Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82 (Pre-Release)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα ελεος δλδ!!!!

 

Είναι κινητάρα!!!

 

akrivos to kinito einai para poly kalo kai se sxetika pada poly kali timi gia tis dinatotites tou. kai i timi tis vodafone opos anefere enas filos pio pano einai poly deleastiki....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουμε χασει τα μετρα και τα σταθμα με τισ τιμεσ...Αν θεωρειτε δελεαστικη τιμη τα 580 ευρω γι αυτο το τηλεφωνο τοτε καλα να παθετε!!!

 

 

Φιλε αν αναλογιστεις τις τιμες και των αλλων κινητων της σειρας Ν θα δεις πως η τιμη του μια χαρα ειναι ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα πρότεινα κατ' αρχήν να δείξουμε όλοι αυτοσυγκράτηση.

Κατά δεύτερον θα συνιστούσα να μη συνεχίσουμε το "Nokia N82 vs Sony-Ericsson W960".

Αυτό θα ήταν πιο κατάλληλο να συζητηθεί στους Διαξιφισμούς. ;)

 

Ο σκοπός του παρόντος thread είναι σχόλια, εντυπώσεις και πληροφορίες σχετικά με το Ν82 και μόνο αυτό. :rolleyes:

 

Εγώ με τη σειρά μου να τονίσω για ακόμα μία φορά πόση ανυπομονησία έχω μέχρι να σκάσει μύτη το κινητό αυτό στην ελληνική αγορά (:cool:) και ταυτόχρονα πόσο εκνευρισμένος είμαι για την αδικαιολόγητη καθυστέρησή του (:angry:).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά ενός κινητού είναι ένα θέμα πολύ υποκειμενικό αφού διαφορετικά είναι τα αισθητικά κριτήρια του καθενός και διαφορετικές οι απαιτήσεις του καθενός.Εμένα ας πούμε τα 8giga με αφήνουν αδιάφορο αφού μπορώ με 2 να κάνω τη δουλειά μου, ενώ καίγομαι για wi-fi.Οπότε είναι άτοπο να συζητάτε για μια προσωπική επιλογή του καθενός.Το θέμα είναι θα το προλάβουμε το Ν82 να το κάνουμε δώρο σε εμάς πριν το καινούργιο χρόνο ή θα έρθει με τα πόδια ο Αϊ Βασίλης σε εμάς?Είναι μα@!@εια κινητό παραεισαγωγής και γιατί?Μου φαίνετε πιο καλό σαν ιδέα ένα κινητό χωρίς ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο και για πιο σημαντική αγορά για τη ΝΟΚΙΑ αφού θεωρεί υποδιαίστερη τη δική μας.
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι το εχει φερει αυτος απο την alfa copy.αυτος εχει 2 μαγαζια βοντα και 2 νοκια shop. μου ειπε ακομα οτι μονο αυτος το εχει φερει ελλαδα.οτι δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο αλλα εχει ελληνικο μενου..τι ενοουσε ακριβως δεν καταλαβα.μπορουσες να το παρεις κανονικα με συνδεση βοντα σε ολα τα πακετα της.παντως αν ειχε μεγαλυτερη οθονη θα το αγοραζα..αλλα..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Είχα το Ν95 και ήθελα να το αλλάξω με το Ν95 8GB αλλά όταν είδα το Ν82 πήρα την απόφαση μου χωρίς δευτερη σκέψη.Μόλις χθές λοιπόν πήρα το Ν82 στα χέρια μου από ebay..Οσο το περιεργάστηκα έμεινα καταενθουσιασμένος!Σε σχέση με το Ν95 που είχα είναι αρκετα πιο γρήγορο,όπως και το GPS του.Ωστόσο με ενθουσίασε πολυ το xenon flash του (επιτέλους), η αναζήτηση που έχει για τα περιεχόμενα του κινητού είτε αυτα είναι φωτο,βίντεο,μουσική,προγράμματα μηνύματα κ.τ.λ όπως επίσης και το Multimedia key του.Βέβαια μέχρι να κυκλοφορήσει στην ελλάδα αναγκαστικα θα έχω Αγγλικο μενού κάτι το οποίο δεν με χαλάει και πολύ!!

 

Αυτά!Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!

Link to comment
Share on other sites

[...]

Το θέμα είναι θα το προλάβουμε το Ν82 να το κάνουμε δώρο σε εμάς πριν το καινούργιο χρόνο ή θα έρθει με τα πόδια ο Αϊ Βασίλης σε εμάς?

[...]

Αυτό ξαναπέστο!!! :(

 

Γεια σας παιδιά!Είχα το Ν95 και ήθελα να το αλλάξω με το Ν95 8GB αλλά όταν είδα το Ν82 πήρα την απόφαση μου χωρίς δευτερη σκέψη.Μόλις χθές λοιπόν πήρα το Ν82 στα χέρια μου από ebay..Οσο το περιεργάστηκα έμεινα καταενθουσιασμένος!Σε σχέση με το Ν95 που είχα είναι αρκετα πιο γρήγορο,όπως και το GPS του.Ωστόσο με ενθουσίασε πολυ το xenon flash του (επιτέλους), η αναζήτηση που έχει για τα περιεχόμενα του κινητού είτε αυτα είναι φωτο,βίντεο,μουσική,προγράμματα μηνύματα κ.τ.λ όπως επίσης και το Multimedia key του.Βέβαια μέχρι να κυκλοφορήσει στην ελλάδα αναγκαστικα θα έχω Αγγλικο μενού κάτι το οποίο δεν με χαλάει και πολύ!!

