Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μέχρι όσο μπορείς να την γεμίσεις χωρίς να κολλάει? Γιατί σε 2άρα, πρέπει να έχεις τουλάχισοτν 0,5 γίγα ελεύθερα αλλιώς είναι εμφανής η καθυστέρηση στο μενού.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δε μου λέτε.

Λέω να τσιμπήσω κάτι ακουστικά HS-45 τα οποία τα βρήκα από EBAY σε ξεφτίλα τιμή.Υπάρχει περίπτωση να δουλεύουν χωρίς μπαταρία?Και πώς παίρνουν ρεύμα τα κουμπιά ελέγχου, το μικρόφωνο κλπ?

Και εγώ έχω αυτά τα ακουστικά, αλλά δεν ξέρω αν και πως αλλάζει η μπαταρία. Έχει μπαταρία, γιατί αλλιώς δεν μπορούν να λειτουργήσουν τα κουμπιά. Όταν τ' αγόρασα ρώτησα αν αλλάζει η μπαταρία αλλά δεν ήξεραν να μου πουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αυτά τα ακουστικά, αλλά δεν ξέρω αν και πως αλλάζει η μπαταρία. Έχει μπαταρία, γιατί αλλιώς δεν μπορούν να λειτουργήσουν τα κουμπιά. Όταν τ' αγόρασα ρώτησα αν αλλάζει η μπαταρία αλλά δεν ήξεραν να μου πουν.

Εγώ ρώτησα αυτόν που τα πουλάει στο EBAY και λέει ότι δε θέλει μπαταρία.

Οπότε ή μούφες λέει και η μπαταρία υπάρχει και δεν αλλάζει ή όντως δεν έχει μπαταρία και κάπως αλλιώς παίρνουν ρεύμα τα κουμπιά..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει σε Nokia Shop και μου είχαν πει τότε οτι έχει ενσωματωμένη μπαταριούλα στο χειριστήριο και οτι δεν αλλάζει. Αν κάποια στιγμή σταματήσει να λειτουργεί, παίρνεις καινούριο. Δεν ξέρω βέβαια αν σε καλύπτει η εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει σε Nokia Shop και μου είχαν πει τότε οτι έχει ενσωματωμένη μπαταριούλα στο χειριστήριο και οτι δεν αλλάζει. Αν κάποια στιγμή σταματήσει να λειτουργεί, παίρνεις καινούριο. Δεν ξέρω βέβαια αν σε καλύπτει η εγγύηση.

Αν η μπαταρία τελειώσει μέσα στην εγγύηση τότε σου τ' αλλάζουν με άλλα, αν τελειώσει μετά το τέλος της εγγύησης πρέπει ν' αγοράσεις καινούργιο σετ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μισό βρε παιδιά..

Αυτά τα ακουστικά που δίναν με το Ν95 με το ασημί χρώμα τι κωδικό έχουν?αυτά το ξέρω ότι έχουν ενσωματωμένη που δεν αλλάζει.

Εγώ μιλάω για κάτι άλλα με μάυρο χρώμα που έχω βρει.Και σε αυτά το ίδιο ισχύει ή εσείς λέτε για αυτά του Ν95?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγο μπερδευτεί για το που πρέπει να βάζω τα videos που θελω να βλέπω. Όταν βάλω την microSD καρτα στον υπλογοστή μου βλέπω έναν φάκελο που λέει videos και έναν που λέει My Videos. Και ο καθένας έχει και κάποιους υποφακέλους.

Να τα ρίξω χύμα όπου νά ναι; Έχει σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Μισό βρε παιδιά..

Αυτά τα ακουστικά που δίναν με το Ν95 με το ασημί χρώμα τι κωδικό έχουν?αυτά το ξέρω ότι έχουν ενσωματωμένη που δεν αλλάζει.

Εγώ μιλάω για κάτι άλλα με μάυρο χρώμα που έχω βρει.Και σε αυτά το ίδιο ισχύει ή εσείς λέτε για αυτά του Ν95?

Εγώ λέω γι 'αυτα που λες και εσύ, τα HS-45. Όταν τα αγόρασα ρώτησα αν έχουν μέσα μπαταρία και αν αλλάζει. Εκείνοι μου απάντησαν ό,τι έχει μπαταρία μέσα αλλά δεν γνωρίζουν αν αλλάζει διότι δεν είχαν τέτοια ενημέρωση.

 

Έχω λίγο μπερδευτεί για το που πρέπει να βάζω τα videos που θελω να βλέπω. Όταν βάλω την microSD καρτα στον υπλογοστή μου βλέπω έναν φάκελο που λέει videos και έναν που λέει My Videos. Και ο καθένας έχει και κάποιους υποφακέλους.

