Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πλήρες όνομα της ελληνικής 263 rom ποιό είναι ?

 

euu eten χ600 ell a42 030 0263

 

αλλα δεν υπαρχει πουθενα (ηταν φορτωμενη στα κινητα με ελληνικα)

εσυ τι τη θελεις?

(αν βαλεις καποια αλλη να την εχεις για να τη ξαναβαλεις αν χρειαστει?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λόγω του remote controller που μου πρότεινε ο φίλος lagoudakis έχω το κινητό συνδεδεμένο με τον υπολογιστή. είναι πολύ κακό αυτό για τη μπαταρία; προσπάθησα να το συνδέσω μέσω bluetooth αλλά δεν πέτυχε. ούτε τα activesync λειτουργεί με bluetooth. μπορείτε να σκεφτείτε τι φταίει;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οκ καλυτερα θα ηταν μεσω bt για την μπαταρια,αλλα μην σκας κιολας,εγω προσωπικα ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα με το καλωδιο και την φορτιση,ετσι και αλλιως συνηθως αλλαζουμε συσκευες πριν χαλασει η μπαταρια:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω το κινητό συνδεδεμένο με τον υπολογιστή. είναι πολύ κακό αυτό για τη μπαταρία;

 

Δεν έχεις πρόβλημα... μη σε ανησυχεί καθόλου. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

euu eten χ600 ell a42 030 0263

 

αλλα δεν υπαρχει πουθενα (ηταν φορτωμενη στα κινητα με ελληνικα)

εσυ τι τη θελεις?

(αν βαλεις καποια αλλη να την εχεις για να τη ξαναβαλεις αν χρειαστει?)

 

Ακριβώς γι' αυτό την θέλω !

Δεν γίνεται με κάποιο πρόγραμμα να κάνουμε backup την υπάρχουσα rom ?

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γι' αυτό την θέλω !

Δεν γίνεται με κάποιο πρόγραμμα να κάνουμε backup την υπάρχουσα rom ?

 

δυστυχως μεχρι τωρα δεν εχω βρει τιποτα

παντως αν θες για την εγγυηση καλυτερα περιμενε (μαλλον πολυ) για την 264 ελληνικη που θα σε καλυπτει και το πλαισιο και η ετεν ομως

να ξερεις οτι εαν το κινητο σου πρεπει να παει service γιατι θα εχει παθει κατι που θα χρειαστεις την εγγυηση θα ειναι πολυ δυσκολο αυτο το κατι να μην εχει επηραεσει τη οθονη και το κινητο γενικα

α ρ α πως θα τη βαλεις για να το πας με την εργοστασιακη ρομ

(αυτο σκεφτηκα εγω και εχω την 321,αφου εχω βαλει 264 ,328 ρωσικη και καποιες αλλες)

Link to comment
Share on other sites

Σωστή σκέψη, ας περιμένουμε λίγο ακόμη.

 

Ποιος τη βγάζει την επίσημη ROM; H E-ten;

 

ολες η ετεν

(και τις ελληνικες)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακριβώς γι' αυτό την θέλω !

Δεν γίνεται με κάποιο πρόγραμμα να κάνουμε backup την υπάρχουσα rom ?

 

Όχι. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις backup της κατάστασης της συσκευής σου και να την επαναφέρεις όποτε θέλεις, αλλά αυτό μόνο στην ίδια ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχει διαφορες το χ500 με το χ600? και δεν εννοω σαν δυνατοτητες αλλα σαν ποιοτητα ηχου, κατασκευης, κολληματα,ευχρηστια, κτλ. Μολις μου χαλασε το GPS και θελω να αλαξω το χ500 το οποιο λειτουργει μια χαρα κατα τα αλλα. Αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα. Αγορασα και εγω προχτες το χ600 απο το πλαισιο αλλα εχω ενα προβλημα. Απο την πρωτη μερα, μετα απο λιγες ωρες λειτουργιας ενω μπορω να κανω κανανονικα κλεισεις, δεν μπορω να δεχτω. Σ΄αυτον που με καλει φαινεται οτι χτυπαει κανονικα αλλα το κινητο μου δεν κανει τιποτα και χανω ολες τις εισερχομενες κλεισεις. Επανερχεται στα καλα του μολις κανω restart και μετα απο λιγες ωρες παλι τα ιδια. Τελικα εχει προβλιμα το κινητο ή τιποτα αλλο;...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι γενικό σε αυτό το μοντέλο. Πιστεύω στο μελλον να φτιαχτεί. Δεν ειναι μονο οι κλήσεις που χάνονται αλλά και τα SMS που αυτος που τα στελνει περνει αναφορα παραδοσης κανονικά ενω εσύ δεν προκειται να το λάβεις ποτέ. Προσωπικά το αντιμετώπισα με το πρόγραμμα με το autoflight που του εβαλα να κανει reset στο pda καθε μια ώρα σχεδον
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι γενικό σε αυτό το μοντέλο. Πιστεύω στο μελλον να φτιαχτεί. Δεν ειναι μονο οι κλήσεις που χάνονται αλλά και τα SMS που αυτος που τα στελνει περνει αναφορα παραδοσης κανονικά ενω εσύ δεν προκειται να το λάβεις ποτέ. Προσωπικά το αντιμετώπισα με το πρόγραμμα με το autoflight που του εβαλα να κανει reset στο pda καθε μια ώρα σχεδον

