Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82 (Pre-Release)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι εννοείς? Ποιος αστερίσκος?:wacko:Σορρυ αλλα δεν το καταλαβα!

Το πλήκτρο εννοεί με το αστεράκι (*). Στο E51 έχει την επιπλέον ιδιότητα να ενεργοποιεί το Bluetooth. Έχει την ίδια δυνατότητα και στο N82;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν θέλεις πες μας αν ο αστερίσκος λειτουργεί σαν διακόπτης bt, όπως στο Ε51....

Tι εννοείς? Ποιος αστερίσκος?:wacko:Σορρυ αλλα δεν το καταλαβα!

Εννοεί το παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου * στην οθόνη αναμονής, το οποίο ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το Bluetooth στο Ε51.

Φαντάσου κάτι ανάλογο με το πλήκτρο # στην οθόνη αναμονής, το οποίο κάνει εναλλαγή μεταξύ του γενικού και του αθόρυβου προφίλ.

Τσέκαρέ το, μπας και υπάρχει κι εδώ αυτή η λειτουργία.

 

Οσον αφορά το γνωστό bug με τα sms και τις ημερομηνίες, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο μεχρι τωρα. Το ειχα το βράδυ κλειστό και το πρωι όταν το άνοιξα είχα sms με την ωρα και ημερομηνία που έπρεπε να εχει! Φρέσκο δηλαδή!:D

Ωραίο κι αυτό. Από ότι φαίνεται το πήραν χαμπάρι οι Φινλανδοί και το διόρθωσαν (μετά και από την firmware version 20 του Ν95 στην οποία έχει επίσης διορθωθεί).

 

Οφείλω φίλε matrix να σε ευχαριστήσω για ακόμα φορά (και είμαι πεπεισμένος ότι μιλάω εκ μέρους όλων) για την υπομονή σου στον βομβαρδισμό ερωτήσεων από όλους μας.

Έχεις τη χαρά σου με την καινούργια συσκευή, έχεις και εμάς όλους να σε πρήζουμε. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το γνωστό bug με τα sms και τις ημερομηνίες, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο μεχρι τωρα. Το ειχα το βράδυ κλειστό και το πρωι όταν το άνοιξα είχα sms με την ωρα και ημερομηνία που έπρεπε να εχει! Φρέσκο δηλαδή!:D

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα τί εννοείς με τον όρο "φρέσκο"...Η επιθυμητή ώρα του μηνύματος δεν είναι η "φρέσκια" (πρόσφατη δηλ. αυτή όταν ανοίγεις το κινητό σου) αλλά ή πραγματική ώρα αποστολής του μηνύματος (θα την χαρακτηρίζαμε ως "μπαγιάτικη" για να ακριβολογούμε, χρησιμοποιώντας την ορολογία των ζαρζαβατικών!). Εσύ τί ακριβώς εννοείς και πως το αντιλαμβάνεσαι;;; Γιατί εγώ δεν κατάλαβα ευκρινώς πως εννοείς κάτι διαφορετικό από την πρότερη ανεπιθύμητη κατάσταση....:blink:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το γνωστό bug με τα sms και τις ημερομηνίες, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο μεχρι τωρα. Το ειχα το βράδυ κλειστό και το πρωι όταν το άνοιξα είχα sms με την ωρα και ημερομηνία που έπρεπε να εχει! Φρέσκο δηλαδή!:D

 

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα τί εννοείς...Η επιθυμητή ώρα του μηνύματος δεν είναι η "φρέσκια" (πρόσφατη δηλ. αυτή όταν ανοίγεις το κινητό σου) αλλά ή πραγματική ώρα αποστολής του μηνύματος (θα την χαρακτηρίζαμε ως "μπαγιάτικη" για να ακριβολογούμε, χρησιμοποιώντας την ορολογία των ζαρζαβατικών). Εσύ τί ακριβώς εννοείς;;;:blink:

 

Μάλλον ο φίλος matrix εννοεί ότι το Ν82 είναι φρέσκο από άποψη firmware και επομένως δεν ενσωματώνει το συγκεκριμένο bug.

