Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολυ καλές οι φωτό(είναι πιο ζωντανές)αλλα θεωρώ οτι είναι ζήτημα αναβάθμισης το όλο θέμα,απλά περιμένουμε!!:)

 

χαιρομαι που συμφωνουμε φιλε...γιατι απο χθες ασχολουμαι με το θεμα......

το n95 το απλο αυτην την στιγμη με την τελευταια του αναβαθμιση βγαζει πολυ πιο σωστες photos απο το 8g.....

για να λεμε την αληθεια οπως ειναι-και οπως ειδες και συ-βγαζει εξαιρετικές φωτογραφίες....

το προβλημα του 8g ειναι οτι βαζει πολυ φως στις φωτογραφιες.....με αποτελεσμα να βγαινουν θολές..και οι πρωινες και οι βραδυνές...

μου κανε τρομερη εντυπωση αυτο μια και μιλαμε ακριβως για την ιδια καμερα...!!!!!!

ελπιζω να ειναι προβλημα που να λυθει με το επομενο update...γιατι αν ειναι προβλημα του φακου(να εχει παραπανω ευαισθησία στο φως κτλ..λεω εγω τα δικα μου τωρα:p) τοτε δεν πρόκειται να βγαλουμε photo της προκοπης ποτε.........:mad:

και ειναι κριμα...σε ενα τοσο ακριβο κινητο να μην δωσει σημασια η νοκια στο θεμα της καμερας που ειναι ενας βασικος λόγος(μαζι με ολα τα αλλα) που πολυ κοσμος θα παει να το αγορασει.......

και αυτο ειναι γεγονος......και δεν αλλαζει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ότι έχεις στη μνήμη flash 8GB δεν θα πάθουν τίποτα.

Ότι έχεις στη μνήμη στης συσκευής θα τα χάσεις.

Ωστόσο κάποιες εφαρμογές θα πρέπει να τις ξαναπεράσεις παρόλα ότι είναι εγκατεστημένες στην 8αρα μνήμη, δημιουργούν και κάποια μικρά αρχειάκια στη μνήμη της συσκευής με αποτέλεσμα να μην τρέχουν μετά.

 

το αντιγραφο αρφαλειας δεν κραταει αυτα τα μικρα αρχειακια?

Link to comment
Share on other sites

το αντιγραφο αρφαλειας δεν κραταει αυτα τα μικρα αρχειακια?

 

φιλε με τις εφαρμογες θα εχεις προβλημα.....

καλύτερα βγαλτες και ξαναβαλτες απο την αρχη....

εγω σε καθε Update αυτο κανω...

καθαρα πραγματα......:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε με τις εφαρμογες θα εχεις προβλημα.....

καλύτερα βγαλτες και ξαναβαλτες απο την αρχη....

εγω σε καθε Update αυτο κανω...

καθαρα πραγματα......:)

 

κι εγω αυτο κανω απλα ελεγα μηπως γλιτωσω τπτ:p

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο κανω απλα ελεγα μηπως γλιτωσω τπτ:p

Δεν ισχύει για όλες τις εφαρμογές. Κάνε μια δοκιμή πρώτα και όποιες τρέχουν μη τις ξαναπερνάς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μπαααα δεν γλυτώνεις...:lol:

ασε που ειναι χειροτερα...

μετα το update μια ωρα το κινητο θα "ψαχνει" τις εφαρμογες που εχεις εγκαταστημένες δεν θα τις βρισκει και γενικα θα σου σπασει τα νευρα......

ξερω ειναι ζορικο να τα βαζεις ολα απο την αρχη αλλα για μενα καλύτερα ετσι.....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σβηστηκε το ποστ μου??

 

Μηπως εχεις χασει την μπαλα λεω εγω

και ποσταρες αλλου για αλλου ? :wacko:

τελικα ποια συσκευη εχεις ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2200861#post2200861

το παραπανω θα σβηστει

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις χασει την μπαλα λεω εγω

και ποσταρες αλλου για αλλου ? :wacko:

τελικα ποια συσκευη εχεις ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2200861#post2200861

το παραπανω θα σβηστει

 

ωχ σορρυ φιλε nervous..Μετα απο ξενυχτι καταλαβαινεις..:X:p

το 8gb εχω..

 

Να σας ρωτησω κατι αλλο..Δεν εχω βρει ποτε πανω απο 4-5 δορυφορους..ειναι φυσιολογικο αυτο??Γιατι με το ppc βρισκω 12..Ολοι 4-5 βρισκετε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα !!!!!...μια ερωτηση..οταν μου στελνουν ένα τραγουδι παταω αποθηκευση αλλα αποθηκευεται στην μνημη του τηλεφώνου....πως μπορω να το κανω να αποθηκευεται στην μνημη μαζικής αποθήκευσης??????:worry:

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα !!!!!...μια ερωτηση..οταν μου στελνουν ένα τραγουδι παταω αποθηκευση αλλα αποθηκευεται στην μνημη του τηλεφώνου....πως μπορω να το κανω να αποθηκευεται στην μνημη μαζικής αποθήκευσης??????:worry:

 

Δεν βγάζει ερώτηση που να το αποθηκεύσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οπου εχεις επιλεξει να αποθηκευονται τα μηνυματα θα τα βαζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο @Godzilla13 θελει να πει που ειναι η ρυθμιση!

 

Ανοιγεις τα μηνυματα και πηγαινεις....