 

Παρόλα αυτά υπάρχουν και πολλές συσκευές όπως η δική μου οι οποίες δεν παρουσιάζουν αυτό το πρόβλημα ποτέ ή πολύ σπάνια. Μία τέτοια νομίζω είναι η δική μου (το έχω εδώ και μιάμιση εβδομάδα). Πώς εξηγείται αυτό ;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο ενα μηνα εχω την συσκευη και δεν εχω χασει ουτε κληση ουτε SMS...

χωρις συχνα reset μαλιστα....

Αρα δεν πρεπει να ειναι γενικο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα. Αγορασα και εγω προχτες το χ600 απο το πλαισιο αλλα εχω ενα προβλημα. Απο την πρωτη μερα, μετα απο λιγες ωρες λειτουργιας ενω μπορω να κανω κανανονικα κλεισεις, δεν μπορω να δεχτω. Σ΄αυτον που με καλει φαινεται οτι χτυπαει κανονικα αλλα το κινητο μου δεν κανει τιποτα και χανω ολες τις εισερχομενες κλεισεις. Επανερχεται στα καλα του μολις κανω restart και μετα απο λιγες ωρες παλι τα ιδια. Τελικα εχει προβλιμα το κινητο ή τιποτα αλλο;...

 

Όπως έγραψα και παραπάνω μια απο τα ίδια. 3 φορές σε μια βδομάδα. Κάτι που ξέχασα να γράψω είναι ότι τις δύο απο τις τρείς φορές που το πήρα είδηση και προσπαθούσα απο το 1 κινητό να καλέσω το άλλο, το πρόβλημα είχε προκύψει μετά απο προσπάθεια σύνδεσης του GPRS. Έβαλα το κινητό στη θήκη χώρις να έχω απενεργοποιήσει την οθόνη και όταν το έβγαλα είδα ότι είχε ανοίξει ο IE και προσπαθούσε να συνδεθεί μέσω GPRS... Δεν ξέρω αν και πώς μπορεί να συσχετίζονται αυτά τα δύο... πάντως το πρόβλημα είναι ενοχλητικό για τον απλό λόγο του ότι δεν ξέρεις πότε υπάρχει πρόβλημα και πότε όχι. Μπορεί κάποιος να σε ψάχνει και εσύ να μην πάρεις είδηση. Θα πρέπει μονίμως να είσαι με ενα δεύτερο κινητό και να καλεις το πρώτο ή να κάνεις συνεχώς reset.

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλη για να λοκαρει πιο γρηγορα το GPS.

 

Ενω ειστε συνδεδεμενοι στο ιντερνετ μεσω ActiveSync ή WIFI πηγαινετε:

Εναρξη> Προγραμματα> GPS> Satellite Data Update> Download.

 

Ετσι κατεβαζετε στη συσκευη καποια στοιχεια των δορυφορων ωστε να μη τα ψαχνει

καθε φορα που ανοιγετε καποιο προγραμμα πλογησης.

 

Αυτο φυσικα πρεπει να γινεται σε τακτικα διαστηματα ωστε να υπαρχει ενημερωση.

Μια φορα την εβδομαδα νομιζω οτι αρκει.

 

Στην περιπτωση μου προσεξα μεγαλη διαφορα μετα το Update....

Λοκαρει αμεσως σε 1-2 δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ' ότι βλέπω, παρά του ότι είναι προσιτό στην τιμή, τα έχει τα προβληματάκια του.....:cry:

 

Γνωριζεις εσυ αγαπητε καποια συσκευη χωρις προβληματακια, που να μη κοστιζει φυσικα μια ολοκληρη περιουσια;

 

Αν ναι τοτε να μας πεις ποια ειναι να την παρουμε ολοι :)

 

Προσωπικα παντως εγω βρικω το σχολιο σου τελειως off topic... και αχρειαστο!! Χωρις παρεξηγηση παντα :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το προβλημα το προκαλει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη ή καποια συγκεκριμενη λειτουργεια? (χαμηλη μνημη η κατι τετοιο?)

