Jump to content

Χρήση καμερών παρακολούθησης διαδηλώσεων από ΕΛ.ΑΣ.


getolika
 Κοινοποίηση

Χρήση καμερών παρακολούθησης διαδηλώσεων από ΕΛ.ΑΣ.Υπέρ ή κατά;  

64 members have voted

  1. 1. Χρήση καμερών παρακολούθησης διαδηλώσεων από ΕΛ.ΑΣ.Υπέρ ή κατά;



Recommended Posts

Δεν πιεστηκα καθολου δεν εχω αυταπατες,Ξερω πολυ καλα που ζω κι τι γινεται στους δρομους.Κι επειδη πηγα να την πατησω κι εγω ετσι οπως λες να με χτυπησει αμαξι κι να φυγει δηλαδη .Δεν εχω τετοιες ελπιδες.Ειδικα οταν ειδα πως γινονται αυτα..Αν λειτουργουσαν οι καμερες δεν θα τρεχαν σαν τους παλαβους μεσα στιν δρομο..Τρεχουν με 100 κι δεν κοιτουν αν χτυπησαν καν καποιον ..Γιατι δεν τους εχουν πιασει ηδη?Περιμενεις να τους πιασουν οταν σκοτωσουν?Με 100 τρεχουν τα αμαξια μεσα στην πολη..Κι οτι δει η καμερα ειδε..Κι περασα με πρασινο για τους πεζους ο τυπος ουτε κοιταξε αν χτυπησε καποιον κι ειχε κι παιδακι ουτε 8 χρονων μεσα στο αμαξι..Επομενως εχω λογους να εχω την αποψη μου..Με αλλα λογια αν με ειχε χτυπησει κι καμερα να ειχε δεν πιστευω οτι θα τον πιανανε..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9712) Opera 8.65 [el])

 

Αν κατάλαβα καλά τώρα, κατηγορείς τις κάμερες ότι δεν είναι αποτελεσματικές, σωστά;

Τότε προς τι το κλάμα και ο οδυρμός για τις κάμερες;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ε?Μονος σου απαντησες.Αφου δεν δουλευουν στον δρομο ειναι αχρηστες..επισης αν περιμενω να με σκοτωσει πρωτα το αμαξι .Με την κατασταση που επικρατει..Τι να το κανω?Ειχα αποψη ιδια με εσενα για τις καμερες στον δρομο πριν να γινει το περιστατικο πανω.Τωρα που το ειδα κι απο κοντα..Η αποψη μου ειναι οτι ειναι να μην σου τυχει. Αν σου τυχει..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9712) Opera 8.65 [el])

 

Αν κατάλαβα καλά τώρα, κατηγορείς τις κάμερες ότι δεν είναι αποτελεσματικές, σωστά;

Τότε προς τι το κλάμα και ο οδυρμός για τις κάμερες;

 

Πάει,αυτό ήταν,τώρα την βραχυκύκλωσες τελείως..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9712) Opera 8.65 [el])

 

Απλώς διαμαρτυρόμαστε, μόνο και μόνο για να διαμαρτυρόμαστε..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με βραχυχυκλωσε..Δεν καταλαβα τι ειπε.τι σχεση εχει οτι ειναι αχρηστες στους δρομους με το οτι τις χρησιμοποιουν για τους διαδηλωτες?Δεν συνηθιζω να παραπονιεμαι χωρις λογο.Εσυ απλα θες να μην διαμαρτυρετε κανεις για τιποτα..Αυτα πανω τι ειναι?Απο κινητο γραφεις?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9712) Opera 8.65 [el])

 

Ναι, από κινητό.

Άσχετο, αλλά καλό θα ήταν να μην τροποποιείς τα μηνύματά σου από την στιγμή που έχουν προστεθεί απαντήσεις από κάτω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα μερχι να γραφει το μηνυμα μου .Εχετε κανει αλλα 10 απο κατω..Κι λεω ποτε γραφηκαν αυτα?Ειμαι κι με internet explorer .Μερχι να φορτωσει η σελιδα..
Link to comment
Share on other sites

Κι περασα με πρασινο για τους πεζους ο τυπος ουτε κοιταξε αν χτυπησε καποιον κι ειχε κι παιδακι ουτε 8 χρονων μεσα στο αμαξι..Επομενως εχω λογους να εχω την αποψη μου..Με αλλα λογια αν με ειχε χτυπησει κι καμερα να ειχε δεν πιστευω οτι θα τον πιανανε..