Να τα ρίξω χύμα όπου νά ναι; Έχει σημασία;

Εγώ όσα βίντεο έχω γράψει αποθηκεύονται μέσα σε υποφακέλους στον Φάκελο Videos. Τον φάκελο My Videos τον έχω άδειο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγο μπερδευτεί για το που πρέπει να βάζω τα videos που θελω να βλέπω. Όταν βάλω την microSD καρτα στον υπλογοστή μου βλέπω έναν φάκελο που λέει videos και έναν που λέει My Videos. Και ο καθένας έχει και κάποιους υποφακέλους.

Να τα ρίξω χύμα όπου νά ναι; Έχει σημασία;

Ο φάκελος "My Videos" είναι του Κέντρο Βίντεο.

Ο φάκελος "Videos" είναι ο φάκελος των βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω γι 'αυτα που λες και εσύ, τα HS-45. Όταν τα αγόρασα ρώτησα αν έχουν μέσα μπαταρία και αν αλλάζει. Εκείνοι μου απάντησαν ό,τι έχει μπαταρία μέσα αλλά δεν γνωρίζουν αν αλλάζει διότι δεν είχαν τέτοια ενημέρωση.

 

Καταρχήν τα HS-45 είναι τα ακουστικά οπότε δε μας απασχολούν.

Μας απασχολεί η μονάδα με τα κουμπιά που είναι το AD-54.

Αλήθεια πόσο τα πήρες?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα HS-45 είναι τα ακουστικά οπότε δε μας απασχολούν.

Μας απασχολεί η μονάδα με τα κουμπιά που είναι το AD-54.

Αλήθεια πόσο τα πήρες?

Τα είχα πάρει 18 ευρώ πριν 4 μήνες από ένα πλαίσιο στην Θεσσαλονίκη. Όταν είχα ρωτήσει για την μονάδα AD-54 σε Νοκια shop μου είχαν πει ότι παίρνει μπαταρία για να λειτουργεί αλλά δεν ήξεραν αν γίνεται να την αλλάξουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως γίνονται backup τα ορόσημα μόνα τους? Θέλω να κρατήσω επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο και ορόσημα και να κάνω format κ ενώ τα 3 πρώτα γίνονται από το content copier τα ορόσημα δεν ξέρω πως γίνονται. thanks
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Watermelon

Έχω λίγο μπερδευτεί για το που πρέπει να βάζω τα videos που θελω να βλέπω. Όταν βάλω την microSD καρτα στον υπλογοστή μου βλέπω έναν φάκελο που λέει videos και έναν που λέει My Videos. Και ο καθένας έχει και κάποιους υποφακέλους.

Να τα ρίξω χύμα όπου νά ναι; Έχει σημασία;

 

Ο φάκελος "My Videos" είναι του Κέντρο Βίντεο.

Ο φάκελος "Videos" είναι ο φάκελος των βίντεο.

 

 

Οτιδήποτε βάλετε στον φάκελο ʽMy Videosʼ (μπορείτε να φτιάξετε folders με photo ή ότι άλλο) δεν φαίνεται στην έκθεση!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Belkin Wireless USB Adapter N1 και το speedtouch μονεμ που δινει ο οτε (με lan).

πως μπορω μπω στο ιντερνετ απο το κινητο μου??

τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Belkin Wireless USB Adapter N1 και το speedtouch μονεμ που δινει ο οτε (με lan).

πως μπορω μπω στο ιντερνετ απο το κινητο μου??

τι πρεπει να κανω?

Καλά έδωσες 80€ για να πάρεις USB adapter, τη στιγμή που με αυτά τα χρήματα έπαιρνες ένα καλό ασύρματο ρούτερ και θα έκανες έτσι μια χαρά τη δουλειά για σύνδεση με κινητό?

Στο θέμα μας πάντως, ψάξε λίγο στα διάφορα θέματα, υπάρχει σχετικός οδηγός σύνδεσης κινητού με lan σε pc.Θέλει λίγο ψάξιμο, γιατί και εγώ το δοκίμασα πρόσφατα και δυστυχώς με το δικό μου adapter δε δούλεψε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά έδωσες 80€ για να πάρεις USB adapter, τη στιγμή που με αυτά τα χρήματα έπαιρνες ένα καλό ασύρματο ρούτερ και θα έκανες έτσι μια χαρά τη δουλειά για σύνδεση με κινητό?

Στο θέμα μας πάντως, ψάξε λίγο στα διάφορα θέματα, υπάρχει σχετικός οδηγός σύνδεσης κινητού με lan σε pc.Θέλει λίγο ψάξιμο, γιατί και εγώ το δοκίμασα πρόσφατα και δυστυχώς με το δικό μου adapter δε δούλεψε.

