Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε iso χαμηλη για ημερα φωτισμο +0.5 χρωματα ζωηρα ευκρινεια ευδιακριτο αντιθεση μια φορα μειον και εισαι οκ !!!επισηs εστιασε με χρονομετρο 2 sec η 10 sec:)αφησε τελοs απενεργοποιημενη την λειτουργια περιστροφηs οθονηs.

γιατι να είναι απενεργοποιημένη η λειτουργία περιστροφής?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ένα πρόβλημα με το Ν95 8GB που έχω..... Καταρχάς έχω την τελευταία έκδοση v 20.0.016! Έχω πρόβλημα με την παρατεταμένη λειτουργία του αριστερού πλήκτρου navigation... δεν λειτουργεί!!!Ενώ λειτουργεί κανονικά στο απλό πάτημα σε όλες τις λειτουργίες του τηλρφώνου,στο παρατεταμένο δεν κάνει τίποτα σε οποιαδήποτε λειτουργία του!!!!Το πήγα για αναβάθμιση λοισμικού και έφτιαξε...μόλις πέρασα τα γνωστά προγραμματάκια και του έκανα hack....πάλι τα ίδια...!Έχω υποψίες ότι πρέπει να μου το κάνει το GARMIN....ξέρει κανείς κάτι???Μπορεί να με βοηθήσει???Έχω αγανακτήσει πλέον!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω με εγκατεστημενο το garmin δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με το πληκτρο...αρα λογικα θα ειναι καποιο αλλο app..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκευτομαι να παρω το n95 8g αλλα διαβαζω πολλα προβληματα!!!!!!!! τι να κανω ; πολλα προβληματα με την καμερα και κοληματα και restart!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκευτομαι να παρω το n95 8g αλλα διαβαζω πολλα προβληματα!!!!!!!! τι να κανω ; πολλα προβληματα με την καμερα και κοληματα και restart!!!!!!!!!!!!!!

 

εγω δεν εχω ουτε κοληματα ουτε restart.....:)

 

για την καμερα συμφωνω...υπαρχουν προβληματα........

Link to comment
Share on other sites

αλλα γραφουν σχεδον ολοι εδω!!!!!!!! με την καμερα τι προβλημα υπαρχει ; ειδα κατι φωτο και ηταν χαλια!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αλλα γραφουν σχεδον ολοι εδω!!!!!!!! με την καμερα τι προβλημα υπαρχει ; ειδα κατι φωτο και ηταν χαλια!!!!!!!!!!!

 

δες τα Posts μου λιγο πιο πανω.......

η καμερα ειναι καλη αλλα οχι ισαξια του απλου 95........

υπαρχουν προβληματα........

αυτο ηταν απο την αρχη...και δεν διορθώθηκε με το τελευταιο update.......

τωρα γιατι γινεται αυτο δεν ξερω....υποτιθεται οτι ειναι η ιδια καμερα με το απλο 95αρι.....

κατα τα αλλα αλλα προβληματα δεν βλεπω......

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ειναι κριμα ενα τηλεφωνο τον 650 ευρω να εχει τετοια καμερα ; τα χρηματα μου θα χαλασω σωστα ;

 

φιλε εχω δει φωτο απο iphone μερα και επαθα πλακα και ειναι και 2 mega και ειναι ποιοτικα ποιο ωραια απ του n95 8g

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ειναι κριμα ενα τηλεφωνο τον 650 ευρω να εχει τετοια καμερα ; τα χρηματα μου θα χαλασω σωστα ;

 

αν σε ενδιαφερει η καμερα οχι......πανε για το n82........

 

η για το απλο 95αρι που την μερα ειναι ισαξιο του 82.......

και συμφωνω ειναι κριμα...εδω η νοκια εκανε πατατια.......απο οτι φαινεται......

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω δει φωτο απο iphone μερα και επαθα πλακα και ειναι και 2 mega και ειναι ποιοτικα ποιο ωραια απ του n95 8g

 

ναι αλλα δεν ειναι κριμα ενα τηλεφωνο τον 650 ευρω να εχει τετοια καμερα ; τα χρηματα μου θα χαλασω σωστα ;

 

Τότε πάρε το iphone και άσε μας εμάς να παιδευόμαστε με Ν95-2...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ειχα το n82 και ξερω εβγαλα τρομερες φωτογραφιες στης σπετσες!!!!!! εκει η νοκια εχει κανει τρομερη δουλεια

 

ωραιος!!!!!!!!!!!!!

 

τι πρεπει να κανω για να μπω στο buy&shell mobile ;

 

Συνεχομενα μηνυματα. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ... :!:

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να μπω στο buy&shell mobile ;

 

Θα πρεπει να διαβασεις το παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

 

Μην κανεις συνεχομενα μηνυματα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :!: :!: :!:

 

Έχω ένα πρόβλημα με το Ν95 8GB που έχω..... Καταρχάς έχω την τελευταία έκδοση v 20.0.016! Έχω πρόβλημα με την παρατεταμένη λειτουργία του αριστερού πλήκτρου navigation... δεν λειτουργεί!!!Ενώ λειτουργεί κανονικά στο απλό πάτημα σε όλες τις λειτουργίες του τηλρφώνου,στο παρατεταμένο δεν κάνει τίποτα σε οποιαδήποτε λειτουργία του!!!!Το πήγα για αναβάθμιση λοισμικού και έφτιαξε...μόλις πέρασα τα γνωστά προγραμματάκια και του έκανα hack....πάλι τα ίδια...!Έχω υποψίες ότι πρέπει να μου το κάνει το GARMIN....ξέρει κανείς κάτι???Μπορεί να με βοηθήσει???Έχω αγανακτήσει πλέον!!!

