Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η νοκια σχετικα με το update αναφερει τα εξης :

 

Nokia N95 Software version 20.0.015 released - 26 November 2007

 

This software version includes battery, stability & performance improvements enabling you to run faster and longer - giving you up to three more hours of music (up to 30% increase, from 9h to 12h of music playback). This release also includes a new version of Nokia Maps which provides faster positioning, faster Map Loader, and free 3-day navigation. Free N-Gage demo games are included and other games are available via Download! With the Nokia Music Store now live in the United Kingdom, users can enjoy the convenience of instant over-the-air downloads, regardless of where they are.

http://europe.nokia.com/A4577225

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η νοκια σχετικα με το update αναφερει τα εξης :

 

Nokia N95 Software version 20.0.015 released - 26 November 2007

 

This software version includes battery, stability & performance improvements enabling you to run faster and longer - giving you up to three more hours of music (up to 30% increase, from 9h to 12h of music playback). This release also includes a new version of Nokia Maps which provides faster positioning, faster Map Loader, and free 3-day navigation. Free N-Gage demo games are included and other games are available via Download! With the Nokia Music Store now live in the United Kingdom, users can enjoy the convenience of instant over-the-air downloads, regardless of where they are.

http://europe.nokia.com/A4577225

 

 

Αν ολα αυτα ισχυουν πιστευω θα ειμαστε ικανοποιημενοι.

Περιμενω να σχολασω να παω να κανω και εγω το Update και να δουμε :D

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν μετά την αναβάθμιση το κινητό παίζει τα κλιπάκια από την κανονική σελίδα του youtube (όχι την mobile version); ένα λεπτό θα του πάρει...

 

Το θέμα έχει μεγάλη σημασία, όχι γιατί είμαι fun του youtube, αλλά διότι αυτό σημαίνει ότι στον browser ενσωματώθηκε το flash lite 3 και το κινητό θα μπορεί πια να υποστηρίζει σελίδες που χρησιμοπιούν το flash player 9.

 

παντως εγω που προσπαθησα δεν τα επαιζε και μου ζηταγε να κανω εγκατασταση flash player

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...το navigator που έχει μέσα το Ν95 για να το χρησιμοποιήσεις, χρεώνεσαι???

 

 

 

To Smart2Go για να χρησιμοποιηθεί ως Navigator θέλει να πληρώνεις συνδρομή.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το nokia software updater και το αγγλικο και το ελληνικο και οταν το τρεχω δεν κανει απολυτως τιποτα κολλαει στο starting application και μετα απο λιγο μου βγαζει ενα μηνυμα που γραφει αυτα!!! MISING SOFTWARE COMPONENTS

CRITICAL SOFTWARE COMPONENTS ARE MISSING PLEASE REINSTALL το εχω βγαλει το εχω ξαναβγαλει εκανα restart to laptop αυτο εκει τα ιδια εχετε καμια ιδεα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το nokia software updater και το αγγλικο και το ελληνικο και οταν το τρεχω δεν κανει απολυτως τιποτα κολλαει στο starting application και μετα απο λιγο μου βγαζει ενα μηνυμα που γραφει αυτα!!! MISING SOFTWARE COMPONENTS

CRITICAL SOFTWARE COMPONENTS ARE MISSING PLEASE REINSTALL το εχω βγαλει το εχω ξαναβγαλει εκανα restart to laptop αυτο εκει τα ιδια εχετε καμια ιδεα τι γινεται?

 

Απεγκατεστησε και αυτο και το ΝΟΚΙΑ PC Suite και κατεβασε το ΝΟΚΙΑ PC SUITE CLEANER απο το site της ΝΟΚΙΑ.

Το τρεχεις σου καθαριζει το συστημα και ξανα καντα ολα εγκατασταση απο την αρχη.

 

Αν εχεις Firewall κλειστο γιατι σε εμενα το Firewall μου εκανε προβλημα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε και αυτο και το ΝΟΚΙΑ PC Suite και κατεβασε το ΝΟΚΙΑ PC SUITE CLEANER απο το site της ΝΟΚΙΑ.

Το τρεχεις σου καθαριζει το συστημα και ξανα καντα ολα εγκατασταση απο την αρχη.

 

Αν εχεις Firewall κλειστο γιατι σε εμενα το Firewall μου εκανε προβλημα.

 

θα τα κανω και θα ενημερωσω σε ευχαριστω πολυ:):)

Link to comment
Share on other sites

θα τα κανω και θα ενημερωσω σε ευχαριστω πολυ:):)

 

Δες το αν δουλευει.

Πιστευω να φτιαξει.;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την αναβαθμηση ποια version πρεπει να βγαζει;

 

20.0.015

Θα μπορουσες να το βρεις και μονος σου :rolleyes:

εχει γραφτει τουλαχιστον 3 φορες μεχρι τωρα.

 

 

μετα την αναβαθμηση πρεπει να ξαναπερασω τουσ χαρτες;

Οπως επισης και αυτο ,λιγη κοινη λογικη χρειαζεται ...

Αν ανοιξεις την εφαρμογη και δεν σου εμφανισει χαρτη ...