 

Επειδή κάποιος πήγε να σε χτυπήσει αλλα δε νοιάστηκε, το λογικό συμπέρασμα είναι ότι δεν λειτουργούν σωστά οι κάμερες. Μάλιστα.

 

 

Ειχα ιδια αποψη ιδια με εσενα για τις καμερες στον δρομο πριν να γινει το περιστατικο πανω.Τωρα που το ειδα κι απο κοντα...

 

Και το περιστατικό αυτό έχει άμεση σχέση με την κάμερα. OK.

 

Απο θεμα συνταξης ,γραμματικης,λεξιλογιου, κτλ ειναι σχετικη η δουλεια μου .Ετσι μην μου λετε ασχετα...

 

Λοιπόν, αφού είναι η δουλειά της, παρατηρήσεις στην xristinoula για τέτοια θέματα κομμένες, ντάξ??

Link to comment
Share on other sites

Σαφως κι κομμενες γιατι πρωτον εχετε αδικο κι το ξερω καλα.Δεν θελετε σιγουρα να αρχιζω να εξηγω το καθετι..Κι δευτερον αν αρχισω να κανω σχολια κι διορθωνω:lol::lol:.

:pΘα γινει ψιλοχαμος..

gmac τι δεν καταλαβες παλι παιδι μου?:p

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9712) Opera 8.65 [el])

 

Μιας και γνωρίζεις από ορθογραφία και σύνταξη, τουλάχιστον στα ελληνικά βάζε ελληνικό ερωτηματικό και όχι λατινικό.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9712) Opera 8.65 [el])

 

Όταν το πληκτρολόγιο είναι στα ελληνικά, το ερωτηματικό βρίσκεται στο πληκτρο Q.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάει,αυτό ήταν,τώρα την βραχυκύκλωσες τελείως..:lol:

:lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :respect:

 

xristinoula μου φαίνεται οτι απλά γκρινιάζεις για να γκρινιάζεις. Αναμασάς γενικότητες (που μάλλον έχεις διαβάσει στο indymedia) οι οποίες δεν ξέρεις τι σημαίνουν και φυσικά δε μπορείς να τις υποστηρίξεις όταν χρειάζεται. Εντελώς φιλικά όλα αυτά, αλλά αυτή τη γνώμη έχω σχηματίσει για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το indymedia;Δεν θα με τρελανετε σημερα..

Ε αν σο φαινεται οτι δεν εχω αυτη την αποψη αλλα τα λεω ετσι κι δεν τα πιστευω .Τι να σου πω;Απλα αν σου ξαναφανει κατι θα παω κι θα κανω ακριβως το αντιθετο..Χωρις παρεξηγηση..Κι πιστεψε με..Πρωτον σιχενομαι το big brother .Κι δευτερον δεν ειμαι καθολου γκρινιαρα.Τριτον εγω νομιζω οτι εισαι πνευμα αντιλογιας..

 

Τι ειναι το indymedia?Να θυμωσω?

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το indymedia;Δεν θα με τρελανετε σημερα..

Ε αν σο φαινεται οτι δεν εχω αυτη την αποψη αλλα τα λεω ετσι κι δεν τα πιστευω .Τι να σου πω;Απλα αν σου ξαναφανει κατι θα παω κι θα κανω ακριβως το αντιθετο..Χωρις παρεξηγηση..Κι πιστεψε με..Πρωτον σιχενομαι το big brother .Κι δευτερον δεν ειμαι καθολου γκρινιαρα.Τριτον εγω νομιζω οτι εισαι πνευμα αντιλογιας..

:!::shifty::rotfl:

:rotfl::rotfl:

gkr41 σε πιασανε!!!:cry:

 

 

 

ψιττ..εσυ ο αποκατω!!τσατσε σε σενα μιλαω..ποιον λες γαιδαρο και ποιον πετεινο;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το indymedia;Δεν θα με τρελανετε σημερα..

Ε αν σο φαινεται οτι δεν εχω αυτη την αποψη αλλα τα λεω ετσι κι δεν τα πιστευω .Τι να σου πω;Απλα αν σου ξαναφανει κατι θα παω κι θα κανω ακριβως το αντιθετο..Χωρις παρεξηγηση..Κι πιστεψε με..Πρωτον σιχενομαι το big brother .Κι δευτερον δεν ειμαι καθολου γκρινιαρα.Τριτον εγω νομιζω οτι εισαι πνευμα αντιλογιας..

