Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το back up δεν κρατά το software αλλά μόνο τα δεδομένα σου.

Αλλά και να γινόταν αυτό, το product code δεν επηρεάζεται διότι δεν βρίσκεται στη μνήμη του λειτουργικού.

 

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αποκλείεται........κατι μηπως δεν κανεις σωστα....?

το κινητο με το τελευταιο update πεταει πραγματικα.....

 

ποια εκδοση λογισμικου εχεις......???

Πως θα το δω αυτο?οπως ηταν απο το κουτι μεσα......δεν ξερω αν φταιει που του περασα διαφορα μεσα και εγινε απο αυτο............αν κανω αναβαθμιση μονος μου ειμαι καλυμενος?(απο εγγυηση εννοω)

Link to comment
Share on other sites

Το back up δεν κρατά το software αλλά μόνο τα δεδομένα σου.

Αλλά και να γινόταν αυτό, το product code δεν επηρεάζεται διότι δεν βρίσκεται στη μνήμη του λειτουργικού.

 

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες!

εγινε φιλε να εισαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα κατι :

Οταν το τηλεφωνο μπαινει στην λειτουργεια ''εκτος συνδεσης''πιανει περισσοτερα δικτυα WLAN ακομα και αυτα με ασθενες σημα που πριν δεν τα εβλεπε καθολου.Η λειτουργεια εξοικονομησης ενεργειας στο WLAN τι ακριβως κανει ?

--

Επισης το κινητο αλλαζει προσοψες ?(οπως μαυρη)Και αν ναι που μπορω να βρω ?

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το δω αυτο?οπως ηταν απο το κουτι μεσα......δεν ξερω αν φταιει που του περασα διαφορα μεσα και εγινε απο αυτο............αν κανω αναβαθμιση μονος μου ειμαι καλυμενος?(απο εγγυηση εννοω)

Για αρχή καλό θα ήταν να διαβάσεις το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ ώστε να καλυφτούν τυχών απορίες σου.

 

Για να δεις την έκδοση λογισμικού πληκτρολογείς στην οθόνη αναμονής *#0000#.

Και ναι, η αναβάθμιση από το σπίτι καλύπτεται απόλυτα από την εγγύηση εφόσον δίνει τη δυνατότητα αυτή η ίδια η Nokia. Για να μάθεις πως θα τη κάνεις δες το θέμα που σου προανέφερα.

 

 

Η λειτουργεια εξοικονομησης ενεργειας στο WLAN τι ακριβως κανει ?

 

--

Επισης το κινητο αλλαζει προσοψες ?(οπως μαυρη)Και αν ναι που μπορω να βρω ?

Η επιλογή της εξοικονόμησης ενεργείας υπάρχει ώστε το κινητό να εκπέμπει σε ισχύ που να μη καταπονεί πολύ τη μπαταρία, αλλά έχει ως αποτέλεσμα να μην εντοπίζει όσα δίκτυα θα εντόπιζε με απενεργοποιημένη αυτή την επιλογή.

Προσωπικά την έχω συνέχεια απενεργοποιημένη τη συγκεκριμένη επιλογή.

 

Μπορείς να βρεις σε διάφορα online καταστήματα, αλλά η αλλαγή της θέλει ιδιαίτερη προσοχή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις φορτώσει με εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς στο background και σου τρώνε την μπαταρία; Μήπως έχεις κάνει καμια ρύθμιση στο οικιακό δικτυο;

 

Κάνε του ένα φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα και αν πααραμείνει το πρόβλημα, τότε σίγουρα θα φταίει η συσκευή.

Όντως έκανα format με παραδοσιακό τρόπο Cal Button+ "3" + "*

και πραγματικά δούλεψε.Τώρα το κινητό κρατάει 2 μέρες ανοιχτό και πέφτει η γραμμή της μπαταρίας σταδιακά.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η σταθμη της μπαταριας δεν πεφτει καθολου σταδιακα.Μου δειχνει γεματο συνεχως αλλα μολις ερθει η ωρα της φορτισης αρχιζουν και πεφτουν γρηγορα οι γραμμες!
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο!! Αρχισε κατι κολπακια αλα Κ700 οπου οταν μενουν 3 γραμμες ξαφνικα μπορει να μεινει μια! Αλλα δεν το κανει παντα!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nαι και σε μενα δεν το κανει παντα...Παντως για να δεις ποση εχει πραγματικα θα πρεπει να κανεις επανεκκινηση το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας τη σύγκριση με Ν82...

Στο θέμα GPS.Mε ενεργοποιημένο και στα 2 το A-GPS και πηγαίνοντας βόλτα με το αμάξι, το Ν82 έπιασε σήμα πάλι σε 5 δεύτερα ενώ το Ν95 ακόμα δεν είχε πιάσει μετά από 2 λεπτά.Δεν είχε νόημα και το έκλεισα.

Στο θέμα WLAN.Παιδιά είμασταν στη Χαλκίδα για καφέ και κάναμε τεστ στα δίκτυα.Το Ν92 έπιανε 3 δίκτυα, ενώ το δικό μου μόνο 1.Σε αυτό το 1 που έπιαναν και τα 2, εγώ το έπιανα με ισχύ 30-40% και το Ν82 στο 87%..

Τα συμπεράσματα δικά σας..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας τη σύγκριση με Ν82...

