαριστώ πολύ g_sarris.

Άντε να βγει και στο nsu η αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω και εγω κατι για να κανω αντιγραφο μονο των επαφων μου τι κανω?Εννοω μονο απο το τηλεφωνο για να κανω αναβαθμιση.Υπαρχει καποιο προγραμμα?Με το pc suite τι πρπει να μην επιλεξω για να μην επανερθουν προγραμματα κλπ?

Αν θέλεις να κρατήσεις μόνο τις επαφές σε ένα back up, θα επιλέξεις μόνο την επιλογή "Επαφές" κατά τη προετοιμασία δημιουργίας του back up μέσω του PC Suite.

Αλλιώς μπορείς να τις αντιγράψεις στη κάρτα μνήμης.

Για να το κάνεις αυτό πας στις "Επαφές" και πατάς Επιλογές > Αντιγραφή > Στην κάρτα μνήμης.

Αυτομάτως αρχίζει την αντιγραφή. Οι αντιγραμμένες επαφές βρίσκονται στο E:\Others\Contacts.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να παρεις backup απο το PC Suite το C και μετα την αναβαθμιση να το ξανα περασεις.. Κατα την αναβαθμιση δεν διαγραφεται τιποτα απο την καρτα μνημης :)

 

Δηλ. τα κανω backup και τα ξανα περναω απο πανω τα του C και δεν θα χρειαστει να ξανα κανω εγκατασταση ολες τις java και sis εφαρμογες που δεν τρεχουν μετα απο καθε αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

απεκτησα κι εγω ενα Ν95,μετα απο 3 χρονια στο os 8.0 (6630,N70).

 

δεν ειχα ασχοληθει καθολου με τα καινουρια,και μου φαινεται λες και ξαναρχιζω απο την αρχη το ψαξιμο!ολο διαβαζα απο προχθες,και αρχιζω και μπαινω στο κλιμα..ειδικα με το sign στις εφαρμογες, ουτε που το ηξερα..

 

για καρτα μνημης 8gb μεχρι στιγμης η φτηνοτερη για ελλαδα,ειναι αυτη? http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=4415

 

στο ebay,απο αμερικη και γνησιες, πανε περιπου 46e με μεταφορικα,αρα δεν ειναι μεγαλη διαφορα για να μπω στη διαδικασια..

 

η προσοψη σαν ανταλλακτικα,ποσο εχει σε nokia shop?

τα πλαινα κουμπια,που ειναι για φωτογραφιες, μηπως εχουν τη ταση να "μπουκωνουν" μετα απο καιρο?(απο τη πιεση στην τσεπη ισως) ,αν τα αλλαξω κι αυτα,η πιεση τους θα ειναι οπως ηταν καινουριο?

 

αυτα για αρχη, thanks :)

Link to comment
Share on other sites

η προσοψη σαν ανταλλακτικα,ποσο εχει σε nokia shop?

τα πλαινα κουμπια,που ειναι για φωτογραφιες, μηπως εχουν τη ταση να "μπουκωνουν" μετα απο καιρο?(απο τη πιεση στην τσεπη ισως) ,αν τα αλλαξω κι αυτα,η πιεση τους θα ειναι οπως ηταν καινουριο?

 

αυτα για αρχη, thanks :)

 

Τα πλαϊνά κουμπιά δουλεύουν μια χαρά (εγώ το έχω 10 μήνες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα πλαϊνα κουμπιά). Εγώ το έχω σε θήκη απο την αρχή που το πήρα, καλό θα ήταν να πάρεις και εσύ μια. Όταν αλλάξα την μπροστά ασημένια πρόσοψη μου είχαν πάρει 15€. Το καπάκι της μπαταρίας έχει 1,5€ και το υπόλοιπο κομμάτι της πίσω όψης έχει 5,30€.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τα πλαϊνά κουμπιά δουλεύουν μια χαρά (εγώ το έχω 10 μήνες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα πλαϊνα κουμπιά). Εγώ το έχω σε θήκη απο την αρχή που το πήρα, καλό θα ήταν να πάρεις και εσύ μια. Όταν αλλάξα την μπροστά ασημένια πρόσοψη μου είχαν πάρει 15€. Το καπάκι της μπαταρίας έχει 1,5€ και το υπόλοιπο κομμάτι της πίσω όψης έχει 5,30€.

 

δηλαδη η προσοψη κανει 22 ευρω???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η προσοψη κανει 22 ευρω???

