Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

North American Nokia N95 8GB now available???

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/n958gb.jpg

 

They just got a call from our friendly local Nokia flagship store, and it seems the mythical N95 8GB with HSDPA 850 / 1900 is now in stock.

 

 

Read More...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση παρακαλώ. Ξέρω οτι το θέμα θα έχει χιλιοαναφερθεί, αλλά είναι και δύσκολο να διαβάσω 83 σελίδες ψάχνοντας αν και προσπάθησα.

Έχω κι εγώ το Ν95 8gb. Το gps του είναι λειτουργικό για το αυτοκίνητο ή πρέπει να πάρω μια συσκευή κανονική? Αν ναι, υπάρχει κανα link για ρυθμίσεις ή άλλες χρήσιμες οδηγίες και για τους πιο αδαείς ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το χρησιμοποιεισεις κανονικα και με τη χρηση του garmin η του sygic μπορεις να εχεις και φωνητικη καθοδηγηση.Υπαρχουν αντιστοιχα θεματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193920

 

Δε χρειαζετε να διαβασεις 83 σελιδες απλα κανεις ενα search στο thread τη λεξη gps και θα βρεις αυτο που ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση παρακαλώ. Ξέρω οτι το θέμα θα έχει χιλιοαναφερθεί, αλλά είναι και δύσκολο να διαβάσω 83 σελίδες ψάχνοντας αν και προσπάθησα.

Έχω κι εγώ το Ν95 8gb. Το gps του είναι λειτουργικό για το αυτοκίνητο ή πρέπει να πάρω μια συσκευή κανονική? Αν ναι, υπάρχει κανα link για ρυθμίσεις ή άλλες χρήσιμες οδηγίες και για τους πιο αδαείς ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά....

An pali theleis ti gnwmi mou,tha sou pw oti an kai fanatikos opados tis Nokia,to gps einai gia kalamata.Alla des to apo ti thetiki pleura.Exei nootropia Ellina,ola xalara.Xalara tha vrei antapokrisi apo doruforo, kai auto an to vrei, kai opote thelei tha to xasei pali..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνισω οτι χαλαρα θα βρει στιγμα δε θα αγχωθει πολυ (αν και με a-gps ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα) αλλα το στιγμα το χανει δυσκολα εως καθολου.με ανοιχτο το slide ειναι αρκατα καλα τα πραγματα.μην ξεχνας οτι και μεσα στο manual αλλα και στο site με συμβουλες για τη χρηση λεει Although not designed for it, the GPS receiver can be used in a car.σε εχει προειδοποιησει νωριτερα η μαμα nokia.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παληκάρια? Έχω βάλει το Sygic και μέσα σε 1-2 λεπτά το πολύ έχει βρει σήμα και για να το χάσει πρέπει να μπεις σε τούνελ χιλιομέτρου.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν Nokia Maps, γι'αυτό και απογοητεύονται.

 

Το Sygic επιτρέπει στον εσωτερικό δέκτη, σε όλα τα μοντέλα που διαθέτουν, να βρίσκει σήμα πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena problem me to N95 8Gb,kata tin energopoiisi tou mou vgazei kathe fora minuma eisagwgis wras kai imerominias.Gt to kanei auto?Exei paratirithei to fainomeno auto se allous?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το video streaming.Στο κέντρο βίντεο έχει επιλογές για βιντεάκια από το YouTube, Sony Pictures τα οποία αν και τα εμφανίζει στην λίστα ως μικρά εικονίδια μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι δεν υπάρχει διακομιστής μεσολάβησης..γενικά δεν μου παίζει βίντεο ούτε απο τη εφαρμογή YouTube που έχω κατεβάσει. Χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις στον Real Player /video streaming...έχω Wind F2Go με ενεργοποιημένο το Wind Plus Non Stop και είχα κάνει αυτόματες ρυθμίσεις απο το site της Wind ...μπορεί να με βοηθήσει κανείς?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena problem me to N95 8Gb,kata tin energopoiisi tou mou vgazei kathe fora minuma eisagwgis wras kai imerominias.Gt to kanei auto?Exei paratirithei to fainomeno auto se allous?

Κάτι "παίζει" με την εσωτερική μπαταρία της συσκευής.

Πήγαινε σε Nokia Shop να το φτιάξουν.

 

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το video streaming.Στο κέντρο βίντεο έχει επιλογές για βιντεάκια από το YouTube, Sony Pictures τα οποία αν και τα εμφανίζει στην λίστα ως μικρά εικονίδια μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι δεν υπάρχει διακομιστής μεσολάβησης..γενικά δεν μου παίζει βίντεο ούτε απο τη εφαρμογή YouTube που έχω κατεβάσει. Χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις στον Real Player /video streaming...έχω Wind F2Go με ενεργοποιημένο το Wind Plus Non Stop και είχα κάνει αυτόματες ρυθμίσεις απο το site της Wind ...μπορεί να με βοηθήσει κανείς?

