Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς το σωστότερο ποστ σου ήταν αυτό που έκανες στο Sony Ericsson forum ένα λεπτό μετά από αυτό εδώ... οπότε και τις απαντήσεις πρέπει να τις βρεις εκεί και όχι εδώ......

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=147689

 

 

συνέχεια εκεί...

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο η ψηφιακή έξοδος δίνει Not decoded σήμα. Οι αναλογικές είναι ήδη διαχωρισμένες.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πω τον πονο μου

 

εχω μια compact flash 512 μεσα σε μια canon ixus 500

 

εκει που εβγαζα φωτο στις διακοπες ξαφνικα μου βγαζει memory card error και λεει οτι η μνημη της ειναι 3.8 ΜΒ...

 

δεν μπορω να την κανω φορματ ούτε απο την φωτογραφικη , αλλά ούτε κ απο το card reader (δεν την βλέπει καν..)

 

για δωστε τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται στο Digital Gadgets.

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις κι επειδή την έπαθα κι εγώ πρόσφατα με μια miniSD, μάλλον χάλασε η καρτούλα. Επέστρεψε την εκεί απ'όπου την αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εχει περασει 1 χρονος απο τοτε που την πηρα αρα δεν εχει εγγύηση πλεον...

 

με βλεπω να παιρνω καινουργια...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/5.0609.2.0.1; 6366) Opera 8.01 [en])

 

δυστυχως εχει περασει 1 χρονος απο τοτε που την πηρα αρα δεν εχει εγγύηση πλεον...

 

με βλεπω να παιρνω καινουργια...

 

Ψάξε το λίγο γιατί στις κάρτες συνήθως δίνουν εγγύηση τουλάχιστον 5 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν φταει η κάρτα.. αλλα η ίδια η μηχανη...

εβαλα και την μαμα κάρτα και παλι τα ιδια μου κάνει!

πηρα τηλ στην canon και μου ειπαν να την στείλω για service( το εβγαλαν πολλες !)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αντάπτορας, είναι ολόκληρη συσκευή. Ή όπως της creative που αναφέρθηκε πιο πάνω, ή οποιοσδήποτε ενισχυτής AV.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.:) . εχω την 37pf9830 τωρα με τα καινουρια HD DVD, Blu-Ray θα μπορει παρη σημα 1080p σε διαφορα σαιτ ξενα λενε οτι μπορει, και αλλα λενε οτι οχι, τελικα πια ειναι η αληθεια:blink:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.:) . εχω την 37pf9830 τωρα με τα καινουρια HD DVD, Blu-Ray θα μπορει παρη σημα 1080p σε διαφορα σαιτ ξενα λενε οτι μπορει, και αλλα λενε οτι οχι, τελικα πια ειναι η αληθεια:blink:

Η Philips στο επίσημο site της στις υποστηριζόμενες αναλύσεις έχει μέχρι 1920X1080i. Οπότε...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δε συμφέρει δηλαδή οικονομικά... Καλύτερα να πάρω καινούριο home cinema υποθέτω...

Αν έχεις αρκετό budget, βουρ! :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Με ενδιαφέρει το SIEMENS Gigaset E450 - SIM

 

Πλαίσιο 99 ευρώ

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=10&Secton_id=6333668&Product_Id=342209

 

Θεωρείτε ότι είναι ακριβό ?

Στο site της siemens λέει ότι είναι ανθεκτικό σε σκόνες, χτυπήματα και νερά ..... κάτι σαν nokia 5140 :) ..... το έχει κανείς ? Ρωτάω γιατί στο σπίτι έχουμε τη κόρη μου (3 ετών) και δεν μας έχει αφήσει ασύρματο πάνω από 6 μήνες :p

Κάτι σημαντικό ακόμα ..... έχω 2 ασύρματους στον τοίχο ψηλααααααα (είπαμε 3 ετών παιδί ;) ) το E450 είναι και επίτοιχιο ? :O

 

Ευχαριστώ

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Η Philips στο επίσημο site της στις υποστηριζόμενες αναλύσεις έχει μέχρι 1920X1080i. Οπότε...

 

Το ξερω αλλα το περιοδικο Τ3 αλλα λεει δες http://www.t3.co.uk/reviews/entertainment/lcd_tv/philips_37pf9830_hd_ready_lcd_tv

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λιγες οι φορες που καποια περιοδικα μας παραπληροφορουνε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου πως δεν εισαι ο Γιωργος απο το myxbox.gr...

 

χα χα :lol: εσυ εισαι ο unforgiven? και εδω με κηνηγας ::p πλακα κανω. μπραβο φιλε για 15 χρονον ξερεις παρα πολα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι, sonymobby ειμαι και εκει. Δεν ξερω αν ο unforgiven που απαντησε πρωτα ειναι ο ιδιος και στο myxbox.gr :p

 

Τωρα το ειδα οτι και αυτος που μου απαντησε πρωτα λεγετε unforgiven :wacko:, στανταρ αυτος ειναι και στο myxbox.gr, μιπως ειναι σονακιας γιαυτο λες οτι δεν τα εχει τα 1080p :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα οτι και αυτος που μου απαντησε πρωτα λεγετε unforgiven :wacko:, στανταρ αυτος ειναι και στο myxbox.gr, μιπως ειναι σονακιας γιαυτο λες οτι δεν τα εχει τα 1080p :p :lol:

 

Ναι ο ίδιος είμαι (όπως και σε άλλα fora), και με έπιασες... Και το site της Philips χακέρεψα και γράφει ότι παίρνει μέχρι 1080i, και στο manual της έβαλα χέρι και λέει τα ίδια, και αυτή που είδα πείραξα και δεν κλείδωνε στα 1080p, και σε άλλα sites έχω επέμβει (http://www.avforum.gr, http://www.avclub.gr).

Το Τ3 και τα άλλα περιοδικά του ίδιου στυλ, στο έχω ξαναπεί, πουλάνε φούμαρα! Απλά αντιγράφουν μπροσούρες και προσπέκτους. Ούτε καν ασχολούνται με μηχανήματα και αυτό φαίνεται.

Η Philips στο site της και στα διαφημιστικά της λέει ανάλυση 1920Χ1080p, αλλά το p=pixels. Και φαίνεται από το ότι στις μικρές αναλύσεις γράφει "ανάλυση 1366Χ768p". Στα τεχνικά χαρακτηριστικά το γράφει όμως ότι παίρνει μέχρι 1080i ξεκάθαρα. Από εκεί την πάτησαν τα τζιμάνια του Τ3 και πολλοί καταναλωτές.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ενας μου ειπε οτι τα 1080p τα εχει αλλα θα στο κανει downscale σε 1080i και μετά upscale σε 1080p. δηλαδη οχι καθαροαιμα, αμα ειναι ετσι θα εχω καλητερη εικονα απο τα 1080ι, τι λες unforgiven
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...