Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δηλαδή υπάρχει κάποια απο αυτές τις ROM που σίγουρα διορθώνει το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις??

Τις κλήσεις δεν τις δείχνει μετά σαν αναπάντητες..Δεν τις δείχνει καθόλου!

Και δεν καταλαβαίνεις καν ότι σε έχουν πάρει..

Πρέπει απλά να το δοκιμάζεις κάθε τόσο!

Και δεν θεωρώ λογική τη λύση του να κάνεις reset!

 

Φιλε σπο ότι λένε τα παιδιά εδώ η τελευταία αγγλο-ρωσικη ρομ λύνει τα προβλήματα του τηλεφώνου και κανει το τηλεφωνο πιο γρήγορο. Το πρόβλημα είναι ότι χάνεις την εγγύηση, αλλά μπροστά στις χαμένες κλήσεις και τα προβλήματα που μπορεί να αποκτήσεις απο διάφορες παρεξηγήσεις λόγω χαμένων κλήσεων ηχαμένη εγγυηση είναι το λιγότερο.

Και εγώ με αυτό το σκεπτικό πέρασα την νέα ρομ χθες. Ειναι υπόθεση ούτε 10 λεπτών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι,οκ να την περάσω αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ το πρόβλημα διορθώνεται με αυτή?

Και για ποιά ακριβώς rom λες?

Και βασικά πώς θα είμαστε σίγουροι ότι είναι οκ με αυτή??

Link to comment
Share on other sites

Δες τα μηνυματα 1359 και 1362 για την ρομ.Τωρα για το κατα πόσο διορθώνεται το πρόβλημα αυτό μόνο τα παιδιά που έχουν βάλει την ρομ εδώ και μερικό καιρό μπορούν να μας πουν. Απο οτι έχω διαβάσει εδώ λένε οτι το διορθώνει γι αυτό και την έβαλα. Προσοχή όμως η ρομ είναι η light version που σημαίνει οτι δεν έχει μέσα τα προγράμματα της ετεν μονο τα windows έχει.
Link to comment
Share on other sites

μιλαω μονο για τον εαυτο μου (δε θελω να παρω κανενα στο λαιμο μου )

 

η ρομ που εχω τωρα (αυτη που εχω ανεβασει στο rapidshare) μου εχει κανει το τηλεφωνο αγνωριστο (βεβαια δεν ειχα ποτε προβλημα με χαμενες κλησεις)

οτι προβληματα ειχα εξαφανιστηκαν

 

απλα οποιος δεν εχει (ή δε βλεπει) προβλημα να μην αλλαξει ρομ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η νεα ρομ ειναι χωρίς προγράμματα μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει και να προτείνει κάποια προγράμματα να βάλουμε για να μην φορτώνουμε τα προγράμματα της ετεν. πχ το sbc shell που έδινε η ετεν να το βάλουμε ή υπάρχει κάτι καλύτερο?Για την ώρα μόνο το satellite update εβαλα. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι το DoCoMo δε δουλεύει αλλά όυτε το GPRS (όχι ότι με χαλάει πολύ αλλά επειδή μπορεί κάποτε να χρειαστεί, πώς μπορώ να βάλω GPRS?)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η νεα ρομ ειναι χωρίς προγράμματα μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει και να προτείνει κάποια προγράμματα να βάλουμε για να μην φορτώνουμε τα προγράμματα της ετεν. πχ το sbc shell που έδινε η ετεν να το βάλουμε ή υπάρχει κάτι καλύτερο?Για την ώρα μόνο το satellite update εβαλα. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι το DoCoMo δε δουλεύει αλλά όυτε το GPRS (όχι ότι με χαλάει πολύ αλλά επειδή μπορεί κάποτε να χρειαστεί, πώς μπορώ να βάλω GPRS?)

 

το nogprs δε δουλευει γιατι δεν εχει κανει τις ρυθμισεις

 

start/settings/connections

connections

myisp

add a new ...

και γραφεις

vodafone

cellular line (gprs)

next

internet.vodafone.gr

next

user

pass

finish

 

οι ρυθμισεις αφορουν vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η νεα ρομ ειναι χωρίς προγράμματα μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει και να προτείνει κάποια προγράμματα να βάλουμε για να μην φορτώνουμε τα προγράμματα της ετεν. πχ το sbc shell που έδινε η ετεν να το βάλουμε ή υπάρχει κάτι καλύτερο?Για την ώρα μόνο το satellite update εβαλα. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι το DoCoMo δε δουλεύει αλλά όυτε το GPRS (όχι ότι με χαλάει πολύ αλλά επειδή μπορεί κάποτε να χρειαστεί, πώς μπορώ να βάλω GPRS?)