 

Τι ειναι το indymedia?Να θυμωσω?

 

Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη με ειδες εμενα να λεω παντα τα αντιθετα?Ποτεε..Αντε.Ο gkr ολο αντιρρησεις φερνει..Προσπαθει να αμφισβητησει..Λοιπον τερμα τα χαζοχαρουμενα σχολιακια..Ειναι καιρος να ζητησουμε το thread οπου θα πατατιαζει οποιος θελει με την ησυχια του..

Παντως υπαρχουν ατομα που αν τους σβησεις τα μηνυματα που πατατιαζουν τα θεματα θα μεινουν ουτε με τα μισα..Κι δεν χρειαζεται να αφηνετε 100 κενα απο παραγραφο σε παραγραφο.

Κι κανενα κεφαλαιο που κι που δεν βλαπτει..Με βαλατε στο τρυπακι να βλεπω πως γραφει ο καθενας ..

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη με ειδες εμενα να λεω παντα τα αντιθετα?Ποτεε..Αντε.Ο gkr ολο αντιρρησεις φερνει..Προσπαθει να αμφισβητησει..Λοιπον τερμα τα χαζοχαρουμενα σχολιακια..Ειναι καιρος να ζητησουμε το thread οπου θα πατατιαζει οποιος θελει με την ησυχια του..Παντως υπαρχουν ατομα που αν τους σβησεις τα μηνυματα που πατατιαζουν τα θεματα θα μεινουν ουτε με τα μισα..

 

E τότε να διαγραφεί πλήρως και το θέμα με την Αλεξανδράτου που δεν πατάτιαζες καθόλου ούτε έφερνες αντιρρήσεις...άντε γιατί και οφ τόπικ βγαίνω και θα μας βγάλεις και τρελούς...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια αντιρρηση δεν εφερα ,Την αποψη μου ειπα κι δεν ηταν εκτος θεματος.Κι αφου με ρωτησανε .Για την Αλεξανδρατου λεγαμε..Οπως βλεπεις εχω την ικανοτητα να μιλαω κι σε αλλα θεματα.Οχι μονο τετοια..Κι αν δεις εχω γραψει για πολλες οτι ειναι ωραιες.Το πνευμα αντιλογιας ηταν αλλοι που επρεπε σονι κι καλα να με βγαλουν ψευτρα..Σαφως ο gkr αναμεσα..Ε,βεβαια σας εθιξα την θεα...
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σε μιση ωρα τους ειχαν αφησει .Μαλλον δεν υφισταται καποια τετοια κατηγορια:p:p.Αλλιως θα ηταν ακομη μεσα..

 

lol.

Μην μας υποτιμάς έτσι ρε xristinoula.

Και εσύ και εμείς ξέρεις με ποιον τρόπο αφέθηκαν ελεύθεροι.:)

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το indymedia;Δεν θα με τρελανετε σημερα..

Ε αν σο φαινεται οτι δεν εχω αυτη την αποψη αλλα τα λεω ετσι κι δεν τα πιστευω .Τι να σου πω;Απλα αν σου ξαναφανει κατι θα παω κι θα κανω ακριβως το αντιθετο..Χωρις παρεξηγηση..Κι πιστεψε με..Πρωτον σιχενομαι το big brother .Κι δευτερον δεν ειμαι καθολου γκρινιαρα.Τριτον εγω νομιζω οτι εισαι πνευμα αντιλογιας..

 

Τι ειναι το indymedia?Να θυμωσω?

Να κι ο big brother. Μόνο η Γένοβα και ο Μπους δεν έχει αναφερθεί ακόμα στο thread...

 

Συγνωμη με ειδες εμενα να λεω παντα τα αντιθετα?Ποτεε..Αντε.Ο gkr ολο αντιρρησεις φερνει..Προσπαθει να αμφισβητησει..

Ναι, αν σε ενοχλεί τόσο πολύ μπορείς να με κάνεις ignore.

 

Καμια αντιρρηση δεν εφερα ,Την αποψη μου ειπα κι δεν ηταν εκτος θεματος.Κι αφου με ρωτησανε .Για την Αλεξανδρατου λεγαμε..Οπως βλεπεις εχω την ικανοτητα να μιλαω κι σε αλλα θεματα.Οχι μονο τετοια..Κι αν δεις εχω γραψει για πολλες οτι ειναι ωραιες.Το πνευμα αντιλογιας ηταν αλλοι που επρεπε σονι κι καλα να με βγαλουν ψευτρα..Σαφως ο gkr αναμεσα..Ε,βεβαια σας εθιξα την θεα...