Δεν χρησιμοποιείς το σωστό σημείο πρόσβασης.

Δεν γνωρίζω ποιο είναι το σωστό, αλλά "παίξε" μαζί τους, θα το πετύχεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάτι "παίζει" με την εσωτερική μπαταρία της συσκευής.

Πήγαινε σε Nokia Shop να το φτιάξουν.

 

 

 

Δεν χρησιμοποιείς το σωστό σημείο πρόσβασης.

Δεν γνωρίζω ποιο είναι το σωστό, αλλά "παίξε" μαζί τους, θα το πετύχεις!

 

το καλλίτερο και ποιο οικονομικό είναι το WLAN έτσι θα είσαι σίγουρος ότι δεν θα χρεωθείς !!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις μιας και...πειραματιζόμενος με την σωστή ρύθμιση διακομιστή , έχασα 6 ευρώ μέσα σε δευτερόλεπτα...τσ τσ τσ τσ....τι να πει κανείς πια...τελος πάντων WLAN και πάλι WLAN....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

An pali theleis ti gnwmi mou,tha sou pw oti an kai fanatikos opados tis Nokia,to gps einai gia kalamata.Alla des to apo ti thetiki pleura.Exei nootropia Ellina,ola xalara.Xalara tha vrei antapokrisi apo doruforo, kai auto an to vrei, kai opote thelei tha to xasei pali..

 

Καλά, και μένα το GPS δεν την παλεύει καθόλου πλέον και δεν ξέρω γιατί. Το άνοιξα σήμερα και περίμενα να βρεί σήμα για 15 λεπτά, μάταια βέβαια...

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόγραμμα πλοήγησης χρησιμοποιείς; Αν χρησιμοποιείς το Nokia Maps - μέγα λάθος. Βάλε το Sygic και θα δεις πόσο θα ανέβει στην εκτίμησή σου ο εσωτερικός δέκτης της συσκευής. Πιάνει σήμα απίστευτα γρήγορα, όπου και αν είσαι και δεν το χάνει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το Ν95 8GB, επιτέλους από προχθές υποστηρίζει Vf Live.... Άργησε αλλά... πραγματοποιήθηκε.. Μέχρι ΄πρότινος απλά υποστήριζε μία υποδιέστερη μορφή του.. (Πληροφοριακά)...:p:lol::lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

i teleutaia anavathmisi poia einai???

 

Το τελευταίο firmware του Ν95-8GΒ είναι το 15.0.015

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

xeroume pote tha vgei to epomeno?

Δεν υπάρχει κάτι νεότερο.

Αν υπάρξει κάτι θα το μάθεις από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

xeroume pote tha vgei to epomeno?

 

Αυτό το firmware βγήκε Ιανουάριο 2008, οπότε είναι λίγο δύσκολο να βγει σύντομα κάποιο νέο firmware. Αν ξέρει καποιός άλλος κάτι παραπάνω ή έχει διαβάσει κάτι καινούργιο ας το αναφέρει παρακαλώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

6 months of Nokia Maps navigation free with N95 8GB NAM

 

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2008/03/6_months_of_feature.jpg

 

Περισσότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως γίνεται αυτό που όταν είσαι στην έκθεση κ βλέπεις φώτο γυρνάς το κινητό πλάγια κ η οθόνη γυρνάει μόνη της;; Μου είπε κάποιος ότι είναι στις ρυθμίσεις του κινητού αλλά δεν το βρίσκω..
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως γίνεται αυτό που όταν είσαι στην έκθεση κ βλέπεις φώτο γυρνάς το κινητό πλάγια κ η οθόνη γυρνάει μόνη της;; Μου είπε κάποιος ότι είναι στις ρυθμίσεις του κινητού αλλά δεν το βρίσκω..

Δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις του κινητό στο N95. Μόνο στο N82 υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

Μπορείς να το κάνεις αυτό μέσω της εφαρμογής rotateMe v2.0.

 

 

 

Θα πρέπει να την υπογράψεις όμως πρώτα...κάτι το οποίο δεν είναι δυνατό τώρα.:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις του κινητό στο N95. Μόνο στο N82 υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

Μπορείς να το κάνεις αυτό μέσω της εφαρμογής rotateMe v2.0.

 

 

 

Θα πρέπει να την υπογράψεις όμως πρώτα...κάτι το οποίο δεν είναι δυνατό τώρα.:(

 

Κ να δουμε ποτε θα μπορεσουμε... Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...