Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί ακνείς να με βοηθήσει.

 

Πήρα σήμερα από το εξωτερικό Νοκια Ν95 8GB Vodafone και δεν μπορώ να αλλάξω το product code στο Nemesis...

Οταν πάω να κάνω Read (το product code) βγαινει error.

Το δοκίμασα σε πολλούς υπολογιστές για να είμαι σίγουρος, έκανα update στο Nokia PCSuite, Nemesis, αλλά τίποτα.

 

Έχεις κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Εγω το εκανα πριν 2 μερες σε ΤΙΜ απο Ιταλια.

Στην αρχη τιποτε αλλα αφου το συνδεσα με το PC Suite πρωτα, μετα δουλεψε.

Πατησα ομως το scan και οχι το read.

Μετα εβαλα τον κωδικο και τσεκαρισα το enable.

Ολα πηγαν καλα.

 

Eλπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορεί ακνείς να με βοηθήσει.

 

Πήρα σήμερα από το εξωτερικό Νοκια Ν95 8GB Vodafone και δεν μπορώ να αλλάξω το product code στο Nemesis...

Οταν πάω να κάνω Read (το product code) βγαινει error.

Το δοκίμασα σε πολλούς υπολογιστές για να είμαι σίγουρος, έκανα update στο Nokia PCSuite, Nemesis, αλλά τίποτα.

 

Έχεις κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Βγάλε ό,τι έχει σχέση με το PC Suite από τον υπολογιστή σου, οδηγούς καλωδίου κτλ (αν είναι δυνατόν χρησιμοποίησε και κάποιο registry cleaner) καθώς και το NSS και πέρασέ τα όλα από την αρχή, κατεβάζοντας και βάζοντας τις τελευταίες εκδόσεις τους!

 

PC Suite 7.0

Nemesis Service Suite

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nαι είναι ενεργό, όταν ανοίγεις το slide απαντάς στην κλήση. Δεν ξέρω με την τελευταία αναβάθμιση αν ισχυεί ό,τι όταν κλείνεις το slide τερματίζει και η κλήση, γιατί στο απλό Ν95 το έχουν αφαιρέσει αυτό, δηλ να κλείνεις το slide και να τερματίζει η κλήση.

Αν δεν τερματίζει η κλήση όταν κλείνεις το slide, βάλε την εφαρμογή Slide Helper 1.04, είναι πολύ καλή και βολική.

thankz stendor να εισαι καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολους

 

Ποιοσ απο εδω εχει το nokia n95 8gb και apple mac os 10.5 ?????

Θελω τα φωτα του γιατι δεν μπορω να το κανω sync me to isync παρολο που εχω κατεβασει και το plug in απο το site της nokia

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να κανω μια ερωτηση,η οθονη του Ν95 8g ειναι οπως του Ν80 που δεν χαραζεται?

Γιατι θελω να αρχισω να το βαζω στην τσεπη.

Το 80αρακι μου μπορει να ειναι χαλια φατσικως αλλα η οθονη ειναι αθικτη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

με τη νεα συνδεση που θα κανω, πρεπει να επιλεξω μια συσκευη καινουρια. ειχα επιλεξει να παρω το SE K770i αλλα επειδη το νεο μου τηλ θελω να το κρατησω καιρο, ειπα να παρω κατι πολυ καλυτερο. ετσι αποφασισα να παω για το Ν95 8GB.

επειδη οι σελιδες ειναι παρα πολλες, εχω καποιες ερωτησεις να κανω.

 

1. GPS και χαρτες ελλαδας ειναι ετοιμα μεσα στη μνημη του?

2. η μπαταρια ποσο περιπου κραταει?

3. μπορω να βαλω ολοκληρη ταινια και να παιζει? χρειαζεται να κανω καποια μετατροπη πρωτα?

4. καπου πηρε το ματι μου για το απλο Ν95 για τα ελληνικα και product code. δεν εχει ελληνικα? και τι ειναι αυτο το product code?

5. το απλο Ν95, για την ανευρεση δορυφορων, καθυστερουσε. το ιδιο ισχυει και στο 8αρι?

 

για οτιδηποτε αλλο θα επανελθω.

ευχαριστω.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

1.θα τους περασεις εσυ μεσο maploader.

2.κραταει περιπου 3μερες με normal χρηση(το βραδυ κλειστο).

