Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά την βοήθειά σας..γιατι όταν με καλούν καποιοι φίλοι βλέπω μόνο τον αριθμό τους στην οθόνη και οχι το όνομά τους;με τις υπόλοιπες επαφές δεν έχω το 'ιδιο πρόβλημα.. Το ίδιο γίνεται και με τα μηνύματα που μου στέλνουν..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως αυτούς τους αριθμούς τους έχεις δύο φορές καταχωρημένους σε διαφορετικές επαφές;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δες και στις επαφές SIM. Εκεί μπορεί να βρίσκεται η δεύτερη καταχώρηση..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τις επαφές της sim.

Αυτές κατά κάποιο τρόπο είναι "απομονομένες".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτούς τους αριθμούς τους έχεις δύο φορές καταχωρημένους σε διαφορετικές επαφές;

Αυτό ακριβώς είχε γίνει, είχα τρείς φορές περασμένη την ίδια επαφή, δυο φορές στην μνήμη του κινητού και άλλη μια στην SIM...ευχαριστώ πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω, δεν πειράζει αν υπάρχει και στη sim.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει κάποιο πρόγραμμα για Νavigation? Αυτό που θέλω εγώ είναι να μου βγάζει το στίγμα μου κυρίως και όχι τόσο η καθοδήγηση... Πατόντας στο menu εκεί που λέει "Η θέση μου" δεν βγάζει τίποτ ακια φαίνεται σαν η συσκευή gps να είναι κλειδομένη.

 

Καταρχάς γίνεται αυτό που θέλω και δεύτερον, διαθέτει gps ή συνδέεται μέσω ίντερνετ???

 

Σόρυ που το βάζω έτσι το μήνυμα, αλλα το search μεταξυ όλων αυτών των σελίδων είναι δυσκολο.

AEK ATHENS F.C. FOR EVER
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο με διαφορά για αυτή την δουλειά είναι το Google Maps. Υπαρχει αντιστοιχο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και γώ την προηγούμενη βδομάδα το κινητό και μετα από εκτεταμένη χρήση είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά έχω κάποια παράπονα..

 

1ον.Το πληκτρολόγιο είναι λίγο άβολο, αλλά αυτό το ήξερα πριν το πάρω.

2ον. Προς το παρών είμαι με το firmware της vodafone στην έκδοση 20 (από το *#0000#) και είναι λίγο buggy το λειτουργικό (ιδιαίτερα στην κάμερα και στην εναλλαγή landscape/portrait αλλά όχι σε εκνευριστικά επίπεδα...

3ον. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το slide το οποίο έχει πολύ τζόγο και όσο περνάει ο καιρός αυξάνεται... Ξέρει κανείς άμα μπορεί να φτιαχτεί αυτό άμα το πάω στο nokia shop;;; Βρήκα ένα βιντεάκι στο youtube αλλά είναι πολύ περίεργο και ούτε καν το δοκιμάζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και γώ την προηγούμενη βδομάδα το κινητό και μετα από εκτεταμένη χρήση είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά έχω κάποια παράπονα..

 

1ον.Το πληκτρολόγιο είναι λίγο άβολο, αλλά αυτό το ήξερα πριν το πάρω.

2ον. Προς το παρών είμαι με το firmware της vodafone στην έκδοση 20 (από το *#0000#) και είναι λίγο buggy το λειτουργικό (ιδιαίτερα στην κάμερα και στην εναλλαγή landscape/portrait αλλά όχι σε εκνευριστικά επίπεδα...

3ον. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το slide το οποίο έχει πολύ τζόγο και όσο περνάει ο καιρός αυξάνεται... Ξέρει κανείς άμα μπορεί να φτιαχτεί αυτό άμα το πάω στο nokia shop;;; Βρήκα ένα βιντεάκι στο youtube αλλά είναι πολύ περίεργο και ούτε καν το δοκιμάζω.

 

Προσωπικα το πληκτρολογιο του το θεωρο απο τα κοτυφαια! Οντως αρχικα εχει περιεργη αισθηση αλλα υστερα απο τοσα κινητα ειναι για μενα με διαφορα το καλυτερο!

