Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έβαλα στο κινητό video ανάλυσης 720*480 D1 που αναπαράγουν τα τελευταία samsung και δυστυχώς αδυνατεί να τα παίξει. Μήπως χρειάζεται κάπιον άλλο player ή απλά δεν μπορεί να τα ανοίξει ο επεξεργαστής του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους βίντεο είναι;

Τι bitrate έχει;

Αντικειμενικά η ανάλυση του είναι πολύ μεγάλη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους βίντεο είναι;

Τι bitrate έχει;

Αντικειμενικά η ανάλυση του είναι πολύ μεγάλη.

Είναι βίντεο μορφής mp4. Για bitrate δεν γνωρίζω. Αλλά αφού το κινητό τραβάει βίντεο 640*480 VGA, δεν μπορεί να αναπαράγει 720*480;

Link to comment
Share on other sites

Είναι βίντεο μορφής mp4. Για bitrate δεν γνωρίζω. Αλλά αφού το κινητό τραβάει βίντεο 640*480 VGA, δεν μπορεί να αναπαράγει 720*480;

Πιθανότατα το μεγάλο bitrate σου κάνει τη ζημιά.

Μέσω ενός video converter (πχ super video converter) μείωσε το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα το μεγάλο bitrate σου κάνει τη ζημιά.

Μέσω ενός video converter (πχ super video converter) μείωσε το.

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Πως γινεται να διαγραψω γνωστα σημεια προσβασης στο wlan ωστε να μου εμφανιζονται σαν αγνωστα οταν τα εντοπισω?
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία πρόσβασης.

Εκεί βρίσκονται όλα τα αποθηκευμένα σημεία πρόσβασης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

hola! μπορώ να χρησιμοποιήσω το n95 ως εξωτερικό gps μεταφέροντας τις συντεταγμένες με bt/wifi ?
Link to comment
Share on other sites

με τι software βλέπεις τους χάρτες ?

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Προσπάθησα να συνδέσω το Ν95-2 με τον υπολογιστή μέσω της επιλογής του PC Suite Μεταφορά δεδομένων και μου παρουσιάζει αυτό το μήνυμα

 

Σφάλμα USB:

Αδύνατη η ενεργοποίηση της λειτουργίας μεταφοράς δεδομένων.

Η μνήμη μαζικής αποθήκευσης είναι σε χρήση.

Αλλάξτε την επιλογή μνήμη από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων.

 

Άλλαξα την επιλογή από χρήση mass memory σε μνήμη τηλεφώνου αλλά τίποτα.

Μόλις πάω να συνδεθώ με Μεταφορά δεδομένων άντε πάλι τα ίδια.

Ξέρει κανείς τίποτα; Γιατί το κάνει αυτό;

Μήπως φταίει το χακάρισμα;

Κι αν ναι τι γίνεται; Διορθώνεται; Υπάρχει λύση;

καθε μερα αλλη μερα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Προσπάθησα να συνδέσω το Ν95-2 με τον υπολογιστή μέσω της επιλογής του PC Suite Μεταφορά δεδομένων και μου παρουσιάζει αυτό το μήνυμα

 

Σφάλμα USB:

Αδύνατη η ενεργοποίηση της λειτουργίας μεταφοράς δεδομένων.

Η μνήμη μαζικής αποθήκευσης είναι σε χρήση.

Αλλάξτε την επιλογή μνήμη από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων.

 

Άλλαξα την επιλογή από χρήση mass memory σε μνήμη τηλεφώνου αλλά τίποτα.

Μόλις πάω να συνδεθώ με Μεταφορά δεδομένων άντε πάλι τα ίδια.

Ξέρει κανείς τίποτα; Γιατί το κάνει αυτό;

Μήπως φταίει το χακάρισμα;

Κι αν ναι τι γίνεται; Διορθώνεται; Υπάρχει λύση;

Απλά κάποιο process τρέχει χωρίς να το ξέρεις και για αυτό δεν ξεκινάει η διαδικασία.

Αν δεν έχεις κάποιο task manager καιρός να βάλεις.Με αυτό θα δεις ποια process τρέχουν και θα τα κλείσεις.

Μετά ξαναδοκίμασε και λογικά θα είσαι οκ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Tρεχει καποια εφαρμογη και δεν σε αφηνει την συσκευη να συνδεθει..

 

Δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση στην συσκευη και χωρις να ανοιξεις καμια εφαρμογη προσπαθησε να την συνδεσεις με το pc.

 

 

junglist χρονια πολλα πολυχρονος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν εχεις το handy blacklist βγαλτο...

Εγω αυτο ειχα και μου βγαζε αυτο το προβλημα και δεν φαινοταν ουτε με την χρηση taskman και μολις το βγαλα ολα οκ.

Κατι αναλογο συμβαινει και σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ίσως να μην είναι το κατάλληλο τοπικ, αλλά δεν ήξερα που να ρωτήσω...

 

Πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου από το NOKIA N95 8GB σε windows mobile? Μήπως μπορεί να γίνει κάτι μέσω outlook? Δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα να συγχρωνίσω το κινητό με το outlook...

Link to comment
Share on other sites

Μέσω outlook θα γίνει η διαδικασία. Πρώτα θα συνδέσεις το N95 με τον υπολογιστή σε λειτουργία PC Suite και θα κάνεις συγχρονισμό μέσω της εφαρμογής "Συγχρονισμός" του pc suite.

Έπειτα με το Microsoft ActiveSync θα κάνεις συγχρονισμό του win mobile pda με το outlook.

 

Περισσότερα για το Microsoft ActiveSync και πως γίνεται η σύνδεση ρώτα στην ενότητα των Windows Mobile.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάποιο process τρέχει χωρίς να το ξέρεις και για αυτό δεν ξεκινάει η διαδικασία.

