Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή;

 

Έτσι μου 'ρχεται να πάρω τηλέφωνο στην eten και να ρωτήσω: Για πιο λόγο πουλάτε το x600 ρε 'σεις; Για να τεστάρετε την υπομονή μας;

 

Παραθέτω και όποιος μπορεί ας βοηθήσει (αν μπορεί):

 

1) Πότε δεν ξέρεις το πόσο έχει φορτίσει το κινητό

 

2) Ποτέ δεν ξέρεις αν το bluetooth handsfree που έχεις συνδεδεμένο παίζει, μπορείς να ακούσεις και να σε ακούσουν και να μην βάζει το συνομιλητή σου μόνο του στην αναμονή

 

3) Σήμερα το πρωί συνέβησαν τα εξής απίστευτα: 1ον και σημαντικότερον το ξυπνητήρι δεν χτύπησε γιατί το κινητό είχε κολλήσει, 2ον κάποια προγράμματα που έχω εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης πλέον δεν τρέχουν, κάτι λέει για ασφάλεια και πιστοποιητικά (ενώ παίζανε τόσες μέρες).

 

4) Γιατί κάποιες φορές για ανεξήγητους λόγους το κινητό κλείνει μόνο του. Όχι επανεκκίνηση αλλά κλείσιμο.

 

Sorry για το ύφος παιδιά αλλά πραγματικά αυτό που έγινε σήμερα ξεπέρασε κάθε όριο!

Έχω την τελευταία ελληνική rom 381. Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή τα windows. Το θέμα είναι πως δεν κάνει αυτά για τα οποία το αγόρασα.

geia!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή;

 

Έτσι μου 'ρχεται να πάρω τηλέφωνο στην eten και να ρωτήσω: Για πιο λόγο πουλάτε το x600 ρε 'σεις; Για να τεστάρετε την υπομονή μας;

 

Παραθέτω και όποιος μπορεί ας βοηθήσει (αν μπορεί):

 

1) Πότε δεν ξέρεις το πόσο έχει φορτίσει το κινητό

 

2) Ποτέ δεν ξέρεις αν το bluetooth handsfree που έχεις συνδεδεμένο παίζει, μπορείς να ακούσεις και να σε ακούσουν και να μην βάζει το συνομιλητή σου μόνο του στην αναμονή

 

3) Σήμερα το πρωί συνέβησαν τα εξής απίστευτα: 1ον και σημαντικότερον το ξυπνητήρι δεν χτύπησε γιατί το κινητό είχε κολλήσει, 2ον κάποια προγράμματα που έχω εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης πλέον δεν τρέχουν, κάτι λέει για ασφάλεια και πιστοποιητικά (ενώ παίζανε τόσες μέρες).

 

4) Γιατί κάποιες φορές για ανεξήγητους λόγους το κινητό κλείνει μόνο του. Όχι επανεκκίνηση αλλά κλείσιμο.

 

Sorry για το ύφος παιδιά αλλά πραγματικά αυτό που έγινε σήμερα ξεπέρασε κάθε όριο!

Έχω την τελευταία ελληνική rom 381. Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή τα windows. Το θέμα είναι πως δεν κάνει αυτά για τα οποία το αγόρασα.

 

Εμενα αυτο που μου κανει εντύπωση είναι ότι δεν συμβαίνουν όλα σε ολους. Αλλοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία αλλοι όχι. Σε άλλους κολλαει το pda σε αλλους όχι. Σε αλλους δουλευει σαν κινητο σε άλλους όχι... τι να πω πρεπει να ειμαι απο τους τυχερούς. Δε μου συμβαινουν όλα.

Και καλα εμεις που το πήραμε νωρίς-νωρίς με το που βγήκε-δε ξεραμε και πολλά. Οι άλλοι??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Start -> Settings -> System (tab) -> Device Information -> Call Duration (tab)

 

Παράξενο?? Μετα απο το System (tab) δεν βρίσκω τιποτα :lol:

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα αρχισε σήμερα να μου βγάζει ενα μηνυμα αν θελω να κανω διαμόρφωση την κάρτα sd..... τι καινουργιο ειναι αυτο τωρα ??

κ αν πατηθει κατα λαθος το οκ θα τα χασω όλα !

ειναι σοβαροι εκει ????