 

Για το slide τι να σου πω...εγω που το ανοιγω ακομα και τωρα, 1+ χρονο μετα, με τα δυο χερια και δεν το αφηνω να κοπαναει, ειναι οπως το πηρα:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω το πληκτρολόγιο του Ν95 8GB το θεωρώ πάρα πολύ βολικό, και από την αρχή μάλιστα. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε βολέυει..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Το bug της αλλαγής της ημερομηνιας κατά 2 ημέρες μπροστά έχει λυθεί?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

προς τους εχοντες το κινητο και κατεχοντες..παλαιοτερα ειχα το Ν82(Τωρα δυστυχως ειμαι με ενα c905).Σκεφτομαι το Ν95 8gb σαν το επομενο κινητο μου.τι με συμβουλευετε αξιζει η μεταπηδηση?smartmovie παιρνει για την αναπαραγωγη ταινιων avi οπως το Ν82 που ειχα?ευχαριστω...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και παίρνει.

Άλλωστε και τα δύο έχουν ακριβώς την ίδια έκδοση λειτουργικού συστήματος (όχι firmware για να μην παρεξηγηθώ).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μηπως υπαρχουν καπου οι ρυθμισεις για voip στο N95 8G ? :blink::blink::blink:

 

εψαξα , αλλα μαλλον δεν εψαξα σωστα...

sorry administrator...;)

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο φορμα, εγκατεστησα το 7,1,18 PC Suite και αν πατησω στο "συνδεση με" παραθυρο που βγαινει στο κινητο μολις συνδεσω το καλωδιο PC Suite, δε γινεται τιποτα. Μονο οταν το συνδεσω για μεταφορα δεδομενων το βλεπει ως περιορισμενη συνδεσιμοτητα.

Restart εκανα. Νο difference.

 

UPDATE: Ωραια, τωρα δε μπορω να το συνδεσω ουτε για μεταφορα δεδομενων.:cry: Μου βγαζει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη. Και ειναι παραξενο γιατι ειναι απο restart το κινητο. Χμμ,:worry:

ƒ
Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Ωραια, τωρα δε μπορω να το συνδεσω ουτε για μεταφορα δεδομενων.:cry: Μου βγαζει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη. Και ειναι παραξενο γιατι ειναι απο restart το κινητο. Χμμ,:worry:

Μήπως έχεις να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην 8αρα μνήμη;

Αν ναι, γι αυτό συμβαίνει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αφου εψαξα και εψαξα, βρηκα στη Χρυση ευκαιρια ενα Ν95 στην τιμη των 200 ευρω. Σα μ@@@@@;ς πηγα και το πηρα. Αποτελεσμα? Μαιμου! Προσοχη λοιπον κυκλοφορουν εξαιρετικά αντιτυπα εκει εξω που δε τα παιρνεις χαμπαρι με τιποτα. Εγω απλα κατεληξα με ενα απλο κινητο ακριβες αντιγραφο. Μιλαμε δε το ξεχωριζεις με τιποτα απο το αυθεντικο...

Το μονο που δν εχει ειναι το GPS και το ασυρματο...

Προσοχη λοιπον μη την πατησετε!

install and play
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρης στα χερια σου πατα *#0000# να δεις αν βγαζει εκδοση λογισμικου .τα μαιμου δεν βγαζουν τιποτα ειναι μια απλη κινηση αν δεν μπορεις να το καταλαβεις.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μερικά κινέζικα βγάζουν κανονικά πληροφορίες με το *#0000# αλλά οι εκδόσεις δεν είναι της γνώστης μορφής V30.012 αλλά ένα κατεβατό από χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

και όμως εμενα μου βγαζει κανονικα τα πάντα. Λέμε για σουερ μαιμου!. Ο μόνος τρόπος να το καταλάβεις είναι

1ον. οι ρυθμίσεις στην καμερα αναφέρονται μονο σε πολυ χαμηλές αναλύσεις.

2ον το ΙΜΕΙ τους είναι ενα συγκεκριμένο που αν το γκουγκλάρεις βλέπεις πως αναφέρεται σε china copy.

οκ κλαίω απλώς τα λεφτα μου

install and play
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ έχοντας την ενεργή αναμονή στην οθόνη να αλλάξω τής διάφορες εργασίες (π.χ καμία καταχώρηση σήμερα ,κοινό on line κ.λ.π)

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

και όμως εμενα μου βγαζει κανονικα τα πάντα. Λέμε για σουερ μαιμου
οσο καλο και να ειναι το copy, symbian αποκλειεται να τρεχει και ειναι το πιο ευκολο πραγμα να κοιταξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...