 

Ρε παιδιά, η εφαρμογή ρολόι για να βάλεις και ξυπνιτήρι που πήγε???

 

Λιγο ψαξιμο παιδια ..:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δες το αν δουλευει.

Πιστευω να φτιαξει.;)

μια απο τα ιδια κολλαει παλι και βγαζει το ιδιο μηνυμα εβγαλα τελειως και το f secure που ειχα εκανα και αυτο με το cleaner που μου ειπες αλλα αυτο επιμενει τι αλλο μπορω να κανω??με το συγκεκριμενο ποτε δεν ειχα προβλημα εκανα αναβαθμισεις κανονικα στο τηλ τωρα μου παρουσιστηκε αυτο τι να πω δεν ξερω:(:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια κολλαει παλι και βγαζει το ιδιο μηνυμα εβγαλα τελειως και το f secure που ειχα εκανα και αυτο με το cleaner που μου ειπες αλλα αυτο επιμενει τι αλλο μπορω να κανω??με το συγκεκριμενο ποτε δεν ειχα προβλημα εκανα αναβαθμισεις κανονικα στο τηλ τωρα μου παρουσιστηκε αυτο τι να πω δεν ξερω:(:mad::mad:

 

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.

ΕΜενα οταν μου το ειχε κανει εκανα αυτα τα βηματα.

Ενα Restart το PC και μετα ξανα εγκατασταση απο την αρχη και εστρωσε.:confused:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

1.εκανα την αναβαθμιση αλλα στο youtube μου λεει οτι χρειαζομαι το flash player κανονικα δεν θα επρεπε να παιζει τα βιντεο ??

2.οποτε συνδέομαι με wifi μου ζηταει συνεχεια τον κωδικο τι μπορω να κανω γιαυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.

ΕΜενα οταν μου το ειχε κανει εκανα αυτα τα βηματα.

Ενα Restart το PC και μετα ξανα εγκατασταση απο την αρχη και εστρωσε.:confused:

 

θα τα κανω ολα ξανα απο την αρχη να δω τι γινεται σε ευχαριστω και παλι:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε μενα οταν προσπαθησα την πρωτη φορα να κανω την καινουργια αναβαθμιση, στο τελος και συγκεκριμενα 9 λεπτα πριν ολοκληρωθει, μου εβγαλε ενα μυνημα που ελεγε οτι το τηλεφωνο αποσυνδεθηκε και να βγαλω τη μπαταρια και κατι τετοια κουφα. Εν τω μεταξυ πατησα τρεις φορες ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Συνεχιζε να κανει την εγκατασταση χωρις καμμια προοδο και ξανακολουσε. Πατησα ΑΚΥΡΩΣΗ μου εβγαλε μυνημα οτι η αναβαθμιση δεν ολοκληρωθηκε και μολις ενεργοποιησα το κινητο η αναβαθμιση ειχε γινει κανονικοτατα. Παρολα αυτα την ξαναεκανα δευτερη φορα και ολα εγιναν οπως επρεπε. Παντως ηψυχη μου πηγε στην κουλουρη.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν πάω να κάνω back up μέσω της εφαρμογής nokia content copier (περιλαμβάνεται στο pc suite v2) μου εμφανίζει τι δεδομένα θέλω να κάνω back-up.. μήπως γνωρίζει κάποιος οι επιλογές αρχεία χρήστη από κάρτα μνήμης και ρυθμίσεις τι περιλαμβάνουν?

 

κάπου είχα διαβάει ότι εάν κάνω back up τις ρυθμίσεις και τις ξαναπεράσω μετά το update ενδέχεται να γίνει μπάχαλο και να μην πέζουν ορισμένα προγράμματα που έχω περάσει στην κάρτα Micro sd..

 

έχει κανείς να μου προτείνει κάτι?

ευχαριστώ...

 

 

 

τι εννοείς έπαιζε?

 

μπορούσες να κάνεις search και να δεις ότι video θες μέσα από την σελίδα?

 

η μόνο τα video που υπήρχαν στην Mobile έκδοση??

 

έχει να κάνει νομίζω με την έκδοση του flashlite που έχεις εγκατεστημένη...

 

afto akrivos epaize olla ta videos apo to youtube kai prin thn anavathmisi

greg:D
Link to comment
Share on other sites

afto akrivos epaize olla ta videos apo to youtube kai prin thn anavathmisi

 

πάντως μου κάνει εντύπωση γιατί αυτό σημαίνει ότι είναι εγκατεστημένη η έκδοση flash lite 3..

 

ποιον Browser χρησιμοποιείς για να δεις τα video??

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

πάντως μου κάνει εντύπωση γιατί αυτό σημαίνει ότι είναι εγκατεστημένη η έκδοση flash lite 3..

 

ποιον Browser χρησιμοποιείς για να δεις τα video??

 

to dikotou WLAN

greg:D
Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που έκανα την αναβάθμιση τις φωτογραφίες μου τις δείχνει παραμορφωμένες. Υπάρχει κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα επικοινωνίας ...

 

και εγώ το ίδιο διακρίνω..:D

 

@greg69

 

εννοώ εάν χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο browser της Nokia η κάποιον 3rd party browser όπως πχ ο Opera..

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...