Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Υπάρχει το ευρέως διαδεδομένο PC Control. Όσο πάει και γίνεται καλύτερο και είναι full customisable. Για να το φέρεις στα μέτρα σου όμως, θέλει αρκετή δουλειά..

http://christersson.org/index.php?page=software_pccontrol4

 

Το νόημα της δημοσκόπησης δεν το έπιασα πάντως. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Original δεν τα σβηνει ολα ειναι το εργοστασιακο.

Full ειναι "χειροποίητο" :P κατι σαν full erase. Δεν μένει τίποτα.

Δοκίμασες να το κάνεις full reset μέσα απο τοπ μενού? δοκίμασε το και μπορεί να γυρίσει στο live μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Ωστόσο, στο cellular-support λένε ότι το live ξηλώνεται κατά τον τρόπο αυτό (αυτό που έκανα).

 

Δεν αποκλείεται το GDFS που κατέβασα από το cellular support να ήταν "πειραγμένο" ώστε να κάνει "full format" στο τηλέφωνο. Αν και δεν σβήστηκε ο κατάλογος και οι ρυθμίσεις, μόνο MMS - photos, ήχοι κλήσης και WAP (όχι Data) profiles...

 

Anyway, εφόσον ένα full reset είναι κάτι που μάλλον δεν θα χρειαστεί ποτέ να κάνω, λέω να μην το δοκιμάσω, αφού το τηλέφωνο φαίνεται να δουλεύει μια χαρά (και χωρίς Live). Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα χθες το t610 μου στη teleservice στον Κηφισό για να περάσω την R6C. Μου λένε άφησέ το γιατί έχει πολύ δουλειά και έλα να το πάρεις αύριο. Το αφήνω κι εγώ, πάω σήμερα να το πάρω , το κοιτάω και όλα ΟΚ. Μόλις γυρίζω σπίτι κατά τύχη ακοθμπάει το χέρι μου πάνω σο φακό της φωτογραφικής και νοιώθω ένα εξόγκωμα. Το κοιτάω καλύτερα και είδα ότι έχει πειραχτεί η μηχάνή. Ο φακός βρίσκεται πιο ψηλά απ΄ότι ήταν παλιά ( όχι στο κέντρο όπως θα έπρεπε) και το α΄σμένιο καπάκι γυύρω απο το φακό δεν εχει κουμπώσει καλά.Το πίεσα εγώ με λίγη δυναμη να δω μήπως δεν είχε κουμπώσει καλά αλλα τίποτα. Για ποιό λογο ρε παιδιά να πείραξαν τη μηχανη? Για την αναβάθμιση μόνο ένα καλώδιο δε συνδέεται από κατω? Τι να κάνω τώρα? Θα με πιστέψουν τη Δευτέρα αν τους το πάω και τους πώ ότι μου το δώσαν έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bpel86 (16 Ιούλ. 2004 , 18:02)

 

Παιδιά πήγα χθες το t610 μου στη teleservice στον Κηφισό για να περάσω την R6C. Μου λένε άφησέ το γιατί έχει πολύ δουλειά και έλα να το πάρεις αύριο. Το αφήνω κι εγώ, πάω σήμερα να το πάρω , το κοιτάω και όλα ΟΚ. Μόλις γυρίζω σπίτι κατά τύχη ακοθμπάει το χέρι μου πάνω σο φακό της φωτογραφικής και νοιώθω ένα εξόγκωμα. Το κοιτάω καλύτερα και είδα ότι έχει πειραχτεί η μηχάνή. Ο φακός βρίσκεται πιο ψηλά απ΄ότι ήταν παλιά ( όχι στο κέντρο όπως θα έπρεπε) και το α΄σμένιο καπάκι γυύρω απο το φακό δεν εχει κουμπώσει καλά.Το πίεσα εγώ με λίγη δυναμη να δω μήπως δεν είχε κουμπώσει καλά αλλα τίποτα. Για ποιό λογο ρε παιδιά να πείραξαν τη μηχανη? Για την αναβάθμιση μόνο ένα καλώδιο δε συνδέεται από κατω? Τι να κάνω τώρα? Θα με πιστέψουν τη Δευτέρα αν τους το πάω και τους πώ ότι μου το δώσαν έτσι?

 

 

Να πας φίλε μου να πας και να διεκδικήσεις το δίκιο σου!!! Το πιο πιθανό ο τεχνικός να κάνει τον Αλέκο αλλά να επιμείνεις!!!!...

 

Αν δεν βγει κάπου κάνε παράπονα στα κεντρικά! Τουλάχιστον προσπάθησε πάντως!

Link to comment
Share on other sites

ίσως το άνοιξαν να το ξεσκονίσουν κιόλας. έμενα πάντως το άνοιξαν μπροστά μου όταν το πήγα για αναβάθμιση (το έκαναν επί τόπου)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bpel86 (19 Ιούλ. 2004 , 12:52)

 

Παιδια τελικά ολα ΟΚ. Το ξαναπήγα σήμερα τους έιπα το πρόβλημα και μέσα σε 5' το είχαν έτοιμο. Δεν είπαν τίποτα.

