Jump to content

Samsung SGH-i560


iMac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά καμια βοήθεια???? Εκανα αυτο που είπε ο φίλος πιο πάνω αλλα παλι το ίδιο μου βγάζει...

:cry:

 

Και σε μενα το εβγαλε και νομιζω απεγκατέστησα ενα πρόγραμμα σχετικο με αυτό που αναφερει το μηνυμα. "PC conectivy solution" ή καπως ετσι.

 

Το Τ9 το εχει μαθει κανεις σας? Πολυ περίεργο μου φαίνετε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 470
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το samsung i560v απο το οποιο εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.θα ηθελα να ρωτησω κατι μπορω να αλλαξω καρτα μνημης να βαλω μια μεγαλυτερη δλδη και να περασω μεσα και το garmin δηλδη να δουλευουν και οι χαρτες?ρωτησα στη vodafone αλιμου και ειπαν οτι δεν θα δουλευουν αλλα επιφυλασομαι γιατι μου φανηκαν λιγο ασχετοι.ξερει κανεις να μου πει?

 

 

Καλα κι εμενα στη Vodafone μου λεγαν οτι δε μπορω να βαλω αλλο προγραμμα πλοηγησης στο 6110 μονο αυτο που εχει...Ημαρτον

 

Δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα, αρκει να εχεις καπου το sis του Garmin και τα υπολοιπα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο τιτλος τα λεει ολα υπαρχει η δυνατοτητα να εγκαταστησουμε destinator και να λειτουργει με το εσωτερικο GPS

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι, προς το παρόν δεν έχει κυκλοφορήσει destinator για series 60 συσκευές.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις και τα Sygic, Route 66.

Δες στα αντίστοιχα θέματα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση δηλαδη περαν απο garmin δεν μπορουμε να βαλουμε τιποτα αλλο σωστα?

 

Καλημερα...

οπως σωστα εγραψε ο φιλος nikoleon, μπορεις να δοκιμασεις και το Sygic Drive, το οποιο ειναι αρκετα αξιολογο και αξιοπιστο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

μπορει καποιος να μου στειλει pm με τα link σε rapid share ωστε να κατεβασω το Sygic Drive με οδηγιες για το πως να το κανω εγκατασταση στο samsung -i560. Σε ποιο αλλο κινητο μπορει να γινει εξατασταση και να δουλεψει η συγκεκριμενη εφαρμογη? Ας πουμε στο Nokia N95

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο ipmart-forum.com θα βρεις όλα όσα ψάχνεις.

 

Επίσης ρίξε και μια ματιά στην πρώτη σελίδα του θέματος εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193920

 

To πρόγραμμα λειτουργεί και στο Ν95 και σε όλα τα series 60 3rd edition.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ X-TRA ΚΑΙ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ?ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΡΝ.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ X-TRA ΚΑΙ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ?ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΡΝ.

 

ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΕΙ τη λήψη σήματος GPS. Για να μπορέσεις να το τρεξεις γυρίζεις το δίκτυο σε GSM και μετά συνδέεται και κατεβάζει αυτό που θέλει.

Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung i560v απο το οποιο εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.θα ηθελα να ρωτησω κατι μπορω να αλλαξω καρτα μνημης να βαλω μια μεγαλυτερη δλδη και να περασω μεσα και το garmin δηλδη να δουλευουν και οι χαρτες?ρωτησα στη vodafone αλιμου και ειπαν οτι δεν θα δουλευουν αλλα επιφυλασομαι γιατι μου φανηκαν λιγο ασχετοι.ξερει κανεις να μου πει?

 

η καρτα μνημης μου ειχε γεμισει ιους και αποφασισα να κανω φορματ,αφου πρωτα κρατησα αντιγραφο στον υπολογιστη μου.οταν ξαναπερασα τα αρχεια στην καρτα δεν εβλεπε καθλου το garmin το κινητο.ειχε χαθει στην ουσια η εφαρμογη.πηγα σε διαφορα καταστηματα της vodafone και μου εξυγησαν οτι αυτο δεν επρεπε να το κανω,οτι χαθηκε η εφαρμογη και οτι αυτο αναφερεται και στο κουτι της καρτας και ακομα και να ηθελα μεγαλυτερη καρτα δεν θα μπορουσα να ειχα την εφαρμογη στη μεγαλυτερη καρτα(δηλαδη θα επρεπε να αλλαζω καρτες οταν θα ηθελα να χρησιμοποιησω την εφαρμογη)..εγω επεμεινα οτι απο τη στιγμη που εχω αγορασει νομιμα την εφαρμογη ειχα το δικαιωμα να κανω φορματ,οπως ακριβως γινεται και με τους υπολογιστες.μετα απο μεγαλη προθυμια της vodafone ηρακλειου μου ειπαν να ξαναγορασω την εφαρμογη (149 ευρω) ή να στειλω την καρτα στη αθηνα στην αντιπροσωπια μηπως καταφερουν και επαναφερουν τα αρχεια.εγω φυσικα δεν εκανα αυτο, αλλα κατεβασα την εφαρμογη απο το ιντερνετ και τωρα μπορω να βαλω οποια καρτα θελω..!επειδη η AUTO DRIVE HELLAS ειναι ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΛΗΤΕΣ με αναγκσαν να καταφυγω στην παρανομια!!!!!!!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης ι560 ολιγον τι απογοητευμενος, ελπιζω αδικως.

