Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν κάνω αναβάθμιση στην V 15.0.015 το Ν95-8GB, όταν πήγαινα στα Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Προσ.ρυθμίσ.->θέματα->Γενικά, στις Επιλογές, μου έδινε την επιλογή Αφαίρεση, τώρα όχι και ενώ στην Βοήθεια λέει ότι διαγραφή γίνεται με το πλήκτρο C, ούτε και με αυτό δεν κάνει κάτι. Ξέρει μήπως κάποιος; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xtes parelava ki egw to N95 8GB moy...Deixnei entypwsiako...Exete na moy proteinete kanena kalo screen protector (krima na gratzounistei tetoia othonara) kathws kamia thiki metaforas(oxi silikonis kai tetoia klasiki na mpainei to til kai na to vgazeis gia na miliseis)...Euxaristw...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..Είμαι κάτοχος του Ν95 με την αναβαθμησμένη έκδοση του πιό πρόσφατου λογισμικού,η οποία έχει κάνει το μενού να μοιάζει με εκείνο του μαύρου, η μπαταρία είναι όντως καλύτερη, αλλά κολλάει ακόμα και κρεμάει ιδιαίτερα στο σερφάρισμα. Εδώ και δυο μήνες ασχολούμαι περισσότερο με τις εφαρμογές και το κατέβασμα ταινιών. Χρειάζομαι περισσότερη μνήμη απο τα 2ΓΒ της κάρτας μου και ξέρω απο τα διάφορα φόρους χρηστών που έβαλαν μεγαλύτερης χωτητικότητας κάρτες στο Ν95 ότι δεν αποδίδει καλά. Έτσι σκέφτομαι την αγορά και του μαυρου Ν95 αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν αξίζει τον κόπο.

 

 

Αυτό τώρα που το διάβασες ότι δε δουλεύουν καλά οι μεγαλύτερες κάρτες??

Διάβασες καθόλου την ενότητα για το Ν95?

Πολλοί χρήστες έχουμε την 4αρα και κάποιοι έχουν βάλει και 6άρα.

Κανείς δεν έχει διαμαρτυρηθεί για κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν εχω προβληματα απο την ελλειψη κλειστρου για το φακο αν και με ανησυχουσε ιδιαιτερα στην αρχη και πριν ακομα την αγορα.Η μπαταρια ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα μου βγαζει ανετα τις 2 μερες ορισμενες φορες και τριτη μερα ολοκληρη και να τελειωνει αρχες τεταρτης(με φυσιολογικη χρηση).Το απλο 95 με την τελευταια αναβαθμιση κανει περιπου 2,5 3 και εκεινο.Για σερφαρισμο παρα πολυ καλο γρηγορα και δεν εχεις προβληματα μνημης το μονο "μειον" θα το ευχαριστιοσουν περισσοτερο αν ηταν οθονη αφης.Η οθονη του παρα πολυ εντυπωσιακη ιδιως για ταινιες.

 

Αυτό που λες δεν παίζει.Το απλό Ν95 δε βγάζει με την καμία 2 μέρες και με νορμάλ χρήση.

Μόνο αν δε το χρησιμοποιείς καθόλου θα φτάσεις τις 3 μέρες.

Εμένα με ελάχιστα τηλέφωνα και 4-5 sms την ημέρα και φτάνει με το ζόρι 2 μέρες.Και μάλιστα το κλείνω πάντα τα βράδια, οπότε αφαίρεσε και κανένα 8ώρο.

 

Αν ήταν έτσι που τα λες, πολύ απλά κανείς δε θα διαμαρτυρόταν από όσους το έχουν.Αλλά γίνεται χαμός και όλοι ψάχνουμε την μπαταρία του 8gb για αυτό το λόγο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θέλω ν'αγοράσω το Ν95 8Gb.Αν μπορείτε να μου πείτε πως τα πάει στην απόδοση όταν ακούς ραδιόφωνο ή μουσική.Έχει καλή ποιότητα ήχου?Το ραδιόφωνο έχει RDS?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνω αναβάθμιση στην V 15.0.015 το Ν95-8GB, όταν πήγαινα στα Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Προσ.ρυθμίσ.->θέματα->Γενικά, στις Επιλογές, μου έδινε την επιλογή Αφαίρεση, τώρα όχι και ενώ στην Βοήθεια λέει ότι διαγραφή γίνεται με το πλήκτρο C, ούτε και με αυτό δεν κάνει κάτι. Ξέρει μήπως κάποιος; Ευχαριστώ.

Πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών για να τα διαγράψεις.

 

Το ραδιόφωνο έχει RDS?

Όχι δεν έχει RDS το ραδιόφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα το κλείνω πάντα τα βράδια, οπότε αφαίρεσε και κανένα 8ώρο.

