Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ebay είναι και μάλιστα από Honk Kong και επειδή την πάτησα και εγώ με το τελωνείο ψιλο'μασάω'...:O

 

αυτο εκανε και σε μενα

πλαισιο για επισκευη

1 μηνα περιπου

Πόσα σου πήρανε θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν είμαι σε θέση να το δοκιμάσω μιας και δεν είμαι κάτοχος της συσκευής, είμαι όμως πεπεισμένος ότι δεν θα μπορέσει η συσκευή να ανταποκριθεί αξιοπρεπώς με μόνο 64ΜΒ RAM. Εξάλλου οι μαγειρεμένες ROM (μιας και μόνο σε τέτοια υπάρχει περίπτωση να δεις τα 6.5) πρέπει να είναι πολύ καλά δοκιμασμένες για να είναι και αξιόπιστες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει την 6.5?

αξιζει ή ειναι πολυ αργο το μηχανημα...

θενξ

Από την 6.5 γύρισα στην 6.1 γιατί και αργούσε και τραβούσε πολλά reboot.

Γενικά το έχω 2 μήνες και μπορώ να πω με ασφάλεια ότι περισσότερο μου βγάζει προβλήματα παρά με βόλεψε...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... δεν είσαι μέσα στην εγγύηση;

Είναι αλλά το πήρα από εξωτερικό(hong kong) και επειδή ήδη έχω σκάσει πολλά στο τελωνείο δεν θέλω να το ρισκάρω.

 

P.S.: Αν περάσεις νέα ROM δεν λύνεται η εγγύηση;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν το έχεις αγοράσει από Hong Kong... δε νομίζω να έχει ισχύ η εγγύησή σου πουθενά στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θελεις να πεις οτι εχοντας το σε μπουφαν μοτοσυκλετας με κουμπωμενη την τσεπη του λειτουργει το gps του?

 

Για το X600 δεν γνωρίζω, το P3470 που έχω όμως το κάνει αυτό. Επειδή έχει επίσης SirfstarIII, λογικά θα έχουν παραπλήσια απόδοση τα GPS τους (με το Eten να είναι μάλλον καλύτερο).

 

το gps το θελω για τα μπλοκα και μονο!

αν το βαλω σε βαση θα πρεπει να το συνδεσω με ακουστικα

αν ο μη γενητο ομως συμβει κατι τοτε θα υπαρξει τραβηγμα απο το καλωδιο πραγμα που ειναι οτι χειροτερο με ασχημες καταστασεις

 

Υπάρχουν και ασύρματα ακουστικά! Πήρα το NOKIA BH-103:

http://images.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.003930.jpg

και δουλεύει μια χαρά. Αν πάρεις κάτι ανάλογο ΒΤ με 2 ακουστικά, από τα μικρά που μπαίνουν μέσα στο αυτί για να μην ενοχλούν στο κράνος θα βολευτείς.

Μειονέκτημα: ότι έχεις άλλη μια μπαταρία να σκέφτεσαι.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Από ebay είναι και μάλιστα από Honk Kong και επειδή την πάτησα και εγώ με το τελωνείο ψιλο'μασάω'...:O

 

 

Πόσα σου πήρανε θυμάσαι;

 

ΔΩΡΕΑΝ λογω εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

Για το X600 δεν γνωρίζω, το P3470 που έχω όμως το κάνει αυτό. Επειδή έχει επίσης SirfstarIII, λογικά θα έχουν παραπλήσια απόδοση τα GPS τους (με το Eten να είναι μάλλον καλύτερο).

 

 

 

Υπάρχουν και ασύρματα ακουστικά! Πήρα το NOKIA BH-103:

http://images.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.003930.jpg

και δουλεύει μια χαρά. Αν πάρεις κάτι ανάλογο ΒΤ με 2 ακουστικά, από τα μικρά που μπαίνουν μέσα στο αυτί για να μην ενοχλούν στο κράνος θα βολευτείς.

Μειονέκτημα: ότι έχεις άλλη μια μπαταρία να σκέφτεσαι.

 

τα ξερω τα ακουστικα απλα ειπα να μην δωσω αλλα χρηματα και να αρκεστω με τα μεσα που διαθετω:cry:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν αγοράσει το ΕΤΕΝ τους από την Expansys θα πρέπει να γνωρίζουν ότι η απόδειξη αγοράς αποτελεί πανευρωπαϊκή εγγύηση που τους καλύπτει σε όλους τους αντιπροσώπους της ΕΤΕΝ. Αυτό σημαίνει ότι ίσως οι συσκευές αυτές καλύπτονται για επισκευή μέσω Πλαισίου. :blink:

 