Ρε παιδια, εκει στο Ρυθμισεις>Συστημα>Απομακρυσμενο Gps που επιλεγουμε το 2, τι θα πρεπε να εμφανιζει? Εμενα εμφανιζει μονο Αναζητηση.

Οτι λειτουργια και να του δωσω (που ειμαι,μεταβαση κτλ) μου λεει ανεπαρκες σημα GPS.

Τι στα κομματια δε βρισκει δορυφορο ή δεν εχει επαφη με το εσωτερικο GPS?

Επισης εκει που το παλευω με το Garmin μπας και μου εχει σβησει 3 φορες χωρις να ανοιγει παρα μονο αν βγαλω τη μπαταρια. Τι ναι παλι τουτο

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περιμένεις σε ανοιχτό χώρο μέχρι να βρει σήμα το gps. Καλό είναι να μη μετακινείσαι με το αυτοκίνητο γιατί θα αργεί πολύ.

 

Σχετικά με το σβήσιμο, ίσως με ένα format στρώσει.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αγοράσει κάποιος τη συσκευή από τη WIND, και αν ναι, από ποιο κατάστημα. Στον τελευταίο κατάλογο εμφανίζεται ως "σύντομα διαθέσιμο", αλλά σε 1-2 καταστήματα που ρώτησα δεν είχε ακόμη παραληφθεί.

Έχω επιδότηση για αγορά συσκευής αλλά δεν μπορώ να περιμένω και μια αιωνιότητα βέβαια ώσπου να έρθει..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αγοράσει κάποιος τη συσκευή από τη WIND, και αν ναι, από ποιο κατάστημα. Στον τελευταίο κατάλογο εμφανίζεται ως "σύντομα διαθέσιμο", αλλά σε 1-2 καταστήματα που ρώτησα δεν είχε ακόμη παραληφθεί.

Έχω επιδότηση για αγορά συσκευής αλλά δεν μπορώ να περιμένω και μια αιωνιότητα βέβαια ώσπου να έρθει..

 

Ευχαριστώ

Η συσκευη προς το παρον, πωλειται μονο απο το "πλαισιο" και τα καταστηματα της vodafone. Λογικα τωρα που πλησιαζει το Πασχα, θα ειναι διαθεσιμη και απο τα αλλα δικτυα, αλλα ειναι αγνωστο το αν θα διαθετει στο πακετο το προγραμμα πλοηγησης της Garmin.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ μαγκες υπαρχει κανεις να ξερει τι ρυθμισεις χρειαζεται επιτελους αυτο το gps και τι παιζει με αυτο...????? χρεωνομαστε EXTRA με τη χρηση του...????
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάποιες ιδιαίτερες ρυθμίσεις, υπομονή χρειάζεται για να βρει σήμα. Απαραίτητη προϋπόθεση να είσαι σε ανοιχτό χώρο και να μην κινείσαι με το αυτοκίνητο για να βρει το σήμα πιο γρήγορα.

Για τη χρήση του δεν υπάρχει κάποια χρέωση, αν επιλέξεις όμως να τρέξεις την εφαρμογή Xtra τότε θα χρεωθείς μερικά KB.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάποιες ιδιαίτερες ρυθμίσεις, υπομονή χρειάζεται για να βρει σήμα. Απαραίτητη προϋπόθεση να είσαι σε ανοιχτό χώρο και να μην κινείσαι με το αυτοκίνητο για να βρει το σήμα πιο γρήγορα.

.

 

Πολυ σωστα!!!!

οταν το βαζεις μεσα στο σπιτι πριν ξεκινησεις για συντομια....την πατησες!!!

κανει κανα τεταρτο μετα να βρει δορυφορο.

Πρεπει τελικα να ανοιγεις το Garmin οταν εισαι εξω και σταματημενος!!!!

οταν δουλεψει μετα δεν εχει κανενα προβλημα να του δωσεις οποια διευθυνση θελεις.

Επισης πλακα εχει και οταν δουλευεις το gps σκετο.

Σου βγαζει ποσα μετρα εχεις κανει ακριβως και με ποσα χλμ την ωρα πας.

Αλλα μια ψιλοαμφιβολια για το αν ειναι σωστο την εχω!!!

Και αυτο γιατι δειχνει οτι δειχνει και το κοντερ του αυτοκινητου μου.