Σκεφτομαι να το παρω αλλα με κολαει αυτο το Bug.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το προβλημα το προκαλει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη ή καποια συγκεκριμενη λειτουργεια? (χαμηλη μνημη η κατι τετοιο?)

Σκεφτομαι να το παρω αλλα με κολαει αυτο το Bug.

 

Μετα απο 50 μερες που εχω τη συσκευη και απειρες ωρες δοκιμων

και διαφορων εφαργογων διαπιστωσα οτι η συσκευη παει μια χαρα σε ολους τους τομεις.

Ας μη ξεχναμε ομως οτι τρεχει σε Windows αρα πολλα προβληματα μπορουν να εμφανιστουν απο διαφορες

ασυμβατοτητες εφαρμογων που δοκιμαζουμε οπως αλλωστε συμβαινει και στους υπολογιστες μας.

 

Προσωπικη μου αποψη παντως ειναι οτι αυτοι που θελουν το Χ600 πιο πολυ για κινητο παρα για PPC και GPS τοτε να το σκεφτουν καλα πριν το παρουν.

Εγω εβαλα μια καρτα F2G για να εχω Wind Plus Non Stop και να μπορω να σερφαρω οπουδηποτε υπαρχει δικτυο κινητης τηλεφωνιας και για κινητο εχω κρατησει το παλιο μου ενα Κ800.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη παντως ειναι οτι αυτοι που θελουν το Χ600 πιο πολυ για κινητο παρα για PPC και GPS τοτε να το σκεφτουν καλα πριν το παρουν.

Εγω εβαλα μια καρτα F2G για να εχω Wind Plus Non Stop και να μπορω να σερφαρω οπουδηποτε υπαρχει δικτυο κινητης τηλεφωνιας και για κινητο εχω κρατησει το παλιο μου ενα Κ800.

 

 

katse pata freno k exigise ligo to Wind Plus Non Stop ti hewseis ehei?an einai na parw k egw giati tha me voleve poli kati tetio.euharistw pantos prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

katse pata freno k exigise ligo to Wind Plus Non Stop ti hewseis ehei?an einai na parw k egw giati tha me voleve poli kati tetio.euharistw pantos prokatavolika

 

3.49 ευρω το μηνα... με ενα sms στο 19349 για ενεργοποιηση

και σου επιτρεπει με τις αναλογες ρυθμισεις να σερφαρεις 30 μερες.

Link to comment
Share on other sites

3.49 ευρω το μηνα... με ενα sms στο 19349 για ενεργοποιηση

και σου επιτρεπει με τις αναλογες ρυθμισεις να σερφαρεις 30 μερες.

 

se opiodipote site tou internet?!!!!

Link to comment
Share on other sites

se opiodipote site tou internet?!!!!

 

Επειδη στο φορουμ υπαρχει αλλη ενοτητα γι αυτο το θεμα ας το κλεισουμε με την επισημη ανακοινωση της WIND.

 

Η WIND ανακοίνωσε την έναρξη διάθεσης από τις 23/02/2006 της υπηρεσίας WIND Plus Non-Stop. Η υπηρεσία WIND Plus Non-Stop είναι ένα «εισιτήριο διαρκείας», δηλαδή ανανεώσιμη συνδρομή χρονικής διάρκειας ενός μήνα για απεριόριστη πλοήγηση μέσω GPRS σε όλες τις ενότητες, χρεώσιμες και μη χρεώσιμες, του WAP της WIND, και τρίτων μερών μέσω του δικτύου της WIND, η οποία έχει κόστος 3,49 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%).

 

Οι ανωτέρω τιμές ισχύουν για όλους τους χρήστες 2ης και 3ης Γενιάς, ανεξάρτητα εάν είναι συνδρομητές με συμβόλαιο ή συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας.

 

Πως γίνεται η ενεργοποίηση του WIND Plus Non-Stop για καρτοκινητά;

Γίνεται μέσω SMS. Στέλνοντας γραπτό μήνυμα με την εντολή «PLUS» στο 19349 , ενεργοποιείται συνδρομή 30 ημερών με κόστος 3,49 ευρώ. Αν ο συνδρομητής θέλει να επαναλάβει τη συνδρομή και τον επόμενο μήνα, πρέπει να ξαναστείλει το ίδιο SMS.

 

http://www.windplus.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...