Jump to content

Mio C320b (PNA)


fk1978
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το "b" ψηνομαι και απ'οτι εχω ψαξει απο δω και απο κει,καλος ειναι και ο miomap που εχει εγκατεστημενο, συν οτι σε κανα μηνα θα γινει και το επισημο update! οποτε οκ..

Σαν συσκευη ειναι οκ?Παντως μια που σε ολες σχεδον τις συσκευες μπορεις να βαλεις οποιοδηποτε χαρτη,μηπως υπαρχει καμια καλυτερη συσκευη να διαλεξω με 4ρα οθονη σε τιμη το πολυ μεχρι 270 ευρω?και βαζω οποιον θελω

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μα ελεύθερα στο site της I-go, αλλά επειδή η Mio έχει κλειδωμένο το μηχανάκι χρειάζεται κάποιο ξεκλείδωμα (ευρέως γνωστό)!, που αφορά όμως σε διαδικασία τροποποίησης λογισμικού που δεν θα 'θελες να μπεις. Η "νόμιμη" αναβάθμιση από την ίδια τη Mio αναμένεται. Κατά τ' άλλα, το μηχανάκι αξίζει τον κόπο και τα λεφτά του!

 

Τελικά οι χάρτες αναβάθμισης έχουν βγεί;

 

Καλησπέρα!

έχω πάρει εδώ και μία εβδομάδα το mio c320b και μετά από ξεκλείδωμα που βρήκα έμαθα ότι μπορώ να του βάλω και άλλα προγράμματα πλοήγησης

μπορείτε να μου πείτε την διαδικασία και τι θα χρειαστώ?

και ποιο πρόγραμμα πλοήγησης προτείνετε

 

Καλησπέρα ,

Πώς γίνεται ακριβώς το ξεκλείδωμα;

Κανα πρόβλημα κατα το ξεκλείδωμα υπήρξε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα ,

Πώς γίνεται ακριβώς το ξεκλείδωμα;

Κανα πρόβλημα κατα το ξεκλείδωμα υπήρξε;

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5108

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του miomap (Σπασμένο εννοείται) January 2008 από ***.

 

Αφού περάσεις τα εν λόγω αρχεία μπορείς να εγκαταστήσεις όποιο χάρτη θέλεις από ***

 

Και το καλύτερο για το τέλος..

 

Κατέβασε το Multimedial skin j & t v. 4.1 (JNkopr & TomasII) από http://www.tomasii.cdc.cz/euro/Euro.html

 

Είναι skin το οποίο ενεργοποιεί όλες τις δυνατότητες των windows στο περιβάλλον μάλιστα του χάρτη!!

 

Είναι όλα δοκιμασμένα.. και στα ελληνικά.

 

Μπορείς να περάσεις και schemes από http://gpstrooper.googlepages.com/miomapschemes για να αλλάξεις τα χρώματα του χάρτη και τα εικονίδια των POIs.

 

Σε κάθε περίπτωση κάνε backup των original αρχείων κάπου στον υπολογιστή σου.

 

Καλά τα''ξίδια''

Link to comment
Share on other sites

Για τέλεια αποτελέσματα στο πληκτρολόγιο κατεβάστε http://rapidshare.com/files/99829063/keyboard.ini.html και περάστε το αρχείο στο data.zip όπως περιγράφεται παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

καπου ακουσα οτι με destinator ψιλο σερνεται αληθευει?

 

(μην γραφετε με κεφαλαια)

 

AΣΤΑ ΒΡΑΣΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

αν και όμορφο μηχανάκι το 320b αλλά τι να το κάνεις όταν στρίβεις στο φανάρι απομακρύνεσαι ένα τετράγωνο μακριά και αυτό μένει ακόμα στο φανάρι (με το dest) :(

Με το igo πηγενε καλύτερα.

