Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia exw kapoies erwtiseis na kanw:

1.To N95 8Gb exei karta mnimis 8gb i Hard Drive?

2.O Browser pou exei upostirizei kati san flash player i oxi?Istoselides opws px zoo den anoigoun.An den exei flash player i silverlight uparxei allos browser pou na exei?

3.Telika den kserw an akizei i agora tou,perimena specs kati se N96 eidika gia video files..

Flash μνήμη έχει, όχι σκληρό δίσκο.

Silverlight δεν υποστηρίζει... ακόμη!

Έχει flash player, αλλά την έκδοση lite. Δοκίμασα να μπω στο zoo, αλλά κολλάει στη πρώτη σελίδα, μάλλον δεν μπορεί να την απεικονίσει σωστά, πάντως flash βίντεο (flv) παίζει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά μώλις πήρα το nokia n95 8gb μηπως ειναι εύκολο να με βοηθήσει κάποιος πως θα χρησιμοποιήσω το gps,αν παω σε κάποιο nokia shop λέτε να με κατατοπίσουν,αλλιως αν υπάρχει κάποια συζητηση εδώ να τη διαβάσω να καταλάβω πως δουλεύυει!απο τη cosmote το πηρα με επιδοτηση,πρεπει να εγκαταστησω κατι χαρτες;υπαρχουν μέσα;τι να κάνω:ειναι πολυ γενική η ερώτηση αλλα αν υπαρχει κάτι εδώ να το διαβάσω βοηθήστε με!α!χρειάζετε να του βάλω κάποιο αντιβάιρους όταν μπαίνω internet η οχι;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μώλις πήρα το nokia n95 8gb μηπως ειναι εύκολο να με βοηθήσει κάποιος πως θα χρησιμοποιήσω το gps,αν παω σε κάποιο nokia shop λέτε να με κατατοπίσουν,αλλιως αν υπάρχει κάποια συζητηση εδώ να τη διαβάσω να καταλάβω πως δουλεύυει!απο τη cosmote το πηρα με επιδοτηση,πρεπει να εγκαταστησω κατι χαρτες;υπαρχουν μέσα;τι να κάνω:ειναι πολυ γενική η ερώτηση αλλα αν υπαρχει κάτι εδώ να το διαβάσω βοηθήστε με!α!χρειάζετε να του βάλω κάποιο αντιβάιρους όταν μπαίνω internet η οχι;

 

καλοριζικο!:)

 

Αρχικα θα πρεπει να ξερεις οτι η πλοηγηση με το nokia maps ΔΕΝ ειναι δωρεαν. (θα πρεπει να αγορασεις μια αδεια για να σου λεει που να πηγαινεις) και ναι θα πρεπει να περασεις τους χαρτες στο κινητο σου μεσω του Maploader της νοκια

 

Αντιθετα Εγκαθηστωντας ή το Garmin ή το Sygic θα εχεις και δωρεαν πλοηγηση και πολυ καλυτερους χαρτες! (θα τα δεις απο τα αντιστοιχα θεματα!)

 

Antivirus δ χρειαζεσαι αφου δ εχει βγει καποιος ιος για 3rd edition

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Mia erotissi, doulevi i siskevi kai me BT Headsets tis Sony Ericcson?

Steli

Ey yo, sorry 4 my GREEKLISH but i megalossa stin Germania

kai jafto then grafo with greek haraktires.

So Hasta na pane la victoria siempre.

El Comandante Che [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τη συσκευή περίπου ένα μήνα και είναι απλά κορυφαία!

1. Το slide είναι πάρα πολύ καλό, και γενικά η κατασκευή του. (Αν και το περίμενα πολύ εύθραυστο αντέχει και τούμπες!)

2.Τα βάλαμε κάτω με ένα φίλο που έχει το κανονικό και το 8GB είναι καλύτερο σε ό,τι έχει να κάνει με multimedia. Και επίσης έχει ΠΟΛΥ καλύτερη ποιότητα σε φωτό με full zoom.

