Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι λίγο γελοίος ο λόγος που γράφω, αλλά δε μπορώ να δω το spidy μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση :O

 

Κλείδωσε λέει, και παρά τη μεταφορά στο πισί μου πριν την αναβάθμιση και την επάνοδο μετά, γιοκ....δεν παιζ....

 

Μάλλον έκανα μ@λ@κί@ ε; Έχω ελπίδα επαναφοράς ή να το πάρω σε ντιβιντί και να μη σας πρήζω; :whistle:

Επειδή έκανες αναβάθμιση, με αποτέλεσμα να χαθούν όλα από τη μνήμη της συσκευής, χάθηκε και η άδεια χρήσης της ταινίας.

Αν έχεις κρατήσει back up, λογικά θα επαναφέρει και την άδεια χρήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευτυχως σε εμενα την περασε στο back up την αδεια! :happy:

 

Ρε παιδια, για να φορτωσω καποιο βιντεακι που εχω τραβηξει στο youtube ας πουμε,

 

πρεπει να το μετατρεψω σε καποιο αρχειο? γιατι προσπαθησα να ανεβασω και δεν τα καταφερα..

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω κάτι σχετικό αλλά μάλλον είναι πολλές οι σελίδες.

Ξεκινώ το update μέσω ΗΥ(έχω κάνει τα δέοντα και όλα οκ, έχω adsl με ασύρματο router), βλέπει το τηλέφωνο, βρίσκει την ενημέρωση και ξεκινά την εγκατάσταση. μέχρι 7ΜΒ έφτασε κι αυτό μόνο μία απότις άπειρες φορές που προσπάθησα.

Κόβει τη σύνδεση κάθε φορά.

Έχω απενεργοποιήσει firewall και antivirus.

Τι γίνεται παιδιά? Τι κάνω?

 

Α και....ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Iphone 3GS 16G, Nokia 5800ΧΜ και...ενίοτε...ταχυδρομικό περιστέρι:pig:[/b]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.

 

Θέλω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας σε μνήμη και κάρτα για να κάνω αναβάθμιση και μια μορφοποίηση στην "κάρτα". Αν επαναφέρω το αντίγραφο ασφαλείας θα κερδίσω κάτι από τη μορφοποίηση? Ο στόχος είναι να επιταχύνω την πρόσβαση στα αρχεία γιατί ψιλοκολλάει. Δεν είχα κάνει μορφοποίηση την κάρτα με το που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανες αναβάθμιση, με αποτέλεσμα να χαθούν όλα από τη μνήμη της συσκευής, χάθηκε και η άδεια χρήσης της ταινίας.

Αν έχεις κρατήσει back up, λογικά θα επαναφέρει και την άδεια χρήσης.

 

Αλλα δεν την επανεφερε :(

Υπάρχει ελπίς ;;;

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά.. έχω 2εβδομαδες τωρα το ν95 8gb μπήκα κ στο youtube είδα κάποια βίντεο κ ΈΠΑΘΑ!!! μήπως μπορεί να με φωτίσει κάποιος ως προς το NiiME;;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω κάτι σχετικό αλλά μάλλον είναι πολλές οι σελίδες.

Ξεκινώ το update μέσω ΗΥ(έχω κάνει τα δέοντα και όλα οκ, έχω adsl με ασύρματο router), βλέπει το τηλέφωνο, βρίσκει την ενημέρωση και ξεκινά την εγκατάσταση. μέχρι 7ΜΒ έφτασε κι αυτό μόνο μία απότις άπειρες φορές που προσπάθησα.

Κόβει τη σύνδεση κάθε φορά.

Έχω απενεργοποιήσει firewall και antivirus.

Τι γίνεται παιδιά? Τι κάνω?

 

Α και....ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Καλό μήνα!:)

 

Μήπως σε εκείνη τη στιγμή χάνει τη σύνδεση με το κινητό και γι' αυτό σταματά και το κατέβασμα της αναβάθμισης;

 

 

****************************************************

Μια απορία.

 

Θέλω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας σε μνήμη και κάρτα για να κάνω αναβάθμιση και μια μορφοποίηση στην "κάρτα". Αν επαναφέρω το αντίγραφο ασφαλείας θα κερδίσω κάτι από τη μορφοποίηση? Ο στόχος είναι να επιταχύνω την πρόσβαση στα αρχεία γιατί ψιλοκολλάει. Δεν είχα κάνει μορφοποίηση την κάρτα με το που το πήρα.

Αν επιλέξεις στο back up να κρατήσει και τις ρυθμίσεις, δεν κάνεις τίποτα διότι θα επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση, δηλαδή θα περάσει και "σκουπίδια" μαζί.

 

Πρόσεξε, αν δεν επιλέξεις να κρατήσει το back up και τη κάρτα, αλλά και τις ρυθμίσεις πιθανών να χάσεις την άδεια χρήσης της ταινίας Spiderman.

 

 

****************************************************

Για σας παιδιά.. έχω 2εβδομαδες τωρα το ν95 8gb μπήκα κ στο youtube είδα κάποια βίντεο κ ΈΠΑΘΑ!!! μήπως μπορεί να με φωτίσει κάποιος ως προς το NiiME;;

Δες και κατέβασέ το από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα απο μεταφορα αρχειων μέσω μαζικης αποθήκευσης κάποιες φορες το κινητό κάνει soft reset ειναι φυσιολογικό?? το παθαίνει κανεις άλλος αυτό?
ck
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα απο μεταφορα αρχειων μέσω μαζικης αποθήκευσης κάποιες φορες το κινητό κάνει soft reset ειναι φυσιολογικό?? το παθαίνει κανεις άλλος αυτό?

