Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω το ιδιο επαθα πριν μια εβδομαδα και αναγκαστηκα να κανω hard reset. Ευτυχως ειχα αντιγραφο με το sprite backup και δεν χρειαστηκε να περασω καμια εφαρμογη 3αναμπηκαν ολεσ κανονικα απο το αντιγραφο. Οποτε κανε ενα backup και μετα κανε hard reset.

Λόγω των χαμένων κλήσεων σκέφτομαι να βαλω την νέα ρομ (ρώσικη) που κυκλοφορεί, εχει αντιμετωπίσει κανενας κάποιο σοβαρό πρόβλημα με αυτή ??

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο επαθα πριν μια εβδομαδα και αναγκαστηκα να κανω hard reset. Ευτυχως ειχα αντιγραφο με το sprite backup και δεν χρειαστηκε να περασω καμια εφαρμογη 3αναμπηκαν ολεσ κανονικα απο το αντιγραφο. Οποτε κανε ενα backup και μετα κανε hard reset.

Λόγω των χαμένων κλήσεων σκέφτομαι να βαλω την νέα ρομ (ρώσικη) που κυκλοφορεί, εχει αντιμετωπίσει κανενας κάποιο σοβαρό πρόβλημα με αυτή ??

 

μεχρι τωρα η ρωσικη (με αγγλικα) ειναι οτι καλυτερο για το χ600

Link to comment
Share on other sites

Στα καλα καθούμενα (ΠΑΛΙ) το η λειτουργία τηλεφώνου έκλεισε και δεν ανοίγει με τίποτα.

Δεν μπορώ να κανω και πολλά- soft reset , απανωτα καμμια και να κανω tap στο αντίστοιχο εικονίδο. Το σκεφτεται λίγο αλλα δεν το αποφασίζει να ανοιξει

 

Και εγω χωρίς τηλέφωνο....

 

καμμια ιδέα κανείς?

 

βγαλε τη μπαταρια αστο κανα δεκαλεπτο και ξαναβαλτο σε λειτουργια

αν δεν ,hard reset και βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια

 

τελικα συνηλθε αφού εβγαλα την μπαταρία.

μετα τα 2-3 soft reset είχε κολλήσει στην πορτοκαλί οθόνη και δεν επερνε τιποτα

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχει βρει καποιος λυση οσο αφορα την εμφανιση των SMS στην οθονη? Η απενεργοποιηση του Zoom SMS δεν εχει αποτελεσμα και η απεγκατασταση του phone service λυνει μεν το προβλημα αλλα μετα δεν δουλευει το GPS viewer και φυσικα το Destinator. :(

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ypothetw oti thes na min emfanizetai to minima stin othoni otan erxetai. Pigaine stis rythmiseis --> Sounds & Notifications epelekse sta notifications to incoming text message kai apenergopoiise to pop-up message in today screen.

 

(Den exw ti syskevi mprosta mou kai sou ta lew sto peripou fantazomai. Ean pas ekei pou sou eipa tha to breis.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ypothetw oti thes na min emfanizetai to minima stin othoni otan erxetai. Pigaine stis rythmiseis --> Sounds & Notifications epelekse sta notifications to incoming text message kai apenergopoiise to pop-up message in today screen.

 

(Den exw ti syskevi mprosta mou kai sou ta lew sto peripou fantazomai. Ean pas ekei pou sou eipa tha to breis.)

 

 

Ναι φίλε, πράγματι αυτό ήταν το πρόβλημα και λύθηκε χάρη στην άμεση και θετική απάντησή σου. :)

 

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανοήτως άλλαξα μερικές τιμές χωρίς να κρατήσω αντίγραφο, θα μπορούσε κάποιος με το resco file explorer ή άλλο registry editor να κάνει export τα περιεχόμενα του HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power και να τα ανεβάσει εδώ;

Θα με γλύτωνε από hard reset και πάρα πολλές ώρες εγκατάστασης εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανοήτως άλλαξα μερικές τιμές χωρίς να κρατήσω αντίγραφο, θα μπορούσε κάποιος με το resco file explorer ή άλλο registry editor να κάνει export τα περιεχόμενα του HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power και να τα ανεβάσει εδώ;

Θα με γλύτωνε από hard reset και πάρα πολλές ώρες εγκατάστασης εφαρμογών.

 

στο ανεβασα εδω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..ήθελα να ρωτήσω κάτι για την εγκατάσταση του destinator 7..το κατεβάζω από ipmart-forum.com μαζί με ένα φάκελο που λέει greek..κάνω εγκατάσταση και τα δυο αφου τα κάνω copy paste στην κάρτα και δημιουργουν το destinator Apps Greek και το destinator Apps destinator..αφού έχει τελειώσει η εγκατάσταση τρεχω το destinator και μου βγάζει το μήνυμα:map not found..κανω πάλι μια αναζήτηση στο παραπάνω site και βρίσκω χάρτες με την ονομασία Greece (2008.Q1)..το κατεβάζω, το τοποθετώ στην κάρτα αλλά δεν έχει κάποιο εκτελέσιμο αρχειο..τρέχω πάλι το destinator πάλι το ίδιο μήνυμα:no maps found..τι κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Τον φάκελο με τον χάρτη (GreeceU - ελληνικοί χαρακτήρες ή GreeceE - λατινικοί χαρακτήρες) θα τον βάλεις μέσα στον φάκελο DestinatorApps, μόνο εκεί ψάχνει το πρόγραμμα για χάρτη
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πραγματικά δυνατός ήχος στα Χ600 - Χ650!

