Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπάρχει έκδοση για την πλατφόρμα Symbian S60 3rd edition, ναι μπορείς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν υπάρχει έκδοση για την πλατφόρμα Symbian S60 3rd edition, ναι μπορείς.

 

Μήπως μπορείς να μου δώσεις κάποιο Link;

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το αντίστοιχο θέμα MLS Destinator: Mobile Phone Edition. Ότι αρχεία χρειαστείς θα τα βρεις με μία αναζήτηση στο Google, γιατί απαγορεύεται η διακίνηση συνδέσμων, που οδηγούν σε παράνομο υλικό, μέσω του myphone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά σε όλους.

Έχω το Ν95 και αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα. Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί κάποιος τεχνικός ή μη και ξέρει ας βοηθήσει.

Το κινητό από πλήρως φορτισμένο αποφορτίζεται και σβήνει μέσα σε λίγες ώρες ( το πολύ 8 ). Επίσης η ένδειξη της μπαταρίας δεν λειτουργεί σωστά. Αφού το βγάλω από την πρίζα δείχνει φουλ φόρτιση και αφού περάσουν λίγες ώρες, χωρίς να πέφτουν οι γραμμές της μπαταρίας, ξαφνικά αρχίζει να χτυπάει μπαταρία άδεια και σβήνει.

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει τα παρακάτω :

- Αλλαγή μπαταρίας ( Αγόρασα καινούργια την αυθεντική μπαταρία nokia που είχε το κινητό ).

- Επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δυστυχώς η συμπεριφορά του κινητού είναι ίδια χωρίς να αλλάξω καμία απολύτως ρύθμιση ( σε σχέση με τα defaults ) και χωρίς να κατεβάσω μέσα data.

 

Παρακαλώ όποιον ξέρει κάτι σχετικό με το πρόβλημα ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Έχω το Ν95 και αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα. Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί κάποιος τεχνικός ή μη και ξέρει ας βοηθήσει.

Το κινητό από πλήρως φορτισμένο αποφορτίζεται και σβήνει μέσα σε λίγες ώρες ( το πολύ 8 ). Επίσης η ένδειξη της μπαταρίας δεν λειτουργεί σωστά. Αφού το βγάλω από την πρίζα δείχνει φουλ φόρτιση και αφού περάσουν λίγες ώρες, χωρίς να πέφτουν οι γραμμές της μπαταρίας, ξαφνικά αρχίζει να χτυπάει μπαταρία άδεια και σβήνει.

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει τα παρακάτω :

- Αλλαγή μπαταρίας ( Αγόρασα καινούργια την αυθεντική μπαταρία nokia που είχε το κινητό ).

- Επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δυστυχώς η συμπεριφορά του κινητού είναι ίδια χωρίς να αλλάξω καμία απολύτως ρύθμιση ( σε σχέση με τα defaults ) και χωρίς να κατεβάσω μέσα data.

 

Παρακαλώ όποιον ξέρει κάτι σχετικό με το πρόβλημα ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε να περάσεις το τελευταίο update πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Aφου δεν φταιει η μπαταρια σιγουρα το κινητο απλα...βραχυκυκλωνει.

 

εχει παρει νερα τελευταια?

 

οταν κανεις μπανιο, το εχεις εκει κοντα? (οι υδρατμοι το σκοτωνουν)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά.

Έβαλα το τελευταίο update αλλά τίποτα. Ωστόσο το τελευταίο update έχει βγεί πριν ένα χρόνο ( έτσι μου έβγαλε το nokia suite ) ; Σαν πολύ δεν είναι ;

Επίσης δεν είχα θέματα με νερά ή υγρασία.

Σκέφτομαι να το πάω σε κάποιον τεχνικό μήπως και βρώ καμιά άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανετα!

 

Παιρνει και 8αρα (μπορει και 16, δεν παιρνω ορκο)

 

τι το περασες το Ν95? Θηριο ειναι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οχι νταξει ειναι οντως κινηταρα το N95 δε λεω ,απλως ρωτησα εδω γιατι ειχα δει σε πολλα φορουμ οτι δεν σηκωνει 4GB μονο μεχρι 2GB Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο @thePRODIGY μπορεί να δεχτεί και 8άρα κάρα μνήμης χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εγώ έτσι το λειτουργούσα όταν το είχα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια να ρωτισω κατι για το ν95?? προσφατα μια φιλη μ μου εφερε το ν95 τις για να τις αλλαξω οθονη γιατι το πατησε αμαξι και εσπασε (λογικο).... λοιπον το προβλημα ειναι οτι ενω εκανα επανεγκαταστη τιν τελευτεια εκδοση δεν δουλευει καμερα δλδ την ανοιγω παει να τρεξει το προγραμμα και με τα κληνει ξερει κανεις πως το αντιμετοπιζω αυτο???

win7: Core i7 975 3.3ghz, 8gb ram . asus p6t7

iphone 5 16gb black

zopo zp900 , samsung galaxy s3 mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτισω κατι για το ν95?? προσφατα μια φιλη μ μου εφερε το ν95 τις για να τις αλλαξω οθονη γιατι το πατησε αμαξι και εσπασε (λογικο).... λοιπον το προβλημα ειναι οτι ενω εκανα επανεγκαταστη τιν τελευτεια εκδοση δεν δουλευει καμερα δλδ την ανοιγω παει να τρεξει το προγραμμα και με τα κληνει ξερει κανεις πως το αντιμετοπιζω αυτο???

