Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Aporia: mexri twra otan to fortiza egrafe "taxeia fortish" alla shmera egrafe sketo "fortish". Poia h diafora ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον cybernec

 

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Aporia: mexri twra otan to fortiza egrafe "taxeia fortish" alla shmera egrafe sketo "fortish". Poia h diafora ?

 

 

Ήτανε κλειστό το κινητό ? Όταν είναι ανοιχτό κάνει ταχεία φόρτιση ενώ όταν είναι κλειστό και φορτίζει σου βγάζει ’Φόρτιση’ .Όταν είναι κλειστό πάντως γεμίζει πιο καλά και αντέχει περισσότερο η μπαταρία :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την xraysr0x

Αρχικό Μήνυμα από τον cybernec

 

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Aporia: mexri twra otan to fortiza egrafe "taxeia fortish" alla shmera egrafe sketo "fortish". Poia h diafora ?

 

 

Ήτανε κλειστό το κινητό ? Όταν είναι ανοιχτό κάνει ταχεία φόρτιση ενώ όταν είναι κλειστό και φορτίζει σου βγάζει ’Φόρτιση’ .Όταν είναι κλειστό πάντως γεμίζει πιο καλά και αντέχει περισσότερο η μπαταρία :rolleyes:

 

Ma kai bebaia, pws den to skefthka?!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον cybernec

 

Ma kai bebaia, pws den to skefthka?!

 

 

Χαίρομαι που βοήθησα ;) :happy:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έχω το εξής πρόβλημα...

 

Είχα κάνει synchronize το παλιό κινητό Nokia 6210 που είχα και έχω τα πάντα στο Outlook.

 

Δοκίμασα να συγχρονίσω το 610 μέσω του προγράμματος XTNDConnect PC της Sony Ericsson αλλά έλεγε ότι το κινητό δεν είναι συνδεδεμένο.

 

Εν τω μεταξύ η σύνδεση ΒΤ που έχω πάρει δουλεύει κανονικά και μπαίνω στο τηλ. μέσω του υπολογιστή, σβήνω, γράφω κτλπ...

 

Τελικά πάτησα στην επιλογή που βγάζει μέσα από το ΒΤ Neighborhood "IrMC Synchronization on T610".. Έδειξε ότι συγχρονίζει ... αλλά μόλις είδα τον τηλ.κατάλογο στο τηλ. ήταν όλος σε ιερογλυφικά!!!!!!....

 

Μήπως ξέρεις κανείς τίποτα επί του θέματος???

Όταν έχει ΒΤ δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το XTNDConnect ??

Στο phone monitor δεν δείχνει το τηλ. και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί... Μέσα από το ΒΤ Neighborhood φαίνεται κανονικά...

 

Περιμένω απελπισμένα βοήθεια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Oi metafores onomaton ginontai meso Outlook. Kane sync to 6510 me to outlook me to PC Suite i Oxygen. Logika to exeis etoimo. Vale to XTND i kapos etsi tou T610 kai kane sync to XTND me to Outlook. Monon prepei na valeis to t610 an thes first-last i last-first. O tel catalog tou t610 einai akoma pio ypergamatos tou 6510, pou metaksy mas den einai katholou gamatos. Mallon zaromenh tin exei.

 

:blink: ΚΛΙΣΠΕΡΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΑΠ Ο ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 6510 ΣΤΟ Τ610 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΤΗΣ SE ΚΑΘΩΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ OUTLOOK ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ. ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ: ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ!!!!
ola kala!!!!
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis gt me q-telecom den mporw na kalesw epak apo to t610 gia na steilw-lavw email???

exei sxesi i etairia kinitis me to an mporeis na laveis-steileis dedomena mesw epak???an einai dinaton...

 

kai mia alli erwtisi... se osa dwrean mail exw dokimasei na egatastisw sto ms outlook panta ston ekserxomeno smtp eprepe na valw to smtp tou isp mou gia na kataferw na steilw email...

ti to dinoun loipon oi diafores etairies(yahoo,freemail,softhome)to smtp tous afou den xreiazetai?

sta kinita ti isxiei?smtp tou isp/tis etairias tis kinitis(se periptosi gprs) i smtp tou paroxou mail??

 

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Σε ολα τα Service Centers :) προς 6€ εκαστος...

 

:alien: ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΦΑΚΟΣ;
ola kala!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον harryal

 

Λοιπόν παίδες έχω το εξής πρόβλημα...

 

Είχα κάνει synchronize το παλιό κινητό Nokia 6210 που είχα και έχω τα πάντα στο Outlook.

 

Δοκίμασα να συγχρονίσω το 610 μέσω του προγράμματος XTNDConnect PC της Sony Ericsson αλλά έλεγε ότι το κινητό δεν είναι συνδεδεμένο.

 

Εν τω μεταξύ η σύνδεση ΒΤ που έχω πάρει δουλεύει κανονικά και μπαίνω στο τηλ. μέσω του υπολογιστή, σβήνω, γράφω κτλπ...

 

Τελικά πάτησα στην επιλογή που βγάζει μέσα από το ΒΤ Neighborhood "IrMC Synchronization on T610".. Έδειξε ότι συγχρονίζει ... αλλά μόλις είδα τον τηλ.κατάλογο στο τηλ. ήταν όλος σε ιερογλυφικά!!!!!!....

 

Μήπως ξέρεις κανείς τίποτα επί του θέματος???

Όταν έχει ΒΤ δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το XTNDConnect ??

Στο phone monitor δεν δείχνει το τηλ. και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί... Μέσα από το ΒΤ Neighborhood φαίνεται κανονικά...

 

Περιμένω απελπισμένα βοήθεια....