 

Αν εννοείς όλα μαζί ό,τι κάνουν 22€, ναι τόσο κάνουν όλα μαζί. Δεν ξέρω αν μπορείς να τα πάρεις όλα μαζί πακέτο, δεν το έχω ρωτήσει. Εγώ είπα ξεχωριστά τις τιμές γιατί τα άλλαξα σε διαφορετικές περιόδους. Ακόμα και στο expansys που είδα όλα μαζί (μπρος ασημένια πρόσοψη και πίσω καλύμματα) τα έχει 41€ και για το Ασημί/Γραφίτης και για το Ασημί/Δαμασκηνί χρώμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς όλα μαζί ό,τι κάνουν 22€, ναι τόσο κάνουν όλα μαζί. Δεν ξέρω αν μπορείς να τα πάρεις όλα μαζί πακέτο, δεν το έχω ρωτήσει. Εγώ είπα ξεχωριστά τις τιμές γιατί τα άλλαξα σε διαφορετικές περιόδους. Ακόμα και στο expansys που είδα όλα μαζί (μπρος ασημένια πρόσοψη και πίσω καλύμματα) τα έχει 41€ και για το Ασημί/Γραφίτης και για το Ασημί/Δαμασκηνί χρώμα.

 

sorry αλλα πως γινετε κομματια να κανουν 22 και απο το ιντερνετ 41???το πισω καπακι της μπαταριας καινουργειο λεει nokia nseries???

Link to comment
Share on other sites

το πισω καπακι της μπαταριας καινουργειο λεει nokia nseries???

 

οι καινουριες παρτιδες τωρα λενε nokia nseries και μεσα το πακετο εχει και

φορτιστη αυτοκινητου.:)

πριν 4μερες πηρε ενας φιλος μου καπακι και ειχε το καινουριο

λογοτυπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα πως γινετε κομματια να κανουν 22 και απο το ιντερνετ 41???το πισω καπακι της μπαταριας καινουργειο λεει nokia nseries???

 

Δεν μπορώ να ξέρω γιατί έχουν τόση διαφορά και εγώ όταν το είδα με παραξένεψε. Εγώ απλά ανέφερα τα ποσά τα οποία έδωσα για να τα αγοράσω το καθένα ξεχωριστά. Τα πίσω καλύμματα τα αγόρασα από τα κεντρικά στην Λ. Βουλιαγμένης και την μπροστά ασημένια πρόσοψη την είχα πάρει από Nokia shop στην Κατεχάκη, την οποία μου άλλαξαν εκείνη την ώρα. Το πίσω καπάκι της μπαταρίας λέει το κλασικό NOKIA όπως όταν είχε πρωτοβγεί στην αγορά.

 

Και η τιμή που σου είπα είναι χωρίς έξοδα αποστολής, ορίστε και τα link από το expansys με τα καλύμματα:

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=149916&asource=141581

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=151847

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το καπακι το ασημενιο το αλλαξα κι εγω σημερα σε νοκια shop, του εκανα και αναβαθμιση

 

V 21.0.016

14-02-08

RM-159

Nokia N95(07.01)

 

τωρα διαφορες δεν μπορω να πω,γιατι δεν το ειχα δουλεψει καθολου με την παλια,οπως το πηρα,πριν ακομα περασω τιποτα,το πηγα.

 

ρωτησα και για το slide,και δεν εχουν ενημερωθει ακομα για το αν θα περναει στην εγγυηση,απο βδομαδα ισως θα ξερουν.

και μαλλον θα ερθει το ανταλλακτικο,δεν παιρνω και ορκο κιολας...

απ οτι μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω το εξης:

 

παω στις "επαφες",

κανω "επιλογη ολων"

και "αντιγραφη στην καρτα μνημης"..

 

μετα την αναβαθμιση,

πας "επαφες"

κανεις "αντιγραφη απο καρτα μνημης"

κι εχεις τελειωσει!!!

 

τοσο απλα!!!

Aυτπο εψαχνα ευχαριστω

 

Ο σοστος τρωπος ειναι Μενου>Εργαλεια>Μνημη>επιλογες>Αντιγρ.μννημης τηλ.Κανεις δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας.Και μετα αναβαθμιση,οταν τελειωσεις πας παλει στην μνημη επιλογες Επαναφορα απο καρτα :)
Ναι το ξερω αλλα δε θελω αντιγραφα ασφαλειας για ολα μονο για τις επαφες

 

Αν θέλεις να κρατήσεις μόνο τις επαφές σε ένα back up, θα επιλέξεις μόνο την επιλογή "Επαφές" κατά τη προετοιμασία δημιουργίας του back up μέσω του PC Suite.

Αλλιώς μπορείς να τις αντιγράψεις στη κάρτα μνήμης.

Για να το κάνεις αυτό πας στις "Επαφές" και πατάς Επιλογές > Αντιγραφή > Στην κάρτα μνήμης.

Αυτομάτως αρχίζει την αντιγραφή. Οι αντιγραμμένες επαφές βρίσκονται στο E:\Others\Contacts.