Link to comment
Share on other sites

Start -> Settings -> System (tab) -> Device Information -> Call Duration (tab)

 

δυστυχως δεν υπαρχει τετοιο μενου στο χ600(htc που εισαι?)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή;

 

Έτσι μου 'ρχεται να πάρω τηλέφωνο στην eten και να ρωτήσω: Για πιο λόγο πουλάτε το x600 ρε 'σεις; Για να τεστάρετε την υπομονή μας;

 

Παραθέτω και όποιος μπορεί ας βοηθήσει (αν μπορεί):

 

1) Πότε δεν ξέρεις το πόσο έχει φορτίσει το κινητό

 

2) Ποτέ δεν ξέρεις αν το bluetooth handsfree που έχεις συνδεδεμένο παίζει, μπορείς να ακούσεις και να σε ακούσουν και να μην βάζει το συνομιλητή σου μόνο του στην αναμονή

 

3) Σήμερα το πρωί συνέβησαν τα εξής απίστευτα: 1ον και σημαντικότερον το ξυπνητήρι δεν χτύπησε γιατί το κινητό είχε κολλήσει, 2ον κάποια προγράμματα που έχω εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης πλέον δεν τρέχουν, κάτι λέει για ασφάλεια και πιστοποιητικά (ενώ παίζανε τόσες μέρες).

 

4) Γιατί κάποιες φορές για ανεξήγητους λόγους το κινητό κλείνει μόνο του. Όχι επανεκκίνηση αλλά κλείσιμο.

 

Sorry για το ύφος παιδιά αλλά πραγματικά αυτό που έγινε σήμερα ξεπέρασε κάθε όριο!

Έχω την τελευταία ελληνική rom 381. Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή τα windows. Το θέμα είναι πως δεν κάνει αυτά για τα οποία το αγόρασα.

 

βαλε αγγλικη εκδοση (π.χ.382 αγγλικα ή 321 αγγλικα ή 32j αγγλικα)

πριν το κανεις κανε back up στην καρτα και κανε της format

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορεί κάποιος να προτείνει (βάση εμπειρίας και χρήσης) ή να κατασταλάξουμε επιτέλους σε μία rom που να ελαχιστοποιεί τα προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορεί κάποιος να προτείνει (βάση εμπειρίας και χρήσης) ή να κατασταλάξουμε επιτέλους σε μία rom που να ελαχιστοποιεί τα προβλήματα?

 

οι ρομ που αναφερω πιο πανω σε εμενα εχουν δουλεψει πολυ καλα και ο λογος που τις αλλαζω ειναι περισσοτερο για "εκπαιδευτικους σκοπους" αλλα και για τα προσθετα ή οχι που εχουν αρα

321

328

32j

και η τελευταια που εχω τωρα και εχει face diamond

EUU_ETEN_X600_WWE_A42_030_0382_D0B5EF4B_XP

ολες αγγλικες

links για downloads υπαρχουν σε προηγουμενα post

Link to comment
Share on other sites

οι ρομ που αναφερω πιο πανω σε εμενα εχουν δουλεψει πολυ καλα και ο λογος που τις αλλαζω ειναι περισσοτερο για "εκπαιδευτικους σκοπους" αλλα και για τα προσθετα ή οχι που εχουν αρα

321

328

32j

και η τελευταια που εχω τωρα και εχει face diamond

EUU_ETEN_X600_WWE_A42_030_0382_D0B5EF4B_XP

ολες αγγλικες

links για downloads υπαρχουν σε προηγουμενα post

 

Μήπως μπορείς να δώσεις κανένα link για την τελευταία ;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να δώσεις κανένα link για την τελευταία ;

 

μηνυμα 1799

 

μολις κατεβασα μια νεα ρομ στηριγμενη στην 382 αγγλικη αλλα με προφορτωμενο το home του htc diamond

 

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=29659

 

CE OS 5.2.20270 Build 20270.1.3.1

EUU_ETEN_X600_WWE_A42_030_0382_D0B5EF4B_XP

η ρομ ειναι εδω

http://rapidshare.com/files/13094280...V03_B20270.rar

 

pass PhamQuang

Link to comment
Share on other sites

Mesa omws?

 

τιποτα...τζιφος λεμε !!!

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορεί κάποιος να προτείνει (βάση εμπειρίας και χρήσης) ή να κατασταλάξουμε επιτέλους σε μία rom που να ελαχιστοποιεί τα προβλήματα?

