Jump to content

Καμπάνια επανάκτησης συνδρομητών;


MPOUM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα δέχτηκα μια κλήση από Vodafone και μου είπαν το εξής:Αν ξανα γυρίσω στην εταιρεία με συμβόλαιο| (ήμουν παλιά πελάτης και έκανα φορητότητα σε άλλη εταιρεία)μου προσφέρουν επιδότηση συσκευής, το Vodafone 200 με 20€ πάγιο και σε περίπτωση που δεν έχω κλείσει χρόνο στην άλλη εταιρεία πληρώνουν αυτοί την αναπόσβευτη επιδότηση της συσκευής?Κουφο?????:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστειτε για ανταγωνιστικα πακετα προσφορων για φορητοτητες απο αλλες εταιριες...
:X
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δέχτηκα μια κλήση από Vodafone και μου είπαν το εξής:Αν ξανα γυρίσω στην εταιρεία με συμβόλαιο| (ήμουν παλιά πελάτης και έκανα φορητότητα σε άλλη εταιρεία)μου προσφέρουν επιδότηση συσκευής, το Vodafone 200 με 20€ πάγιο και σε περίπτωση που δεν έχω κλείσει χρόνο στην άλλη εταιρεία πληρώνουν αυτοί την αναπόσβευτη επιδότηση της συσκευής?Κουφο?????:lol::lol:

Το κανουν όλες οι εταιριες αυτό. Το ζήτημα είναι για ποιό λόγο έχεις φύγει. Αν έχεις φύγει λόγω οικονομικού θέματος, τότε αν σε συμφέρει, γύρνα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστειτε για ανταγωνιστικα πακετα προσφορων για φορητοτητες απο αλλες εταιριες...

 

Θελω και εγω, πως θα γινει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δέχτηκα μια κλήση από Vodafone και μου είπαν το εξής:Αν ξανα γυρίσω στην εταιρεία με συμβόλαιο| (ήμουν παλιά πελάτης και έκανα φορητότητα σε άλλη εταιρεία)μου προσφέρουν επιδότηση συσκευής, το Vodafone 200 με 20€ πάγιο και σε περίπτωση που δεν έχω κλείσει χρόνο στην άλλη εταιρεία πληρώνουν αυτοί την αναπόσβευτη επιδότηση της συσκευής?Κουφο?????:lol::lol:

Η μάνα μου είχε φύγει από τη Vodafone για την Wind και τώρα θέλει να επιστρέψει.

Vodafone 200 με 20€ πάγιο; Αυτό έχει 32,50€... 20€ έχει το Vodafone 100...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με πήραν σήμερα... Βέβαια εγώ έχω μία data card και την προσφορά μου την έκανε ένας υπάλληλος που με πήρε για να με ρωτήσει για ένα πρόβλημα που είχα με την κάλυψη και το είχα δηλώσει και το οποίο λύθηκε και με πήρε να με ρωτήσει αν ξαναείχα πρόβλημα με την κάρτα και αν σκέφτομαι να ξαναφέρω το κινητό μου στη vodafone (γιατί είδαν ότι έχω αριθμό 694 που ανήκει στη wind με φορητότητα)... Και μου κάνανε και προσφορά, αλλά τους είπα ότι κάθομαι στη wind λόγω του plus non-stop...
Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου είχε φύγει από τη Vodafone για την Wind και τώρα θέλει να επιστρέψει.

Vodafone 200 με 20€ πάγιο; Αυτό έχει 32,50€... 20€ έχει το Vodafone 100...

Γιατί? Δεν της άρεσε η WIND?

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν κι εμένα, επειδή είχα Vodafone και με ρωτούσαν για ποιό λόγο έφυγα. Και τους εξήγησα ότι το σήμα τους στην πόλη της Καλαμάτας που μένω είναι αρκετά υποδεέστερο των άλλων 2 και σε πολλά σήμεία άθλιο!! Μου λένε "το αναφέρατε στο CC?" και τους είπα ναι, τόσο από τηλεφώνου, όσο και μέσω e-mail....

Με ευχαρίστησαν και τέλος!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tetoies prosfores ginontan thimamai Italia kai hsoun panta kerdismenos phdontas apo edw kai apo ekei!Kairos htan naerthoun kai edw!