Ούτως ή άλλως η Expansys καλύπτει τον πρώτο χρόνο της εγγύησης από μόνη της. Δυστυχώς δεν γνωρίζω ακόμη περισσότερες πληροφορίες για τη διαδικασία...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσοι έχουν αγοράσει το ΕΤΕΝ τους από την Expansys θα πρέπει να γνωρίζουν ότι η απόδειξη αγοράς αποτελεί πανευρωπαϊκή εγγύηση που τους καλύπτει σε όλους τους αντιπροσώπους της ΕΤΕΝ. Αυτό σημαίνει ότι ίσως οι συσκευές αυτές καλύπτονται για επισκευή μέσω Πλαισίου. :blink:

 

Μα το Πλαισιο δεν έχει κάποιο service για τα ΕΤΕΝ. Απλά σαν έμπορος αναλαμβάνει τις διαδικασίες για αποστολή στο service το οποίο βρίσκεται εκτός Ελλάδας. Και όπως είναι φυσικό αναλαμβάνει μόνο τις συσκευές που έχουν πουλήσει οι ίδιοι.

 

Καλό είναι βέβαια ο/η jonna_983 να επικοινωνήσει μαζί τους και να μας ενημερώσει για νεότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα το Πλαισιο δεν έχει κάποιο service για τα ΕΤΕΝ. Απλά σαν έμπορος αναλαμβάνει τις διαδικασίες για αποστολή στο service το οποίο βρίσκεται εκτός Ελλάδας. Και όπως είναι φυσικό αναλαμβάνει μόνο τις συσκευές που έχουν πουλήσει οι ίδιοι.

 

Γνωρίζω ότι το Πλαίσιο δεν πραγματοποιεί τις επισκευές των ΕΤΕΝ, παρά μόνο τις στέλνει στο service της Γερμανίας. Το θέμα είναι ότι σύμφωνα με την expansys "για οτιδήποτε χρειαστείτε μπορείτε να απευθυνθείτε για τεχνική υποστήριξη σε κάθε αντιπροσωπία και στην Ελλάδα". Αυτό σημαίνει ότι εάν το Πλαίσιο είναι όντως αντιπροσωπεία της ΕΤΕΝ και όχι απλά έμπορος, τότε είναι υποχρεωμένο να αναλάβει όλες τις συσκευές ΕΤΕΝ που καλύπτονται από Ευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Το θέμα δεν είναι να γλυτώσουμε τα €10-20 αποστολής αλλά να μην χαθεί η συσκευή στο δρόμο: Άλλο είναι να φύγουν οι συσκευές από ιδιώτη και άλλο μέσω μιας τυποποιημένης διαδικασίας από την αντιπροσωπεία.

 

Εξάλλου, από τη στιγμή που το Πλαίσιο δεν επιβαρύνεται με έξοδα επισκευής (η επισκευή γίνεται στη Γερμανία όπως είπαμε!), δεν βρίσκω να υπάρχει λόγος να μην αναλάβει οποιαδήποτε συσκευή ΕΤΕΝ καλύπτεται από Ευρωπαϊκή εγγύηση (εφόσον είναι αντιπρόσωπος και όχι έμπορος της ΕΤΕΝ).

 

Καλό είναι βέβαια ο/η jonna_983 να επικοινωνήσει μαζί τους και να μας ενημερώσει για νεότερα.

 

Πραγματικά περιμένω την απάντηση με ανυπομονησία!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και απάντηση από τον πωλητή για το αν ισχύει η εγγύηση στην Ευρώπη πριν το πάω Πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό σημαίνει ότι εάν το Πλαίσιο είναι όντως αντιπροσωπεία της ΕΤΕΝ και όχι απλά έμπορος, τότε είναι υποχρεωμένο να αναλάβει όλες τις συσκευές ΕΤΕΝ που καλύπτονται από Ευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Μα το Πλαίσιο είναι εμπορικό κατάστημα και όχι αντιπρόσωπος της ΕΤΕΝ. Μακάρι να κάνω λάθος βέβαια και να εξυπηρετεί όλες τις συσκευές, αλλά δεν το βλέπω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την έκδοση 030 0381 Ελληνική, αυτή με το bug με την μπαταρία.

 

Υπάρχει κάποια Ελληνική να φορτώσω τρέχοντας μία και έξω ένα αρχείο;;

Αυτή εδώ είναι Ελληνική;;

 

http://rapidshare.com/files/158450680/Eten_X600_411.exe

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη!!

Η τελευταία official WWE 0411 με ελληνικά από την 0381:

http://rapidshare.com/files/215539114/ELL_0411_from_official_WWE.rar

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!

Τη δοκίμασα αυτή

Η τελευταία official WWE 0411 με ελληνικά από την 0381:

http://rapidshare.com/files/21553911...ficial_WWE.rar

να την περάσω αλλά όταν εκτελούσα το "euus.exe", δεν έβλεπα στο τηλ τα ΚΒ όπως έδειχνε η εικόνα στο παράδειγμα δίπλα. Έπρεπε να κάνω κάτι πριν από αυτό;

 

Την SIM την έχουμε μέσα ή όχι κατά τη διάρκεια αυτού;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...