Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως μπορει να βοηθησει κατι τετοιο..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2325108#post2325108

 

Aπο οτι καταλαβαινω θα πρεπει να το πας για φτιαξιμο :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ αλλα δ εκανε τιποτα..:(

 

βασικα εμενα εκλεισε το κινητο πριν καν κατεβασει το software..τεσπα..αυριο πρωι σε nokia shop..αλλιως στον φιλο μου στα κεντρικα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο, οσον αφορα την virtual memory, μπορουμε να ρυθμισουμε εμεις ποσα mb θα χρεισημοποιει?? το λεω γιατι ο nervous ειχε postαρει μια εικονα που ειχε αυτο που λεω..(ισως να ηταν στο N800)

Δεν είναι ακόμη διαθέσιμο αυτό το χαρακτηριστικό, ίσως στην επόμενη αναβάθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eιχα δει στο φορουμ ενα link που οδηγουσε σε ενα οδηγο στα αγγλικα και ελεγε επαναφορα νεκρου τηλεφωνου. Απο τοτε εχω ψαξει πολες ωρες και δεν μπορω να τον βρω :(

 

Ψαχνω και τωρα εαν εχω νεα θα ενημερωσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμη διαθέσιμο αυτό το χαρακτηριστικό, ίσως στην επόμενη αναβάθμιση...

 

Δλδ να μπορουμε να το ρυθμισουμε εμεις? Στο Change log που το αναφερει ποσα mb χρησιμοποιει?

 

Eιχα δει στο φορουμ ενα link που οδηγουσε σε ενα οδηγο στα αγγλικα και ελεγε επαναφορα νεκρου τηλεφωνου. Απο τοτε εχω ψαξει πολες ωρες και δεν μπορω να τον βρω :(

 

Ψαχνω και τωρα εαν εχω νεα θα ενημερωσω.

 

Θα κοιταξω και το πρωι πριν το παω σε nokia shop..αν το εχεις βρει μεχρι τοτε θα το δοκιμασω αλλιως δ πειραζει..

 

Σας ευχαριστω πολυ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω καταλαβει πως βαζω και που βρισκω τα τραγουδια που εβαλα στο κινητο, προσθεσα καποια τραγουδια με το nokia music manager αλλα δεν μπορω να τα βρω ολα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω καταλαβει πως βαζω και που βρισκω τα τραγουδια που εβαλα στο κινητο, προσθεσα καποια τραγουδια με το nokia music manager αλλα δεν μπορω να τα βρω ολα...

 

Ανοίγεις την "Μουσική" και πατάς "Επιλογές->Ανανέωση" για να διαβάσει όλα τα κομμάτια που πρόσθεσες πρόσφατα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την "Μουσική" και πατάς "Επιλογές->Ανανέωση" για να διαβάσει όλα τα κομμάτια που πρόσθεσες πρόσφατα. ;)

 

Ναι το βρηκα, δεν υπαρχει καποιος ποιος ευκολος τροπος ε? Εφτιαξα 2 φακελους στην Μουσικη, πως γινεται να τα μεταφερω εκει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρηκα, δεν υπαρχει καποιος ποιος ευκολος τροπος ε? Εφτιαξα 2 φακελους στην Μουσικη, πως γινεται να τα μεταφερω εκει?

 

Τι εννοείς ότι έφτιαξες φακέλους? Από ό,τι ξέρω δεν υποστηρίζει φακέλους η Μουσική, ούτε στο N95-8GB ούτε σε κανένα S60. Μήπως έφτιαξες φακέλους στη μνήμη των 8GB με κάποιον file manager???

 

Ο μόνος τρόπος να κάνεις αναζήτηση και να βρεις μέσα από τη Μουσική τα τραγούδια που προσθέτεις στο τηλέφωνό σου είναι να φτιάξεις τα ID3 tags με όλες τις πληροφορίες, όπως τίτλο, όνομα καλλιτέχνη, άλμπουμ κλπ. Έτσι η αναζήτηση θα σου δώσει τα κομμάτια που ζητάς.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ποιο ευκολος τροπος απο το να πατησεις ανανεωση? Οχι δ υπαρχει..

