Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσίμπισα και εγώ ένα από το Πλαίσιο :)

 

Η διαφορά τιμής από το Cruise δε δικαιολογείται με τίποτα, και σιχάθηκα τις τσιγγουνιές της HTC πρώτα με τους OMAPες και τώρα με τους δέκτες GPS της Qualcomm...

 

Με όλες τις εφαρμογές της Eten πάνω τρέχει άψογα...

 

Και με ένα κλικ στο κουμπάκι του Itech Clip V bluetooth, ο ήχος του Destinator περνάει στο bluetooth, ώστε να το ακούω μέσα από το κράνος όταν είμαι πάνω στη μηχανή...

 

Μια χαρά θα μας βολέψει μέχρι να έρθουν αξιόπιστες VGA συσκευές...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι έχει ένα screen protector μέσα στη συσκευασία.

Μόλις βγάλετε την προστατευτική ζελατίνα από την οθόνη, βάλτε κατευθείαν πάνω το screen protector (ώστε να μην προλάβει να πάρει σκόνη) χωρίς να ακουμπήσετε την εσωτερική του επιφάνεια, όπως δείχνει εδώ - αλλά και χωρίς να σκουπίσετε την οθόνη :

 

http://www.youtube.com/watch?v=L04HyCJNujo

 

Μια πλαστική κάρτα μεγάλη από καρτοκινητό κομμένη περίπου στο φάρδος της οθόνης βοηθάει να μπει χωρίς φουσκαλίτσες (η πιστωτική είναι φαρδύτερη και δε βοηθάει)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα.

τελικα στο πλαισιο το ειχαν μονο με την ελληνικη rom οποτε δεν το τσιμπησα.Κριμα....Κριμα....

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο πλαισιο το ειχαν μονο με την ελληνικη rom οποτε δεν το τσιμπησα.Κριμα....Κριμα....

 

Μπορείς να το γυρίσεις στην αγγλική πλέον - δεν ξέρω αν θα σου δημιουργήσει πρόβλημα με την εγγύηση από το Πλαίσιο βέβαια... Εγώ θα περιμένω λίγο να δω αν έχει κάποιο πρόβλημα, και αν δε δω να βγει κάποια καινούρια ελληνική ROM ( τρόπος του λέγειν ελληνική - της κακιάς ώρας είναι π.χ. με το που το ανοίγεις βλέπεις το 1 από τα 2 κάτω πλήκτρα και γράφει speed dial!) αντίστοιχη των αγγλικών θα το γυρίσω... Προς το παρόν δεν έχω κάποιο σημαντικό λόγο να το γυρίσω...

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5086&page=9

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν παω να κανω register και βαζω το s/n μου λεει please put real serial number!Τι παιζει με τα @!$#@serial ????

 

για να εχεις προσβαση στα αρχεια του χ600

δωσε για s/n αυτο το νουμερο X65EQ0400542

το βρηκα απο αλλο site και δουλευει μια χαρα

να ξερεις οτι αναλογα με τη γλωσσα που θα δωσεις οτι εχει το κινητο θα εχεις αναβαθμισεις του χ600 μονο για αυτη τη γλωσσα

 

υ.γ. πιστευω οτι αυτο το s/n αντεχει και αλλες ενεργοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο πλαισιο το ειχαν μονο με την ελληνικη rom οποτε δεν το τσιμπησα.Κριμα....Κριμα....

 

 

Ειναι οπως σου λεει κι ο φιλος furious99.

Αν κι εγω στο Χ600 που αγορασα προσφατα, ειπα να δοκιμασω την τυχη μου με την ελληνικη ROM και μπορω να πω πως σε γενικες γραμμες ειναι ικανοποιητικη η μεταφραση, κι εφοσον παιζει καλα, λεω να μην το πειραξω προς το παρον :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πουθενα με Αγγλικο OS?δεν θέλω να το παρω στα Ελληνικα οποτε τι κανω?:blink::wacko:

 

expansys:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπαρχει πουθενα με Αγγλικο OS?δεν θέλω να το παρω στα Ελληνικα οποτε τι κανω?:blink::wacko:

 

...kai pio sygkekrimena: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=158548

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

α καλά. να ρωτήσω το wifi μπορεί να πιάσει σήμα στα 30 με 50 μέτρα από ασύρματο modem router ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
..άκυρο!απ'οτι διάβασα μόνο από Γαλλία μπορώ να πάω να το παραλάβω:lol:

 

To stelnoun kai aftoi... einai aksiopisto, den xreiazetai na anisixeis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α καλά. να ρωτήσω το wifi μπορεί να πιάσει σήμα στα 30 με 50 μέτρα από ασύρματο modem router ?

 

Apo to router tou spitiou sou... dyskolo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To stelnoun kai aftoi... einai aksiopisto, den xreiazetai na anisixeis.

 

είναι όντως τόσο χαμηλές οι τιμές?:wacko: γιατί έχει μεγάλη διαφορά από ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΤΛΠ αν είναι θα το παραγγείλω από εκεί διότι με τα λεφτά που το έχει πχ το πλαίσιο παίρνω πακέτο και άλλα πράγματα μνήμες γραφίδα έχτρα και μεμβράνη για την οθόνη car kit κτλπ!

