Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη του Arte είναι OLED γι'αυτό και έχει πολύ έντοντα χρώματα. Αυτές οι οθόνες δεν έχουν backlight, γι'αυτό και σου φαίνεται πιο σκοτεινή. Από την άλλη όμως γι'αυτό το λόγο έχουν πολύ καλό μαύρο χρώμα.

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βλέπω ότι η τιμή του ARTE φούνταρε απότομα...

Ξέρει κανείς γιατί???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές γύρω στα €900 (ή λιγότερο) που βλέπεις είναι παραεισαγωγές. Τιμές γύρω στα €700 είναι μεταχειρισμένα.
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις:

 

1) Εχω φορτιστη motorola με micro usb, αν φορτιζω το κινητο με αυτο θα εχω προβλημα με την μπαταρια ?

 

2) Μου εκανε ενα restart οταν ειχα κληση σε αναμονη, αλλα μονο μια φορα μου το εκανα, και απο τοτε καμια, οποτε να υποθεσω καλυτερα να μην κανω αναβαθμιση?

 

3) Την θηκη που εχει μεσα στο πακετο, σας εχει βγαλει κανενα προβλημα? Εμενα μερικες φορες δεν μπορουσα να βαλω το κινητο μεσα, και σαν να εκανε μερικες γρατζουνιες στο πισω καπακι. Μονο σε μενα το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

2) Μου εκανε ενα restart οταν ειχα κληση σε αναμονη, αλλα μονο μια φορα μου το εκανα, και απο τοτε καμια, οποτε να υποθεσω καλυτερα να μην κανω αναβαθμιση?

 

Κι εμένα μου έκανε restart την πρώτη μέρα και εδώ και 1 περίπου μήνα που το έχω είναι μια χαρά. Άσ'το όπως είναι.

ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπηκε σκονη μεσα στη οθονη!! Ελεος!! Το κινητο το προσεχω και το ειχα μεσα στην θηκη. Να το παω η να το αφησω ετσι? Φοβαμαι αμα το ανοιξουν θα το κανουν χειροτερο.
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε σκονη μεσα στη οθονη!! Ελεος!! Το κινητο το προσεχω και το ειχα μεσα στην θηκη. Να το παω η να το αφησω ετσι? Φοβαμαι αμα το ανοιξουν θα το κανουν χειροτερο.

 

Δεν ξέρω αν θα το κάνουν χειρότερα, αυτό που ξέρω είναι πως αν είχα σκάσει ένα χιλιάρικο για το κινητό και στο τρίμηνο (or something) έμπαινε μέσα σκόνη, θα πήγαινα καρφωτός στο κατάστημα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα το κάνουν χειρότερα, αυτό που ξέρω είναι πως αν είχα σκάσει ένα χιλιάρικο για το κινητό και στο τρίμηνο (or something) έμπαινε μέσα σκόνη, θα πήγαινα καρφωτός στο κατάστημα...

 

Παντος τελικα το προβλημα δεν λυθηκε απο οτι βλεπω και με το arte...

 

Το sirocco ειχε το προβλημα αυτο και το εχει ακομα(το versace μου:()κατι που ειχε και το απλο 8800...ελεος δλδ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με το απλο 8800 και το sirocco , που τα ειχα δεν ειχα τετοιο προβλημα. Ειδικα το απλο το επαιρνα παραλια και εχει πεσει απειρες φορες κατω και δεν ειχε μπει ποτε σκονη μεσα. Ενω το sircocco που το πηρα μερικες φορες στην παραλια, ειχε πεσει κατω αλλα ποτε δεν μπηκε τιποτα μεσα. Μου την εσπασε πολυ αυτο με την σκονη!!
Link to comment
Share on other sites

Το Luna μου πάντως την παραλία τη βλέπει από το αμάξι... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ωραία χρήση κινητού το "από μακρυά"... τότε ρε παλικάρια μην το βγάζετε από το σπίτι...

 

Δε νομίζω ότι το να μην παίρνεις ένα κινητό των 1000 και πλέον ευρώ στην παραλία, όπου εκτείθεται σε κάθε λογείς κινδύνους (νερό, άμμος κλπ.), καθιστά χρήση «από μακριά».

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αν ήταν δλδ οποιοδήποτε άλλο κινητό, δεν θα το έπερνες μαζί σου στην παραλία όπου περνάς τις Χ ώρες και θα το άφηνες στο αυτόκίνητο? ποιο το νόημα του: έχω κινητό τότε? να το βάζω στο τραπέζι της καφετέριας ή στα μπουζούκια μόνο?
Link to comment
Share on other sites

αν ήταν δλδ οποιοδήποτε άλλο κινητό, δεν θα το έπερνες μαζί σου στην παραλία όπου περνάς τις Χ ώρες και θα το άφηνες στο αυτόκίνητο? ποιο το νόημα του: έχω κινητό τότε? να το βάζω στο τραπέζι της καφετέριας ή στα μπουζούκια μόνο?