3.Τώρα για μπαταρία, έκανα τεστ και έμεινα ικανοποιημένος πλήρως. 4,5 ώρες λειτουργίας του gps για να ξεφορτίσει πλήρως. Ακόμα και κανονικά gps με λιθίου έχουν αυτονομία 5 ώρες περίπου.

4.Ταχύτητα!!! Εδώ καταλαβαίνω γιατί η nokia λέει τα nsieries "υπολογιστές". Με γεμάτη μνήμη περίπου 6,000 αρχεία (απο όλα τα είδη) και δε lagare σχεδόν καθόλου! Έπαθα πλάκα.

 

Το μόνο που μου φάνηκε ενοχλητικό ήταν τα settings που παραείναι συμπτυγμένα.

 

Πάντως το προτείνω με κλειστά μάτια!

Link to comment
Share on other sites

Mia erotissi, doulevi i siskevi kai me BT Headsets tis Sony Ericcson?

Steli

 

Ναι ,αλλα μπορει να μην ειναι συμβατη με ολες τις

λειτουργιες του bt

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!:)

 

Αρχικα θα πρεπει να ξερεις οτι η πλοηγηση με το nokia maps ΔΕΝ ειναι δωρεαν. (θα πρεπει να αγορασεις μια αδεια για να σου λεει που να πηγαινεις) και ναι θα πρεπει να περασεις τους χαρτες στο κινητο σου μεσω του Maploader της νοκια

 

Αντιθετα Εγκαθηστωντας ή το Garmin ή το Sygic θα εχεις και δωρεαν πλοηγηση και πολυ καλυτερους χαρτες! (θα τα δεις απο τα αντιστοιχα θεματα!)

 

Antivirus δ χρειαζεσαι αφου δ εχει βγει καποιος ιος για 3rd edition

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε johnsour μα τα links για να κατεβάσω αυτά που λέει που θα τα βρώ αφου μου βγάζει ===== σε κάθε Link;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε johnsour μα τα links για να κατεβάσω αυτά που λέει που θα τα βρώ αφου μου βγάζει ===== σε κάθε Link;

Ως γνωστόν τα links καταργήθηκαν!

Άλλα έχεις pm...! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. θα ήθελα κάποιος φίλος να με βοηθησει αν μπορεί με το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω, με το κατά τ'άλλα τέλιο Ν95 8G.

όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου μέσο καλωδίου και χρησιμοποιώ το nokia pc suite δε βλέπει καθόλου τη μνήμη των 8 G . Δηλαδή πχ αν θέλω να περάσω ένα αρχείο (ξερω γω ενα τραγουδι) στα 8 G δεν μπορώ ή έναν φάκελο ολόκληρο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. θα ήθελα κάποιος φίλος να με βοηθησει αν μπορεί με το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω, με το κατά τ'άλλα τέλιο Ν95 8G.

όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου μέσο καλωδίου και χρησιμοποιώ το nokia pc suite δε βλέπει καθόλου τη μνήμη των 8 G . Δηλαδή πχ αν θέλω να περάσω ένα αρχείο (ξερω γω ενα τραγουδι) στα 8 G δεν μπορώ ή έναν φάκελο ολόκληρο.

Ευχαριστώ πολύ.

 

καλησπερα!!

επελεξε -μαζικη αποθηκευση- και τοτε θα μπορεις να διαβασεις και

να κανεις διαχειριση την μνημη 8gb.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι αποριες μου αφορούν την εφαρμογή YouTube και Messenger οι οποίες δεν λειτουργούν εκτός δικτύου WLAN. Η συσκευή μου έχει το τελευταίο firmware 15.0.015 και έχω ενεργοποήσει το Wind Plus Non Stop για απεριόριστη πλοήγηση..