 

Αν θέλεις δοκίμασε να μην το κλείνεις τα βράδυα αλλά να το βάζεις στο προφίλ εκτός σύνδεσης.Έχει παρατηρηθεί ότι καταναλώνει περισσότερο στην διαδικασία ανοίγματος.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ με τίποτε να δω βιντεάκια από youtube

είτε απο αυτόνομα προγράμματα είτε μπαίνοντας κατευθείαν στη σελίδα του youtube

δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server

βλέπω μεν τα βιντεακια αλλά δεν μπορώ να τα παίξω ούτε να τα κατεβάσω

έχω ιντερνετ μέσω wind plus non stop (gwap προφίλ) gprs εννοω όχι καθαρό internet, για να μην χρεώνομαι τρελλά

όλος ο κόσμος πως μπαίνει και βλέπει βιντεάκια????

Παρακαλώ βοηθήστε με, θέλω να δω βίντεο και δε μπορώ!!!!!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ με τίποτε να δω βιντεάκια από youtube

είτε απο αυτόνομα προγράμματα είτε μπαίνοντας κατευθείαν στη σελίδα του youtube

δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server

βλέπω μεν τα βιντεακια αλλά δεν μπορώ να τα παίξω ούτε να τα κατεβάσω

έχω ιντερνετ μέσω wind plus non stop (gwap προφίλ) gprs εννοω όχι καθαρό internet, για να μην χρεώνομαι τρελλά

όλος ο κόσμος πως μπαίνει και βλέπει βιντεάκια????

Παρακαλώ βοηθήστε με, θέλω να δω βίντεο και δε μπορώ!!!!!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

αν δεν κάνω λάθος θέλει flash player!

 

πρόγραμμα για το gps όπως πχ το Garmin ,υπάρχει για λογισμικό Symbian του n95 8gb??

:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος θέλει flash player!

 

έχω δοκιμάσει και flash player αλλά τίποτε

 

πρόγραμμα για το gps όπως πχ το Garmin ,υπάρχει για λογισμικό Symbian του n95 8gb??

 

πήγαινε στο αντίστοιχο thread και θα βρεις τα πάντα

και παίζει άψογα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ με τίποτε να δω βιντεάκια από youtube

είτε απο αυτόνομα προγράμματα είτε μπαίνοντας κατευθείαν στη σελίδα του youtube

δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server

βλέπω μεν τα βιντεακια αλλά δεν μπορώ να τα παίξω ούτε να τα κατεβάσω

έχω ιντερνετ μέσω wind plus non stop (gwap προφίλ) gprs εννοω όχι καθαρό internet, για να μην χρεώνομαι τρελλά

όλος ο κόσμος πως μπαίνει και βλέπει βιντεάκια????

Παρακαλώ βοηθήστε με, θέλω να δω βίντεο και δε μπορώ!!!!!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Λοιπόν αν έχεις την τελευταια αναβάθμιση v15 τότε από τον ιστό μπορείς κατευθείαν να τα δεις τα βιντεο που θες.Διαφορετικά μπορείς να βάλεις το emTube_S60_3_0_v_1_0_8 το οποίο είναι σε java και κανει την ιδια δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα που το διάβασες ότι δε δουλεύουν καλά οι μεγαλύτερες κάρτες??

Διάβασες καθόλου την ενότητα για το Ν95?

Πολλοί χρήστες έχουμε την 4αρα και κάποιοι έχουν βάλει και 6άρα.

Κανείς δεν έχει διαμαρτυρηθεί για κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας σχετικά με το Ν95 8GB. Για το ότι το απλό Ν95 είναι αργό ή κρεμάει με μεγαλύτερες κάρτες μνήμης το διάβασα στο discussions support discussions Europe σχετικά με κάποια μοντέλα, αλλά αν το λέτε εσείς που έχετε δοκιμάσει τις κάρτες στα κινιτά σας, τότε ακόμα καλύτερα μιας και αν είχατε πρόβλημα θα το γράφατε. Μιλάτε για Scandisc Micro SD HC φαντάζομαι..τέλος πάντων..αναφορικά με τις αγορές on line από το Πλαίσιο έχει κανείς κάποιο παράπονο? Εκει η τιμή του 8GB είναι στα 689 ευρώ ενώ στους άλλους 749.Μήπως δεν είναι αξιόπιστες συσκευές γιατί απο κατάστημα Wind μου είπαν ότι ίσως είναι συσκευές απο άλλες χώρες και άλλα πολλά....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mipos eheis mono wap sindesi gia afto den boreis na deis ta videakia? mia ke borei na dei mono selides me to protypo wap?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα που το διάβασες ότι δε δουλεύουν καλά οι μεγαλύτερες κάρτες??

Διάβασες καθόλου την ενότητα για το Ν95?

Πολλοί χρήστες έχουμε την 4αρα και κάποιοι έχουν βάλει και 6άρα.