 

 

Ανταπόκριση καμμία.... Κρίμα...

Anyway .. τα έλυσα τα προβλήματά μου...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα ενας φακος....:p........μονο που δεν φωτιζει με τα κλασσικα λαμπακια που εχουν οι φακοι και τα οποια καιγονται αλλα εχει ενα δυνατο μπλε led που φωτιζει τελεια.....και ειναι και εφετζιδικος.......:p :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια-χαρά. Έχω την εξής απορία :confused: Διαβάζοντας με προσοχή όλα όσα σας προβληματίζουν είδα ότι αναφέρεστε σε voda ή voda live. Σε δίκτυο cote τα διάφορα προβλήματα και οι λύσεις που αναφέρετε εμφανίζονται;;; Μπορεί η απορία μου να σας φανεί από χαζή έως και :alien: αλλά παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος. Και τελικά το t630 ήρθε ή ξέρετε αν έρχεται σύντομα; Thanks in advance :!:

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Το πακέτο του Τ610 vodafone live! έχει το μηχανηματάκι με τις υπέρυθρες και το απαραίτηο software για να το συνδέσεις με υπολογιστή ή πρέπει να τα βρεις μόνος σου;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ.ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΡΩΤΩ:

T610

 

ΠΩς ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ GR TELESTET ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΝ Ο8ΟΝΗ ΜΟΥ??

 

ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΩ ΑΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ?

 

ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΟ Τ610 ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑ pC?? ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΥΤ610.ΝΕΤ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΕ WAP

 

EYXAΡΙΣΤΩ

 

ΚΑΒΑΛΑ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ- ΕΛΛΑΣ

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kavala21

 

ΠΩς ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ GR TELESTET ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΝ Ο8ΟΝΗ ΜΟΥ??

 

Νομίζω ότι δεν μπορείς να το κάνεις αυτό αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΩ ΑΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ?

 

Τι εννοείς να το ξεκλειδώσεις?? Αυτό που συνήθως θέλουν μερικοί είναι να ξεφορτωθούν το Vodafon Live και πηγαίνουν και το βγάζουν. Κατά τα άλλα δεν είναι κλειδωμένο το κινητό...

 

ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΟ Τ610 ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑ pC?? ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΥΤ610.ΝΕΤ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΕ WAP

 

Μπορείς και φυσικά να τα κατεβάσεις. Οι τρόποι που υπάρχουν για να τα περάσεις στο τηλέφωνο είναι (3).Καλώδιο-Υπέρυθρες-Bluetooth... Διαλέγεις και παίρνεις..

 

Υπάρχει και σχετικό thread με απόψεις για Καλώδιο-Υπέρυθρες-Bluetooth.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση που είχα κάνει κάποιες σελίδες πιό πίσω....

xhtml υπάρχει για το τ610 ? :worry: Επειδή θα πάω ταξίδι τα χριστούγεννα και δεν θα έχω πισι...και θα μπένω μέσω gprs...και επειδή άκουσα είναι πιο εύκολο το navigation με xthml είπα να ρωτήσω!

Any ideas? :worry: :happy:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tax_opari91

 

mporo na anvathmiso to t610 mou gia na dihni tin ora pou eginan i anapantites

???????????

 

Νομίζω ότι σε όλες τις εκδόσεις εμφανίζεται η ώρα πάντως σε εμένα εμφανίζεται (έκδοση R3C). :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ειμαι κάτοχος ενός Τ610 εδώ και 1 εβδομάδα και έχω δύο απορίες-προβλήματα.

1 Οταν γράφω μυνήματα-σημειώσεις-ευρετήριο δεν εμφανίζει τον κέρσορα με αποτέλεσμα να μην ξέρω σε πιό σημείο του κειμένου βρίσκομαι. Είναι φυσιολογικό η το δικό μου έχει κάποιο πρόβλημα.

2 Υποθέτω οτι το Τ610 δεν έχει το γνωστό πράσινο λεντάκι που αναβόσβήνει στην αναμονή και μπορείς με μιά ματιά να δείς αν είσαι στο δύκτιο και οτι το τηλέφωνό σου είναι ενεργοποιημένο.Μήπως αυτό το πράσινο λεντάκι είναι το λεντάκι του joystick και στο δικό μου δεν δουλεύει;

Zητώ συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου έχουν απαντηθεί σε άλλα σημεία του forum αλλά με μιά ματιά που έριξα δεν βρίκα τίποτα.

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

@OUMADS

 

Φίλε μου με γειά το κινητό.

1)Δεν είναι φυσιολογικό να μην εμφανίζει τον κέρσορα. Άρα μάλλον θα πρέπει να το πας σε ένα SE service.

2)Όχι! Στο Τ610 δεν υπάρχει το γνωστό πράσινο λεντάκι των Έρικσον. Το λεντάκι (κόκκινο) που υπάρχει στο joystick ανάβει μόνο όταν η μπαταρία θέλει φόρτιση.

 

Επίσης δες και:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3005

:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε JOHNY-B σ΄ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη βοήθειά σου.
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Johny-B

 

Φίλε μου με γειά το κινητό.

1)Δεν είναι φυσιολογικό να μην εμφανίζει τον κέρσορα. Άρα μάλλον θα πρέπει να το πας σε ένα SE service.

 

Το ότι δεν εμφανίζει τον κέρσορα ίσως οφείλετε σε κάποιο theme.Έχω ένα θέμα που έχει τον κέρσορα άσπρο με αποτέλεσμα να μην φαίνεται στο άσπρο φόντο!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω άλλη μια ερώτηση.

Αν κατεβάσω ένα παιχνίδι από το vodafone live μπορώ να το στείλω στο PC ή τα κλειδώνει η Voda;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...