Η λύση βρίσκεται εδώ:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14506

 

Προσέξτε τις ρυθμίσεις γιατί ο ήχος δυναμώνει πολύ και υπάρχει κίνδυνος να καεί το ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

67 σελ είναι πολλές ...εάν έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να μου απαντήσει:

 

  1. Είναι αξιόπιστο τηλ;
  2. Ποια είναι τα σημαντικότερα προβλήματά του;
  3. Εχει κακή αυτονομία ή μου φαίνεται;
  4. Εχει ελληνικό σμσ;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Arketa alla oxi sta epipeda twn HTC.

2. Exoun anaferthei problimata me xamenes kliseis alla me tis teleftaies ekdoseis prepei na exei kseperastei.

3. Kymenetai sta fysiologika epipeda gia tin katigoria twn syskevwn.

4. Diabasei kanonikotata kai grafei. Yparxoun dokimasmenes kai aksiopistes lyseis ston tomea tou ellinikou pliktrologiou.

 

Se genikes grammes einai mia poly aksioprepis syskevi pou prosferei ta perissotera kai se arketa dikaii timi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μόλις έβαλα την νέα ρομ με όνομα αρχείου SETUP_X600_WWE_light_264_200

αυτη ειναι η τελαυταια εκδοση? η 321 δεν ειναι η τελαυταια? οταν πηρα το κινητο ειχα την αγγλικη 264 εκανα καποιο λαθος?παντως φαινεται πολυ καλη και ελαφριά!:)

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μόλις έβαλα την νέα ρομ με όνομα αρχείου SETUP_X600_WWE_light_264_200

αυτη ειναι η τελαυταια εκδοση? η 321 δεν ειναι η τελαυταια? οταν πηρα το κινητο ειχα την αγγλικη 264 εκανα καποιο λαθος?παντως φαινεται πολυ καλη και ελαφριά!:)

 

η τελευταια επισημη ειναι η 264(ή 321)

οι τελευτεες ανεπισημες και με λυμενα σχεδον ολα τα προβληματα ειναι

-264.200 WM6.1 OS 5.2.19209(Build 19209 1.0.2) Based on 328

-WM6.1Pro OS 5.2.19209(Build 19209 1.0.2)(βασισμενη στη 32J)

-X600 4.2 328 (5.2.19585 / 19209.1.0.2) V308(βασισμενη στην 32J)

 

εδω και καμια εβδομαδα εγω εχω την τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε hellas200

Οι 3 προαναφερόμενες rom είναι light ? και που μπορούμε να τις βρούμε ??

Ευχαριστώ :)

και οι 3 ειναι light αλλα δινω και extrom με τα ετεν προγραμματα σε cab

εδω http://depositfiles.com/files/5306981

με τη πανω σειρα εχουμε

 

http://depositfiles.com/en/files/5583860

 

http://rghost.ru/7585

 

http://slil.ru/25863219

 

 

η μεσαια εχει περιεργη εγκατασταση (την αναφερω σε προηγουμενο ποστ)

Link to comment
Share on other sites

αρα εγω εβαλα την

-264.200 WM6.1 OS 5.2.19209(Build 19209 1.0.2) Based on 328

πιες οι διαφορες με την 321?

 

εγω ειχα την 264 αγγλική!(το πήρα απο το εξωτερικό)

η επισημη της ΕΤΕΝ εκδοση στα Αγγλικα μεχρι στιγμή πια είναι? ρε παιδια σορρυ αλλα εχω μπερδευτεί!:rolleyes:

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια επισημη ειναι η 264(ή 321)

οι τελευτεες ανεπισημες και με λυμενα σχεδον ολα τα προβληματα ειναι

-264.200 WM6.1 OS 5.2.19209(Build 19209 1.0.2) Based on 328

-WM6.1Pro OS 5.2.19209(Build 19209 1.0.2)(βασισμενη στη 32J)

-X600 4.2 328 (5.2.19585 / 19209.1.0.2) V308(βασισμενη στην 32J)

 

εδω και καμια εβδομαδα εγω εχω την τελευταια

 

Αν την βάλεις πάνω από την Αγγλική 264 θα μπορέσεις μετά να κάνεις restore από backup που έχεις πάρει με το Sprite Backup; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Η θετική απάντιση θα έκανε πιο απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Den endeiknytai kati tetoio. Kati mporeis na kaneis alla tha exeis astatheia sti symperifora tis syskevis sou kai den aksizei. Systinetai anepifylakta loipon clean install kai as thelei perissotero xrono meta gia to stisimo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...