Κανείς δεν έχει διαμαρτυρηθεί για κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Διόρθωση..το φόρουμ που προανέφερα είναι το Nokia Support Discussions Europe.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 4λεπτα αλλα κοντα στο 1,5 λεπτο.Απ'οτι ακουστηκε (δεν ξερω καθολου το κατα ποσο ισχυει ) το Ν95 και το απλο και το 8g εχουν τον σιρφσταρ 2 ενω το 82 τον 3.Για το 95 ειμαι σιγουρος για το 82 δεν ξερω.

 

4 lepta toylaxiston kanei kai se mena!!to aplo n95 poy eixa kleidone poly poio grigora!!!den ksero ti simvenei!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!

 

Απο σήμερα είμαι ενας happy user του NOKIA N95 8gb , μετά απο πολύ καιρό υπομονής αποχαιρέτησα το αγαπημένο apple iphone !!!!

 

βασικά apps που είναι MUST HAVE πιά είναι ?

 

Θα μελετήσω καλά τα ποστς εδώ να δώ τι γίνεται με τα symbian !!!!

 

 

Ευχαριστώ

 

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

mipos eheis mono wap sindesi gia afto den boreis na deis ta videakia? mia ke borei na dei mono selides me to protypo wap?

 

μάλλον αυτό φταίει,

ναι αλλά όλοι όσοι το χρησιμοποιούν θα πρέπει να πληρώνουν τα μαλιοκέφαλα τους σε χρεώσεις....

 

Λοιπόν αν έχεις την τελευταια αναβάθμιση v15 τότε από τον ιστό μπορείς κατευθείαν να τα δεις τα βιντεο που θες.Διαφορετικά μπορείς να βάλεις το emTube_S60_3_0_v_1_0_8 το οποίο είναι σε java και κανει την ιδια δουλειά.

 

την v15 έχω αλλά τίποτε

παίζω με gwap για αυτό μάλλον

το gint δεν το βάζω γιατι χρεώνει τρελλά 15mb = 90euro

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Sorry για την ερώτηση προκαταβολικά αλλά το search δεν με βοήθησε και πολύ... Έχει βρεθεί κανένας τρόπος να μπορούμε στο music player να διαβάσουμε ελληνικούς χαρακτήρες; Έχω πολλα mp3 με ελληνικούς τίτλους και χάνω τη μπάλα με τα αλαμπουρνέζικα που βγάζει το Ν95 στο music player!!!!

 

TNX in advance!!!!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

lipon oson afora ta videakia tu youtube oi pio poly apo edw mesa fantazome ta vlepoun epidi benun sto net mesw wifi ke den plironun! den iparhei kanenas trpos na deis youtube mesw wap:)

 

 

oson afora ta ellinika mp3 isos enas allos player ektos apo ayton tu kinitu na elines to provlima!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ηι παιδια..Έχω ενα πρόβλημα με την κάμερα του κινητού... Εκει που τραβαω βίντεο η εικόνα κολλάει για 1-2 δευτερα και μετα ειναι πάλι κανονική.. Μετα πάλι ξανακολλάει και ξεκολλάει. Γενικά αυτό συμβαίνει καθόλη τη διάρκεια της λήωης βίντεο... Τι μπορω να κάνω??? Ξέρει κανείς τι γινεται???

 

Telika οκ.. Εκανα format τον τα 8 BGB και το κινητο εχει γινει πιο γρηγορο από ποτε.... ΑΦΑΝΑΣΤΑ γρηγορο... Ούτε κολλήματα πλέον ουτε τιποτα στην κάμερα!!!! ΔΟΞΑ ΣΟΙ

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Paidia ta minimata sta ellinika pou einai 70 xaraktires ftiaxnoun me kapoio tropo???

 

Φυσικά και φτιάχνουν:

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων > Σύντομα μην > Κωδικοπ. χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Paidia ta minimata sta ellinika pou einai 70 xaraktires ftiaxnoun me kapoio tropo???

Pou mporw na vrw screen protecton gia to N95 8gb???Mono gia to aplo exw vrei...thx...

 

Στις ρυθμίσεις απλού μηνύματος αλλάζεις την Κωδικοπ.χαρακτήρων απο πλήρης υποστήριξη σε περιορ. υποστήριξη.

edit με πρόλαβε ο dmarccos

Link to comment
Share on other sites

το ειπα και στη σελιδα με τις εφαρμογες αλλα επειδη εμας αφορα πιο πολυ :) ...για οποιον ενδιαφερεται ετσι γινεται xxxxxxxxxxxx

η εγκατασταση του irremote σε n95 8gb σε οσους κολαει μετα την πρωτη φορα που το χρησιμοποιουν.. εγω το εγκατεστησα στο κινητο,οχι στην εσωτερικη μνημη 8gb και μου λειτουργησε με την μεθοδο στο 5 ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...