 

όπως αναφερει και ο hellas200-χωρίς όμως να εχω αλλαξει όμως πολλές rom- μετα την μαμασια εβαλα την 382 αγγλική και μπορώ να πω ότι βρήκα την υγεια μου. Μια απο αυτες που δουλευουν ειναι και η 382 .Προβλήματα υπάρχουν αλλα η συσκευή πλέον είναι λειτουργική.

 

Θα ήθελα να δοκιμάσω και την rom με 6,1 WM αλλα βαριεμαι να περναω τα παντα παλι απο την αρχη. Και το κόλπο με το backup δεν ξερω αλλα εμενα δεν μου δούλεψε σε ενα hard reste που εκανα προσφατα με το spirit backup.

Οταν πηγα να ξαναπερασω τα οσα ηταν στο backup το Pda τρελλαθηκε. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕ. οποτε παλι hard reset και απο την αρχη ενα ενα....

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

 

Θα ήθελα να δοκιμάσω και την rom με 6,1 WM αλλα βαριεμαι να περναω τα παντα παλι απο την αρχη. Και το κόλπο με το backup δεν ξερω αλλα εμενα δεν μου δούλεψε σε ενα hard reste που εκανα προσφατα με το spirit backup.

Οταν πηγα να ξαναπερασω τα οσα ηταν στο backup το Pda τρελλαθηκε. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕ. οποτε παλι hard reset και απο την αρχη ενα ενα....

 

εγω τη μονη διαφορα που βλεπω στα 6.1 ειναι το ζοομ στον IE.

παντος η καινουρια rom που ειναι βασισμενη πανω στη 382 θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη. αρκετη ελευθερη μνημη και αυτο γιατι δεν εχει αχρηστα πραγματα.

με spb backup τα ιδια εκανε και μενα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και το κόλπο με το backup δεν ξερω αλλα εμενα δεν μου δούλεψε σε ενα hard reste που εκανα προσφατα με το spirit backup.

Οταν πηγα να ξαναπερασω τα οσα ηταν στο backup το Pda τρελλαθηκε. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕ. οποτε παλι hard reset και απο την αρχη ενα ενα....

 

Backup apo mia ROM se alli den endeiknytai. Ean piges na kaneis afto logiko mou fainetai. Kata ta alla den exei parousiasei problimata to Sprite oute to SPB Backup v2 (stis teleftaies tous ekdoseis panta) se restore apo backup se idia ROM meta apo hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επιτελους σημερα βρηκα ενα προγραμμα που κλεινει το x600

το αντιγραφετε στην καρτα και το τρεχετε

αυτο κλεινει το κινητο κανονικοτατα (μαλιστα πριν κλεινει και ολες τις ανοιχτες εφαρμογες)

εδω

 

http://rapidshare.com/files/144949498/POWEROFF.exe.html

 

Πολύ καλή... αλλα προφανώς άν βάλεις ξυπνητηρι δεν ανοιγει για να χτυπησει...

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο soft reset ξεκιναει με περίπου 27ΜΒ ελευθερη μνημη. Γιατί καθε φορά που γίνεται χρήση καποιας εφαρμογής και ενω την κλείνω στο τελος (και τσεκαρω και με task manager) η ελέυθερη μνημη μειώνεται? Και καθε φορά μειώνεται περισσότερο?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις κανενα προγραμμα η καποιο τροπο για να κλεινει το gprs?

 

με αλλες rom που ειχα χρησιμοποιησει παλιοτερα το εκανε το κουμπι που κλεινει τη τηλεφωνικη κληση, αλλα μετα τη τελευταια αλλαγη δεν γινετε με τιποτα..

αναγκαζομαι να κανω reset η να κλεινω τη λειτουργια τηλεφωνου και να τη ξανα ανοιγω.

 

help.. :cry:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις κανενα προγραμμα η καποιο τροπο για να κλεινει το gprs?

 

με αλλες rom που ειχα χρησιμοποιησει παλιοτερα το εκανε το κουμπι που κλεινει τη τηλεφωνικη κληση, αλλα μετα τη τελευταια αλλαγη δεν γινετε με τιποτα..

αναγκαζομαι να κανω reset η να κλεινω τη λειτουργια τηλεφωνου και να τη ξανα ανοιγω.

 

help.. :cry:

 

Δομίκασε το NODATA

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γνωριζει κανεις κανενα προγραμμα η καποιο τροπο για να κλεινει το gprs?

 

Kai link gia info/download edw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...