φακελους μπορεις να φτιαξεις στην mass memory αλλα δ εχει νοημα αφου στην μουσικη θα φαινονται ολα χυμα παλι...αν θες ομως μπορεις να δημιουργησεις λιστες αναπαραγωγης..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα ενημέρωση στην v.20... και επανέφερα το αντίγραφο της μνήμης τηλεφώνου που είχα κάνει στο mass memory. Δεν επανήλθαν όλα όμως. Σε δεύτερη φάση προσπάθησα να μεταφέρω από το back up στο pc της δουλειάς αλλά κολλάει στο 85%. Προσπαθώ από το pc του σπιτιού και κολάει στο 87%. Αποσυνδέω επανακινείται το τηλέφωνο, επαφές, ημερολόγιο οκ αλλά κάποιες εφαρμογές λείπουν. Προσπαθώ να επαναγκαταστήσω τις εφαρμιγές αλλά μου βγάζει πρόβλημα στο πιστοποιητικό.Καμιά ιδέα;Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν περναει το back up απο 2 pc λογικα δεν μπορεις να κανεις κατι..

 

Καλυτερα ανοιξε το αρχειο .nbu για να σωσεις οτι σου χρειαζεται..

 

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207360

 

2.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2102129#post2102129

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου, βλέπω το εξής μήνυμα ..Εγκατάσταση...μη αξιόπιστο υλικό στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης..ανατρέξτε στην εγκατάσταση εφαρμογών..λογικά κάποια εφαρμογή που εγκατέστησα δεν αναγνωρίζεται απο το λογισμικό μου ..τι να κάνω? Είναι ενοχλητικό το μήνυμα. Επίσης μετά την εγκατάσταση του firmware 20 που έκανα, δεν μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή NGage την ολοκληρωμένη που είχα κάνει στην προηγούμενη έκδοση αλλά ούτε να την απεγκαταστήσω..καμιά ιδέα καποιος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η συσκευή προσπαθεί να εγκαταστήσει εφαρμογές από την παλιά έκδοση λογισμικού και γι' αυτό σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα...

Για να λυθεί αυτό κάνε format στην 8αρα μνήμη και ξαναπέρνα τις εφαρμογές σου από την αρχή. Πρώτα πάρε ό,τι δεδομένα χρειάζεσαι διότι θα χαθούν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου, βλέπω το εξής μήνυμα ..Εγκατάσταση...μη αξιόπιστο υλικό στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης..ανατρέξτε στην εγκατάσταση εφαρμογών..λογικά κάποια εφαρμογή που εγκατέστησα δεν αναγνωρίζεται απο το λογισμικό μου ..τι να κάνω? Είναι ενοχλητικό το μήνυμα. Επίσης μετά την εγκατάσταση του firmware 20 που έκανα, δεν μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή NGage την ολοκληρωμένη που είχα κάνει στην προηγούμενη έκδοση αλλά ούτε να την απεγκαταστήσω..καμιά ιδέα καποιος?

 

Φίλε σχετικά με το πρώτο που αναφέρεις, ανακάλυψα οτι το πρόβλημα δημιουργείται με τα themes που έχεις εγκατεστημένα στην μνήμη την 8άρα.Καλύτερα να εγκαθιστάς ta themes στην μνήμη του τηλεφώνου.Για το δεύτερο απλά πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή ngage.sis

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου, βλέπω το εξής μήνυμα ..Εγκατάσταση...μη αξιόπιστο υλικό στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης..ανατρέξτε στην εγκατάσταση εφαρμογών..λογικά κάποια εφαρμογή που εγκατέστησα δεν αναγνωρίζεται απο το λογισμικό μου ..τι να κάνω? Είναι ενοχλητικό το μήνυμα. Επίσης μετά την εγκατάσταση του firmware 20 που έκανα, δεν μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή NGage την ολοκληρωμένη που είχα κάνει στην προηγούμενη έκδοση αλλά ούτε να την απεγκαταστήσω..καμιά ιδέα καποιος?

