Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να θέλω να κουράσω κανένα, επειδή δεν θα μπορέσω να δω μετά τυχόν απαντήσεις στην ερώτηση που έκανα λίγο παραπάνω, μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

1) Πως κάνω εγκατάσταση κάποιου θέματος (αρχείο *.sis) στο Ν95 8GB;

Για να το εγκαταστήσεις υπάρχουν 2 τρόποι:

  1. Να περάσεις το αρχείο .sis στο κινητό είτε με το καλώδιο είτε με bluetooth.
  2. Να τρέξεις το αρχείο .sis από τον υπολογιστή ενώ θα έχεις το τηλέφωνο συνδεδεμένο μέσω καλωδίου στον υπολογιστή. Φυσικά θα πρέπει να έχεις εγκαταστημένο το Nokia PC Suite.

2) Αν θέλω να το βγάλω ποια η διαδικασία;

Αν θέλεις να τα διαγράψεις πήγαινε στη «Διαχείριση εφαρμογών».

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να το εγκαταστήσεις υπάρχουν 2 τρόποι:

  1. Να περάσεις το αρχείο .sis στο κινητό είτε με το καλώδιο είτε με bluetooth.
  2. Να τρέξεις το αρχείο .sis από τον υπολογιστή ενώ θα έχεις το τηλέφωνο συνδεδεμένο μέσω καλωδίου στον υπολογιστή. Φυσικά θα πρέπει να έχεις εγκαταστημένο το Nokia PC Suite.

Αν θέλεις να τα διαγράψεις πήγαινε στη «Διαχείριση εφαρμογών».

Ευχαριστώ Itchrist86.

 

Από ότι κατάλαβα επειδή δεν έχω μπροστά μου το κινητό το αρχείο *.sis το κάνω απλά copy στο κινητό;

Σε κάποιο συγκεκριμένο folder;

Link to comment
Share on other sites

paidia kanena kalo music player pou na douleyei me to n95 8g?

Για δες το LCG Jukebox (στα γνωστά μέρη)

Από ότι κατάλαβα επειδή δεν έχω μπροστά μου το κινητό το αρχείο *.sis το κάνω απλά copy στο κινητό;

Σε κάποιο συγκεκριμένο folder;

Ναι απλά copy οπου θες, δεν έχει σημασία το folder

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Itchrist86.

 

Από ότι κατάλαβα επειδή δεν έχω μπροστά μου το κινητό το αρχείο *.sis το κάνω απλά copy στο κινητό;

Σε κάποιο συγκεκριμένο folder;

Ναι απλά κάνε μια επικόλληση. Δεν έχει σημαία το που, απλά να ξέρεις που το έκανες και μέσω της Διαχείρισης αρχείων βρες το και τρέξτο.

 

Edit: Με πρόλαβε ο dmarccos!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτησουλα ....Οταν περναω βιντεο στο κινητο ειτε με μεταφορα δεδομενων ειτε με το pcsuite δεν μου τα εμφανιζει πλεον παρα μονο στην διαχειρηση αρχειων .Δηλδη δεν βγαινουν στο κεντρο βιντεο . αντιθετα παραμενουν εκει βιντεο που εχω σβησει

Γιατι συμβαινει αυτο???

 

επισης αν υπαρχουν καποια καλα σαιτ για δωρεαν εφαρμογες ας μου πει καποιος ειτε εδω ειτε σε pm . thanx

Link to comment
Share on other sites

επισης αν υπαρχουν καποια καλα σαιτ για δωρεαν εφαρμογες ας μου πει καποιος ειτε εδω ειτε σε pm . thanx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, βάση στίριξης αυτοκινήτου για το τηλέφωνο μας ποιά προτιμίσατε?(οσοι έχεται βέβαια)

Σήμερα έπειτα απο μία βόλτα σε Public,Γερμανος,Πλαίσιο και διάφορα άλλα καταστήματα κινητής μόνο μίας της Nokia η οποία μαζί με το μπράτσο για το τζάμι έχει περι τα 40Ευρώ.

Ο φορτιστής αυτοκινήτου απο παλαιότερο Nokia αν χρησιμοποιήσω το ανταπτοράκι κάνει για το N95-8gb?

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής αυτοκινήτου απο παλαιότερο Nokia αν χρησιμοποιήσω το ανταπτοράκι κάνει για το N95-8gb?

 

Κάνει απλά να ξέρεις ότι η φόρτιση στο αυτοκίνητο είναι ταχυφόρτιση και καταστρέφει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους απο 18/1/2008 θα το εχει διαθεσιμο και η vodafone.....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνει απλά να ξέρεις ότι η φόρτιση στο αυτοκίνητο είναι ταχυφόρτιση και καταστρέφει την μπαταρία.