Άλλωστε αναφέρει: "είχα sms με την ωρα και ημερομηνία που έπρεπε να εχει"

Αυτό πιστεύω τα λέει όλα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος matrix εννοεί ότι το Ν82 είναι φρέσκο από άποψη firmware και επομένως δεν ενσωματώνει το συγκεκριμένο bug.

Άλλωστε αναφέρει: "είχα sms με την ωρα και ημερομηνία που έπρεπε να εχει"

Αυτό πιστεύω τα λέει όλα.

Πάνο σε έχουμε χρήσει επίτιμο διερμηνέα μας....:p

 

...Αλλά πιστεύω πως ο φίλος Matrix ήταν λίγο συγκεχυμένος σε αυτό που εννοούσε, αν ήταν αυτό που εσύ ισχυρίζεσαι...Μακάρι φυσικά να είναι έτσι τα πράγματα...:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

για μενα απο την αποψη λειτουργιων δεν προκειται να απογοητεψει κανενα το κινητο θα ηθελα να ρωτησω τον ματριξ ποσο καλη ειναι η ποιοτητα των πλαστικων ελπιζω καλυτερη απο το Ν95 σε ευχαριστω εκ των προταιρων
Link to comment
Share on other sites

Τρελές καταστάσεις....:wacko:

 

Το Ν82 έχει μπει από εχθές στο buy & shell, αλλά η σημερινή είναι άκρως περίεργη και σημαδιακή...Δείτε το λινκ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191806 (για να δείτε το λινκ πρέπει να έχετε από ορισμένα μηνύματα και πάνω, καθώς και κάποιο διάστημα στο φόρουμ)

 

Να πιστέψουμε πως επιτέλους ήρθε επίσημα, αν και η τιμή πώλησης εξίσου τρελή μέχρι εξωφρενική...Μάλλον δείχνει πως έρχεται....:confused:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι τρελες καταστασεις αλλα το θεμα ειναι οτι αυτο εχει 650!!!! ευρω!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Πάνο σε έχουμε χρήσει επίτιμο διερμηνέα μας....:p

Δε με χρίσατε, εγώ μόνος μου αυτο-χρίστηκα. :lol:

 

...Αλλά πιστεύω πως ο φίλος Matrix ήταν λίγο συγκεχυμένος σε αυτό που εννοούσε, αν ήταν αυτό που εσύ ισχυρίζεσαι...Μακάρι φυσικά να είναι έτσι τα πράγματα...:)

Δε μένει παρά να το διευκρινίσει ο ίδιος ο φίλος, αν και τον έχουμε ζαλίσει. :)

 

Edit:

Για την τιμή παιδιά τα έχουμε πει. Θα έρθει στα 570€, επίσημη τιμή καταλόγου Alpha Copy.

Γενικά όσο εξωφρενικές τιμές κι αν είχαν ορισμένα τηλέφωνα της Nokia μέχρι τώρα, σχεδόν πάντα η τελική τιμή καταλόγου (για Alpha Copy πάντα) ήταν αυτή που είχε ανακοινωθεί εκ των προτέρων.

Επομένως δε νομίζω να έχουμε απόκλιση ούτε εδώ. :)

 

Γενικά θα ισχύσει όπως και στο Ν95, Ν95 8GB κλπ: Αν θελήσεις να το αποκτήσεις πιο πριν, θα πληρώσεις περισσότερο ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι τρελες καταστασεις αλλα το θεμα ειναι οτι αυτο εχει 650!!!! ευρω!!!!