 

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είναι όντως τόσο χαμηλές οι τιμές?:wacko: γιατί έχει μεγάλη διαφορά από ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΤΛΠ αν είναι θα το παραγγείλω από εκεί διότι με τα λεφτά που το έχει πχ το πλαίσιο παίρνω πακέτο και άλλα πράγματα μνήμες γραφίδα έχτρα και μεμβράνη για την οθόνη car kit κτλπ!

 

:D

 

Nai min anisixeis... exoume agorasei paaaaara polles syskeves apo to expansys. ;)

 

Se symferei kai na to agoraseis paketo me ta aksesouar gia na glytwseis ta metaforika apo ta ypoloipa.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είναι όντως τόσο χαμηλές οι τιμές?:wacko: γιατί έχει μεγάλη διαφορά από ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΤΛΠ αν είναι θα το παραγγείλω από εκεί διότι με τα λεφτά που το έχει πχ το πλαίσιο παίρνω πακέτο και άλλα πράγματα μνήμες γραφίδα έχτρα και μεμβράνη για την οθόνη car kit κτλπ!

 

:D

 

Yparxei kai afto to paketo... http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=162295

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα από το expansys τελικά και όντως σε πολύ καλή τιμή! πήρα μονό την συσκευή! με την εγγυηση θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα που είναι απο Γαλλια το κινητό?το πλαίσιο που ειναι ο εδω αντιπρόσωπος θα με καλύψει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το παρήγγειλα από το expansys τελικά και όντως σε πολύ καλή τιμή! πήρα μονό την συσκευή! με την εγγυηση θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα που είναι απο Γαλλια το κινητό?το πλαίσιο που ειναι ο εδω αντιπρόσωπος θα με καλύψει?

 

H eggyisi isxyei. Ean xreiasteis to service tha prepei na to steileis eksw mias kai den yparxei episimo service stin Ellada (akoma). Ean diapistwthei problima tis prwtes meres, to stelneis pisw sto expansys kai sou stelnoun allo. To plaisio den se kalyptei ean den exeis agorasei ti syskevi apo aftous. Tis dikes tous syskeves kai aftoi eksw tis stelnoun apla analambanoun aftoi tin oli diadikasia. Afto einai kai to mono thetiko na to agorasei kapoios apo to plaisio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανα καλο προγραμμα για voice dial για να βγαλω το voice commander που εχει μεσα(εκτος του vito dialer)???επισης ξερει κανεις πως γινεται απο το bluetooth ακουστικο να παταω το κουμαπακι και να ανοιγει το vito και οχι το voice commander???
Link to comment
Share on other sites

H eggyisi isxyei. Ean xreiasteis to service tha prepei na to steileis eksw mias kai den yparxei episimo service stin Ellada (akoma). Ean diapistwthei problima tis prwtes meres, to stelneis pisw sto expansys kai sou stelnoun allo. To plaisio den se kalyptei ean den exeis agorasei ti syskevi apo aftous. Tis dikes tous syskeves kai aftoi eksw tis stelnoun apla analambanoun aftoi tin oli diadikasia. Afto einai kai to mono thetiko na to agorasei kapoios apo to plaisio.

 

Γι' αυτό και δεν αξίζει να πάρεις από expansys για 40 ευρώ μόνο διαφορά (τόσο βγαίνει αν βάλεις και τα μεταφορικά)...

 

(Επίσης η expansys θέλει εταιρεία με ΑΦΜ για ενδοκοινοτικές συναλλαγές, πράγμα λίγο δύσκολο να βρεις, για να γλυτώσεις το ΦΠΑ. Αλλά αυτό αφορά εμένα και κάποιους άλλους που παίρνουν χωρίς ΦΠΑ μέσω εταιρείας...)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καμια θηκουλα σε στυλ flip case, oπως η πολυ ομορφη της noreve:

http://www.noreveusa.com/product/Eten_Glofiish_X600_-_X650_Tradition_leather_case.html

εχει εντοπισει κανεις σε ελληνικο ηλεκτρονικο (η μη) καταστημα (δυσκολο, με μια γρηγορη αναζητηση που εκανα)?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια υπαρχει κανα καλο προγραμμα για voice dial για να βγαλω το voice commander που εχει μεσα(εκτος του vito dialer)???επισης ξερει κανεις πως γινεται απο το bluetooth ακουστικο να παταω το κουμαπακι και να ανοιγει το vito και οχι το voice commander???

 

To default programma pou exoun ta HTC se endiaferei?

 

Cyberion Voice Speed Dial v1.2.0.1 build 070626

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(Επίσης η expansys θέλει εταιρεία με ΑΦΜ για ενδοκοινοτικές συναλλαγές, πράγμα λίγο δύσκολο να βρεις, για να γλυτώσεις το ΦΠΑ. Αλλά αυτό αφορά εμένα και κάποιους άλλους που παίρνουν χωρίς ΦΠΑ μέσω εταιρείας...)

 

Den einai ypoxrewtiko afto ean eisai idiwtis kai diatithesai na plirwseis to ΦΠΑ (Kai pali i timi tou eksakolouthei na einai i kalyteri tis agoras).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...