 

Νομιζω οτι αυτο γινετε γιατι εχεις στην συσκευη σου την version του garmin 4.10.60! Εαν ειναι αυτο εγκατεστησε μια νεωτερη version..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάθε αν το κινητό σου είναι αυθεντικό η όχι !!!

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

http://blogthea.gr/NextStep/oooeaoyo/12041-iaea-dhio-ae-eaoaoeaoaooae-oi-eeicoi-oio.html

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά ανεβάζω κάποιες φωτό απο το δικο μου n95-2 και εσείς θα κρίνετε αν είναι καλές οι φωτο,σίγουρα υπάρχουν προβλήματα και κυριώς αυτο με την εστίαση της συσκευής,αλλα δεν είναι και για τα μπάζα το τηλέφωνο,μην υπερβάλουμε..άλλωστε αν θέλεις να βγάλεις την τέλεια φωτο δίνεις 2000Ε και παίρνεις φωτογραφική που φυσάει. ΦΙΛΙΚΑ!!:)

 

http://rapidshare.com/files/142255642/N95_8__947___946_.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου γράφει 01 made in Finland.

Anyway...

παρατήρησα ότι μετά την αναβάθμιση που έχω κάνει απο καιρο στη συσκευή όταν προσπαθώ να καταγράψω βίντεο αυτό γίνεται με διακοπές στην εικόνα.Σαν να γράφει με παύσεις.Μέσα απο τις ρυθμίσεις που έλεξα όλα ήταν σωστά(Μέγιστη ανάλυση κτλ κτλ)

Το παρατήρησε κανείς άλλος αυτό?

Όπως επίσεις και στις φωτο χειροτέρευσε η ποιότητα τους στις νυχτερινές και για να έχεις μια καλή σε κατάσταση ημέρας πρέπει να παίζεις με τις ρυθμίσεις και όχι να το αφήνεις στις αυτόματες.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και το κινητό ενός φίλου μου αυτό, και είχαμε βγάλει ένα απιστευτο βιντεάκι στη μύκονο ... Βέβαια, μετά από κατα 2 εγγραφές εφτιαξε μόνο του
Link to comment
Share on other sites

01 βγαζει και εμενα .καλα σε εσας που βγαζει 02 απο κατω απο την μπαταρια στο τηλ. τη λεει δεν λεει made in filand?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου γραφει 01 και ειναι made by nokia.Μούφα η πληροφορία

 

tyuio καταπληκτικές οι φωτογραφίες σου.Στο αυτόματο είχες τις ρυθμίσεις?Και εγώ αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με την ποιότητα των φωτογραφιών

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου γραφει 01 και ειναι made by nokia.Μούφα η πληροφορία

 

tyuio καταπληκτικές οι φωτογραφίες σου.Στο αυτόματο είχες τις ρυθμίσεις?Και εγώ αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με την ποιότητα των φωτογραφιών

 

Απλά θα πρέπει να δουλέψεις λίγο τις ρυθμίσεις να πειραματιστείς,σ'αυτές με τα λουλούδια είναι σε λειτουργία macro ο φακός,καθώς και ανάλογα με την ποιότητα του φωτισμού βάζεις και το ανάλογο iso(μπορείς να διαβάζεις δίπλα τι σου λέει για κάθε iso),για να βγάλεις την καλύτερη δυνατή φωτογραφία,θα πρέπει να έχεις οσο το δυνατόν περισσότερο φώς.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να διαβασεις το παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

 

Μην κανεις συνεχομενα μηνυματα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :!: :!: :!:

 

 

 

Νομιζω οτι αυτο γινετε γιατι εχεις στην συσκευη σου την version του garmin 4.10.60! Εαν ειναι αυτο εγκατεστησε μια νεωτερη version..

 

Έχω την 4.10.80!Μόλις παρατήρησα ότι όταν είναι σε μορφή μεταφοράς δεδομένων(όταν συνδέω το καλώδιο...)λειτουργει κανονικά.... Καμιά ιδέα????

 

Έχω και άλλο ένα προβληματάκι με το N95 8GB, όποτε ανοίγω το κιν. μου (από σβησμένο που είναι), μου βγάζει μια μπάρα εγκατάστασης, που λέει "εγκατάσταση" και δείχνει ότι κάτι περνάει....και μετά από λίγο(περίπου 30δευτερόλεπτα) μου βγάζει μήνυμα που λέει...¨"Αδύνατη η εγκατάσταση απο την μνήμη μαζικής αποθήκευσης,εγκαταστήστε τις άλλες εφαρμογές απο την Διαχείρηση Εφαρμογών"... Τι μπορώ να κάνω να σταματήσει να το βγάζει????

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστηκες κάποιο θέμα τώρα τελευταία; Συνήθως τα θέματα δημιουργούν το συγκεκριμένο φαινόμενο.
Link to comment
Share on other sites

New Firmware v30.0.018 Out For The N95 8GB

 

NEW FEATURES

 

- Maps 2.0 (e.g. Pedestrian navigation, Traffic info, Multimedia city guides, satellite imagery)

- Full N-Gage

- Nokia Search 4.0 with Google plug-in

- Share on Ovi

- Enablers for “Comes With Music”

- Mosh & Ovi Bookmarks added to Browser

 

CHANGES/IMPROVEMENTS

 

- Download! application updated (v 3.1.50)

- New baseline for Startup settings

- New baseline/upgrade to Music Player

- Baseline update for Flashlite3 (improved viewing of sites like YouTube)

- Current consumption improvements (for e.g. WLAN scanning)

- New baseline for VoIP (with significant error corrections)

- General error corrections

 

The firmware is currently only available across Nokia Service Centers and is

expected to be available via the NSU in the coming weeks.

http://thesymbianblog.com/2008/09/04/new-firmware-v300018-out-for-the-n95-8gb/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...