Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s (30 Δεκ. 2003 , 22:00)

 

Εχει βαλει κανεις απο εδω μεσα την R6B? Gka? kyriakos?

 

Μπορει η R6B να εχει βγει για να διορθωσει λεκτικα μονο σε συγκεκριμενς γλωσσες... Απ οτι ειδα οι φωτο ηταν σε Γαλλικη και Γερμανικη εκδοση...

 

Αλλωστε που πηγε η R2x ? Μπορει να βγηκε μονο για ενα πακετο γλωσσων και εμεις πηγαμε κατευ8ιαν στην R3B

 

Λεω τωρα,υποθσεις κανω, μπορει και να ρθει.

 

Ακομα να μπει το τελικο ελληνικο ς :(

 

Παντως με την R4B εφυγε το σπαστικο "Τυπικο abc" απο το Ευρεση&κληση και μπηκαν τα καθαρα Ελληνικα. Ουσιαστικα μπαινει οτι γλωσσα εχετε στη δημιουργια μηνυματων. Ετσι παω κατευθιαν στο γραμμα-ονομα που θελω :)

 

Ταυτα.

Φιλικα,

Λευτερης

 

 

Οπως αναφέρθηκε στο Esato.com

 

Summary of changes in R4C003

 

1. 50% faster Java compared to R3C as tested by JBenchmark

2. Loading of images longer than the maximum width able to be handled

3. SMS sound notification is played on arrival of new email

4. Camera viewfinder refreshes faster (not so slow/jerky) in night mode

5. Change in design of the large/small picture size icon at top right corner of camera viewfinder

 

H R6B βγήκε πρώτα στην Ισπανία,άγνωστο γιατί....

http://todot610.weworkwell.net/foro/viewtopic.php?t=4413

Συνήθως όμως αν δεν είναι ορισμένη έκδοση τύπου Live με ορισμένες προδιαγραφές κάποιας φίρμας Δικτύου ,θα κυκλοφορήσει σύντομα .....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s (30 Δεκ. 2003 , 20:00)

 

 

 

Παντως με την R4B εφυγε το σπαστικο "Τυπικο abc" απο το Ευρεση&κληση και μπηκαν τα καθαρα Ελληνικα. Ουσιαστικα μπαινει οτι γλωσσα εχετε στη δημιουργια μηνυματων. Ετσι παω κατευθιαν στο γραμμα-ονομα που θελω :)

 

Ταυτα.

Φιλικα,

Λευτερης

 

 

Ναι αλλά τι γίνεται στις περιπτώσεις που τα ονόματα αρχίζουν με αγγλικό γράμμα ή έχεις και ξένα ονόματα μέσα???

 

Δυστυχώς η SE δεν μας τα λέει καλά. Μετά την αναβάθμιση που έχουν σπάσει τα νεύρα με αυτή την αλλαγή.

Έλεος μετά από τόσα χρόνια τα ίδια σκατά με τα ελληνικά! Φτιάχνουν το ένα και χαλάνε το άλλο!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Exeis apolito dikio gbil, osoi exoun polla ksena onomata alla kai polla ellinika ston katalogo tous exoun provlima... egw mono 2-3 oomata exw sta agglika...

 

Wstoso an epilekseis glwssa eisagwgis to "typiko abc" epanerxetai pali to palio sistima...

 

Ti na ginei?Na valei ellinika kai agglika ola se ena set xaraktirwn?de leei na pataw 6 fores ena koumpi gia na paw se ena gramma.

mia kali lisi 8a itan ston tilefoniko katalogo na patas diesi kai na epilegeis kai apo ekei glwssa... :o

 

sorry ek paratropis sto proigoumeno post egrapsa R4B anti gia R4C, mallon me stigmatise i r3B poy mou espase ta neura... :mad:

 

ps to handsfree mou ta epaikse,na doume ti parami8i 8a m poulisoun pali...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s (31 Δεκ. 2003 , 12:04)

 

 

 

Wstoso an epilekseis glwssa eisagwgis to "typiko abc" epanerxetai pali to palio sistima...