Στο μεν YouTube δεν παίζουν τα βιντεάκια και μου βγάζει μήνυμα λάθους σε σχέση με το video streaming παρόλου που έχω δηλώσει το WIND PLUS ως φορέα δεδομένων ..στο Messenger δεν συνδέεται καν...Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση το expansys εχει την συσκευη 595ευρω και λεει οτι ειναι αγγλικη εκδοση αυτο σημαινει οτι υπαρχει πληρη καλυψη hardware απο nokia σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση το expansys εχει την συσκευη 595ευρω και λεει οτι ειναι αγγλικη εκδοση αυτο σημαινει οτι υπαρχει πληρη καλυψη hardware απο nokia σωστα?

 

Καλημερα :)

Αν η συσκευη προοριζεται για την αγορα της Ευρωπης,

σωστα !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia poio montelo einai handsfree bluth tis nokia poy exei anagnorisi kai akoys kai radio?

doylevei kala me to n95 8g?

 

για κοιτα αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

paidia poio montelo einai handsfree bluth tis nokia poy exei anagnorisi kai akoys kai radio?

doylevei kala me to n95 8g?

 

Το παλιό είναι το Nokia HS-12W και το καινούργιο είναι το Bluetooth BH-903. Πιο πολλά θα μάθει αν μπεις και στο nokia.com.gr

Μια χαρά θα δουλεύουν και τα 2.

 

για κοιτα αυτο

 

Λειτουργεί το ράδιο με αυτό τo BT που αναφέρεις? Δεν πρέπει να έχει δέκτη Fm ραδιο?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί το ράδιο με αυτό τo BT που αναφέρεις? Δεν πρέπει να έχει δέκτη Fm ραδιο?

 

Πρεπει να εχεις δικιο...Μπερδευτικα, ξεχαστηκα οτι ειναι ασυρματο!:O

 

οποτε αυτα που αναφερεις θα κανουν! Sorry και παλι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, στο πληκτρολόγιο του κινητού το νούμερο 0 είναι ελαφρώς πιεσμένο προς τα μέσα. Ήταν έτσι από όταν το πήρα, πατιέται λίγο πιο δύσκολα από τα υπόλοιπα κουμπιά, αλλά πατιέται. Αν το πάω, θα μου φτιάξουν/αλλάξουν το πληκτρολόγιο ή θα μου πούνε "έλα όταν σταματήσει να πατιέται τελείως"?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, στο πληκτρολόγιο του κινητού το νούμερο 0 είναι ελαφρώς πιεσμένο προς τα μέσα. Ήταν έτσι από όταν το πήρα, πατιέται λίγο πιο δύσκολα από τα υπόλοιπα κουμπιά, αλλά πατιέται. Αν το πάω, θα μου φτιάξουν/αλλάξουν το πληκτρολόγιο ή θα μου πούνε "έλα όταν σταματήσει να πατιέται τελείως"?

 

Καλύτερα πήγαινε να του ρίξουν μια ματιά, γιατι μπορεί να μην χρειάζεται αλλαγή και να είναι κάτι απλό. Τώρα αν θέλει επισκευή εξαρτάται και σε τι άτομο θα πέσεις, αν είναι οκ μπορεί και να στο περάσει στην εγγύηση αλλιώς μπορεί να σου πουν ό,τι έγινε από την πολύ χρήση και να στο χρεώσουν. Πάντως δεν χάνεις κάτι αν το πας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μια ερωτηση παιδια.

Το τελευταιο Firmware για το Ν95 8GB ειναι η 15?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, η τελευταία είναι η

 

v15.0.015

11-12-07

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, η τελευταία είναι η

 

v15.0.015

11-12-07

 

Εγινε φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.

Πηρε ο αδερφος μου το Ν95 σημερα και ειδα οτι εχει ηδη περασμενη την 15 την εκδοση.

Οποτε δεν χρειαζεται Update.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα to firmware είναι το v11.0.026 01-11-07 και στο software update μου γράφει οτι δεν υπάρχει πιο νέο.

 

δοκιμασες να βαλεις το nsu το αγγλικο??

εμενα μου την ειχε βγαλει και την εκανα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...