Eπιλογες/ Ρυθμισεις/ Αλλο/ Μνημη σε χρηση/ ... και επιλεγεις που θελεις να αποθηκευονται τα μυνηματα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.θελω να σας επιστησω την προσοχη για κατι που μου ετυχε και ελπιζω να μην σας τυχει και εσας.ειχα εγκαταστησει την εφαρμογη nokia radio και μετα απο μερικες μερες η εφαρμογη δεν μου ανοιγε.και οταν πηγα να την απεγκαταστησω το κινητο εκανε reboot και μετα δεν ανοιγε.δηλαδη ανοιγε αναβε ασπρη η οθονη και εμενε εκει.ουτε το λογοτυπο νοκια εβγαζε ουτε τιποτα.και για να κλεισει επρεπε να βγαλω την μπαταρια.το εχω παει στα κεντρικα στην βουλα απο τις 3 του μηνα και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο θα παει στο εξωτερικο(μετα απο μια εβδομαδα)για επαναπρογραμματισμο.μου ειπαν οτι θα κανει δεκα εργασιμες και οτι θα το παραλαβω 24 με 25 του μηνα.για αυτο προσοχη στους υπολοιπους μην παθετε τα ιδια.
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

στήν Ηλεκτρονική Αθηνών...

 

http://img248.imageshack.us/img248/7404/50623480lf7rz8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δεν ανοιγει πλεον αυτη η εφαρμογη.... λες να παθω τα ιδια?

Κανενας αλλος με παρομοιο προβλημα? εγω εχω το απλο.

Link to comment
Share on other sites

με τον ηχο απο τα ηχειακια τι παιζει σε σχεση με το απλο ν95?Ποιο παιζει πιο δυνατα και ποιοτικα?

 

thanx

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

με τον ηχο απο τα ηχειακια τι παιζει σε σχεση με το απλο ν95?Ποιο παιζει πιο δυνατα και ποιοτικα?

 

thanx

 

μου φαινεται πως το 8g παιζει πιο ποιοτικά απο το απλο χωρις αυτο να σημαινει οτι εχουν μεγαλες διαφορες.........

δεν ειναι κατι τοσο σημαντικο δηλαδη....

για μενα μεχρι στιγμης.....

θετικά απεναντι στο απλο 95....

οθονη.....ΑΠΛΑ ΣΟΥΠΕΡ....

ραδιο....ΝΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΔΥΝΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΦΩΝΑ........

ταχύτητα....ναι ειναι πιο γρηγορο....

ram.....απλα "σερφαρεις" ανετα......χωρις να σου βγαζει το κιν MHN εκτος μνήμης....

εμφάνιση απλα σουπερ....

κατασκευή κορυφή(σχεδον)...ουτε κλατς ουτε μουτς...

μπαταρια...ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΗ....

χαρτες,κλειδώνει πιο γρηγορα......

 

αρνητικά.....ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ......

η καμερα του απλου ειναι ανώτερη...πιο καθαρες και πιο ζωντανες photos....εδω μιλαμε για πρόβλημα.....και μαλιστα μεγαλο..ευχομαι να λυθει με αναβάθμιση....(διαφορετικά παω για το 82....)....

καλώδιο...αργο σε σχεση με card reader.....

καμερα.....χωρις κάλυψη η προστασία τελος πάντων ευκολα παθαινει ζημια......

 

 

αυτα......:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι οταν επιλεγω μεταφορα δεδομενων μεσω usb δν μπορω να χρησιμοποιηση τη μνημη μαζικης αποθηκευσησ?

Καταρχην οταν θελεις να χρησιμοποιησεις την μνημη μαζικης αποθηκευσης δεν πρεπει να τρεχει τιποτα (καμια εφαρμογη, ακομη και τα μηνυματα να τα εχεις να αποθηκευονται στο τηλ. και οχι στην καρτα) απο την καρτα του κινητου σου.

 

Δες και αυτο το ποστ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι οταν επιλεγω μεταφορα δεδομενων μεσω usb δν μπορω να χρησιμοποιηση τη μνημη μαζικης αποθηκευσησ?

 

Αν δεν είσαι σίγουρος για το τι τρέχει για να το κλείσεις, τότε βάλε το taskmanager και κλείστα όλα από εκεί.

 

μπαααα δεν γλυτώνεις...:lol:

ασε που ειναι χειροτερα...

μετα το update μια ωρα το κινητο θα "ψαχνει" τις εφαρμογες που εχεις εγκαταστημένες δεν θα τις βρισκει και γενικα θα σου σπασει τα νευρα......

ξερω ειναι ζορικο να τα βαζεις ολα απο την αρχη αλλα για μενα καλύτερα ετσι.....

 

Έχει αναφερθεί και στο topic του απλού Ν95 ότι μετά από αναβάθμιση τις περισσότερες εφαρμογές μπορείς να τις ξαναπεράσεις χωρίς καμιά σύνδεση με τον Η/Υ κλπ.

Απλά πάμε στη διαχείρηση εφαρμογών και όλες αυτές οι αναφορές που εμφανίζονται με κάτι περίεργους τίτλους τους προχωράς όλους για εγκατάσταση.Έτσι θα ξαναπεραστούν σχεδόν όλες οι εφαρμογές.

Εγώ πέρασα έτσι και παιχνίδια και μάλιστα είχε κρατήσει και όλα τα save κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

re paidia patao metafora dedomenon otan kano sindesi me pc k bgainei ena minima adinati i metafora giati i karta mazikis mnimis xreisimopoiitai apo alli efarmogi. ti kano tora????
Link to comment
Share on other sites

re paidia patao metafora dedomenon otan kano sindesi me pc k bgainei ena minima adinati i metafora giati i karta mazikis mnimis xreisimopoiitai apo alli efarmogi. ti kano tora????

 

Κλείσε το κινητό σου, ξανάνοιξέ το και συνδεσέ το με τον υπολογιστή. Προφανώς τρέχει στο υπόβαθρο κάποια εφρμογή που δεν επιτρέπει στον υπολογιστή σου να δει την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...