 

Κάθε "μη αξιόπιστο λογισμικό" που διαπιστώνεται ως τέτοιο κατά την εγκατάσταση του (sis,jar αρχεία-θέματα/εφαρμογές/παιχνίδια) στην 8άρα μνήμη απλούστατα ενεργοποιεί μια ιδιότυπη υπενθύμιση για την ύπαρξη μη αξιόπιστου λογισμικού-θα σου πρότεινα να μην δίνεις σημασία μια που 8 στα 10 είναι μη αξιόπιστα;)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις remote control υπερυθρων με το n95 μας? Προσπαθησα να βαλω και να κανω sign και crac|{ το psiloc irremote 1.00 αλλα δεν τα καταφερα με τιποτα... Ξερει κανεις αλλη λυση? Στα ποσα μετρα αποσταση χειριζεται αλλες συσκευες?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σχετικά με το πρώτο που αναφέρεις, ανακάλυψα οτι το πρόβλημα δημιουργείται με τα themes που έχεις εγκατεστημένα στην μνήμη την 8άρα.Καλύτερα να εγκαθιστάς ta themes στην μνήμη του τηλεφώνου.Για το δεύτερο απλά πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή ngage.sis

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..διέγραψα δυο από τα θέματα που είχα περάσει στην 8αρα μνήμη και όταν έκλεισα και ενεργοποίησα και πάλι τη συσκευή το μήνυμα δεν ξαναεμφανίστηκε . Όσο για την εφαρμογή ngage.sis που την βρίσκω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera

8elw na parw to n95 8gb;)Vrika ena sfragismeno olokainourio alla einai kleidwmeno stin vodafone(folafone) agglias:(

An to parw mporw na to paw se kapoia vodafone kai na mou to ksekleidwsei me kapoio kostos???dld einai sigouro oti mporei na ksekleidw8ei???

 

Filika

 

Nikolas:D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

ρωτα/δες εδω τι μπορει να γινει.

http://www.9volto.gr

η ιδια η vodafone δεν μπορει να στο ξεκλειδωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

ρωτα/δες εδω τι μπορει να γινει.

http://www.9volto.gr

η ιδια η vodafone δεν μπορει να στο ξεκλειδωσει.

 

 

 

Aposo kserw dinoun kapoios kodikous tous opoious pliktrologeis kai ksekleidwnei;)

etsi eixa kanei se ena n73 pou eixa;)

 

Filika

 

Nikolas:D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι και εγώ ένας από τους τυχερούς κατόχους του N95 8gb :D, αλλα έχω μια απορία :cry:: T9 Ελληνικό δεν έχει?

 

Thx :happy:

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και έχει.

εργαλεια ρυθμισεις γενικες προσ.ρυθμισ. γλωσσα και επιλεγεις γλωσσα γραφης ελληνικα και επροβλεψη εισαγωγης κειμενου ενργοποιημενο

διαφορετικα οταν εισαι μεσα στο μηνυμα για να γραψεις πατας μολυβακι γλωσσα γραφης να ειναι ελληνικα και προβλεψη κειμενου ενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και έχει.

εργαλεια ρυθμισεις γενικες προσ.ρυθμισ. γλωσσα και επιλεγεις γλωσσα γραφης ελληνικα και επροβλεψη εισαγωγης κειμενου ενργοποιημενο

διαφορετικα οταν εισαι μεσα στο μηνυμα για να γραψεις πατας μολυβακι γλωσσα γραφης να ειναι ελληνικα και προβλεψη κειμενου ενεργοποιημενο.

 

Ευχαριστώ φιλε μου! Το βρήκα, να είσαι καλά!:D

 

Κάτι ακόμα :P

Στα παλιά s60 μπορούσαμε να βάλουμε operation logo. Στο N80 που είχα παλιά δεν γινότανε. Στο N95 8GB γίνετε και αν ναι πως?

 

Thx again ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...