Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από τον dkats

 

ειχα την υποψία αυτή γιατί mms λαμβανει και βλέπει κανονικά απο 610 στο 5100...

 

θα τους .... :lol: :'( γαργαλησω

 

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ :D

 

 

mms meso ir enoeis i kanoniko mms?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν υπαρχει επιλογη αποστολης MMS μεσω irda ή bluetooth ουτε καν μεταξυ SE οποτε μαλλον ο dkats εννοει την αποστολη μεσω των εταιριων κινητης

Link to comment
Share on other sites

:!: Παιδια γεια χαρα.

Αν ξερει καποιος και μπορει ας με βοηθησει.

Αγορασα λοιπον χθες απο το http://www.myt610.com τα LOG's (κωδικους) για να βγαλω το Vodafone menu απο το Τ610 και να βαλω το original software της Sony - Ericsson.

Ακολουθησα τις οδηγιες, η νεα εκδοση μπηκε κανονικα αλλα οταν παω να ανοιξω το τηλεφωνο μου βγαζει το μυνημα 'INSERT CORRECT SIM CARD' και δεν κανει τιποτε αλλο.

Εχει καποιος αλλος χρησιμοποιησει τη διαδικασια αυτη?

Αν πατησεις το συνδιασμο <**< και μπεις στο menu της SIM CARD ολα τα κλειδωματα (NCK, NSCK, SPCK, CCK ειναι 0) ενω πριν την αναβαθμηση ηταν ολα 5

Οταν χρησιμοποιησα το προγραμμα που κανει unlocking μου διαβαζει κανονικα ολους τους παραπανω κωδικους αλλα μου τους εμφανιζει με ''κινεζικους η ακαταλαβιστικους'' χαρακτηρες και δεν μπορω να τους περασω.

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω απο 'δω και περα?

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από τον jimmynet

 

:!: Παιδια γεια χαρα.

Αν ξερει καποιος και μπορει ας με βοηθησει.

Αγορασα λοιπον χθες απο το http://www.myt610.com τα LOG's (κωδικους) για να βγαλω το Vodafone menu απο το Τ610 και να βαλω το original software της Sony - Ericsson.

Ακολουθησα τις οδηγιες, η νεα εκδοση μπηκε κανονικα αλλα οταν παω να ανοιξω το τηλεφωνο μου βγαζει το μυνημα 'INSERT CORRECT SIM CARD' και δεν κανει τιποτε αλλο.

Εχει καποιος αλλος χρησιμοποιησει τη διαδικασια αυτη?

Αν πατησεις το συνδιασμο <**< και μπεις στο menu της SIM CARD ολα τα κλειδωματα (NCK, NSCK, SPCK, CCK ειναι 0) ενω πριν την αναβαθμηση ηταν ολα 5

Οταν χρησιμοποιησα το προγραμμα που κανει unlocking μου διαβαζει κανονικα ολους τους παραπανω κωδικους αλλα μου τους εμφανιζει με ''κινεζικους η ακαταλαβιστικους'' χαρακτηρες και δεν μπορω να τους περασω.

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω απο 'δω και περα?

 

 

:mad: :mad: :mad: grrrrr perimena na douleve ok gt skopevw na to kanw kai egw :( :( :(

file stile mail an einai stin selida tous kai rotise tous.. i stile private masage ston katoxo tou http://www.myt610.com

nomizw einai member sto myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι κι εγω στην παρεα σας...Μετα απο πολλααα χρονια ξανα Ericsson. Μολις το πηρα και σαν πεινασμενο που ηταν το εβαλα για φαγητο αμμεσα!!!! Απο αυριο θα εχω γνωμη και ...θα σας ζαλισω...Νεος ειμαι θα μαθω!!!! :) :) :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Ναμαι κι εγω στην παρεα σας...Μετα απο πολλααα χρονια ξανα Ericsson. Μολις το πηρα και σαν πεινασμενο που ηταν το εβαλα για φαγητο αμμεσα!!!! Απο αυριο θα εχω γνωμη και ...θα σας ζαλισω...Νεος ειμαι θα μαθω!!!! :) :) :) :) :)

