Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tα έχω κάνει όλα αυτά και μάλιστα πολλές φορές. Το κινητό είναι αισθητά πιο αργό παντού και ψιλοκολλάει. Έτυχε να έχω μία συσκευή με την έκδοση 20 για μια βδομάδα και μόλις αγόρασα τη συσκευή που έχω τώρα της πέρασα κατευθείαν την v30 και στην αρχή νόμιζα ότι έχω πέσει σε προβληματική συσκευή.

 

το δικο μου δουλευει μια χαρα ρε συ σφαιρα παει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

5Mega Pixel Camera Duel: Nokia N82 - Nokia N96 - Nokia N95 8GB and Nokia N85

 

"Here are some photos taken with the 5 mega pixel camera on Nokia N82, Nokia N85, Nokia N96 and Nokia N95 8gb. Click on the images to view the original image. Enjoy!"

 

:confused: Σ'αυτο το συγκριτικο, φαινονται καλυτερες οι φωτογραφιες του 95.. σε αντιθεση με αυτα που βλεπεις συνηθως.!

(και χαιρομαι για να πω την αληθεια, γιατι κι εγω θελω να παρω το 95-8GB καποια στιγμη..)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!!!

Εχοντας παρει την καρτουλα X-SIM και δουλευοντας αψογα επιχειρησα να βαλω ελληνικο product code 0550801 για να γραφω κιολας.Ομως πανω στο update το κινητο κολησε σε ασπρη οθονη κ μου εβγαλε μηνυμα οτι το update δεν πετυχε.Πατησα try again πολλες φορες αλλα τιποτα.Το εβγαλα κ το ξαναβαλα,δοκιμασα και Format αλλα το μονο που κανει ειναι να εμφανιζει μια ασπρη οθονη κενη.Υπαρχει τροπος να επανελθει σε προηγουμενη κατασταση??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον προσπάθησες να κάνεις και format και δεν έγινε τίποτα, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

boys οταν παω να βαλω καποιο θεμα και λεει το ποιστοποιητικο εχει ληξει και δεν το περναει τι θελει?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

boys οταν παω να βαλω καποιο θεμα και λεει το ποιστοποιητικο εχει ληξει και δεν το περναει τι θελει?

Να γυρίσεις την ημερομηνία 6 ή 12 μήνες πίσω ώστε να πετύχεις περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ Ερώτηση #3

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

:confused: Σ'αυτο το συγκριτικο, φαινονται καλυτερες οι φωτογραφιες του 95.. σε αντιθεση με αυτα που βλεπεις συνηθως.!

(και χαιρομαι για να πω την αληθεια, γιατι κι εγω θελω να παρω το 95-8GB καποια στιγμη..)

 

Εγω παντως διαφωνω με το τεστ....

σε καμια περιπτωση το n958g δεν βγαζει καλυτερες photos απο το 82.....

για τα αλλα δεν ξερω...αλλα σε σχεση με το 82 ουτε για πλακα......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως διαφωνω με το τεστ....

σε καμια περιπτωση το n958g δεν βγαζει καλυτερες photos απο το 82.....

για τα αλλα δεν ξερω...αλλα σε σχεση με το 82 ουτε για πλακα......

 

Κατι τετοιο γνωριζω κι εγω, σε γενικες γραμμες.. Ξερω οτι σε πολλες περιπτωσεις βγαζουν και ιδιας ποιοτητας φωτογραφιες την ημερα, οχι ομως και τοσο καλυτερες το Ν95 απο το Ν82.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον προσπάθησες να κάνεις και format και δεν έγινε τίποτα, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε Nokia Shop.

 

Τελικα επανηλθε το κινητακι!Παρατηρησα οτι το USB connection λειτουργουσε ασχετα αν δεν το εβλεπε.Επειτα απο επανειλημμενες προσπαθειες με το Nokia Updater το ανιχνευσε και κατεβασε την v.30 την οποια κ εκανε install.

Τωρα λειτουργει αψογα και με ελληνικα!Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο γνωριζω κι εγω, σε γενικες γραμμες.. Ξερω οτι σε πολλες περιπτωσεις βγαζουν και ιδιας ποιοτητας φωτογραφιες την ημερα, οχι ομως και τοσο καλυτερες το Ν95 απο το Ν82.

 

φιλε μου τα ειχα ολα...και ακομη εχω το 8g.....

ακομη και το απλο 95αρι βγαζει καλύτερες photos απο το 8g την ημερα.......

 

εμενα το παραπάνω τεστ δεν μου λεει κατι.....μπορω να σου βαλω 1000 photos απο τζακι κτλ και απο τα 3 κινητα....και θα δεις την διαφορα.......

 

το 82 δεν το φτανει κανενα μοντελο της νοκια.........πουθενα στο θεμα photo.........

