Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με την official WWE 0411 με ελληνικά του dancer_69

 

η εικόνα τα λέει όλα.....

καμιά ιδέα?

 

http://www.imageshack.gr/files/se3m6mt5nx7hsg8z7jfr.png

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την βοήθεια του φίλου μου dancer_69 κατάφερα να λύσω το πρόβλημα της υπεροχής αυτής ROM…. Λοιπόν με την βοήθεια του Total Commander

(http://rapidshare.com/files/233026408/Total-Commander-v2.5-for-Pocket-PC.rar)

αντιγράφετε τα τρία αρχεία που θα βρείτε σε αυτό το αρχείο (http://rapidshare.com/files/233024695/htcStartMenuService.rar) στον κατάλογο των Windows

κάνετε restart και έτοιμοι!

 

Θα εμφανίζετε πλέον αυτή η εικόνα

 

http://www.imageshack.gr/files/xhbsdlg8mklnvl4630fh.png

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Στην εικόνα που παραθέτεις εμφανίζεται το εξ'ορισμού μενού των windows. Άρα με το dll που αντικατέστησες, απλά σταμάτησε να λειτουργεί το htc start menu. Παντως νομίζω ότι με την αντιγραφή του κατάλληλου αρχείου μετάφρασης στον κατάλογο των windows το πρόβλημα θα λυνόταν(μετά την αντιγραφή χρειάζεται οπωσδήποτε soft reset για να ενεργοποιηθεί η μετάφραση)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει έκδοση του NoData για WM6.5;

 

Το No Data παίζει και στα WM6.5

 

Τώρα εάν δεν παίζει στη συγκεκριμένη cooked ROM που φοράει η συσκευή σου αυτό μάλλον είναι πρόβλημα της ROM και όχι του προγράμματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το No Data παίζει και στα WM6.5

 

Τώρα εάν δεν παίζει στη συγκεκριμένη cooked ROM που φοράει η συσκευή σου αυτό μάλλον είναι πρόβλημα της ROM και όχι του προγράμματος.

 

Ευχαριστώ man!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα,

το κινητο εσβησε κ δεν ξανανοιγει.

το εχω στην usb, αναβει το κοκκινο λαμπακι οτι φορτιζει, αλλα οταν παταω το πλαινο να αναψει η συσκευη δεν αναβει η οθονη κ το λαμπακι αναβοσβεινει κοκκινο.

εβγαλα κ ξαναβαλα κ την μπαταρια αλλα τιποτα...

καμια ιδεα ??

 

ευχαριστω !

 

 

 

ΟΚ ειναι οκ τωρα, μαλλον μπαταρια πεσμενη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει και εγω και πατωντας τα κουμπια ξεκολλησε και ανοιξε, τωρα ποια κουμπια δε θυμαμαι...εχω και εγω ενα προβλημα, απο εκει που διαβαζει τη καρτα μνημης κανονικα μετα σταματαει να τη διαβαζει σαν να μην την εχω βαλει ενω ειναι στη θεση της και λυνεται μονο με επανεκκινηση, μηπως υπαρχει τιποτα να το διορθωσει ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

μου το εχει κανει κ εμενα αρκετες φορες.

δεν διαβαζε την καρτα για να μπει στο destinator.

δεν εχω ιδεα τι φταιει.

συνηθως βγάζω και ξαναβάζω την κάρτα κ διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το κανει συνεχεια και αν βγαλω και ξαναβαλω τη καρτα παλι το ιδιο, δεν την διαβαζει καθολου

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα σπαστικό προβλημα με αυτο το κινητό που όσο το αγαπώ άλλο τόσο θέλω μερικές φορές να το πετάξω στο τοίχο!!!Εδω κ 2 μήνες περίπου είτε πέρνω εγώ τηλέφωνο,είτε με παίρνουν άλλοι τις περισσότερες φορές δεν με ακουνε.Ακούνε τους ήχους γύρω μου,γενικά οτι υπάρχει φασαρία αλλά εμένα δεν με ακούνε καθόλου.Το πήγα στο πλαίσιο λίγο πριν λήξει η εγγύησή μου κ υποτίθεται το στείλανε έξω κ το επισκευάσανε,του αλλάξανε το δέκτη λένε τα χαρτιά.Το πρόβλημα όμως συνεχίζει να υπάρχει!Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταιει;Να το πάω στο πλαίσο να το στείλουνε πάλι για επισκευή,θα πληρωσω βέβαια αυτη τη φορα.