Ante na doume poia etaireia tha me parei na mou pei na paw mazi ths me ftinotero oikogeneiako!Tha toekana polu euxaristws gia ligotera lefta....oles exoun to idio shma semena!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δίνουν χαμηλότερη τιμή αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα, ένα χρόνο ίσως... Θα προτιμούσα να μείωναν τις τιμές τους αλλά είπαμε, ζούμε στο Ελλαδιστάν!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Λίγο είναι ένας χρόνος ??? Προσωπικά πήγα σε flexy για να εκμεταλευτώ τα 380 λεπτά με μόλις 40 ευρώ πάγιο... Μέχρι του χρόνου, ελπίζω αυτό να είναι το στάνταρ και η προσφορά που θα μου κάνουν (οποιαδήποτε εταιρία) να είναι ακόμη πιο αξιόλογη... Αλλά όπως και να΄χει, εγώ για αυτό το χρόνο είμαι κατά πολύ κερδισμένος... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν και εμένα χτές αν και ποτέ δεν έιχα Vodafone..

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:.....ναι συμβαινει....

 

....μαλλον εχουν χασει τα αυγα και τα πασχαλια...οπως σοφα λεει ο λαος μας ....:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Phre ton patera mou h Cote na tou kanei kaluterh timh.......alla de thimatai poso tou eipan re gamwto!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:.....ναι συμβαινει....

 

....μαλλον εχουν χασει τα αυγα και τα πασχαλια...οπως σοφα λεει ο λαος μας ....:p

 

Η πιο απλα, ειναι κατι πιο επιθετικο απο αυτο που νομιζετε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι στην Vodafone, και σκέφτομαι να πάω στην Cosmote, μπορώ άραγε να τους πάρω τηλ και να τους πω, πως αν δε μου κάνουν καλή προσφορά θα φύγω?

Το συμβόλαιο μου έχει λήξει έτσι και αλλιώς..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλα, ειναι κατι πιο επιθετικο απο αυτο που νομιζετε. ;)

 

οτι και να ειναι....παει προς το συμφερον μας....:p

 

Εγώ που είμαι στην Vodafone, και σκέφτομαι να πάω στην Cosmote, μπορώ άραγε να τους πάρω τηλ και να τους πω, πως αν δε μου κάνουν καλή προσφορά θα φύγω?

Το συμβόλαιο μου έχει λήξει έτσι και αλλιώς..

 

και το ρωτας;;;...παρτους αμεσως τηλεφωνο...δεν εχεις να χασεις τιποτα...μονο να κερδισεις....:):)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και το ρωτας;;;...παρτους αμεσως τηλεφωνο...δεν εχεις να χασεις τιποτα...μονο να κερδισεις....:):)

 

Και που να καλέσω, με ποιον να μιλήσω? Οι άνθρωποι του 13830, δε νομίζω ότι έχουν την δυνατότητα να μου κάνουν προσφορά. Απλά τα "παράπονα" θα ακούσουν.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο αρμόδιο τμήμα? Κάποιος υπεύθυνος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και που να καλέσω, με ποιον να μιλήσω? Οι άνθρωποι του 13830, δε νομίζω ότι έχουν την δυνατότητα να μου κάνουν προσφορά. Απλά τα "παράπονα" θα ακούσουν.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο αρμόδιο τμήμα? Κάποιος υπεύθυνος?

 

Δε στέλνεις καλύτερα ένα e-mail με το αίτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπα το χω σκεφτεί κι εγώ.Μιας και λέω να φύγω για τη τιμ που χει τη προσφορά που σε βάζει στο παραπάνω πάγιο απ'αυτό που πληρώνεις.Δε πιστεύω ότι παίζει να σου κάνουν προσφορά μιας και αν δε φύγεις αυτοί θα πιστεύουν ότι το λες απλά και μόνο για να σου κάνουν τη προσφορά όχι ότι θα φύγεις κι όλας. Γι'αυτό κι εγώ μάλλον θα τη κάνω και του χρόνου βλέπουμε όλο και κάτι θα υπάρχει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά, η vodafone πρέπει να έχει φρικάρει πλήρως!

Χθες με πήρανε από την vodafone να μου κάνουνε προσφορά να γυρίσω πίσω! Με ρώτησαν ποιο πρόγραμμα έχω, τους είπα το flexy 75 με 55 Ευρώ πάγιο. Πρώτη φρίκη η κοπέλα, "δηλαδή πόσο χρόνο ομιλίας έχετε", της απαντάω είναι flexy!