3.μπορεις βεβαια και θελει την αναλογη μετατροπη.

4.θα προσεξεις να ειναι ελληνικο.απο που θα το παρεις??

αμα το παρεις απο nokia σιγουρα θα ειναι ελληνικο.

να δεις να εχει product code #0550801: GREECE, CYPRUS

και ελληνικο αλφαβητο επανω στο πληκτρολογιο.

5.το 8αρι ειναι λιγο πιο γρηγορο εκτος αμα βαλεις

π.χ.αλλο προγραμμα πλοηγησης(garmin)και εισαι οκ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

1.θα τους περασεις εσυ μεσο maploader.

2.κραταει περιπου 3μερες με normal χρηση(το βραδυ κλειστο).

3.μπορεις βεβαια και θελει την αναλογη μετατροπη.

4.θα προσεξεις να ειναι ελληνικο.απο που θα το παρεις??

αμα το παρεις απο nokia σιγουρα θα ειναι ελληνικο.

να δεις να εχει product code #0550801: GREECE, CYPRUS

και ελληνικο αλφαβητο επανω στο πληκτρολογιο.

5.το 8αρι ειναι λιγο πιο γρηγορο εκτος αμα βαλεις

π.χ.αλλο προγραμμα πλοηγησης(garmin)και εισαι οκ.:)

 

καταρχην σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

 

1. επειδη δεν εχω ιδεα, τι ειναι το maploader και που το βρισκω αυτο?

3. ξερεις καποιο προγραμμα? αλλιως σε τι αρχειο πρεπει να την μετατρεψω για να παιζει?

4. απο vodafone. οποτε ελληνικο θα ειναι. το product code θα το γραφει καπου στο κουτι να υποθεσω?

5. δεν νομιζω να αλλαξω.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καταρχην σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

 

1. επειδη δεν εχω ιδεα, τι ειναι το maploader και που το βρισκω αυτο?

3. ξερεις καποιο προγραμμα? αλλιως σε τι αρχειο πρεπει να την μετατρεψω για να παιζει?

4. απο vodafone. οποτε ελληνικο θα ειναι. το product code θα το γραφει καπου στο κουτι να υποθεσω?

5. δεν νομιζω να αλλαξω.

1) Το Map Loader είναι το πρόγραμμα που κατεβάζεις τους χάρτες για το Nokia Maps (Χάρτες). Το βρίσκεις εδώ. Ό,τι άλλη απορία έχεις σε σχέση με το Nokia Maps διαβάζεις εδώ.

 

3) Εξαιρετικός converter καθώς και δωρεάν είναι ο Super (google it). Το κινητό παίζει βίντεο σε μορφή 3GPP formats (H.263), H.264/AVC, MPEG-4 (mp4) και RealVideo 7,8,9/10. Βάζοντας τα ανάλογα προγράμματα θα μπορεί να αναπαράγει μέχρι και DivX. Τσέκαρε το θέμα των εφαρμογών για να μάθεις/ρωτήσεις.

 

4) Μήνυμα #8 από S60 Platform FAQ.:rolleyes:

 

5)Θα αλλάξεις πίστεψέ με... Υπάρχουν τα Garmin & Sygic που είναι πολύ καλύτερα από πλευράς χαρτογράφησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[quote

 

4. απο vodafone. οποτε ελληνικο θα ειναι. το product code θα το γραφει καπου στο κουτι να υποθεσω?

5. δεν νομιζω να αλλαξω.

 

4. μην παρεις και ορκο οτι επειδη θα ειναι απο βοντα θα ειναι κι ελληνικο :lol:

5. σιιιιιγγγγοοουυυυυρρρρααα θα αλλαξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα αλλάξει σίγουρα;Είναι μεγάλη φασαρία να βάλεις άλλους χάρτες.

 

Ναι αλλά αν το κάνεις είναι σαν να έχεις άλλο κινητό, πίστεψέ με, αξίζει τον κόπο;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή πήρα χτες το κινητό, πόση ώρα χρειάζεται για την πρώτη φόρτιση και με την ασύρματη δικτύωση με τo PC χρεώνεται το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

Για να "στρώσει" η μπαταρία πρέπει τις πρώτες τρεις φορές να το αφήσουμε να εξαντληθεί τελείως η μπαταρία ώστε να κλείσει μόνο του και το φορτίζουμε έως ότου γεμίσει, και όχι όλο το βράδυ!