Προφανώς κάποιος με "προσβάσεις" στη ΝΟΚΙΑ "τσίμπησε" ένα (που σημαίνει ότι είναι ήδη στις αποθήκες της) και προσπαθεί να βγάλει το κέρδος του βρίσκοντας κάποιο "τρελαναμμένο" φαν του Ν82 που θα μπορεί δώσει 100 plus ευρώ παραπάνω για να το χαρεί σχεδόν μιά βδομάδα νωρίτερα....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποιος με "προσβάσεις" στη ΝΟΚΙΑ "τσίμπησε" ένα (που σημαίνει ότι είναι ήδη στις αποθήκες της) και προσπαθεί να βγάλει το κέρδος του βρίσκοντας κάποιο "τρελαναμμένο" φαν του Ν82 που θα μπορεί δώσει 100 plus ευρώ παραπάνω για να το χαρεί σχεδόν μιά βδομάδα νωρίτερα....:O

+1. Ακριβώς αυτό που σκέφτηκα κι εγώ. Το έχουμε ξαναδεί το έργο. (δες το edit του προηγούμενου post μου ;) )

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω παιδια ειμαι πεπισμενος οτι την επομενη βδομαδα θα σκασει μυτη. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω παιδια ειμαι πεπισμενος οτι την επομενη βδομαδα θα σκασει μυτη. :)

Απ' το στόμα σου και στης Alpha Copy τ' αυτί !!! :lol::lol::lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με produkt code έχουμε κάτι;

Το έχω με αγγλικό μενου και το θέλω στα ελλήνικά.

 

Μερικά που βρήκα:

 

Product Codes for EMEA N82 (RM-313)

 

 

0549174: RM-313 EURO1

0551511: RM-313 FRANCE

0551512: RM-313 ALPS

0551513: RM-313 EURO2

0551514: RM-313 TURKEY

0551515: RM-313 SCANDINAVIA

0551516: RM-313 BALTIAN

0551517: RM-313 RUSSIAN

0551518: RM-313 UKRAINE

0551519: RM-313 CIS

0551520: RM-313 BELARUS/MOLDOVA

0551521: RM-313 EURO3

0551522: RM-313 BALKANS

0551523: RM-313 GREECE/CYPROS

0551524: RM-313 ISRAEL

0551525: RM-313 Farsi

0551526: RM-313 Urdu

0551527: RM-313 UAE

0551528: RM-313 GULF

0551529: RM-313 NORTH AFRICA

0551530: RM-313 Africa Port

0552251: RM-313 SOUTH AFRICA

0552252: RM-313 Africa

0552537: RM-313 Bulgaria/Romania

0554977: RM-313 MA/IT/PO/SP

0554979: RM-313 LUXEMBURG

0554980: RM-313 GERMANY

0554984: RM-313 NI/GH/TO/BE/Niger

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

1) το bug με τα sms δεν υπάρχει, έρχονται κανονικά με την ημερομηνία και την ώρα που τα έστειλε ο αποστολέας και οχι οταν ανοιξεις το κινητό! Αυτο τουλάχιστον διεπίστωσα στο δικό μου.

2) Το * δεν λειτουργεί σαν ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του ΒΤ δυστυχώς!

3) Το GPS είναι όντως εκπληκτικό, καμμία σχέση με τα προηγούμενα Ν95. Πραγματικά λοκάρει σε δευτερολεπτα (10-15)!!!

4) Θα βαλω αργότερα και το route66 όπως είπα για να δω πως παιζει αν και δεν εχω καμμια αμφιβολία.

5) Το πηρα απο kinitomania.com στα 529 ευρω με ΦΠΑ οπότε οπως καταλαβαίνετε η τιμή που το δίνει ο φίλος είναι λιγο τσιμπημένη!

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc97/nero62_photos/Alex.jpg

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc97/nero62_photos/N82-3.jpg

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc97/nero62_photos/Alex2.jpg

 

Ειναι λιγο πρόχειρες, ελπίζω για την κατανοηση σας!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά που βρήκα:

 

Product Codes for EMEA N82 (RM-313)

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ το δοκιμάζω και ενημερώνω

 

Και ναι είναι γεγονός το Ν 82 μιλάει ελληνικά

κάτι που μου έκανε εντύπωση το τηλέφωνο δεν έχασε τίποτα μετά την αναβάθμηση βέβαία του πέρασα αυτή που είχε απλά πέρασαν και τα ελλήνικά τώρα

Για μία ακομα φορά ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω ρε παιδιά ότι η τιμή από Alpha Copy είναι 570!