τις εχω αντιγραψει στην καρτα μνημης μετα για να τις επαναφερω μπορω και χειροκινητα με copy paste σε καποιον φακελο μεσω λειτουργιας μεταφορας δεδομενων?Με ενδιαφερει να ειναι οπως τωρα σε μια επαφη που εχω 3 η 4 νουμερα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τις εχω αντιγραψει στην καρτα μνημης μετα για να τις επαναφερω μπορω και χειροκινητα με copy paste σε καποιον φακελο μεσω λειτουργιας μεταφορας δεδομενων?Με ενδιαφερει να ειναι οπως τωρα σε μια επαφη που εχω 3 η 4 νουμερα

 

Για να τις επαναφέρεις θα πας στις επαφές και θα πατήσεις επιλόγες και μετά αντιγραφή απο κάρτα μνήμης και θα σου περάσει κανονικά τις επαφές όπως τις είχες και πριν, δεν θα αλλάξει κάτι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω να σε ρωτησω και για την πισω οψη την εχεις αλλαξει στα κεντρικα?Σε νοκια shop δηλαδη δεν εχουν?Στην αλλαξανε αμεσως?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε nokia shop μπορείς και σου την αλλάζουν αλλά θέλει προσοχή γιατί σε κάθε περιοχή για το ίδιο πράγμα έχει διαφορετική τιμή. Καλό είναι να πάρεις πρώτα τηλέφωνο να δεις αν υπάρχει και τι τιμή και ανάλογα την καλύτερη πας και σου την αλλάζουν σε 15 λεπτά. Εγώ για μία οθόνη πήρα τρεις διαφορετικές τιμές και τα nokia shop ήταν σε διπλανές περιοχές.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω να σε ρωτησω και για την πισω οψη την εχεις αλλαξει στα κεντρικα?Σε νοκια shop δηλαδη δεν εχουν?Στην αλλαξανε αμεσως?

 

Επειδή μου έσπασαν 2 δοντάκια από το καπάκι της μπαταρίας έπρεπε να το αλλάξω και για τον λόγο το ό,τι δουλεύω σχετικά κοντά στα κεντρικά της Νοκια στην Λ. Βουλιαγμένης πήγα από εκεί και αγόρασα το καπάκι της μπαταρίας. Ρώτησα αν έχουν και το υπόλοιπο κάλυμμα, μου είπαν ναι, οπότε αγόρασα και αυτό ωστε να το έχω σε περίπτωση που χρειαστεί. Το πίσω κάλυμμα το αλλάζεις κ μόνος σου απλά θέλει λίγη προσοχή το πως θα το ανοίξεις. Όλα τα νόκια shop έχουν πίσω καλύμματα, έχει και το nokia shop στην κατεχάκη και το nokia shop στην Λ. Αλεξάνδρας, στο ύψος του Γκύζι. Αν θες τηλέφωνα μπες στο nokia.com.gr και θα βρεις τηλέφωνα από nokia shop ώστε να ρωτήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το καπάκι της παταρίας το πήρα στο Γαλάτσι 7 ευρώ και στην Νέα Ιωνία το βρήκα μετά 2 ευρώ και τους ρώτησα και μου είπαν ότι τα καταστήματα είναι σαν το MEDIA MARK διαφορετική τιμή στο ίδιο πράγμα
Link to comment
Share on other sites

τις εχω αντιγραψει στην καρτα μνημης μετα για να τις επαναφερω μπορω και χειροκινητα με copy paste σε καποιον φακελο μεσω λειτουργιας μεταφορας δεδομενων?Με ενδιαφερει να ειναι οπως τωρα σε μια επαφη που εχω 3 η 4 νουμερα

Για να τις επαναφέρεις κάνε αυτό που σου είπε ο φίλος stendor.

 

 

Απλά θα ήθελα να συμπληρώσω πως μπορείς να τις μεταφέρεις και στον υπολογιστή σου με μια απλή αντιγραφή-επικόλληση για να τις έχεις υπό τη μορφή αρχείων .vcf.

Κρατιόνται τα πάντα δηλαδή, μικρογραφίες, διαφορετικοί αριθμοί κλπ.

Θα τις βρεις στο path που σου ανέφερα πριν.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το καπάκι της παταρίας το πήρα στο Γαλάτσι 7 ευρώ και στην Νέα Ιωνία το βρήκα μετά 2 ευρώ και τους ρώτησα και μου είπαν ότι τα καταστήματα είναι σαν το MEDIA MARK διαφορετική τιμή στο ίδιο πράγμα

 

Εγώ φίλε disappointed το καπάκι της μπαταρίας το πήρα 1.5€ και το υπόλοιπο κάλυμμα το πήρα 5,30€ από τα κεντρικά της Λ. Βουλιαγμένης. Δεν βγάζεις άκρη με κανέναν εδώ στο Ελλάδα, το θέμα είναι πως θα τα αρπάξουν από εμάς τους καταναλωτές.

 

EDIT: Και αυτό σωστό φίλε Itchrist86, απλά ξέχασα να το αναφέρω. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...