 

Θα έλεγα να περάσεις όλα τα υπόλοιπα εκτός από την έκδοση του spb shell που δίνει η Eten - βάλε το spb shell 2...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

τα προγραμματα που εχω βαλει εγω ειναι

 

adobe reader le

macromedia flash player

infomanos keyboard

magicss

modaco nodata

oxios memory

phm registry editor

total commander

htc audio manager

enalarm ppc

turbo eortologio

fvc metro

htc home

destinator 7

 

αυτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πέρασα το Spb Mobile shell 2.1 αλλά έχω ένα προβληματάκι με τον καιρό. Δέν μπορεί να πάρει πληροφορίες από το δίκτυο και δεν μου δείχνει τον καιρό, το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει και παλαιότερα με το SPB weather η εκδοση της ΕΤΕΝ όμως δούλευε κανονικά, μήπως γνωρίζεται τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

τα προγραμματα που εχω βαλει εγω ειναι

 

adobe reader le

macromedia flash player

infomanos keyboard

magicss

modaco nodata

oxios memory

phm registry editor

total commander

htc audio manager

enalarm ppc

turbo eortologio

fvc metro

htc home

destinator 7

 

αυτα ;)

 

όλα αυτά τα προγράμματα τα έχεις περασει στην κάρτα sd? απλά σε ρωτάω γιατι το destinator το έχω στην κάρτα και μου αργεί αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

όλα αυτά τα προγράμματα τα έχεις περασει στην κάρτα sd? απλά σε ρωτάω γιατι το destinator το έχω στην κάρτα και μου αργεί αρκετά...

 

στην μνημη εχω

infomanos keyboard

magicss

modaco nodata

oxios memory

phm registry editor

turbo eortologio

htc home (μπαινει εκει μονο του)

τα υπολοιπα στη καρτα

 

τωρα το destinator ανοιγει σε 7-8 δευτ.

και κλεινει σε 3

μνημη ελευθερη

storage 61.95

program 30.79

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση..υπάρχει κάποιο πρόγραμμα εκτος to sktools που να κάνει προσθαφαίρεση προγραμμάτων και γενικά clean την registry και διάφορα "σκουπιδάκια"?
Link to comment
Share on other sites

Το patch για την οθονη και το φορτιο της cpu να το βάλω ή ειναι ενσωματωμενο στην τελευταια ρωσικη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Το patch για την οθονη και το φορτιο της cpu να το βάλωή ειναι ενσωματομενο στην τελευταια ρωσικη ρομ?

 

eiparhei kapia efarmogi gia to today pou na dihnei to fortio tis cpu?

Link to comment
Share on other sites

Το patch για την οθονη και το φορτιο της cpu να το βάλω ή ειναι ενσωματωμενο στην τελευταια ρωσικη ρομ?

 

εχω διαβασει οτι ειναι μεσα

Link to comment
Share on other sites

paidia edw kai 2 meres den mou kanei update ton kairo ftaei to sbc shell?einai demo ekdosi mipws ?ti na kanw?

thanks

και σε μενα το ιδιο εκανε αλλα ξαφνικα τώρα μόλις έκανε update

Link to comment
Share on other sites

τιποτα,

περιμενω εντυπωσεις

 

Λοιπόν μέχρι τώρα δείχνει νια χαρά!

πολύ γρήγορο καμία σχέση με πρίν.

αλλά παρατήρησα ότι δεν έχει για αποστολή mms!!

γιατί;

μήπως υπάρχει καποιο πρόγραμμα για mms;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μέχρι τώρα δείχνει νια χαρά!

πολύ γρήγορο καμία σχέση με πρίν.

αλλά παρατήρησα ότι δεν έχει για αποστολή mms!!

γιατί;

μήπως υπάρχει καποιο πρόγραμμα για mms;

 

λενε για καποιες λυσεις αλλα ακομα δεν το εχω βρει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
exw katevasei kapoia dictionaries apo to gnwsto ipmart forum gia anoiksoun mou zitane tin swsti efarmogi,pia einai re paidia,egw nomiza oti anoigan katef8ian

 

Δοκίμασε το Lingvosoft Talking Dictionary. Αυτό δουλεύει μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...