 

Ελπίζω να αποδειχθεί αντάξιο των προσδοκιών σου...! :)

Αναμένουμε εντυπώσεις και, φυσικά, απορίες! ;) :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φόρτωσα ένα animated gif,δε μου το αναγνωρίζει κ δε μπορώ να το σβήσω ! τι κάνω τώρα;

They told you not to yield to temptation and opened their arms...

...Make your own inferences...

After Forever - Prison Of Desire

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kyramas

 

Βγαλε και μια φψτογραφία με το καμάρι σου την θηκουλα να την δουμε και εμεις !!!

 

 

:)

 

 

Εγω στο plaisio που το πηρα δεν ειχε καμμια θηκη να ταιριαζει..... :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το T610 και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι ένα καταπληκτικό κινητό. Ωστόσο, μου έχει δημιουργήσει μερικές απορίες.

 

- Το τελικό σίγμα "ς" δεν υπάρχει στους χαρακτήρες; Δεν το θέλω τόσο για τα μηνύματα όσο για τα ονόματα στο ευρετήριο. Βλέπετε, θέλω να χρησιμοποιώ κεφαλαία και μικρά γράμματα, γιατί έτσι φαίνονται καλύτερα.

 

Οι υπόλοιπες ερωτήσεις αφορούν τη σύνδεση του T610 με ένα φορητό (μέσω υπερύθρων), του οποίου το OS είναι Windows 98.

 

- Υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για να ρυθμίζω τα ονόματα; Το πρόγραμμα που υπάρχει στο CD μαζί με τη συσκευή είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη σπαστικό, καθώς απαιτεί να έχεις Outlook. Από την άλλη, ένα άλλο πρόγραμμα που βρήκα, ο floAt's Mobile Agent, δυστυχώς δεν τρέχει στο φορητό, γιατί ζητάει το ActiveX Script Control. Έστω ότι βρίσκω το συγκεκριμένο control, θα έχει σωστή απόδοση των ελληνικών;;; Πάντως αν έχετε κάποιο καλύτερο πρόγραμμα υπόψη σας, μη διστάσετε να μου το αναφέρετε.

 

- Και εγώ, όπως και πολλά εξάλλου μέλη του forum, επισκέφτηκα ένα πολύ δημοφιλές ελληνικό site πάνω στο T610. Κατέβασα παιχνίδια, wallpapers, ήχους, screensavers και άλλα διάφορα. Πώς όμως τα περνάω όλα αυτά στο κινητό μου;;; :)

 

Αυτές είναι μέχρι στιγμής οι απορίες μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες τυχόν απαντήσεις σας στις ερωτήσεις που σας έθεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Εγω στο plaisio που το πηρα δεν ειχε καμμια θηκη να ταιριαζει..... :alien: :alien: :alien:

 

 

Κοίτα σε Vodafone Shop. Πρόσεξε γιατί η ψευτοδερμάτινη δεν ταιριάζει καλά στα πλαινά πλήκτρα,

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ipparxos

 

Κοίτα σε Vodafone Shop. Πρόσεξε γιατί η ψευτοδερμάτινη δεν ταιριάζει καλά στα πλαινά πλήκτρα,

 

 

Nαι, πηρα μια διαφανη απο

Vodafone shop και ειναι Οκ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Mέσω του Voda live ,δεν διαφημίζεται ότι γίνεται απόστολή video ? (διαφήμιση με το παιδάκι που ζωγραφισε το σπίτι ,και στο έστειλαν με ΜΜS στον πατέρα του...)- -Τότε ίσως δεν αξίζει να γίνει αλλαγή software.........

 

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

με 3650 νομίζω ότι ήταν διαφήμιση που λες...