Ε ναι. Η xristinoula όταν ποστάρει κάπου λέει την άποψή της. Οι υπόλοιποι που της απαντάνε, διαφωνούν και προσπαθούν να κάνουν διάλογο μαζί της είναι πνεύματα αντιλογίας. Λες και δεν είχαμε άλλη δουλειά να κάνουμε από το να την κυνηγάμε από πίσω για να της τη λέμε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα πάντως "Σε ιδιαίτερα υψηλούς τόνους διεξήχθη στη Βουλή η συζήτηση της τροπολογίας για τις κάμερες. Ο υπουργός Δικαιοσύνης προχώρησε σε τροποποίηση της σχετικής διάταξης, λέγοντας ότι σε περίπτωση που δεν διαπιστώνεται παρανομία, το υλικό θα καταστρέφεται. Τα κόμματα της Αντιπολίτευσης ζήτησαν απόσυρση της τροπολογίας, η οποία πάντως υπερψηφίστηκε.

 

Αναλυτικά, ο υπουργός Σωτήρης Χατζηγάκης τόνισε ότι η σχετική διάταξη έχει τρεις στόχους: Πρώτον, να προσδιορίζει τα όρια μεταξύ δύο θεσμικών λειτουργιών, της δικαστικής και των Ανεξάρτητων Αρχών, δεύτερον, να βγάλει τις μάσκες από κοινούς εγκληματίες και τρίτον, να συμπληρώσει την ευρωπαϊκή νομοθεσία.

 

Ο ίδιος προχώρησε σε περαιτέρω αποσαφήνιση, προσδιορίζοντας ότι θα καταστρέφεται αμέσως και δεν θα αποθηκεύεται κάθε υλικό που δεν θα έχει σχέση με έγκλημα."

 

Θεός: :lol:

"Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γιώργος Καρατζαφέρεης καταδίκασε τη χρήση «κρυφών καμερών», τάχθηκε ωστόσο υπέρ της χρήσης φορητών καμερών από αστυνομικούς."

 

 

 

Τελικά θα μου πει κανείς τι είναι το φακέλωμα και πως θα επιτευθχεί μέσω των καμερών; Έχω βαρεθει να ρωτάω τόσες μέρες.

Επίσης φακέλωσαν κανέναν οι κάμερες προχτές ή τσάμπα η φασαρία; :p

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος προχώρησε σε περαιτέρω αποσαφήνιση, προσδιορίζοντας ότι θα καταστρέφεται αμέσως και δεν θα αποθηκεύεται κάθε υλικό που δεν θα έχει σχέση με έγκλημα."[/i]

 

 

Τελικά θα μου πει κανείς τι είναι το φακέλωμα και πως θα επιτευθχεί μέσω των καμερών; Έχω βαρεθει να ρωτάω τόσες μέρες.

Το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να ισχυριστεί κανείς , πως κάθε διαδήλωση που αμαυρώνουν οι κουκουλοφόροι έχει σχέση με έγκλημα!

Εάν εσύ από γκαντεμιά βρεθείς μια φορά ανάμεσα στις 2 πλευρές,σε μια ενδεχόμενη σύλληψή σου σε άλλη πορεία( π.χ. για μια απλή αναγνώριση στοιχείων) θα σου πουν ότι συμμετείχες και σε εγκληματική πράξη.

Δεν είναι και δύσκολο να σε βρουν έτσι.Ο Θέμος για παράδειγμα πως βρίσκει ποιοι έχουν πάει σε περισσότερα από ένα τηλεπαιχνίδια;:p

 

Εδώ χωρίς κάμερες στα επεισόδια "του αγνώστου στρατιώτη"

συνέλαβαν φοιτητές, επειδή απλά ήταν εκεί!!!

 

Θεός: :lol:

"Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γιώργος Καρατζαφέρης καταδίκασε τη χρήση «κρυφών καμερών», τάχθηκε ωστόσο υπέρ της χρήσης φορητών καμερών από αστυνομικούς."

 

 

Καλά αυτός βρίσκεται σε μεγάλη σύγχυση!

:lol:

Όταν λέει φορητές κάμερες, εννοεί επαγγελματικές, ημιεπαγγελματικές ή miniDV;

Διότι έχει σημασία!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...