Η τιμή αυτή θα ισχύει όταν υπάρχει στα καταστήματα!

Τώρα όμως δεν υπάρχει! Αν υπάρχει μπορέι ο καθένας να το αγοράσει από εκεί!

Εξάλλου δεν είναι υποχρεωτικό να το αγοράσει κανείς!

Εγώ πάντως όταν κυκλοφορίσει κανονικά θα ψάχνω για αντικαταστάτη!

 

Πάντως καλό χρυσό το κινητό, αλλά σαν ομορφία και σαν οθόνη (μέγεθος).... δεν μου αρέσει!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτο το kinitomania; Εχει καποιο καταστημα που μπορείς να το πάρεις επιτόπου η είνα μόνο με παραγγελία online;
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω ρε παιδιά ότι η τιμή από Alpha Copy είναι 570!

Η τιμή αυτή θα ισχύει όταν υπάρχει στα καταστήματα!

Τώρα όμως δεν υπάρχει! Αν υπάρχει μπορέι ο καθένας να το αγοράσει από εκεί!

Εξάλλου δεν είναι υποχρεωτικό να το αγοράσει κανείς!

Εγώ πάντως όταν κυκλοφορίσει κανονικά θα ψάχνω για αντικαταστάτη!

 

Πάντως καλό χρυσό το κινητό, αλλά σαν ομορφία και σαν οθόνη (μέγεθος).... δεν μου αρέσει!

 

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα!:p

Εδω δεν εξετάζουμε αν σου αρεσει η οχι το κινητό, εξετάζουμε και σχολιάζουμε καποιες λειτουργίες του αν το εχεις παρει χαμπαρι. Στους Διαξιφισμους θα βρεις σιγουρα καποιο thread να πεις την αποψη σου. Ακομα καλα καλα δεν κυκλοφορησε.......................

Link to comment
Share on other sites

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα!:p

Εδω δεν εξετάζουμε αν σου αρεσει η οχι το κινητό, εξετάζουμε και σχολιάζουμε καποιες λειτουργίες του αν το εχεις παρει χαμπαρι. Στους Διαξιφισμους θα βρεις σιγουρα καποιο thread να πεις την αποψη σου. Ακομα καλα καλα δεν κυκλοφορησε.......................

 

 

Nαι δεν ξέρω αν εσύ κατάλαβες ότι το έχω ήδη!

Από τις λειτουργίες νομίζω ότι έχει ήδη καλυφθεί το θέμα από άλλα παιδιά που το έχουν!

Εξάλλου στους διαξιφισμούς γίνεται σύγκριση ανάμεσα σε κάποια κινητά! Εγώ δεν έκανα σύγκριση, την γνώμη μου είπα!

Τώρα αν σε κάποιους δεν αρέσει.....:lol:

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Από τις λειτουργίες νομίζω ότι έχει ήδη καλυφθεί το θέμα από άλλα παιδιά που το έχουν!

 

Μονο ο matrix το εχει απο χτες ,τον οποιο τον εχουμε πρηξει στις ερωτησεις ..:rolleyes:

Σφραγισμενο δεν το πουλας ? Κλειστο το δοκιμασες ?

 

επισημα απο alpha copy δεν κυκλοφορησε ακομα..

 

---------------------------------------

Thanks matrix για μια ακομα φορα :)

(δεν προλαβα σημερα...)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μονο ο matrix το εχει :rolleyes:

Σφραγισμενο δεν το πουλας ? πως το δοκιμασες ?

 

Με κόλπα μαγικάαααα!

 

Δεν έχω μόνο ενα βρε παιδιά! Γέννησε!:D

 

Πάντως επίσημα από Alpha Copy το έχω!

 

Με απόδειξη και τα όλα του!

 

Όντως δεν θα αργήσει να έρθει!

 

Για μαύρο από νέο χρόνο!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Με κόλπα μαγικάαααα!

 

Δεν έχω μόνο ενα βρε παιδιά! Γέννησε!:D

 

Περιμενουμε την μαμη να μας γραψει κανενα review τοτε, :whistle:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...