 

 

Δεν διαφήμιζε τη συσκευή αλλά τις δυνατότητες του Voda live....

Eξάλλου αυτή που το έστελνε στην διαφήμιση δεν είχε 3650 για να στείλει video....αυτός που το λάμβανε είχε !

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο αδελφός μου ακόμα το περιμένει (εδώ και μια βδομάδα) από συνεργάτη Μobitel ....προσπαθήσαμε να μάθουμε προς τι η καθυστέριση από Voda shop Στουρνάρη .

Μας απάντησαν ότι όντως υπάρχει έλλειψη γιατί μέσα σε 3 βδομάδες πωλήθηκαν 10.000 συσκευές -όση η αρχική παραγγελία σε SE ,και περιμένουν νέα παραλλαβή τέλος της άλλης βδομάδος από Αγγλία +αξεσουάρ .(πιθανόν λοιπόν να έχουν και την νέα version )

-Πάει για best seller το τηλεφωνάκι λόγω της επιδότισης Voda (και με το ξεκλείδωμα από Live ακόμα καλύτερα.....)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... έλεος...... :blink: :confused: θήκη σε αυτότ ο γλυκούλι τηλέφωνο? :D

 

Το προτιμώ σκέτο.... μόνο για μεταφορά κάνει μια θήκη μταφοράς.. όχι μόνιμη... δηλαδή μια κοκκάλινη θήκη σαν αυτή του φίλου πας σε προηγούμενο ποστ... για να αντεέχει και σε πεσίματα... αλλα ΜΟΝΟ για μεταφορά είναι καλη.

Motorola MPX220 + 1GB MiniSD Sandisk

http://www.danasoft.com/sig/JiMk.jpg

Link to comment
Share on other sites

apo epanekiniseis pws ta pate?egw mesa se 4 meres exw kanei 3-4...exei kollisei dio fores sto mini golf kai kana dio fores akoma se alla simeia...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Mc_Vtec/12660/144459/0/redliners.jpg

-Ti kaneis ekei?.........-Ti kanw?prospathw na anoiksw!!!

-Ma DEN exoume IBIZA!...........-Pali kala!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον McLoud

 

apo epanekiniseis pws ta pate?egw mesa se 4 meres exw kanei 3-4...exei kollisei dio fores sto mini golf kai kana dio fores akoma se alla simeia...

 

 

Ποση ελευθερη μνημη εχεις; Αυτα τα κινητα (μιλαω και απο την πειρα μου με το t68i) θελουν τουλαχιστον 200-300 kb για να κινουνται ανετα. Ταυτισε το με το swap file των windows αν θες, εχουν παρομοια λειτουργια. Το δικο μου το εχω απο 2 Ιουλιου και δεν εχει χρειαστει να το επανεκκινησω ως τωρα, πολυ πιθανον επειδη προσεχω να εχει καποια ελευθερη μνημη :happy: . Δοκιμασε το. Αλλιως δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Τελικο "ς" οντως για καποιο περιεργο λογο δε μπορεις να εισαγεις ενω αναγνωριζεται ως χαρακτηρας απο το κινητο και μπορεις να τον εισαγεις με το Τ9 :blink: ! Με το multitap, ομως, το οποιο χρησιμοποιειται στις εισαγωγες του ευρετηριου δε μπορεις να βαλεις τελικο ς. Το ιδιο ειχα παθει και με το Τ68ι και το βρηκα και στο Τ610. Τελικα εκανα τα ονοματα του ευρετηριου κεφαλαια και στις 2 περιπτωσεις, ωστε να μη χρειαζεται το τελικο ς και να φαινονται ωραια. Ευελπιστω σε καποια μελλοντικη αναβαθμιση να το φταιξουν επιτελους, επειδη δεν ειναι και δα τοσο τραγικα δυσκολο να βαλεις στο "7" αλλον ενα χαρακτηρα για τα ελληνικα, απο τη στιγμη μαλιστα που υπαρχει στο κινητο :confused:

 

Για να στειλεις τα αρχεια σου μεσω υπερυθρων στα 98 ανοιξε το εικονιδιακι που εμφανιζεται κατω δεξια των υπερυθρων και επελεξε μεταφορα αρχειων, επελεξε το αρχειο/α που θελει να στειλεις και πατα αποστολη (αυτη τη στιγμη εχω XP οποτε ισως να μην ειναι ακριβως ετσι τα ονοματα αλλα η γενικη ιδεα ετσι παει :o ). Εισαι ετοιμος! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
pedia ekana tin epanafora ergostasikwn rithmiseon simera (master reset) kai tora exw 1700kb mnimi keni! oso gia photos ixous themes ktl min fovaste to myt610 einai edw pou ektos apo new exei kai ta original so den exeis tpt na xaseis apo 2 lepta mexri na ginei to reset kai akoma 5 lepta mexri na ftia3eis tin ora tin hmerominia tin photo sou ta sounds ktl....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον JoKo

 

Από την άλλη, ένα άλλο πρόγραμμα που βρήκα, ο floAt's Mobile Agent, δυστυχώς δεν τρέχει στο φορητό, γιατί ζητάει το ActiveX Script Control. Έστω ότι βρίσκω το συγκεκριμένο control, θα έχει σωστή απόδοση των ελληνικών;;;

 

Δυστυχώς, ενώ βλέπει ελληνικά στα μηνύματα, δεν βλέπει ελληνικά στον τηλεφωνικό κατάλογο.. :(

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Δε κερδισες ομως τα επιπλεον 300-400 kb που λενε οτι κερδιζεις ε; Το γενικο σβησιμο το εκανες στα 13 sec ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έπιασα και έσβησα από photos, sounds και themes ότι δεν χρησιμοποιούσα και πήγα στα 1700ΚΒ. Αν κάνεις το κόλπο των 13 δευτερολέπτων λένε ότι πας πάνω από 2000ΚΒ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

pedia ekana tin epanafora ergostasikwn rithmiseon simera (master reset) kai tora exw 1700kb mnimi keni! oso gia photos ixous themes ktl min fovaste to myt610 einai edw pou ektos apo new exei kai ta original so den exeis tpt na xaseis apo 2 lepta mexri na ginei to reset kai akoma 5 lepta mexri na ftia3eis tin ora tin hmerominia tin photo sou ta sounds ktl....

 

 

... άμα έχεις κάνει αναβάθμιση ,στην επαναφορά ρυθμίσεων ,επανέρχεται στην αρχική software κατάσταση+ρυθμίσεις ?--(κάποιοι αυτό λένε για ορισμένες περιπτώσεις ...αν έχεις περάσει τις διαφορες αναβαθμίσεις όχι κατά σειρά που βγαίνουν ,αλλά ξεκαρφωτα....) -Ρώτα το σε service καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον JiMk

 

Βρε παιδιά... έλεος...... :blink: :confused: θήκη σε αυτότ ο γλυκούλι τηλέφωνο? :D

 

Το προτιμώ σκέτο.... μόνο για μεταφορά κάνει μια θήκη μταφοράς.. όχι μόνιμη... δηλαδή μια κοκκάλινη θήκη σαν αυτή του φίλου πας σε προηγούμενο ποστ... για να αντεέχει και σε πεσίματα... αλλα ΜΟΝΟ για μεταφορά είναι καλη.

 

 

Κι εγω οταν λεω θηκη κατι τετοιο εννοω.Μονιμη ΠΟΤΕ !!!!! :) :) Απλα το καλοκαιρι με ενα πουκαμισο τι να πρωτοβαλεις σε μια τσεπη.Ασε που ενα ...σκυψιμο μπορει να ειναι μοιραιο!!!! :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...