 

μου το εκανε καποτε αυτο στο Ε90

και τελικα το προβλημα ητανε στην καρτα μνημης

μολις την αλλαξα δεν μου το ξαναεκανε.

ητανε πολυ ενοχλητικο γιατι οποτε εβαζα το -μαζ.αποθ.-

εκανε restart.:O

παντως αυτο που σου κανει δεν ειναι φυσιολογικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε καποτε αυτο στο Ε90

και τελικα το προβλημα ητανε στην καρτα μνημης

μολις την αλλαξα δεν μου το ξαναεκανε.

ητανε πολυ ενοχλητικο γιατι οποτε εβαζα το -μαζ.αποθ.-

εκανε restart.:O

παντως αυτο που σου κανει δεν ειναι φυσιολογικο.

πριν το αναβαθμίσω το εκανε αρκετα συχνα μετα την αναβαθμιση έστρωσε αρκετα το κάνει αραια και που αλλα δεν ξέρω .... δεν εχοθμε και τη δυνατότητα να δοκιμάσουμε άλλη κάρτουλα μνήμης:mad:

ck
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κρατησεις ολοκληρο το φακελο Mail2 στο pc σου και οταν τελειωσεις με την αναβαθμιση η το hard forat θα τον ξαναβαλεις στην θεση του και τα μηνυματα σου θα ειναι οπως πριν :)

 

Αυτός ο φάκελος με ποιό πρόγραμμα θα φαίνεται? Με internet explorer σίγουρα όχι... και δυστυχώς η "κάρτα" του Ν95 8gb δεν μπαίνει σε card reader...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :D

 

Καλό μήνα!:)

 

Μήπως σε εκείνη τη στιγμή χάνει τη σύνδεση με το κινητό και γι' αυτό σταματά και το κατέβασμα της αναβάθμισης;

 

 

****************************************************

 

Αν επιλέξεις στο back up να κρατήσει και τις ρυθμίσεις, δεν κάνεις τίποτα διότι θα επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση, δηλαδή θα περάσει και "σκουπίδια" μαζί.

 

Πρόσεξε, αν δεν επιλέξεις να κρατήσει το back up και τη κάρτα, αλλά και τις ρυθμίσεις πιθανών να χάσεις την άδεια χρήσης της ταινίας Spiderman.

 

 

****************************************************

 

Δες και κατέβασέ το από εδώ.

 

Να σαι καλά για τη βοήθεια. Βρήκα την άκρη αν και ξεφορτώθηκα το spiderman που το χω δει αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει καμια καινουρια εκδοση του firmware?

 

Οταν υπαρξει κατι νεοτερο ,θα ενημερωθεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν αποσυνδέω το τηλέφωνο από το PC υπάρχει κάποια διαδικασία (κάτι σαν safely remove hardware) ή απλά τραβάω το καλώδιο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν αποσυνδέω το τηλέφωνο από το PC υπάρχει κάποια διαδικασία (κάτι σαν safely remove hardware) ή απλά τραβάω το καλώδιο?

 

αμα το συνδεεις μεσο pc suite δεν χρειαζεται να κανεις κατι.

αμα κανεις μαζικη αποθηκευση τοτε καλο ειναι να κανεις

ασφαλη καταργηση ωστε να μην χαθουνε δεδομενα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia tora tha paro to n95 8 giga apo tin vodafone me epidotisi...xerete an tha to paro fthinotera an po na min valoun tous xartes gps kai na tous valo monos mou ego argotera?
Link to comment
Share on other sites

paidia tora tha paro to n95 8 giga apo tin vodafone me epidotisi...xerete an tha to paro fthinotera an po na min valoun tous xartes gps kai na tous valo monos mou ego argotera?

Όχι φίλε, δεν γίνεται, άλλωστε οι χάρτες του Nokia Maps είναι δωρεάν, δεν στους χρεώνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

euxaristo poli....eimai metaxi se w960 kai n95 alla kateleixa sto n95 logo gps kai as einai ligo tsouxterotero...an thelete gnomess...

 

Για συγκρισεις ,επιλογη συσκευης κλπ ,υπαρχει καταλληλη

ενοτητα http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Γειά σας παιδιά. Εγώ πήρα τη συσκευή απο Γερμανό Κύπρου στα 600 ευρώ αλλά είναι made by NOKIA. Υπάρχει κανένα πρόβλημα μ'αυτό?

 

Δεν ξερω τι παιζει με Κυπρο.

Σε περιπτωση που η συσκευη ειναι παραεισαγωγη εκτος

Ευρωπης ,δεν εχεις καλυψη εγγυησης τοσο στο software

οσο και στο hardware.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός ισχυρίζεται οτι παρέχει πλήρη εγγύηση 2 χρόνων. Μάλιστα είχα ένα πρόβλημα με το slider και μου αντικατέστησαν τη συσκευή με καινούρια.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση δίνεται απο την Alpha Copy που είναι ο εισαγωγέας της Νοκια και στην Κύπρο. Άρα τα της εγγύησης είναι ίδια σε Κύπρο και Ελλάδα αρκεί να είναι εισαγωγής Alpha Copy το τηλέφωνο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw kapoies erwtiseis na kanw:

1.To N95 8Gb exei karta mnimis 8gb i Hard Drive?

2.O Browser pou exei upostirizei kati san flash player i oxi?Istoselides opws px zoo den anoigoun.An den exei flash player i silverlight uparxei allos browser pou na exei?

3.Telika den kserw an akizei i agora tou,perimena specs kati se N96 eidika gia video files..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...