Τελικά μου κάνει μία προσφορά με 8,5 ώρες και 250 μηνύματα στα 75 Ευρώ, ενώ της είχα τονίσει ότι στέλνω γύρω στα 350 μηνύματα τον μήνα και στην wind πληρώνω μόνο το πάγιο!

 

Τέλος πάντων, μετά της είπα ότι κυρίως είμαι wind λόγω plus non-stop οπότε με συνέδεσε με έναν πιτσιρικά που ήθελε να με πείσει ότι η λύση με συμφέρει. Όταν του είπα για το 1ΜΒ την ημέρα, μου είπε ότι "σύντομα θα προστεθούν και άλλες σελίδες στο live! για να είναι απεριόριστες"...

 

Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι η vodafone έχει ξεχυθεί να μαζέψει πίσω τους πελάτες! Αλλά με αυτά που κάνει χάνει πολλούς καλούς πελάτες όταν παρουσιάζει την φαρσοκωμωδία live! plus με 12 Ευρώ το ΜΒ πέρα του πρώτου ΜΒ την ημέρα και χωρίς να υποστηρίζει Opera Mini και όταν καταργεί το VMC 20GB αντί να το πάει στα 50 Ευρώ όπως οι ανταγωνιστές της!

 

Η εταιρεία διώχνει συνειδητά πελάτες και μετά προσπαθεί να τους ξανακερδίσει με win-back campaigns που δεν διστάζουν να παραπληροφορήσουν μέχρι αηδίας!

 

Το άλλο φρούτο που κάνουν τώρα είναι να μεταφέρουν a la carte συνδρομητές στο vodafone χωρίς πάγιο, χωρίς βέβαια να τους ενημερώσουν για την μίνιμουμ κατανάλωση που επιβάλλεται τους 6 πρώτους μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η vodafone πρέπει να έχει φρικάρει πλήρως!

Χθες με πήρανε από την vodafone να μου κάνουνε προσφορά να γυρίσω πίσω! Με ρώτησαν ποιο πρόγραμμα έχω, τους είπα το flexy 75 με 55 Ευρώ πάγιο. Πρώτη φρίκη η κοπέλα, "δηλαδή πόσο χρόνο ομιλίας έχετε", της απαντάω είναι flexy!

Τελικά μου κάνει μία προσφορά με 8,5 ώρες και 250 μηνύματα στα 75 Ευρώ, ενώ της είχα τονίσει ότι στέλνω γύρω στα 350 μηνύματα τον μήνα και στην wind πληρώνω μόνο το πάγιο!

 

Τέλος πάντων, μετά της είπα ότι κυρίως είμαι wind λόγω plus non-stop οπότε με συνέδεσε με έναν πιτσιρικά που ήθελε να με πείσει ότι η λύση με συμφέρει. Όταν του είπα για το 1ΜΒ την ημέρα, μου είπε ότι "σύντομα θα προστεθούν και άλλες σελίδες στο live! για να είναι απεριόριστες"...

 

Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι η vodafone έχει ξεχυθεί να μαζέψει πίσω τους πελάτες! Αλλά με αυτά που κάνει χάνει πολλούς καλούς πελάτες όταν παρουσιάζει την φαρσοκωμωδία live! plus με 12 Ευρώ το ΜΒ πέρα του πρώτου ΜΒ την ημέρα και χωρίς να υποστηρίζει Opera Mini και όταν καταργεί το VMC 20GB αντί να το πάει στα 50 Ευρώ όπως οι ανταγωνιστές της!

 

Η εταιρεία διώχνει συνειδητά πελάτες και μετά προσπαθεί να τους ξανακερδίσει με win-back campaigns που δεν διστάζουν να παραπληροφορήσουν μέχρι αηδίας!

 

Το άλλο φρούτο που κάνουν τώρα είναι να μεταφέρουν a la carte συνδρομητές στο vodafone χωρίς πάγιο, χωρίς βέβαια να τους ενημερώσουν για την μίνιμουμ κατανάλωση που επιβάλλεται τους 6 πρώτους μήνες...

 

Oι προσφορές που κάνουν πάντως στα συμβόλαια δεν είναι καθόλου κακές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...