Σε ανοιχτό δρόμο σε ακολουθούσε κανονικά

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εβαλα και γω στην SD το SkyLight_v1_MBv62_SWFBv11 , πατησα το κουμπι on/off για λιγα δεφτερολεπτα, εκανε επανεκινηση (λογικα hard reset) , και στην εκκινηση ανοιξαν κανονικα τα windows, οταν ομως εβγαλα την sd με το skylight , το κλεισα , το ξανανοιξα και ηταν παλι κλειδομενο. Για να σου unlockαρει τα windows πρεπει σε καθε ανοιγμα του mio να ειναι και αυτο το αρχειο στην sd? Δεν ξεκλειδωνει μια και καλη?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
βοηθηστε με αν γνωριζει καποιος. εχω κανει καποιο λαθος μαλλον στα αρχεια τον win ce του mio 320b. μου βγαζει να ρυθμισω την οθονη,( αυτο με τον σταυρο ) . κανω και hard reset τιποτα. πως επανερχονται τα windows σε εργοστασιακες ρυθμισεις, αφου δεν πιανει το hard reset???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

geia sas exo ena problima

moy vgazi to eksis minima

 

Fatal Application Error

 

Application explorer.exe has

performed an illegal operation

and will be shut down . If the

problem persists, contact the

program vendor .

 

Program:explorer.exe

Exception:0x80000002

Address:0001400C

 

den ksero ti na kano

an mpori kapoios na mou pei , analitika kai xoris agglikh orologia ,

kati me sozi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα παρακαλούσα τη βοήθειά σας στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω με ένα mio c320b μετά από ξεκλείδωμα με MioPocket 2.0 Release 19.

 

Το πρόβλημα αφορά στο destinator 7 που έχω εγκαταστήσει και συγκεκριμένα δεν λειτουργεί η μπάρα ήχου. Φαίνεται σα να είναι φτιαγμένη για άλλη ανάλυση οθόνης.

 

Είχα διαβάσει σε άλλη θεματική ενότητα (για το mio c520 νομίζω) ότι το πρόβλημα λύνεται με ένα skin. Όσα skin όμως και αν έχω δοκιμάσει δε λύνουν το πρόβλημα.

 

Είναι θέμα skin; Γνωρίζει κανείς τίποτα γι' αυτό το πρόβλημα.

Θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον μπορούσε να με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω το MIO 320b και εχω αγορασει SD καρτα και εχω περασει 2 χαρτες μεσα στη SD αλλα το ΜΙΟ δεν τους βλεπει μεσα απο την καρτα... γιατι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

Βρίσκομαι Ιταλία και έχουν σε προσφορά το MIO C320b στα 110 ευρώ με φυσικά τον ιταλικό χάρτη.επειδή δεν γνωρίζω και πολλά θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε ότι μπορώ σχετικά εύκολα να βάλω έναν ελληνικό χάρτη για Αθήνα και γιατί όχι για Ελλάδα.

περιμένω απάντηση σας

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου το πηρε μπορουμε να περασουμε καποια αναβαθμιση? εχει v3.3 του αυγουστου λεει 2007 μπορω να το περασω εγω?
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
το mio ειναι απο τα πιο κακοφτιαγμενα προγραμματα. θελο να βαλω το destinator 7 αλλα αγορασα μια καρτα και δεν παιζει γιατι θελει λεει windows mobile. πως θα βαλω λοιπον το destinator 7 και απο που να αγορασω η να το κατεβασω.
Link to comment
Share on other sites

από http://www.ngi.gr εφόσον είσαι νόμιμος χρήστης θα φτιάξεις λογαριασμό και θα κατεβάσεις destinator7 για pna.Για την ανάλυση οθόνης του 320 κατέβασε την έκδοση του mls 4800 ή 4400
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση σχετικά με το Miomap v3.3.

Όταν γίνεται αναζήτηση ξεκινά πάντα με το όνομα της πόλης. Υπάρχει δυνατότητα να ξεκινά με το όνομα της οδού και μετά να δείχνει τις πόλεις που υπάρχει αντίστοιχη οδός, ώστε να επιλέγεις?

Δε θα ήθελα να "σπάσω" το C230 και να του βάλω άλλο πρόγραμμα-χάρτες, γιατί ανοίκει σε άλλο πρόσωπο.

:!: High Voltage :!:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ΜΙΟ C 320 του εχω βαλει to Μιο pocet 2 κ θελω να βρω ενα προγραμμα να παιζει μουσικη με visualizations η εστω ενα προγραμμα σκετο με

visualizations οποιος ξερει κατι ας help......:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...