 

Αυτά!Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!

 

Για την εφαρμογή αναζήτησης που αναφέρεις, αυτή από κάποια στιγμή και μετά θα καταστεί διαθέσιμη για όλα τα τηλέφωνα 3rd Edition (αν δεν είναι ήδη διαθέσιμη). ;)

 

Συμφωνώ για τα όσα λες για το Ν82.

Για μένα το μόνο σημαντικό πλεονέκτημα που έχει απέναντί του το Ν95-8GB είναι σαφώς η αρκετά μεγαλύτερη οθόνη (2,4" για το Ν82, 2,8" για το Ν95-8GB).

Είναι όντως άπαιχτο το τηλέφωνο, και ας μην έχω στα χέρια μου ακόμα. Είναι πολύ δελεαστικό ως πακέτο, κυρίως σε αυτή την κατηγορία τιμής. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειμαι σιγουρος οτι θυμαμαι ολα τα sites που πουλανε κινητα και εχουν πουλησει σε μελη μας, αν καποιος μπορει να τα υπενθυμισει θα το εκτιμουσα. στο τσακ ειμαι...αφου δε θα παρω το Ν81, πρεπει καπου να βγαλω τον καταναλωτισμο μου :p
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειμαι σιγουρος οτι θυμαμαι ολα τα sites που πουλανε κινητα και εχουν πουλησει σε μελη μας, αν καποιος μπορει να τα υπενθυμισει θα το εκτιμουσα. στο τσακ ειμαι...αφου δε θα παρω το Ν81, πρεπει καπου να βγαλω τον καταναλωτισμο μου :p

Εγώ φίλε μου χρησιμοποιώ το ΕΒΑΥ.Μεχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος.Αρκεί να προσέξεις κάποια βασικά πράγματα πριν το παραγγήλεις.Δεν μπαίνω σε λεπτομέριες γιατί θεωρώ πως το κατέχεις..Σε διαφορετικη περίπτωση θα σε συμβούλευα να μην παραγγήλεις μην σου στείλουν καμια "μούφα"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου χρησιμοποιώ το ΕΒΑΥ.Μεχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος.Αρκεί να προσέξεις κάποια βασικά πράγματα πριν το παραγγήλεις.Δεν μπαίνω σε λεπτομέριες γιατί θεωρώ πως το κατέχεις..Σε διαφορετικη περίπτωση θα σε συμβούλευα να μην παραγγήλεις μην σου στείλουν καμια "μούφα"

ευχαριστω φιλε μου :)

δεν ειμαι και ο πιο συχνος χρηστης του ebay, αλλα εχω κανει επιτυχεις αγορες μεχρι στιγμης.

 

να ρωτησω τους κατοχους, απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής ειναι η ίδια απο όπου κ αν το παρεις.Μπορει να το πάρεις απο τον Γερμανο και να ειναι Made in China(Χωρίς να σημαίνει οτι δεν ειναι καλη η ποιοτητα κατασκευής) αλλα μπορεί να ειναι και Made in Finland..Ώς γνωστόν τα Made in Finland θεωρούνται τα καλύτερα απο άποψη ποιότητα κατασκευής.Τώρα αυτο που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις τον Seller που είναι κατασκευασμένο αυτο που σου πουλάει.(Αν και η γνώμη μου είναι οτι δεν πρεπει να εχουν διαφορα γιατι αν είχαν θα ήταν δυσφήμηση για την ίδια την Νοkia.Ειτε ειναι στην κινα κατασκευασμενα ειτε στη γερμανια ειτε στη φιλανδια ειτε στην τουρκια ειναι το ιδιο πραμα.{ΝΟΚΙΑ})
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!!

Η γνώμη είναι ότι πρόκειται για ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο ..

Και μακάρι να έρθει γρήγορα γιατί μου αρέσει και το Ν 95 8GB και δεν ξέρω τι να κάνω….όπως καταλαβαίνεται είμαι ολίγων τι ανυπόμονος

:O:O

Link to comment
Share on other sites

[...]

στο τσακ ειμαι...αφου δε θα παρω το Ν81, πρεπει καπου να βγαλω τον καταναλωτισμο μου :p

[...]

 

Χεχεχε, just join the club!!! :D

 

 

Γεια σας παιδιά!!!!

 

Η γνώμη είναι ότι πρόκειται για ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο ..