Στο θέμα GPS.Mε ενεργοποιημένο και στα 2 το A-GPS και πηγαίνοντας βόλτα με το αμάξι, το Ν82 έπιασε σήμα πάλι σε 5 δεύτερα ενώ το Ν95 ακόμα δεν είχε πιάσει μετά από 2 λεπτά.Δεν είχε νόημα και το έκλεισα.

Στο θέμα WLAN.Παιδιά είμασταν στη Χαλκίδα για καφέ και κάναμε τεστ στα δίκτυα.Το Ν92 έπιανε 3 δίκτυα, ενώ το δικό μου μόνο 1.Σε αυτό το 1 που έπιαναν και τα 2, εγώ το έπιανα με ισχύ 30-40% και το Ν82 στο 87%..

Τα συμπεράσματα δικά σας..

 

Το ότι το Ν95 έχει πολύ χαμηλό SAR δεν σημαίνει κάτι; Το Ν82 έχει πάνω από το διπλάσιο...

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι σε λειτουργια εκτος συνδεσης τοτε πιανει περισσοτερα δικτυα και με καλο σημα !

Και επισης ο χρονος αναζητησης δικτυων ειναι μεγαλυτερος σε σχεση με το απλο προφιλ (οπου αυτο ειναι το λογικο , πολυ γρηγορα κανει αναζητηση στο γενικο προφιλ)

Δοκιμαστε το

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας τη σύγκριση με Ν82...

Στο θέμα GPS.Mε ενεργοποιημένο και στα 2 το A-GPS και πηγαίνοντας βόλτα με το αμάξι, το Ν82 έπιασε σήμα πάλι σε 5 δεύτερα ενώ το Ν95 ακόμα δεν είχε πιάσει μετά από 2 λεπτά.Δεν είχε νόημα και το έκλεισα.

Στο θέμα WLAN.Παιδιά είμασταν στη Χαλκίδα για καφέ και κάναμε τεστ στα δίκτυα.Το Ν92 έπιανε 3 δίκτυα, ενώ το δικό μου μόνο 1.Σε αυτό το 1 που έπιαναν και τα 2, εγώ το έπιανα με ισχύ 30-40% και το Ν82 στο 87%..

Τα συμπεράσματα δικά σας..

Ενταξει πιο καινουργιο τηλεφωνο ειναι το Ν82 λογικο να υπερτερει,οσον αφορα το wlan η επιλογη εξοικονομηση ενεργειας εχει σαν αποτελεσμα να βρισκει λιγοτερα δικτυα,μηπως στο Ν82 που ειχες ηταν απενεργοποιημενεη και στο Ν95 ενεργοποιημενη?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν τα Ν95 και Ν82 επιλογή για εξοικονόμιση ενέργειας κατά την διάρκεια της χρήσης τους; Το μόνο τηλέφωνο που έχω εντοπίσει κάτι τέτοιο είναι το Ν96.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ακριβως κανει αλλα υποθετω σκαναρει Barcodes γιατι εμενα μπορει και τα ξεχωριζει

 

λειτουργει καπως ιδιαιτερα?

Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια "σκαναρισμα κωδικων" στις εφαρμογες γραφειου,τι ρολο βαραει?

 

Δες το βιντεάκι

και δοκίμασέ ένα παράδειγμα εδώ

http://www.vasanth.in/2008/09/11/2DBarCodeNokiaE71AndFirefox.aspx

 

Υπάρχει και κάποιος χρήστης στο myphone που έχει ένα barcode στην υπογραφή του αλλά δεν θυμάμαι ποιος είναι...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δες το βιντεάκι

και δοκίμασέ ένα παράδειγμα εδώ

http://www.vasanth.in/2008/09/11/2DBarCodeNokiaE71AndFirefox.aspx

 

Υπάρχει και κάποιος χρήστης στο myphone που έχει ένα barcode στην υπογραφή του αλλά δεν θυμάμαι ποιος είναι...

 

ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ξανανοίξαμε το θέμα των barcodes ορίστε ένα thread γραμμένο αποκλειστικά με barcodes

http://www.n95users.com/forum/general-95/3251-nokia-n95-barcode-thread.html

και εδώ μπορείτε να φτιάξετε τα δικά σας

http://qrcode.kaywa.com/

 

Καλή διασκέδαση:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα ενα barcode απο αυτην την σελιδα που εδωσες στην πανω απαντηση και μου εγραψε ''Ι Can read it.Use kaywa reader to read'' (ή καπως ετσι)

Τι εννοει ?Θελει καποια εφαρμογη ?

 

Edit:Αυτο ηταν το μυνημα του χρηστη!!

Τζαματο!Εκανα και το δικο μου και το διαβασε με απολυτη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα συγκριτικό ανάμεσα στα N82, N95, N93, Samsung G810 και Samsung i8510

 

The Best Smartphone Camera in the World

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Camera_Nitty_Gritty-part_5-the_best_smartphone_camera_in_the_world.php

Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα ενα barcode απο αυτην την σελιδα που εδωσες στην πανω απαντηση και μου εγραψε ''Ι Can read it.Use kaywa reader to read'' (ή καπως ετσι)

Τι εννοει ?Θελει καποια εφαρμογη ?

 

Edit:Αυτο ηταν το μυνημα του χρηστη!!

Τζαματο!Εκανα και το δικο μου και το διαβασε με απολυτη επιτυχια

 

το θεμα ειναι που συνανταμε τετοια και ποσο συχνα?

 

κοινα barcode δεν διαβαζει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν διαβάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...