Ακούω συμβουλές:confused:

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα σπαστικό προβλημα με αυτο το κινητό που όσο το αγαπώ άλλο τόσο θέλω μερικές φορές να το πετάξω στο τοίχο!!!Εδω κ 2 μήνες περίπου είτε πέρνω εγώ τηλέφωνο,είτε με παίρνουν άλλοι τις περισσότερες φορές δεν με ακουνε.Ακούνε τους ήχους γύρω μου,γενικά οτι υπάρχει φασαρία αλλά εμένα δεν με ακούνε καθόλου.Το πήγα στο πλαίσιο λίγο πριν λήξει η εγγύησή μου κ υποτίθεται το στείλανε έξω κ το επισκευάσανε,του αλλάξανε το δέκτη λένε τα χαρτιά.Το πρόβλημα όμως συνεχίζει να υπάρχει!Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταιει;Να το πάω στο πλαίσο να το στείλουνε πάλι για επισκευή,θα πληρωσω βέβαια αυτη τη φορα.

Ακούω συμβουλές:confused:

Ευχαριστώ πολύ!

 

λογικά έχεις cosmote... το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ... δοκίμασα 3-4 ρομ, το έστειλα για service ...τίποτα!!! (χρεώθηκα κιολας :mad: ) και ένα βήμα πριν τον κάδο... δοκίμασα μία sim της vodafone και ακούγομαι καμπάνα...!! 1+ μήνα καίγομαι και το πρόβλημα δεν έχει εμφανιστεί....

Link to comment
Share on other sites

εχω cosmote που να μην είχα,λες ε??θα δοκιμάσω άλλη κάρτα να δω τι παίζει,αλλά πάλι κανένας φίλος/φίλη που έχει cosmote δεν μου έχει πεί καποιο παρόμοιο πρόβλημα!Anyway!Θα το δοκιμάσω!Σευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΩ Η' ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΑΥΤΟΙ ΜΙΑ ΜΕ ΑΚΟΥΝΕ ΜΙΑ ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΝΕ.ΕΧΩ ΚΟΣΜΟΤΕ ΣΥΝΔΕΣΗ.ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΜΙΑ ΡΩΣΙΚΗ VERSION ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕ.ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ BLUETOOTH ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ VERSION ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον, νομιζω οτι το διελυσα το μηχανημα.

Ειχα την 382 αγγλικη

Μου παρουσιασε όπως παλιότερα προβλημα με μια καθετη γραμμη στην οθονη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2605543&highlight=nickboldhead#post2605543

 

Δεν εβαλα μυαλο όμως... ειπα να δοκιμασω να αλλαξω ρομ

 

Εβαλα την http://rapidshare.com/files/215539114/ELL_0411_from_official_WWE.rar

που προτεινει ο Athanasso..

 

 

και ακολούθως κανω το ΘΕΙΚΟ να βάλω restore backup που ειχα κρατησει της 382!!!!

 

αυτο ηταν το κινητο κολλησε... και δε μπουταρει με τιποτα... κολλαει εκει στο μπουταρισμα

και προφανως δε συνδεεται με active sync ωστε να ξαναπερασω την 0382

 

τη γραμμη φυσικά την εμφανιζει κανονικα

 

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

ΥΣ Ελπιζω να μην εχετε παει όλοι για μπανια

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει λοιπόν να περάσεις τη ρομ από την κάρτα μνήμης.

Δες εδώ σχετικά:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=16277&hl=x600+rom+from+storage+card

 

Πριν όμως, δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset, στο εγχειριδιο της συσκευής λέει πως. Υπάρχει και εδώ στο thread κάπου, αλλά για να μην ψάχνεις τόσες σελίδες...

 

Και όταν αλλάζεις ρομ, δε χρησιμοποιείς backup από άλλη ρομ, γιατι αυτά συμβαίνουν.

Με hard reset, θα επανέλθει πάντως, οπότε μάλλον δε θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω στην κατοχή μου ένα Glofiish X600 περίπου 18 μήνες. Εδώ και λίγες ημέρες έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο του. Ενώ τις πιο πολλές φορές καλώντας κάποιον με ακούει στην αρχή μετά με χάνει εντελώς, εγώ συνεχίζω να τον ακούω κανονικά. Άλλες φορές πάλι δεν με ακούν εξ’ αρχής. Σίγουρα έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο του, και καθώς έχω βγει από την εγγύηση το κόστος επισκευής θα είναι δικό.