 

Όταν λες ασύρματή δικτύωση εννοείς WiFi, σωστά...;

Αν ναι, δεν υπάρχει καμία απολύτως χρέωση εφόσον δεν παρεμβάλλεται καθόλου ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το WLAN που γράφει στο κινητό. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο γιατί είμαι και λίγο άσχετος μ' αυτά. Πάντως σ' ευχαριστώ.

Wlan,WiFi, Wireless και IEEE 802.11x είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα!;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει και εμενα καποιος που εχει τη 20.0.016 για 2 πραγματα ωστε να μην κανω τζαμπα επανεγκατασταση του firmware.

1o στις φωτο υπαρχει η δυνατότητα επεξεργασιας? εμενα δε μου το εμφανιζει

2ο στην αποστολη mms με την επιλογη ελευθερη και παλι δε μου δινει τη δυνατοτητα να αποστειλω πανω απο 300k αρχειο και τις φωτο δεν τις προσαρμοζει για αποστολη

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει και εμενα καποιος που εχει τη 20.0.016 για 2 πραγματα ωστε να μην κανω τζαμπα επανεγκατασταση του firmware.

1o στις φωτο υπαρχει η δυνατότητα επεξεργασιας? εμενα δε μου το εμφανιζει

2ο στην αποστολη mms με την επιλογη ελευθερη και παλι δε μου δινει τη δυνατοτητα να αποστειλω πανω απο 300k αρχειο και τις φωτο δεν τις προσαρμοζει για αποστολη

 

Στο πρώτο σου ερώτημα ναι, με τη νέα έκδοση θα σου εμφανίζει επεξεργασία εικόνας. Όσο για το δεύτερο ερώτημα,, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει και εμενα καποιος που εχει τη 20.0.016 για 2 πραγματα ωστε να μην κανω τζαμπα επανεγκατασταση του firmware.

1o στις φωτο υπαρχει η δυνατότητα επεξεργασιας? εμενα δε μου το εμφανιζει

2ο στην αποστολη mms με την επιλογη ελευθερη και παλι δε μου δινει τη δυνατοτητα να αποστειλω πανω απο 300k αρχειο και τις φωτο δεν τις προσαρμοζει για αποστολη

1.Δεν πρέπει να είσαι μέα στην εικόνα (πλήρης οθόνη) αλλά να βλέπεις την προεπισκόπησή της για να κάνεις επεξεργασία.

2.Είναι θέμα παροχου. Δε νομίζω όμως οτι μπορείς να στείλεις MMS πάνω απο 300ΚΒ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα,

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω την γραμματοσειρά στα μυνήματα ή στο μενού (η ηλικία βλέπετε...);

Επίσης θέλω να ρωτήσω το εξής, το handsfree της συσκευασίας τα ΄παιξε, αν πάρω στερεοφωνικό bluetooth το ράδιο θα δουλεύει; αν ναι πιο προτείνετε; αν όχι υπάρχει καλύτερο ενσύρματο από αυτό της συσκευασίας που να αξίζει τα λευτά του;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα,

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω την γραμματοσειρά στα μυνήματα ή στο μενού (η ηλικία βλέπετε...);

Επίσης θέλω να ρωτήσω το εξής, το handsfree της συσκευασίας τα ΄παιξε, αν πάρω στερεοφωνικό bluetooth το ράδιο θα δουλεύει; αν ναι πιο προτείνετε; αν όχι υπάρχει καλύτερο ενσύρματο από αυτό της συσκευασίας που να αξίζει τα λευτά του;

Σας ευχαριστώ.

Καλημέρα! Καλό μήνα!

θα πας Ρυθμίσεις > Γενικές > Προβολή > Μέγεθος γραμματοσειράς και επιλέγεις ή Μικρό ή Κανονικό ή Μεγάλο.

Για το handsfree που λες μάλλον δεν έχει χαλάσει αλλά τελείωσε η μπαταρία που έχει μέσα. Καλύτερα να πας σε ένα nokia shop και να δεις μήπως αλλάζει η μπαταρία.

Για να δουλέψει το ραδιόφωνο με bluetooth θα πρέπει το bluetooth να έχει ενσωματωμένο δέκτη ραδιοφώνου, όπως έχει το stereo headset ΒΗ-903 της Nokia αλλά είναι πολύ ακριβό περίπου στα 200€.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...