 

E, δεν το πηρα απο το πλαισιο!:lol:

προσπαθησα να κανω γεφυρα αλλα δεν γινεται, λεει κατι πως πρεπει να διαλεξεις 2 συνδεσεις ιντερνετ και τετοια...

αν καποιος το εχει καταφερει, please help!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάω να το αγοράσω απο καποιο κατάστημα στη Θεσσαλονικη;

Απο ποιο λετε να παω και θα το εχουν ετοιμοπαραδοτο;Επισης αυτη τη στιγμη στα ποσα βγαινει σκετη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και άνοιξα το control unit από τα ακουστικά του Ν95.

Προκειμένου να βρω τη βίδα, έπρεπε να διαλύσω το πιαστράκι.

Σήκωσα την πλακέτα και από κάτω ανακάλυψα 1 τεράστια μπαταρία!:blink:Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το μέγεθος, πάντως μου κάνει εντύπωση που τόσο μεγάλη μπαταρία, κάνει αυτό το πραγματάκι να διαρκεί για μερικούς μήνες.Σε ρολόγια έχω δει να μπαίνουν μικρότερες.

Θα πάω να πάρω μια καλύτερη και αν τα καταφέρω και τα συναρμολογήσω όλα πάλι σωστά και παίξει, θα είμαι πολύ χαρούμενος..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και άνοιξα το control unit από τα ακουστικά του Ν95.

Προκειμένου να βρω τη βίδα, έπρεπε να διαλύσω το πιαστράκι.

Σήκωσα την πλακέτα και από κάτω ανακάλυψα 1 τεράστια μπαταρία!:blink:Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το μέγεθος, πάντως μου κάνει εντύπωση που τόσο μεγάλη μπαταρία, κάνει αυτό το πραγματάκι να διαρκεί για μερικούς μήνες.Σε ρολόγια έχω δει να μπαίνουν μικρότερες.

Θα πάω να πάρω μια καλύτερη και αν τα καταφέρω και τα συναρμολογήσω όλα πάλι σωστά και παίξει, θα είμαι πολύ χαρούμενος..

Ποιον controler άνοιξες? Αυτόν που είχε μέσα το κουτί του Ν95 ή τον ΑD-54 που λέγαμε της προάλλες?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τη βοηθεια σας επεσε το κινητο στο νερο και καταστραφηκε μεσα ειχα πολλεσ πληροφοριες αλλα το κυριοτερο ειχα τηλεφωνα και δεδομενα.θυμαμαι οτι ειχα μεταφερει στον υπολογιστη τα τηλεφωνα και καποια προγραμματα με μορφη αντιγραφης απλα δεν ξερω πως να τα ψαξω τωρα στο πψ.θυμαμαι ειχα κανει αντιγραφο που μεταφερει μηνυματα τηλλεφωνα εικονες και τετοια πραγματα ,τι καταληξη πρεπει να εχει αυτο το αντιγραφο ετσι ωστε να το ψαξω στο pc?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τη βοηθεια σας επεσε το κινητο στο νερο και καταστραφηκε μεσα ειχα πολλεσ πληροφοριες αλλα το κυριοτερο ειχα τηλεφωνα και δεδομενα.θυμαμαι οτι ειχα μεταφερει στον υπολογιστη τα τηλεφωνα και καποια προγραμματα με μορφη αντιγραφης απλα δεν ξερω πως να τα ψαξω τωρα στο πψ.θυμαμαι ειχα κανει αντιγραφο που μεταφερει μηνυματα τηλλεφωνα εικονες και τετοια πραγματα ,τι καταληξη πρεπει να εχει αυτο το αντιγραφο ετσι ωστε να το ψαξω στο pc?ευχαριστω

 

Η καταληξη πρεπει να ειναι .nbu

Link to comment
Share on other sites

Ποιον controler άνοιξες? Αυτόν που είχε μέσα το κουτί του Ν95 ή τον ΑD-54 που λέγαμε της προάλλες?

 

Άνοιξα αυτό που είχε το κουτί του Ν95.

Το Ad-54 το παράγγειλα και το περιμένω από βδομάδα.Οπότε δε θα φάει πείραγμα ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η καταληξη πρεπει να ειναι .nbu

 

πως μπορω να ανοιξω το αρχειο του content copier χωρις να τα μεταφερω σε κινητο ετσι ωστε να αντιγραψω μονο αυτα που θελω γιατι το καινουργιο μου κινητο δεν εχει τοση μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του Noki v1.6. Θα πρέπει να το αγοράσεις.

Για τις επαφές και τις καταχωρίσεις του ημερολογίου μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...