Και ως γνωστον ολα τα κοντερ κλεβουν

Εκτος και αν εχω το μοναδικο αυτοκινητο που δειχνει το κοντερ ....λαθος τα σωστα νουμερα!!!:lol:

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ μαγκες υπαρχει κανεις να ξερει τι ρυθμισεις χρειαζεται επιτελους αυτο το gps και τι παιζει με αυτο...????? χρεωνομαστε EXTRA με τη χρηση του...????

 

 

Kοιτα απο την αρχη το τοπικ και θα δεις ακριβως τι πρπει να κανεις.

Nομιζω οτι ειναι στην σελιδα 4 και 5

Αν τα εχεις κανει ολα τοτε κανε αυτο που σου λεει και ο φιλος Nikoleon.

Υπομονη.... μεχρι να βρει τους δορυφορους:D.

Λαβε επισης υποψην σου οτι υπαρχουν μερες που δεν θα δουλευει ουτε με σφαιρες......εγω για τρεις μερες δεν ειχα gps και μετα ολα καλα.

Το λογο δεν τον ξερω και αμφιβαλω αν τον μαθουμε και ποτε!!!

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αγοράσει κάποιος τη συσκευή από τη WIND, και αν ναι, από ποιο κατάστημα. Στον τελευταίο κατάλογο εμφανίζεται ως "σύντομα διαθέσιμο", αλλά σε 1-2 καταστήματα που ρώτησα δεν είχε ακόμη παραληφθεί.

Έχω επιδότηση για αγορά συσκευής αλλά δεν μπορώ να περιμένω και μια αιωνιότητα βέβαια ώσπου να έρθει..

 

Ευχαριστώ

 

Φιλος η συσκευη ειχε ελλειψη εγω το ειχα παραγγειλει απο της 03/03/2008 και το πηρα 10/04/2008 και απο οτι ξερω ειναι διαθεσιμο τωρα..:cool::cool::cool:

Τωρα για το GPS και εγω στην αρχη ειχα προβλημα αλλα βρηκα λυση μεσα απο της οδηγειες του φιλου Gianisma1 καντε ακριβος τι λεει και θα δουλεψει . θα της βρειτε στης σελ.4 & 5 καλη επιτυχια !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην απογοητευοσαστε σας λεω οτι το ΣΒΚ ξαναμανα τρομαζε να βρει δορυφορους.

Εκανε τουλαχιστον ενα τεταρτο.

Οταν τους εβρισκε ολα καλα.

Οταν εβγαινες και ξαναεμπαινες ....βαστa Τουρκο να γεμισω παλι!!!!

Δεν ξερω τι ακριβως συμβαινει αλλα μετα απο αυτα ,ειναι τελικα μια μiκρη απογοητευση οι επιδοσεις του σαν gps.

Οσοι το προτιμησουν μονο και μονο για το gps (σαν την αφεντια μου) καλο θα ειναι να το ξανασκεφτουν.

 

Αληθεια φιλε gianisma1 εσυ εχεις τετοιου ειδους προβληματα ή κανουμε κατι λαθος εμεις και κατηγορουμε αδικα το τηλεφωνο???

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ακριβως συμβαινει αλλα μετα απο αυτα ,ειναι τελικα μια μiκρη απογοητευση οι επιδοσεις του σαν gps.

Οσοι το προτιμησουν μονο και μονο για το gps (σαν την αφεντια μου) καλο θα ειναι να το ξανασκεφτουν.

 

Να είσαι καλά για την προειδοποίηση, και εγώ στην ίδια κατηγορία υποψήφιων αγοραστών ανήκω. Ήθελα να φύγω από τη ΝΟΚΙΑ αλλά με βλέπω να στρέφομαι στο 6110 Νavigator εάν υπάρξουν και άλλα παρόμοια παράπονα..

Link to comment
Share on other sites

Φιλος η συσκευη ειχε ελλειψη εγω το ειχα παραγγειλει απο της 03/03/2008 και το πηρα 10/04/2008 και απο οτι ξερω ειναι διαθεσιμο τωρα..:cool::cool::cool:

Τωρα για το GPS και εγω στην αρχη ειχα προβλημα αλλα βρηκα λυση μεσα απο της οδηγειες του φιλου Gianisma1 καντε ακριβος τι λεει και θα δουλεψει . θα της βρειτε στης σελ.4 & 5 καλη επιτυχια !!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, δεν έχω προλάβει να ρωτήσω στη WIND τις τελευταίες 3 μέρες. Αν και μ’ αυτά που ακούω για το προβληματικό gps θα το σκεφτώ λίγο ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε μια φίλη μου το κινητό την Πέμπτη και της κρατάει η μπαταρία μόνο 4 ώρες. Έχει να κάνει με το GPS ή να το πάμε στο service;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-i560

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...