Αν δεν έχεις κάποιο task manager καιρός να βάλεις.Με αυτό θα δεις ποια process τρέχουν και θα τα κλείσεις.

Μετά ξαναδοκίμασε και λογικά θα είσαι οκ.

 

Φίλε μου έχω βάλει το ActiveFile manager και όντως τρέχουν κάποια processes συνολικά 114 αλλά πιστεύω πως είναι όλα του λειτουργικού γιατί αφαίρεσα όλες τις εφαρμογές και έμεινε μόνο x-plore, ActiveFile, Modo και Garmin mobileXT αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Εκείνο που φοβάμαι είναι επειδή το έχω χακάρει και μήπως γι αυτό δεν τρέχει η εφαρμογή.

Επειδή το Modo διαβάζει και τα κρυφά αρχεία – φακέλους πηγαίνω στο c:\sys\bin\installserver.exe και τον μετονομάζω και δεν πρέπει να τρέχει γιατί δεν εγκαθιστά εφαρμογές unsing.

Το μόνο που δεν έκανα ακόμα είναι format αλλά δεν θέλω να του κάνω.

Μόνο στην εσχάτη ανάγκη.

Ξέρει κανείς κάτι;

καθε μερα αλλη μερα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια ενα post εκανα για το αν μπορω να μαθω πως θα συνδεσω στο κινητο μου το GPS και εσεις το διαγραψατε?
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια ενα post εκανα για το αν μπορω να μαθω πως θα συνδεσω στο κινητο μου το GPS και εσεις το διαγραψατε?

Δεν διέγραψαν το μηνυμά σου. Θεωρήθηκε εκτός θέματος κ το μετέφεραν στο Εκτος Θεματος - Εφαρμογες GPS, το οποίο και κλειδώθηκε. Επίσης σου απάντησαν κ οι moderators. Ρίξε μια ματιά στο θέμα που σου έδωσα. Για ότι άλλο θες μπορείς να ρωτάς στα αντίστοιχα θέματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν διέγραψαν το μηνυμά σου. Θεωρήθηκε εκτός θέματος κ το μετέφεραν στο Εκτος Θεματος - Εφαρμογες GPS, το οποίο και κλειδώθηκε. Επίσης σου απάντησαν κ οι moderators. Ρίξε μια ματιά στο θέμα που σου έδωσα. Για ότι άλλο θες μπορείς να ρωτάς στα αντίστοιχα θέματα.

Να σαι καλα!Α!Παιδια!Εχθες το βραδυ ''επαιζα'' λιγο με το κινητο μου και ταυτοχρονα ακουγα μουσικη!Σε καποια φαση πηγα να ανοιξω το GPS και το τηλεφωνο κολησε!Το εκανα αυτο για 2 φορες αλλα αυτο μετα παλι τα ιδια και για να το ξεκολησω εβγαζα την μπαταρια!Επισης το λογισμικο του κινητου μου ειναι η εκδοση 2,1.Λετε αν βαλω την 2,2 θα ειναι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Όταν καλώ ή με καλούν κάποιες επαφές που είναι καταχωρημένες στο κινητό μου , παραδόξως δεν εμφανίζεται το όνομα παρα ο αριθμός. Σαν να είναι άγνωστος αριθμός. Τί μπορεί να συμβαίνει; Να σημειώσω οτι δεν είναι διπλογραμμένος ο τηλεφωνικός αριθμός στον κατάλογο. Για αυτό είμαι σίγουρος διότι όταν κάνω search με τα ψηφία των συγκεκριμένων αριθμών εμφανίζεται μόνο μια καταχώρηση την φορά.
Link to comment
Share on other sites

Όταν καλώ ή με καλούν κάποιες επαφές που είναι καταχωρημένες στο κινητό μου , παραδόξως δεν εμφανίζεται το όνομα παρα ο αριθμός. Σαν να είναι άγνωστος αριθμός. Τί μπορεί να συμβαίνει; Να σημειώσω οτι δεν είναι διπλογραμμένος ο τηλεφωνικός αριθμός στον κατάλογο. Για αυτό είμαι σίγουρος διότι όταν κάνω search με τα ψηφία των συγκεκριμένων αριθμών εμφανίζεται μόνο μια καταχώρηση την φορά.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι, εφόσον είσαι σίγουρος πως δεν περιέχουν δύο επαφές τον ίδιο αριθμό...:worry:

 

 

Να σαι καλα!Α!Παιδια!Εχθες το βραδυ ''επαιζα'' λιγο με το κινητο μου και ταυτοχρονα ακουγα μουσικη!Σε καποια φαση πηγα να ανοιξω το GPS και το τηλεφωνο κολησε!Το εκανα αυτο για 2 φορες αλλα αυτο μετα παλι τα ιδια και για να το ξεκολησω εβγαζα την μπαταρια!Επισης το λογισμικο του κινητου μου ειναι η εκδοση 2,1.Λετε αν βαλω την 2,2 θα ειναι καλυτερα?

Η τελευταία έκδοση λογισμικού για τη συσκευή σου είναι η 31.0.015.

Επιβάλεται να κάνεις αναβάθμιση θα έλεγα...

Πριν κάνεις αναβάθμιση όμως πάρε ένα back up ώστε να μην χάσεις τα μηνύματα, επαφές, ημερολόγιο κλπ...

Τέλος κατά τη διαδικασία του back up, όταν θα σε ρωτήσει τις θέλεις να κρατήσεις μην επιλέξεις την επιλογή "Ρυθμίσεις" και την "Αρχεία χρήστη από τη κάρτα μνήμης".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...