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγόρασα και γω πριν λίγες μέρες το κινητό και μου έχει παρουσίαση το εξής πρόβλημα το βρίσκω πολλές φορές κολλημένο και να είναι συνέχεια αναμμένα τα πλήκτρα πλοήγηση και για να ξεκολλήσει πρέπει να βγάλω την μπαταριά . ξέρετε μήπως τη φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και εγω το έπαθα αυτό,ίσως αν κάνεις ενα format και να ξανα περάσεις την 30.0.018 να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τα βιντεο οταν πανε να παιξουν και αργουν να φορτωσουν και πολλες φορες κολλανε μηπως φταιει ο real player και δεν τα παιζει σωστα?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα λύση στα «κουτάκια» του browser. :yahoo:

 

Παίρνετε τα fonts arial.ttf, verdana.ttf και tahoma.ttf από το C:\Windows\Fonts του υπολογιστή και τα βάζετε στο C:\Resource\fonts του N95 (HelloCarbide rules :D).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι:οταν βαζεις καινουριο firmware μεσω nsu χανοντια ολα τα hckarismena αρχεια και οι εφαρμογες στο τηλεφωνο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το hack το χάνεις, αλλά τις εφαρμογές σου, τις επαφές, τα μηνύματα κτλ όχι, δεν τα χάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το hack το χάνεις, αλλά τις εφαρμογές σου, τις επαφές, τα μηνύματα κτλ όχι, δεν τα χάνεις.

 

ευχαριστω!

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw to dwsa to 8ari kai piga se diamond htc:)

gia na pw tin ali8eia itan apo ta poio aksiologa kinitakia pou exw piasei sta xeria m:):D

 

Filika

 

Nikolas:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Και ηρθε η ωρα για το πολυειπωμενο και εκνευριστικο μερικες φορες "Θα-εψαχνα-ολο-το-τοπικ,-αλλα-222-σελιδες-ειναι-παρα-πολλες"-κομματι.:whistle::innocent:

Και διχως καθυστερησεις ξεκινω:

-ο browser του Ν95 8gb εχει flashplayer; Μπορει να αποτυπωσει καθε πιθανη σελιδα του web;

-για το Gps τωρα: ανοιγω τη συσκευη, με την οθονη να κοιτα το θεο στα ματια και ανοιγω την εφαρμογη και περιμενω να lockαρει; (:shifty:) ποση ωρα; εχει A-Gps (λειτουργει με Gprs και χρεωνει, ετσι; )

-κυριως αυτα. Θα επανελθω με περισσοτερες εκνευριστικες αποριες :shifty:

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Ο browser μπορεί να χειριστεί πολύ καλα το περιεχόμενο flash συμπεριλαμβανομένης και της αναπαραγωγής flash βίντεο (youtube κτλ), αλλά μια σελίδα όπως πχ zoo δεν θα την ανοίξει.

 

Ναι, ακριβώς. Απλά θα πρέπει να έχεις ανοικτό και το πληκτρολόγιο.

Το A-GPS σε επιβαρύνει με 5kb (GPRS/3G) κάθε φορά που προσπαθεί να λοκάρει δορυφόρους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορεί να εμφανίσει όλα τα site. Εκείνα που βασίζονται αποκλειστικά σε flash περιεχόμενο ή θα εμφανίζονται ελλειπώς ή καθόλου. Όμως τα περισσότερα site, που έχουν απλά flash περιεχόμενο θα τα βλέπεις κανονικά.

 

A-GPS φυσικά και έχει. Το ενεργοποιείς και βοηθαέι στο γρηγορότερο λοκάρισμα. Ο χρόνος ποικίλει. Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.

Link to comment
Share on other sites

Και το εξης λιιιιιιιιγο :offtopic:

Λιγο ομως.

(Ωστοσο οι απαντησεις εχουν τοσο σημασια για μενα, ωστε υπερκεραστηκαν οι ηθικοι μου φραγμοι για να ακολουθω ευλαβικα τους κανονες)

Το Ν95-8 σε σχεση με ενα Ν79, πού υπερτερει εκτος απο το μεγεθος της οθονης;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κρίνεις και μόνος σου:

Nokia N95 8GB Device Details

Nokia N79 Device Details

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται ξέρει κανείς πως μπορω να ξεβιδώσω τις βίδες χωρίς να φύγει το χρώμα απο πάνω,θέλω να καθαρίσω την πρόσοψη απο μέσα γιατι είναι γεματο σκόνη.
Link to comment
Share on other sites

Είναι επικίνδυνο να το κάνεις μόνος σου. Υπάρχει ένα ρομποκατσάβιδο που τις ξεβιδώνουν για να μην πάθουν τίποτα. Αν δεν βαριέσαι, πήγαινε σε ένα nokia shop και ζήτα να στο ανοίξουν να στο καθαρίσουν. Εγώ, όσες φορές το έχω ζητήσει δεν μου το αρνήθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...