Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοεις οτι εχω στην μνημη του τηλεφωνου κ οχι του flash?

Ναι, χάνονται τα πάντα από τη μνήμη του τηλεφώνου. Η μνήμη mass storage των 8GB δεν επηρεάζεται.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω να γίνεται αυτό στο N95 8GB. Χάνονται τα πάντα από το C:\, επομένως χρειάζεται να πάρεις backup πριν την αναβάθμιση. Το Ν82 και το 6120 classic προσφέρουν σίγουρα τη δυνατότητα της διατήρησης των δεδομένων.

Δεν ξέρω ποιο άλλο τηλέφωνο. Πάντως είναι σπάνιο.

Το Ν78 επίσης διατηρεί τα πάντα και μάλλον όλα τα Feature Pack 2.

 

Είχα την εντύπωση οτι το N95 8GB μετά την τελευταία του έκδοση, εξοπλίστηκε με την συγκεκριμένη δυνατότητα. Η φίλη ironmaiden θα μας πει αν τελικά διατηρήθηκαν η όχι τα δεδομένα της εσωτερικής μνήμης.

 

Καλού κακού, πάντα έχουμε back up πριν απο κάποια αναβάθμιση. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το ν95 8γιγα.ξερετε μηπωσ που μπορω να βρω προγραμμα για να φτιαξω δικο μου θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Τα σβήνεις από τη Διαχείριση Εφαρμογών.

Σε περίπτωση που δεν εμφανίζονται στη Διαχείριση Εφαρμογών, δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους. Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω για το Ν95 8γίγα που έχω ενσύρματο handsfree, αλλά δε μπορώ πουθενά να βρω μονό στην αγορά για το συγκεκριμένο μοντέλο, καθώς το βύσμα του είναι 3,5 χιλιοστά και δεν κυκλοφορεί νομίζω από τη Νόκια μονό handsfree με τέτοιο βύσμα. Χρησιμοποιώ το εργοστασιακό του με ένα ακουστικό δικό μου παλιό το οποίο έκοψα ώστε να γίνει μονό, αλλά με ανησυχεί η μικρή απόσταση του χειριστηρίου από το κινητό, καθώς το καλώδιο είναι πολύ κοντό σ' εκείνο το σημείο. Μήπως κάποιος μπορεί να μου βρει λύση; Δε θέλω να χρησιμοποιήσω τον αντάπτορα που μετατρέπει ένα βύσμα 2,5 χιλιοστών σε 3,5, γιατί γίνεται ογκώδες. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

εχει βγη καμία νεα εκδοση λογισμικού και αν ναι τι καλυτέρευσε ....??? α πως βλεπουμε την εκδοση λογισμικου ???:confused:

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η ν20.0.016. Για να βλέπεις ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού μπαίνεις εδώ και γράφεις το product code και σου εμφανίζει το τελευταίο firmware.

Για να δεις ποια έχεις πληκτρολογείς *#0000# στην οθόνη αναμονής.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ: Ερώτηση #9

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προσέξατε ότι η υποδοχή των ακουστικών βρίσκεται πολύ κοντά στην κεραία; Αν το παρατηρήσατε, στη συντριπτική πλειοψηφία των κινητών βρίσκεται όσο το δυνατόν μακρύτερα από την κεραία, ενώ στο Ν95 8γίγα βρίσκεται πολύ κοντά. Αυτό άραγε σημαίνει χρησιμοποιώντας ενσύρματο handsfree ή ακουστικά για μουσική ότι λαμβάνουμε μεγαλύτερη ποσότητα ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .

Μια ερωτηση να κανω αν ξερετε να μου απαντησετε....

Μωλις αγορασα το N95 8gb και επειδη ειμαι λιγο ασχετος με το αντικειμενο θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα προβληματακι:

 

Πως μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω pc suite;

Γινεται;

Εχω ενσυρματο modem kai oxi wifi.

PLEASE HELP

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.πρωτη μου επαφη με τα συμβιαν καθοτι προερχομαι απο το χωρο των πιπισι εχω βαλει στο κινητο μου καρτα δεδομενων της γουιντ εχω συνδεση στο ιντερνετ ολα καλα,ομως οποια εφαρμογη κατεβαζω απο τις σελιδες κ τα σαιτ που εχει το κινητο αποτυγχανουν στο πιστοποιητικο λεει πως δεν ειναι δυνατη η επιβεβαιωση του πισ/κου μεσω αυτης της συνδεσης..ουτε καν το wιndοws messenger δεν εγκαθιστα.βοηθηστε με
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.πρωτη μου επαφη με τα συμβιαν καθοτι προερχομαι απο το χωρο των πιπισι εχω βαλει στο κινητο μου καρτα δεδομενων της γουιντ εχω συνδεση στο ιντερνετ ολα καλα,ομως οποια εφαρμογη κατεβαζω απο τις σελιδες κ τα σαιτ που εχει το κινητο αποτυγχανουν στο πιστοποιητικο λεει πως δεν ειναι δυνατη η επιβεβαιωση του πισ/κου μεσω αυτης της συνδεσης..ουτε καν το wιndοws messenger δεν εγκαθιστα.βοηθηστε με

Δες αυτό: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ Ερώτηση #3

 

Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνετε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάτε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζετε στο:

  • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
  • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πειτε μου εναν τροπο να βγαλω καποια θεματα απο το κινητο μου............