 

Thanks,το γνωρίζω ότι δεν είναι και το ότι καλύτερο η φόρτιση στο αυτοκίνητο αλλα όταν δουλεύει το gps οσο να΄ναι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Για σε όλη την παρέα! Μόλις αγόρασα κι εγώ το Ν95 8GB κι έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος! θέλω όμως την βοήθεια σας σε κάτι. Μήπως γνωρίζετε κάποιο για να ανακτήσω διεγραμένα SMS απο κινητό Nokia N80?
Link to comment
Share on other sites

Για σε όλη την παρέα! Μόλις αγόρασα κι εγώ το Ν95 8GB κι έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος! θέλω όμως την βοήθεια σας σε κάτι. Μήπως γνωρίζετε κάποιο για να ανακτήσω διεγραμένα SMS απο κινητό Nokia N80?

 

Καταρχην καλως ηρθες :)

Αν και το θεμα μας εδω ,δεν ειναι του Ν80 ,

θα σου πω οτι δεν μπορεις να κανεις κατι .

Μονο στην περιπτωση που ειχες παρει καποιο back-up

στην καρτα αποθηκευσης ή μεσω pc-suite .

Αν το ειχες κανει αυτο ,σου δινεται η δυνατοτητα

για restore

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κάνει απλά να ξέρεις ότι η φόρτιση στο αυτοκίνητο είναι ταχυφόρτιση και καταστρέφει την μπαταρία.

 

Μπα, παραμύθι είναι αυτό. Έχω 73 κινητά και όλα κατά καιρούς περάσανε από το αυτοκίνητο, πάντα σε car kit είτε ενσύρματο είτε ασύρματο (bluetooth). Πάντα όλα φόρτιζαν και ποτέ δε μου καταστράφηκε ούτε μία μπαταρία. Είναι δε πολλοί αυτοί που λένε ότι οι μπαταρίες λιθίου και πολυμερών λιθίου χρειάζονται συχνές φορτίσεις και ουσιαστικά καταστρέφονται αν τις αφήνεις να αδειάσουν εντελώς και μετά τις φορτίζεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε operator logo στο Ν95-02;

Διάβασε αυτό το θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181458&highlight=operator+logo

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια με την καμερα ειστε ευχαριστημένοι......????

 

σε μετριο φωτισμο οι photos βγαινουν κάπως θολές....ενω την ημερα...χμμμμ σαν να μου φαινεται οτι στο απλο ν95 ηταν καλύτερες ....

(μπορει να ειναι και της φαντασιας μου...)

 

το βιντεο απο την αλλη αψογο......

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια με την καμερα ειστε ευχαριστημένοι......????

 

σε μετριο φωτισμο οι photos βγαινουν κάπως θολές....ενω την ημερα...χμμμμ σαν να μου φαινεται οτι στο απλο ν95 ηταν καλύτερες ....

(μπορει να ειναι και της φαντασιας μου...)

 

το βιντεο απο την αλλη αψογο......

 

Dεν θα συμφωνήσω...Η καμερα του κινητου ειναι πολύ καλή. Ειδικά με την τελευταια αναβάθμιση (δεν ξερω αν ειναι ιδέα μου) μου φαινονται πιο καλές, πιο καθαρες και με πιο λεπτομέριες....

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση θέματος (αρχείου *.sis)

 

Έκανα αντιγραφή το αρχείο αλλά μόλις πάει να το ανοίξει μου βγάζει μήνυμα για λάθος ημερομηνία η λήξη πιστοποιητικού.

 

Please help immediately :-(

Έχω το κινητό τώρα μπροστά μου αλλά για πολύ λίγο

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση θέματος (αρχείου *.sis)

 

Έκανα αντιγραφή το αρχείο αλλά μόλις πάει να το ανοίξει μου βγάζει μήνυμα για λάθος ημερομηνία η λήξη πιστοποιητικού.

 

Please help immediately :-(

Έχω το κινητό τώρα μπροστά μου αλλά για πολύ λίγο

Έχει λήξει το πιστοποιητικό!

 

Άλλαξε την ημερομηνία του κινητού κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγύρνα στη σωστή ημερομηνία.

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paidia kanena kalo music player pou na douleyei me to n95 8g?

 

Εμένα πάντως μ' αρέσει πολύ περισσότερο ο Music Player που έχει το κινητό από την μάνα του παρά το LCG Jukebox

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος:

Τις τελευταίες εβδομάδες εγκατέστησα αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια. Το θέμα είναι πως πλέον έχω το εξής πρόβλημα:

α) Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω κάποια από αυτά (μήνυμα η διαγραφή είναι αδύνατη)

β) όταν πάω να ανοίξω κάποια από αυτά, ανοίγει άλλες εφαρμογές

 

Καμιά συμβουλή; Στο PC Suite δεν βλέπω εντολή απεγκατάστασης

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν screensaver για το κινητο μασ?

Για δες εδώ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...