 

 

 

Ναι αλλά χάνεις τα ελληνικά στα μηνύματα! Μια "λύση" είναι να αλλάζεις σε abc αφού γράψεις ένα μην και τούμπαλιν αλλά αυτό μόνο λύση δεν είναι!

 

Ας αφήναν το abc και να αλλάζαν την σειρά των χαρακτήρων, πρώτα τα ελληνικά και μετά τα αγγλικά! Έχουν κάνει διακόσες πενήντα αλλαγές, αλλά μια σωστή τόσα χρόνια δεν μπορούν να κάνουν!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλα τα μέλη του φορουμ.

 

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Πήρα το handsfree HBH-200 και δεν μπορώ με τίποτα να χρησιμοποιήσω την μαγική λέξη για να ενεργοποιώ τις φωνητικές εντολές αλλά και ούτε την φωνητική απάντηση!!!..

 

Μήπως το έχει καταφέρει κανείς?

 

Ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

apo simera eimai enas R4C user... .xexe

oraio einai paidia! sxedon petaei to kinito!

ligo mou tin exei dosei pou apo ta sms otan pas na steileis minima, de se vgazei katef8eian sto eisagogi ari8mou alla prepei na to dialekseis apo ena menu pou sou vgazei.

Kata ta alla, poly kalo! Idios to evretirio pou epitelous egine elliniko!

Link to comment
Share on other sites

@dimant δηλαδη τι αλλαξε στο ευρετηριο?τωρα οταν πατας το Μ πχ ΔΕΝ σε παει στο Μ αλλα στην αρχη του καταλογου οταν τα ονοματα ειναι ελληνικα!αυτο αλλαξε?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που άλλαξε στο ευρετήριο είναι ότι πλέον αν έχει τα ελληνικά σαν γλώσσα εισαγωγής, και πατήσεις πχ το 6 στο ευρετήριο θα σε πάει το πρώτο όνομα από Ν ΑΛΛΑ ελληνικό. Οπότε όλα μια χαρά αν έχεις γράψει τα ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες αλλά αν τα έχεις γράψει μα το κλασικό abc ή έχεις ξένα ονόματα δεν θα τα βρεις ποτέ έτσι. Το γράφω και στα post μου παραπάνω!
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

γουσταρω!!επιτελους το διορθωσανε!!ευτυχως εγω τα εχω στα ελληνικα ολα!!τωρα το μονο που μενει ειναι το τελικο σ για να γραφουμε τα ονοματα με μικρα!!
Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα μενει και το ΜΕΓΑΛΟ για μενα προβλημα με το ελληνικο τ9!!δηλαδη ακομα και αν προσθεσεις μια λεξη πχ ΛΟΥΓΚΡΑ η ΜΥΣΤΙΚΑ ΔΕΝ την φυλαει!!!ειδικα στις λεξεις που εχουν γραμματα κοινα με την αγγλικη αλφαβητο οταν πας αν ξαναγραψεις τη λεξη το Μ ΔΕΝ ειναι στην ελληνικη θεση αλλα στην αγγλικη δηλαδη στο 6 οχι στην ελληνικη δηλ. στο 5!!αλλα και την αλλη λεξη ΛΟΥΓΚΡΑ(:) ) ΔΕΝ την φυλαει καθολου!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (31 Δεκ. 2003 , 15:53)

 

α ξεχασα μενει και το ΜΕΓΑΛΟ για μενα προβλημα με το ελληνικο τ9!!δηλαδη ακομα και αν προσθεσεις μια λεξη πχ ΛΟΥΓΚΡΑ η ΜΥΣΤΙΚΑ ΔΕΝ την φυλαει!!!ειδικα στις λεξεις που εχουν γραμματα κοινα με την αγγλικη αλφαβητο οταν πας αν ξαναγραψεις τη λεξη το Μ ΔΕΝ ειναι στην ελληνικη θεση αλλα στην αγγλικη δηλαδη στο 6 οχι στην ελληνικη δηλ. στο 5!!αλλα και την αλλη λεξη ΛΟΥΓΚΡΑ(:) ) ΔΕΝ την φυλαει καθολου!