 

Κοίταξε, εάν δεν αντιλαμβάνεσαι τι διαφορά μεταξύ ενός κινητού που κάνει 200-300-400 ευρώ και ενός κινητού που κάνει 1000, δεν υπάρχει νόημα να συζητάμε καν.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν αντιλαμβάνομαι και παρεμβαίνω, είναι γιατί κάποιος να θυσιάσει την κινητή τηλεπικοινωνία που την έχει ακριβοπληρώσει με την αγορά του κινητού + την πληρώνει κάθε μήνα με το λογαριασμό. Αν το επιχείρημα είναι η ενδεχόμενη βλάβη ή φθορά του κινητού, ε τότε, δεν υπάρχει λόγος και να το βάζουμε στη μπρίζα ή να το χρησιμοποιούμε...

 

όσο δεν για το κόστος των ακριβών κινητών τηλεφώνων, εεε, πιστεύω κάτι ξέρω κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να συμφωνησω με τον VeCo. Δηλαδη αν καποιος προσεχει κατι που κανει 1000+ ειναι λαθος? Δεν καταλαβαινω γιατι? Αν εχεις ανεση οικονομικη τοτε αλλαζει, αλλα εγω προσωπικα δεν εχω. Αλλα δεν το βγαζω το κινητο εξω για να το δειχνω οπως αναφερεις παραπανω αλλα το πηρα για μενα. Σχεδον ΠΑΝΤΑ το εχω στην τσεπη μου.
Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν αντιλαμβάνομαι και παρεμβαίνω, είναι γιατί κάποιος να θυσιάσει την κινητή τηλεπικοινωνία που την έχει ακριβοπληρώσει με την αγορά του κινητού + την πληρώνει κάθε μήνα με το λογαριασμό.

 

Για την προστασία ενός ακριβού περιουσιακού του στοιχείου.

 

Αν το επιχείρημα είναι η ενδεχόμενη βλάβη ή φθορά του κινητού, ε τότε, δεν υπάρχει λόγος και να το βάζουμε στη μπρίζα ή να το χρησιμοποιούμε...

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο, καθώς το να πάθει το κινητό βλάβη από τη χρήση είναι το ίδιο εύκολο με το να βραχεί στην παραλία. :rolleyes:

 

όσο δεν για το κόστος των ακριβών κινητών τηλεφώνων, εεε, πιστεύω κάτι ξέρω κι εγώ...

 

Ωραία. Αφού λοιπόν ξέρεις, και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το κινητό σου, σου συνιστώ να το παίρνεις μαζί σου εκτός από την παραλία και μέσα στη θαλάσσα, καθώς δεν λέει το εικοσάλεπτο-μισάωρο που κολυμπάς, να στερείσαι της κινητής τηλεπικοινωνίας...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ωραία. Αφού λοιπόν ξέρεις, και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το κινητό σου, σου συνιστώ να το παίρνεις μαζί σου εκτός από την παραλία και μέσα στη θαλάσσα, καθώς δεν λέει το εικοσάλεπτο-μισάωρο που κολυμπάς, να στερείσαι της κινητής τηλεπικοινωνίας...

 

 

ΧΑΧΑΧΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ανεση οικονομικη τοτε αλλαζει
Κάποιος που έχει κινητό των 1000€+ νομίζω ότι την έχει την οικονομική άνεση... Διαφορετικά θεωρώ "χαζό" να αγοράζω κάτι κάνοντας οικονομία και να φοβάμαι να το χρησιμοποιώ ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια απόσταση από το "χρησιμοποιώ ελάχιστα το Χ αντικείμενο γιατί κοστίζει πολύ και φοβάμαι μην πάθει κάτι" μέχρι το "το παίρνω μαζί μου σε παραλίες, το πετάω από εδώ κι από εκεί κλπ.". Ούτε έχει να κάνει με την οικονομική άνεση. Άλλοι προσέχουν γενικά τις συσκευές που έχουν κι άλλοι τις πετάνε κάτω κλπ. Αυτός που έχει συνηθίσει να κάνει το ένα ή το άλλο, θα συνεχίσει ανεξάρτητα από τη συσκευή.

 

Προσωπικά θεωρώ λάθος να πάρεις μια συσκευή που κάνει €1000 και να την πετάς από εδώ κι από εκεί. Όχι γιατί μπορεί να μην έχεις χρήματα να την αντικαταστήσεις, αλλά γιατί δείχνει ότι δεν αντιλαμβάνεσαι τι είναι αυτό που αγόρασες. Οπότε μάλλον το έχεις μόνο για το "τραπέζι του καφέ" ή "τα μπουζούκια" κλπ. Επομένως καλύτερα να μην το αγόραζες και καθόλου, να τελειώνει η ιστορία.

 

Έχω το Arte εδώ και μήνες και το χρησιμοποιώ συνέχεια όπως ένα κανονικό κινητό και το χαίρομαι γιατί αυτή τη δουλειά την κάνει καλά. Στην παραλία όμως, συγγνώμη κιόλας, δεν το παίρνω, όπως άλλωστε δεν έκανα και με κανένα από τα προηγούμενα μοντέλα της σειράς 8. Θεωρώ ότι μια συσκευή της κατηγορίας, αξίζει λίγο περισσότερη προσοχή και όχι δεν νιώθω ότι με περιορίζει αυτό.

 

Για όποιον βάζει στο ίδιο τσουβάλι όλα τα κινητά από €50 ως €οτιδήποτε, τότε δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανεξάρτητα από το πόσο ακριβο είναι το κινητό που έχω πάντα έχω ένα δεύτερο-παλιότερο για την παραλία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...