Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνούμε.

Το τελευταίο "σχόλιο" είναι καθαρά χιουμοριστικό, εξ'ου και το smiley και οι πλάγιοι χαρακτήρες ;)

Εννοείται πάντα φιλικά:D

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατωντας 062596 kai to i+ μπορειτε να μπειτε στο κρυφο μενου που ειναι για τις ρυθμισεις της γεωμετριας, των χρωματων με διαφορες παλλετες και καποιες αλλες (πολλες) λειτουργιες τις οποιες δεν πειραξα γιατι δεν ηξερα και δεν ξερω τι ειναι αυτες, επισης μονο με το 062596 και Menu βλεπετε ποσες ωρες εχει λειτουργησει η τηλεοραση (πολυ καλο για να ξερεις εαν η τηλεοραση ηταν εκθεσης ή οχι) και παλι καποιες αλλες πληροφοριες-ρυθμισεις που επισης δεν ξερω τι ειναι και δεν τις πειραξα.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή κανονικά τα νούμερα ένα ένα σαν να αλλάζεις κανάλια? Εμένα το μενού έχει χρώματα ανάλογα για τον ήχο, την εικόνα κλπ. Το έκανα αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Mπήκες στον κόπο να ανοίξεις το link που υπάρχει στην πρώτη γραμμή του κειμένου? Θα έβρισκες όλα τα χαρακτηριστικά του.

 

Και σαφώς δεν απευθύνεται σε όσους θέλουν μόνο να ακούνε μουσική, είναι πασιφανές. Υπάρχουν mp3 players με το 1/3 της τιμής.

Αλλά δεν μιλάμε για ενα mp3 player, γι'αυτό εξάλλου και δεν είναι στο thread των mp3 players;)

 

Αν θες την γνώμη μου, και πάλι ζητάει πολλά. Με αρκετά λιγότερα χρήματα παίρνεις ένα πολύ καλό PDA καθώς και μια τεράστια κάρτα μνήμης και σου μένουν κι όλας. Το μόνο που δεν θα έχεις θα είναι τα 30 GB.

 

Μου έρχεται στο μυαλό π.χ. το lifedrive με 4 GB σκληρό και επιπλέον θύρα SD για μπόνους. 400 euro...

 

Και επιπλέον... λίνουξ; Δλδ με το ντουφέκι πάνω από ένα ψαχτήρι να βρίσκεις εφαρμογές; :p

 

Μόνο για digital gadget κάνει :p

Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή κανονικά τα νούμερα ένα ένα σαν να αλλάζεις κανάλια? Εμένα το μενού έχει χρώματα ανάλογα για τον ήχο, την εικόνα κλπ. Το έκανα αλλά τίποτα.

 

Τα πατας ολα γρηγορα, το ξερω οτι στο κανονικο μενου εχει τις βασικες ρυθμισεις για εικονα και ηχο πατησες σιγουρα τα 062596 kai to i+ και δεν σου εβγαλε το κρυφο μενου? τι μοντελο εχεις?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα...

 

Με το παλαιότερο μοντέλο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε και αρκετοί γνωστοί μου που το προτίμησαν. Παίζει τα πάντα και είναι και region-free, όπως άλλωστε και το καινούριο.

 

Το νέο μοντέλο που έχουν τώρα όμως, έχει βγάλει αρκετά ελαττωματικά κομμάτια! Καλύτερα να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις για να μην τρέχεις να το αλλάζεις μετά, αλλά γενικά νομίζω ότι είνα καλή αγορά γι αυτά τα χρήματα!

ρε παιδες έχω το dvd bluesky apo carefour to dv855,Μου δείχνει τους άσπρους υπότιτλους κίτρινους και οτι αυτό σημαίνει σε όλο τον χρωματισμό της οθόνης.γενικά πιο σκοτεινά. πήγα στο σέρβις μου δώσανε καινούργιο αλλά πάλι τα ίδια.τι κάνω?αυτη τη δουλειά να αλλάζω συνέχεια μηχανήματα?εχει τύχει σε άλλον? :mad:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες έχω το dvd bluesky apo carefour to dv855,Μου δείχνει τους άσπρους υπότιτλους κίτρινους και οτι αυτό σημαίνει σε όλο τον χρωματισμό της οθόνης.γενικά πιο σκοτεινά. πήγα στο σέρβις μου δώσανε καινούργιο αλλά πάλι τα ίδια.τι κάνω?αυτη τη δουλειά να αλλάζω συνέχεια μηχανήματα?εχει τύχει σε άλλον? :mad:

Και σε μένα έτσι έκανε. Άλλαξα μια ρύθμιση στην έξοδο όμως (νομίζω σχετική με το RGB) και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα σε lcd philips, αυτο με το μενου οντως πιανει ( i+ δεν εχει οποτε δεν μπορεσα να το δοκιμασω)

Βγηκαν κατι γραμματα πανω στην οθονη και ενα SDM στην ακρη αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ακριβως τις πληροφοριες που εδινε.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα σε lcd philips, αυτο με το μενου οντως πιανει ( i+ δεν εχει οποτε δεν μπορεσα να το δοκιμασω)

Βγηκαν κατι γραμματα πανω στην οθονη και ενα SDM στην ακρη αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ακριβως τις πληροφοριες που εδινε.

 

Εκει (πανω απο τα γραμματα θα δεις κατι νουμερα) φαινονται ποσες ωρες εχει δουλεψει η τηλεοραση,τα υπολοιπα τα ψαχνω να τα βρω.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

εγω που εiχα παρομοιο προβλημα με τα χρωματα εφταιγε το scart το αλλαξα και ολα ok.

 

Να σας πω οτι εχω το bluesky dvd2300 απο τα πρωτα που βγήκαν πρεπει να είναι κοντα 5 χρονια και εκτος απο ενα καθαρισμο, (το προβλημα με το scart ηταν την πρωτη μέρα και επειδη ηταν στην συσκευασία μου το αλλαξαν μαζι με το dvd player) δεν εχω κανει τιποτα αλλο και παιζει μια χαρα και τα παντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι έκανε. Άλλαξα μια ρύθμιση στην έξοδο όμως (νομίζω σχετική με το RGB) και έφτιαξε.

 

μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω λέγοντας μου απο που άλλαξες την ρύθμιση στην έξοδο??απο την οθόνη της tv και το μενού του dvd?ή πίσω απο το dvd? δεν βρηκα πουθενά rgb(=ti einai??).σόρρυ αν γίνομαι κουραστικός!

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια εταιρία που -δυστυχώς- μεγάλωσε λίγο.

Ορίστε η παλιά διεύθυνση:

Τυσσάνδρου 18 - Ηλιούπολη

τηλ. 2109914171

Αν και απ'ότι βλέπω έχουν αλλάξει ΑΦΜ και μάλλον από ατομική έγινε Ε.Ε., το ονομ/νο της ιδιοκτήτριας είναι το ίδιο.

 

 

thanx niknik

 

Πήρα στο 99 14 171, αν και μου τα μάσαγε αυτή, απ οτι κατάλαβα δεν υπάρχει το γραφείο στην Hλιούπολη... Ξέρει κανείς αν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Aφού MEΓAΛΩΣE οπως λες αυτή η εταιρία ΠOY είναι η υπόλοιπη?

 

Mόνο αυτό στη Συγγρού φαίνεται με μόνο 2 υπαλλήλους της κακιάς ώρας...

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα, με τίποτα.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Sony dj Mix agorasmeno to 97 an de kanw lathos:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...