 

 

Αν δεν σου κρατάει τις λέξεις στο Τ9 τότε έχει πρόβλημα το κινητό σου.

Πήγαινε το να το κοιτάξουν,εμένα μου άλλαξαν συσκευή με αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε και εσυ με τις λεξεις που ανεφερα και πες μου τι κανει το δικο σου!με τ9 ελληνικο και ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ τους εθνικους χαρακτηρες που περιοριζει τον αριθμο των γραμματων ενος μηνυματος σε 70 αντι 160
Link to comment
Share on other sites

και τη λεξη ΛΟΥΓΚΡΑ οταν πας να την ξαναγραψεις το Υ ΔΕΝ ειναι στην ελληνικη θεση δηλ. στο 8 αλλα στην αγγλικη δηλ. στο 9!!!α ρε ericsson με τα θαυματα σου!
Link to comment
Share on other sites

και μετα απο 2-3 μηνυματα αν προσθεσεις και αλλες λεξεις ΞΕΧΝΑΕΙ τη λεξη πχ λουγκρα η μυστικα και πρεπει να την ξανα προσθεσεις!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 ( 1 Ιαν. 2004 , 14:47)

 

και μετα απο 2-3 μηνυματα αν προσθεσεις και αλλες λεξεις ΞΕΧΝΑΕΙ τη λεξη πχ λουγκρα η μυστικα και πρεπει να την ξανα προσθεσεις!!

 

Τι λέξεις είναι αυτές πιπέρι... :p
Link to comment
Share on other sites

Εχω την R3C002, αν παω σε καποιο SE service και ζητησω να μου περασουν την R4C003 θα πρεπει να πληρωσω ή την περνανε δωρεαν? Το κινητο μου ειναι στην εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sangelos ( 2 Ιαν. 2004 , 00:49)

 

Εχω την R3C002, αν παω σε καποιο SE service και ζητησω να μου περασουν την R4C003 θα πρεπει να πληρωσω ή την περνανε δωρεαν? Το κινητο μου ειναι στην εγγυηση.

 

 

Εαν τους πεις οτι εχεις καποιο συγκεκριμενο προβλημα,

λογικα η αναβαθμιση θα γινει δωρεαν.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ZILIA ( 6 Ιαν. 2004 , 11:53)

 

ξερει κανενας αν υπαρχει σε καταστηματα και σε τι τιμη το πισω καπακι (της μπαταριας)?

 

 

Εγώ δεν είδα αλλά νομίζω θα αναγκαστείς να αγοράσεις καινούργια πρόσοψη με το μπροστά και το πίσω! Τώρα αν ρωτήσεις σε ΣΕ κέντρα που έχουν έξτρα ίσως σου δώσουν! :happy: :p

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ZILIA ( 6 Ιαν. 2004 , 11:53)

 

ξερει κανενας αν υπαρχει σε καταστηματα και σε τι τιμη το πισω καπακι (της μπαταριας)?

 

Τιμη για μπροστινη προσοψη 44 ευρω,Τιμη για καπακι μπαταριας 16 ευρω και για το μικρο μαυρο κομματακι πισω αλλα 16 ευρω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα ή μου φαίνεται???

Ρε παιδιά,αυτή η R6B που κυκλοφορεί τί διαφορές έχει από την R4C???

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Geia se olous! Endiaferomai na agorasw aurio 2 kinita T610 (oxi Live) gia ta xaderfia mou. Poso peripou kanei to ena(sketi syskeui)? Sta dio yparxei periptwsei na mou kanoun kaliteri timi? Apo pou prwtinete na ta tsimpisw apo Germano, i apo kapou allou px (vodafone. ote...)!

 

Euxaristw

Fotis!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...