 

Και μακάρι να έρθει γρήγορα γιατί μου αρέσει και το Ν 95 8GB και δεν ξέρω τι να κάνω….όπως καταλαβαίνεται είμαι ολίγων τι ανυπόμονος

 

 

 

Και τα δύο είναι περίφημα τηλέφωνα, αλλά προσωπικά μου αρέσει καλύτερα το Ν82 !!! :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

sto tsak eimouna na paro to N95(8gb) hthes poy eimouna sto wind na do pote tha feroune to n82 poy eho parageilei edo kai 1 evdomada+,kai moy leei ehoume to n95 (8gb) etoimoparadoto EDO KAI TORA...alla me halaei poy den ehei xenon flash sto 8gb kai i timi xefevgei ligo...750 euro einai polla gia kinito pleon,afoy perneis laptop core2duo me ta idia lefta,imarton

 

makran to N82 ,gia ta lefta toy einai oti kalytero se symbian kinito

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα παιδια, μπορει να ειναι το πρωτο μου μηνυμα ομως ελπιζω να ανταμειμθω και γω απο το ν82 που το περιμενω με αγωνια οπως και ολα τα υπολοιπα παιδια του φορουμ. Ηθελα να παρο και γω το ν95 8gb..Δεν λεω ωραιο κινητο ομως οπωσ λες και συ john με 750 ευρω παιρνειw laptop. οποτε ν82 και ξερο ψωμι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λοιπόν περιμένουμε τον Αϊ Βασίλη! Το θέμα είναι θα μας φέρει χριστούγεννα το δωράκι μας, όπως επιβάλλουν τα ευρωπαϊκά στάνταρ με τον santa claus, ή θα είναι έλληνας Αϊ Βασίλης, που όπως μου έλεγε ο πατέρας μου φέρνει τα δώρα την Πρωτοχρονιά?:p

Εγώ πάντος συνήθως Πρωτοχρονιά παραλάμβανα τα δώρα μου ας λύσσαγα πιο πριν! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λοιπόν περιμένουμε τον Αϊ Βασίλη! Το θέμα είναι θα μας φέρει χριστούγεννα το δωράκι μας, όπως επιβάλλουν τα ευρωπαϊκά στάνταρ με τον santa claus, ή θα είναι έλληνας Αϊ Βασίλης, που όπως μου έλεγε ο πατέρας μου φέρνει τα δώρα την Πρωτοχρονιά?:p

Εγώ πάντος συνήθως Πρωτοχρονιά παραλάμβανα τα δώρα μου ας λύσσαγα πιο πριν! :lol:

 

Αν είναι να το έχουμε για την Πρωτοχρονιά, καλά θα είναι.

Έτσι όπως το πάει η Alpha Copy όμως, το βλέπω για ..Πάσχα το Ν82... :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το έχουμε για την Πρωτοχρονιά, καλά θα είναι.

Έτσι όπως το πάει η Alpha Copy όμως, το βλέπω για ..Πάσχα το Ν82... :lol:

 

Ας κανουμε λιγο υπομονη.

Τωρα (υποτιθεται) πουλαει το 8αρι.

Αλλωστε ειναι ωραιο συναισθημα να εχεις κατι να περιμενεις.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ όπως το βλέπω το Ν82 θα έρθει στις γνωστές αλλυσίδες κατα Φεβρουάριο:wacko:

 

Για μένα Ν95= ομορφιά

Ν82 = περισσσότερο εξελιγμένο κινητό με καλύτερες δυνατότητες

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο λεω το Ν82 πολυ ποιο καλυτερο.Απο προχτες που το διαβασα στο forum εχω παθει πλακα!!!!!

Μακαρι για την πρωτοχρονια να το φερουνε θα ειναι το τελειο δωρο μετα το Ν73.

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά η που**να η alphacopy δεν καταλαβαίνει ότι με το να αργεί τόσο πολυ το N82 ότι θα χάσει πελάτες ?? ή μήπως νομίζει ότι θα πάμε να αγοράσουμε το πανάκριβο ν95 8gb .. κάποιος μπορεί να προτιμήσει το se k850 με xenon !!
το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όπως το βλέπω μάλλον απο την καινούρια χρόνια θα μας το φέρουν..:(:( Εχθές που ρώτησα σε Voda και Wind δεν ήξεραν πότε θα το φέρουν κανείς από τους δύο.

Είμαι και εγώ από αυτούς που το περιμένουν με μεγάλη ανυπομονησία, να κάνω και ένα δώρο στον εαυτό μου, να αλλάξω και το N80 που έχω τώρα.

ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΩΡΑ...!!!!!:p:p:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά η που**να η alphacopy δεν καταλαβαίνει ότι με το να αργεί τόσο πολυ το N82 ότι θα χάσει πελάτες ?? ή μήπως νομίζει ότι θα πάμε να αγοράσουμε το πανάκριβο ν95 8gb .. κάποιος μπορεί να προτιμήσει το se k850 με xenon !!

 

Το κακό είναι οτι ξέρει ότι όσοι το θέλουν σίγουρα δε θα συμβιβαστούν με το 850.Οπότε ποντάρει στους ανυπόμονους σαν και εμάς μήπως και τσιμπήσουμε ενα 8giga ή έστω τελειώσει όλα τα αποθέματα του απλού.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...