 

 

Είδες τελικά; Τέλος καλό όλα καλά :!:

 

Υ.Γ. ασχολείσαι με bpel??? αν ναι στείλε μου ένα pm.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ σήμερα το τ610 για να περάσω την R6C.Αφού τους παρακάλεσα να μου το φτιάξουν και να το πάρω μετά από λίγες ώρες έφυγα ήσυχος.Όταν πήγα να το πάρω όμως το μεσημεράκι μου είπαν πως το κινητό δεν το πειράξανε γιατί έχει πάρει νερά....κλπ.Παρόλ'αυτά όμως μου είχαν περάσει την R6C και το κινητό πετάει κυριολεκτικά(Vodafone Live menu).Γιατί όμως στην απόδειξη που πήρα πίσω γράφει "επιστρέφεται ανεπισκεύαστο"???
Information is the most dangerous weapon of all . . .
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BlackTiger (19 Ιούλ. 2004 , 17:27)

 

Πήγα κι εγώ σήμερα το τ610 για να περάσω την R6C.Αφού τους παρακάλεσα να μου το φτιάξουν και να το πάρω μετά από λίγες ώρες έφυγα ήσυχος.Όταν πήγα να το πάρω όμως το μεσημεράκι μου είπαν πως το κινητό δεν το πειράξανε γιατί έχει πάρει νερά....κλπ.Παρόλ'αυτά όμως μου είχαν περάσει την R6C και το κινητό πετάει κυριολεκτικά(Vodafone Live menu).Γιατί όμως στην απόδειξη που πήρα πίσω γράφει "επιστρέφεται ανεπισκεύαστο"???

 

 

Σου κάνανε την αναβάθμιση αλλά αν σου χαλάσει και πας και τους πεις εσείς μου το χαλάσατε: θα σου πουν δε στο πειράξαμε γιατί είχε νερά... ;)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για να βαλω τα πραγματα σε μια σειρα, μιας και το τηλεφωνο μου , περα του οτι κολλαει, δεν δουλευει καλα το joystick (δεν πιανει καλα το κατω). Εχω την R1. Ποιο firmware προτεινετε τελικα? Το R6C005? (Εχω non-live κινητο) Πως μπορω να δω ποιο firmware θα μου βαλουν? (το εχω ξανακουσει αλλα δεν θυμαμαι). Ποιο ειναι το καλυτερο service να το παω στην αθηνα? Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός γιατί σήμερα πήγα για αναβάθμιση και ορίστε οι απαντήσεις:

 

1)Για να δεις την έκδοση και πριν και μετά, ενώ είσαι στην οθόνη αναμομής πάτα:

joystick right

press *

joystick left

joystick left

press *

joystick left

press *

 

2)Ένα πολύ καλό service που πήγα γιατί είχα πρόβλημα με την αναζήτηση ελληνικών στον κατάλογο είναι Λ.Αλεξάνδρας 63. Αν είσαι στην εγγύηση θα είναι δωρεάν (έχε μαζί σου την απόδειξη αγοράς)

 

Όντως την R6C005 μου βάλαν και μένα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να αγοράσω καινούργιο κινητό. Είμαι μεταξύ του Τ610 και του Sharp GX15 ή του Panasonic X60. Ποιο θα προτείνατε;

 

ΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites

σκέψου και το Τ630 τώρα που έχει βγει εκτός από άσπρο και σε μαύρο

 

το Τ630 έχει καλύτερη οθόνη από το Τ610

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Πριν 2 εβδομάδες πήρα και εγώ ενα T-610.

Ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές

Το μόνο πρόβλημα ειναι με το "ς" το ελληνικό στον τηλ. κατάλογο

Ηθελα να ρωτήσςω για την οθόνη του

Οταν βάζω κάμερα η οθόνη τραιμοπαίζει

Το ιδιο γίνεται και σε μερικα παιχνίδια

Ειναι λογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

To τελικό σίγμα "ς" θα το δεις μόνο μέσω Τ9 στα MMS και στις σημειώσεις.

Το τρεμόπαιγμα εφόσον δεν είναι έντονο είναι φυσιολογικό!

Καλωσήρθες στο forum και στο club των Τ610άκηδων. :)

Ό,τι ερωτήσεις έχεις για το Τ610 καλύτερα εδώ. ;)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Paides eimai apo Thessaloniki . To T610 den to peiraksa akoma kai exo to protarxiko firmware ths vodafone live.Ean einai kaneis apo thn polh mou kai gnorizei pou na to pao gia na mh me prizoun ki emena oti taxa den xreiazetai anabathmish as mou pei

eyxaristw.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος myst (26 Ιούλ. 2004 , 01:49)

 

Paides eimai apo Thessaloniki . To T610 den to peiraksa akoma kai exo to protarxiko firmware ths vodafone live.Ean einai kaneis apo thn polh mou kai gnorizei pou na to pao gia na mh me prizoun ki emena oti taxa den xreiazetai anabathmish as mou pei

eyxaristw.

 

Στην Δωδεκανήσου 21 Λουκοβίτης-Ταραμονλής. Εγγυημένο! ;)

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει για το πως θα μπορεσω να βρω update του firmware για να το κανω μονος χωρις να παω σε μαγαζι ;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...