Θα ήθελα αν κάποιος είχε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή αν γνωρίζει πόσο πάνε περίπου αυτά τα «κουστούμια» να με ενημερώσει γιατί αν το κόστος είναι σεβαστό θα το αφήσω έτσι και θα το έχω απλά σαν PDA.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει λοιπόν να περάσεις τη ρομ από την κάρτα μνήμης.

Δες εδώ σχετικά:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=16277&hl=x600+rom+from+storage+card

 

Πριν όμως, δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset, στο εγχειριδιο της συσκευής λέει πως. Υπάρχει και εδώ στο thread κάπου, αλλά για να μην ψάχνεις τόσες σελίδες...

 

Και όταν αλλάζεις ρομ, δε χρησιμοποιείς backup από άλλη ρομ, γιατι αυτά συμβαίνουν.

Με hard reset, θα επανέλθει πάντως, οπότε μάλλον δε θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις τη ρομ.

 

Ok δουλεψε μια χαρα...

 

αυτός ο οδηγος έχει καλυτερες παρατηρήσεις:

http://www.etenblog.com/2007/10/22/flash-your-rom-from-sd-card/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω στην κατοχή μου ένα Glofiish X600 περίπου 18 μήνες. Εδώ και λίγες ημέρες έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο του. Ενώ τις πιο πολλές φορές καλώντας κάποιον με ακούει στην αρχή μετά με χάνει εντελώς, εγώ συνεχίζω να τον ακούω κανονικά. Άλλες φορές πάλι δεν με ακούν εξ’ αρχής. Σίγουρα έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο του, και καθώς έχω βγει από την εγγύηση το κόστος επισκευής θα είναι δικό.

Θα ήθελα αν κάποιος είχε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή αν γνωρίζει πόσο πάνε περίπου αυτά τα «κουστούμια» να με ενημερώσει γιατί αν το κόστος είναι σεβαστό θα το αφήσω έτσι και θα το έχω απλά σαν PDA.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Καλησπέρα και από εμένα. Δυστυχώς έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το δικό μου X600. Το έχω περίπου 14 μήνες (εντός εγγύησης). Το πήγα Πλαίσιο (απ'όπου το είχα αγοράσει), το έστειλαν Γερμανία-Ταϊβάν και μετά από 1 μήνα και κάτι ημέρες μου ξαναήρθε .... στην ίδια ακριβώς κατάσταση (έχοντας βάλει απλώς επόμενη ROM). Είμαι σχεδόν 100% ότι είναι πρόβλημα hardware γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα και με bluetooth αλλά και με hands-free.

Μετά από σχετική "κουβέντα" μου ανέφεραν ότι μπορούν να το ξαναστείλουν και τελικά μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση εάν πάει και έρθει στο service 3 φορές και δεν επιδιορθωθεί (μου είπαν ότι λέει ο νόμος)

 

1. Από ότι γνωρίζω το Πλαίσιο μου ανέφερε για 2 χρόνια εγγύηση για τα ΕΤΕΝ. Άρα μήπως η εγγύηση σου ακόμα ισχύει οπότε να ξεκινήσεις τις διαδικασίες?

 

2. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό το νόμο(?) και πότε κανείς δικαιούται να ζητήσει αντικατάσταση?

 

3. Εάν κάποιος βρει κάτι ή έχει να προτείνει κάποια λύση, μετά χαράς γιατί δυστυχώς βλέπω να παροπλίζεται πριν της ώρας του...

 

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη. Θα το ψάξω αύριο κι' όλας. Όσο για το νόμο κάτι έχω ακούσει και εγώ. Θα μάθω αύριο από κάποιον που δουλεύει σε κατάστημα με ηλεκτρικές συσκευές και θα σε ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μια βοήθεια.Πριν λίγες μέρες πήραν το χ600 και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια Rom που να μην ακούει ο συνομιλητής μου την φωνή του(echo),και να δουλεύει το ακουστικό bluetooth.Ευχαριστώ
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δες ποια ROM φοράει η συσκευή σου και μετά ρίξε μια ματιά πιο πίσω για να δεις ποια είναι η τελευταία που κυκλοφορεί. Εάν δυσκολευτείς, εδώ είμαστε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...