ειναι μερικα που δεν μου τα εμφανιζει στην διαχείριση εφαρμογων.....

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πειτε μου εναν τροπο να βγαλω καποια θεματα απο το κινητο μου............

ειναι μερικα που δεν μου τα εμφανιζει στην διαχείριση εφαρμογων.....

Δοκίμασε με αυτό τον τρόπο, Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ Ερώτηση #4

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με αυτό τον τρόπο, Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ Ερώτηση #4

 

thanks να εισαι καλα.....:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρετε αν το ν95 8γβ έχει σύστημα που αλλάζει ο προσανατολισμός της οθόνης; Μου έδειξε ένας φίλος μου το emtube το οποίο με το που γυρνάς το ν95 γυρνάει και το βίντεο.Αλλά δεν το κάνει σε άλαλ προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρετε αν το ν95 8γβ έχει σύστημα που αλλάζει ο προσανατολισμός της οθόνης; Μου έδειξε ένας φίλος μου το emtube το οποίο με το που γυρνάς το ν95 γυρνάει και το βίντεο.Αλλά δεν το κάνει σε άλαλ προγράμματα.

Αν έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού ν20.0.016, αυτή την ρύθμιση θα την βρεις μέσα στο μενού Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσεις > Προβολή > Περιστροφή οθόνης. Για να λειτουργήσει όμως η περιστροφή οθόνης θα πρέπει να έχεις εγατεστημένο το N95_Accelerometer_Plugin.

Αν δες σε καλύπτει μπορείς να αναζητήσεις στα γνωστά μαγαζάκια το rotateMe.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρετε αν το ν95 8γβ έχει σύστημα που αλλάζει ο προσανατολισμός της οθόνης; Μου έδειξε ένας φίλος μου το emtube το οποίο με το που γυρνάς το ν95 γυρνάει και το βίντεο.Αλλά δεν το κάνει σε άλαλ προγράμματα.

 

Με μπερδεψες!!! εγω το εχω ενεργοποιησει μεσα απο το μενου του κινητου μονο αυτο και τελος δεν εχω βαλει κανενα προγραμμα μεσα.... :(

Εχω το N85 8GB

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Eαν εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου ν20.0.016 εχεις αυτη την επιλογη αλλιως θα πρεπει να περασεις καποιο προγραμμα οπως το rotateMe
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες!!! εγω το εχω ενεργοποιησει μεσα απο το μενου του κινητου μονο αυτο και τελος δεν εχω βαλει κανενα προγραμμα μεσα.... :(

Εχω το N85 8GB

Στα Ν82 και Ν95 8gb υπάρχει επιλογή για το αν θες να περιστρέφεται η οθόνη. Το Ν95 δεν έχει τέτοια ρύθμιση οπότε όσοι έχουν Ν95 χρησιμοποιούν εφαρμογές όπως το rotateMe.

To emTube απλά μέσα στις ρυθμίσεις του έχει και την επιλογή να πειστρέφει την οθόνη όταν βλέπεις κάποιο βίντεο εκμεταλεύοντας τον αισθητήρα κίνησης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησει παιδια γιατι εχω κολησει ...παω να συνδεσω το n95 8gb με τον υπολογιστη με usb και μολις παταω μεταφορα δεδομενων μου βγαζει οτι η μνημη μαζ. αποθ/σης ειναι σε χρηση απο αλλη εφαρμογη:confused:ενω δεν εχω ανοιχτη καμια εφαρμογη .:worry:
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κλείστο, άνοιξέ το, και όταν το ξανασυνδέσεις δε θα σου βγάλει αυτό το μήνυμα.

 

το εχω κανει φιλε μου και το τηλ. και τον υπολογιστη επανεκκινηση αλλα μου βγαζει το ιδιο μηνημα:worry:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει φιλε μου και το τηλ. και τον υπολογιστη επανεκκινηση αλλα μου βγαζει το ιδιο μηνημα:worry:

Μήπως έχεις βάλει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην 8άρα μνήμη? Μήπως έχεις αλλάξει γραμματοσειρά? Τσέκαρες αν τρέχει καμία εφαρμογή η οποία είναι περασμένη στην 8άρα μνήμη?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...