Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H aposph mou einai oti sigoura prepei na apokripshs oti to fortises me allo forthsth, kalo 8a htan na zhthshs antikatastash, pigene sto poio kontino service kai pextw koutos oti den ksereis tipota, pestous oti to exeis mono 10 meres kai oti den fortize ka8olou kai twra den anoigh kan. Entaksi ypallhliloi einai den 8a ta plirwsoune apo thn tseph tous.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε ή πάρε τηλέφωνο στο service φίλε μου και πες τους μόνο ότι το μηχάνημα σταμάτησε να δουλεύει. Ούτε για άλλους φορτηστές, ούτε ότι δεν φόρτιζε από την αρχή. Ή θα σου το φτιάξουνε ή θα σου το αντικαταστήσουν. Απλώς φρόντισε να έχεις την απόδειξη.
Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Ότι είπαν οι προλαλήσαντες. Σε τέτοια θέματα το παίζεις αλβανοτουρίστρας.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Το έχω και εγώ. Ψάχνω ψήφους να ζαλίσουμε την iriver να μας ενσωματώσει ελληνικά. Που θα πάει. Θα μας ακούσει ή θα βάλει φίλτρο στα email μου...!
Link to comment
Share on other sites

paixto trelos file mou, kai i tha exeis ena olokainourio (einai poli liges oi meres pou to xeis kai tha prepe na sou dosoun kainourio) i tha sto ftiaksoun :)

 

ego eixa parei mini stereofoniko mia fora edo (agglia), kai pano stous dio mines vgike to epomeno montelo pou itan pio oraio.. e piga piso to diko mou 'epeidi mou kollage sto paiksimo cd', gkriniaksan ligo, alla pira to neo.. hahaha :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το μηχανηματάκι, αν είχε και δυνατότητα δημιουργίας Playlist από τη συσκευή - και όχι να χρειάζεται να την βάζεις μέσω PC θα ήταν τέλειο...
all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Moυ φαίνεται (χωρίς όμως να είμαι καθόλου σίγουρος) πως αυτό είναι ένα αποτέλεσμα της προστασίας Macrovision.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι και οταν επανελθει η εικονα στο video δεν συνεχιζει να γραφει αλλα παραμενει σε θεση pause. :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας μετά τι γίνεται με το service γιατί γενικά το κόβω ψιλοχλωμό. Εχω και γω iriver αλλά δεν έχει χρειαστεί ακόμα επισκευή. Φιοιυουουου........
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος heyhop ( 6 Μάι. 2004 , 19:59)

 

βεβαίως μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάρτα μνήμης μεγαλύτερη από 256ΜΒ. πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην μπορείς. δεν πιστεύω ότι η μάρκα της κάρτας έχει κάποια σχέση.

 

Παιδια ειλικρινα δεν ξερω...Οχι τίποτα αλλο εγω της ειπα κανονισε να δωσεις καλα καλα τα φραγκα και μετα να σου παει αχρηστη.Αλλα να πω την αληθεια κι εγω δεν βλεπω το λογο να μην μπορει να χρησιμοποιησει μεγαλυτερη μνημη...Τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dolfinpg (10 Μάι. 2004 , 10:59)

 

Το χρονοδιάγραμμα κύριων εργασιών της iriver...

 

Άντε να δούμε... Αν και όλα αυτά θα έπρεπε να είχαν γίνει από καιρό, αλλά "κάλιο αργά παρα ποτέ"...

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr ( 8 Μάι. 2004 , 00:07)

 

Moυ φαίνεται (χωρίς όμως να είμαι καθόλου σίγουρος) πως αυτό είναι ένα αποτέλεσμα της προστασίας Macrovision.

 

 

Αυτη την προστασια την εχουν οι κασετες VHS ??????Αν ναι , δεν ειναι αυτο γιατι οι κασετες ειναι κενες κασετες του εμποριου με εγγραφη απο την tv διαφορων επιλογων. :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 6 Μάι. 2004 , 15:19)

 

Πηρα το πιο πανω dvdrw για να φτιαξω απο κασσετες VHS dvd και ολα ειναι ΟΚ εκτος και η κασετα εχει "κενα" εγγραφης (μαυρη οθονη , χιονια κλπ) αναμεσα σε διαδοχικες εγγραφες απο προσωπικο αρχειο.Τοτε το comet κανει απο μονο του pause στο rec και σταματαει.Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι σε ολα τα dvdrw επιτραπεζια γινεται αυτο για λογους προστασιας.Μαλιστα μου ειπαν οτι το συγκεκριμενο μηχανημα ειναι ιδιο με το Philips.....(δεν θυμαμαι μοντελο).Ξερει κανεις αν αυτα που λενε ευσταθουν τεχνικα???Ευχαριστω.

 

 

θα γράψω την άποψή μου χωρίς να είμαι και απόλυτα σίγουρος για το αν ισχύει:Ο αλγόριθμος συμπίεσης του DVD o MPEG2 χρησιμοποιεί την λειτουργία της πρόβλεψης δηλαδή όταν δυο εικόνες που ακολουθεί η μια την άλλη έχουν ομοιότητες τότε η συμπίεση είναι πολύ μεγάλη.Από την άλλη όταν η εικόνα δεν είναι εύκολη προβλέψιμη τότε ο κωδικοποιητής φτάνει στα όρια του με αποτέλεσμα το bit rate να μην είναι προβλέψιμο με πολλά προβλήματα.Και στην ουσία τώρα οι ποιό δύσκολες στο επίπεδο πρόβλεψης εικόνες είναι α)η θάλασσα και τα κύματά της και β) τα χιόνια στην εικόνα της τηλεόρασης.Αρα για αυτό το τελευταίο μάλλον ενεργοποιεί την παύση το μηχάνημα σου αυτόματα.Ελπίζω να βοήθησα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iFP-390T. Ξέρετε, στα 256 MB. Όντως άψογα είναι. Αλλά έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει update στο firmware από το επίσημο site?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Geia sas paidia! Pira kai ego to 550 apo digimania. Na sas po, h mpataria meta apm tin fortisi poso sas krataei? Nomizo oti den apodidei sto megisto! Help!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αναβάθμιση άφοβα αρκεί να έχεις γεμάτη μπαταρία. Το 380Τ το αναβάθμισα 3 φορές και απέκτησα και νέες δυνατότητες...! Αρκέι να είναι απο το site της iriver...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όλοι όσοι ασχολείστε με τα Video Games γνωρίζετε για την Ε3, την μεγαλύτερη έκθεση βιντεοπαιχνιδιών στον κόσμο που πραγματοποιηται κάθε Μάιο στο Λος Αντζελες. Δημιούργησα αυτό το thread για να σχολιάσουμε αυτά που θα παρουσιαστούν στην φετινή Ε3.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Και η οποία απ'όσα έχουν ακουστεί θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα.... Από hardware μάλλον θα παρουσιαστούν το PSP της Sony, το DS της Nintendo και πιθανότατα οι νέες κάρτες από Nvidia και ATI.

Από software θα υπάρξουν νέα από Halo2 (Halo is the best and f*** the rest!!! :up: ), Half-Life2, Doom3, μάλλον Zelda:The Wind Waker2 αλλά και πολλά άλλα....

Αναμένουμε με αγωνία λοιπόν και σε λίγες μέρες θα δούμε :alien:

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Ithela na anoikso kai ego afto to thread.

I nea foriti konsola tis Nintendo parousiastike..Me 2 othones,i mia afis.

Eleos omos! Kathe ligo kai ligaki vgazei kainouria...

 

To episimo site http://www.e3expo.com/e3expo/

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...