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα? Δοκίμασες να κάνεις hard format μήπως και λυθεί το πρόβλημα? Μήπως έγινε ζημιά στην κάμερα από το πάτημα που δέχτηκε?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εκανα επανεγκατασταση το λογισμικο και πριν απ αυτο εκαν ρεσετ πατοντασ το πρασινο * και το 1 η το 3 ειχα πατησει!!!! οχι δεν βγαζει καποιο σφαλμα απλα με το που ανοιγω τιν καμερα παει να ξεκινησει το προγραμα και αμεσως σβηνει!!!

win7: Core i7 975 3.3ghz, 8gb ram . asus p6t7

iphone 5 16gb black

zopo zp900 , samsung galaxy s3 mini

Link to comment
Share on other sites

εκανα επανεγκατασταση το λογισμικο και πριν απ αυτο εκαν ρεσετ πατοντασ το πρασινο * και το 1 η το 3 ειχα πατησει!!!! οχι δεν βγαζει καποιο σφαλμα απλα με το που ανοιγω τιν καμερα παει να ξεκινησει το προγραμα και αμεσως σβηνει!!!

αν μπορείς ξανακάνε φορματ, κι αν δν δουλέψει μπορεί να χει πρόβλημα η κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Aπο σημερα ειμαι πανευτυχης κατοχος Ν95-1.

Επιτελους ηρθε η ωρα να πεσει στα χερια μου η κινηταρα :D

 

(Ειχα και παλαιοτερα 2 φορες το 8GB , αλλα ποτε το ασημι)

 

Ελπιζω να συνεχιζετε ορισμενοι να το απολαμβανετε!

Δεν ξερω ποιο να διαλεξω ως "ομορφοτερο". Πιο "κυριλα" και κλασσικη ομορφια το Ν95.

Το 8gb ομως ειναι πιο ..."evil".

 

Anyway καλοριζικο μου!

 

 

Επισης ηθελα να ρωτησω γιατι η μεταφορα στο N95 ειναι αργη (~700KB/s) ?

 

Εχει την παλαιοτερη Mini USB (high speed) συνδεση και οχι την micro USB (full speed)

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακόμα :D σε ασημί με μοβ!!

Μάλλον πρέπει να το ανοίξω να δω πως πάει!! :cool:

 

Καλορίζικο!!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακόμα :D σε ασημί με μοβ!!

Μάλλον πρέπει να το ανοίξω να δω πως πάει!! :cool:

 

Καλορίζικο!!

 

Ευχαριστω:)

 

Παντως στο χερι καθεται πιο καλα απο το μαυρο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν ξερω αν εχει απαντηθει σε προηγουμενο ποστ,αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με τη φορτιση της μπαταριας μου.Την αλλαξα πριν 7-8 μηνες περιπου και ενω δειχνει φορτισμενη ,μεσα σε 1-2 ωρες ξεφορτιζει ξαφνικα χωρις ιδαιτερη χρηση.Επισης το παραδοξο ειναι οτι φορτιζει πολυ ευκολα ,ενω φαινεται ξεφορτιστη ,κανει περι τα 30 λεπτα να φορτισει.Καμμια βοηθεια για την λυση του προβληματος? Εννοειται οτι τηνεχω αφησει μια -δυο φορες να ξεφορτισει τελειως ,και επειτα τη φορτισα ξανα
Link to comment
Share on other sites

Εχει το ιριδιζον αυτοκολλητο της Νοκια,την αγορασα απο Γερμανια.Ο λογος που της ειχα αλλαξει ηταν οτι εκανε κατι παρομοιο,μοιαζει σαν να εχει μνημη
Link to comment
Share on other sites

Πόσο την αγόρασες? Μήπως είναι κινέζικη?

Μην σε ξεγελάει το αυτοκόλλητο. Και οι "μαϊμούδες" πλέον ίδιες είναι σε εμφάνιση.

Για να λες ότι φορτίζει τόσο γρήγορα, μάλλον πρόβλημα μπαταρίας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει το ιριδιζον αυτοκολλητο της Νοκια,την αγορασα απο Γερμανια.Ο λογος που την ειχα αλλαξει ηταν οτι εκανε κατι παρομοιο,μοιαζει σαν να εχει μνημη

για να στο κάνε και στην παλιά κ στην καινούρια μπορεί να είναι πρόβλημα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα

δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ειναι το σωστο σεκτιον για το θεμα μου :)

λοιπον σημερα μου ηρθε απο το ebay οθονη για το νοκια μου μιας και η παλια ειναι σπασμενη

εκει που παω να ξεβιδωσω τις βιδες διαπιστωνω πως οι 3 απο τις 4 ηταν χαλασμενες και δεν πιανε το ειδικο κατσαβιδακι

μπορει καποιος να μ βοηθησει με το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...