Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπερα παιδες μολις χτες αγορασα και εγω το χ600 και ειναι το πρωτο πιντιει που αγοραζω οποτε ειναι λογικο να εχω ερωτησουλες για μερικα πραγματα.Μια πρωτη ερωτηση υπαρχει τροπος να μεταφερω τις επαφες μου απο την καρτα στην συσκευη?

 

Δες μήπως σου δουλέψει το SIM Manager της HTC.

 

Κατεβασα ενα ντεστινειτορ το 6 αλλα δεν εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει ακομα.Με το τζιπιες βιουβερ που ανοιγω πρωτα βρισκει καποιους δορυφορους αλλα με χρωμα κοκκινο και μπλε...κανεναν με πρασινο(δεν ξερω εαν αυτο εχει σημασια βεβοια) και μετα οταν ανοιγω και το ντεστινειτορ καπου ακους να λεει δεν βρεθηκε τζιπιες.

 

Δοκίμασε το GPS Test πρώτα να δεις τι δορυφόρους πιάνει.

 

Αλλο προβλημα ειναι οτι δεν καταφερα να βρει η συσκευη μου τα μπλουτουθ ακουστικα που πηρα τις αιτεχ.

 

Δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σε αυτό τον τομέα. Είσαι σίγουρος ότι το έχεις ψάξει αρκετά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδή το κινητό είναι αργό αρκετές φορές και ιδίως με το destinator για να επιλέξω περιοχή καθυστερεί αρκετά συχνά κάνω soft reset και η κατάσταση διορθώνεται..με το συχνό soft reset μελλοντικά θα έχω κάποιο πρόβλημα?με την λειτουργία αλλά και την "ζωή" του x600?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να κάνεις συχνά εκκαθάριση μνήμης με το Oxios Hibernate αντί να κάνεις συνέχεια soft reset.

 

Η περιορισμένη μνήμη είναι ένα θέμα που υπάρχει, αλλά για τη "ζωή" της συσκευής μην ανησυχείς καθόλου! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι,τις 3 αποριες που ειχα τισ ελυσα νασται καλα

μια αλλη καινουρια που εχω ειναι η εξης

μπορω να δω βιντεακια?εαν ναι με ποιο προγραμα και τι φαιλς?γιατι ενα εμπεγκ που εβαλα δεν μου το επαιχε,τα αβι τα παιζει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι,τις 3 αποριες που ειχα τισ ελυσα νασται καλα

μια αλλη καινουρια που εχω ειναι η εξης

μπορω να δω βιντεακια?εαν ναι με ποιο προγραμα και τι φαιλς?γιατι ενα εμπεγκ που εβαλα δεν μου το επαιχε,τα αβι τα παιζει?

 

κανε οτι λεει στο βιντεακι παρακατω και θα βλεπεις τα παντα (με τον tcpmp και you tube βιντεακια)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο ΄μενα...

Εχω το εξης προβλημα..

Μπαινοντας να τραβηξω φωτο μου εμφανιζει αναποδα το ειδωλο στην οθονη.

Για παραδειγμα εαν βαλω καποιο αντικειμενο αριστερα, το δειχνει στην οθονη δεξια σαν να ειναι καθρεπτης. Οταν γυριζω τη καμερα στο πλαι, μου εμφανιζεται το αντικειμενο αναποδα.

Μου ειπαν οτι ειναι θεμα ρυθμισεων, αλλα ουτε ρυθμισεις εχω πειραξει απο τη στιγμη που το πηρα, αλλα ουτε και βρισκω πουθενα καποιες που να μπορουν να κανουν κατι τετοιο...

Αν εχει καποιος καμια ιδεα ας βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

κάτω αριστερα έχει ένα εικονίδιο(κλειδί). Κάνοντας ταπ πάνω του εμφανίζεται ένα γκρί πλαίσιο με διάφορα άλλα εικονίδια. Στη δεξιά πλευρά κάνεις ταπ στο 4ο μετρώντας από πάνω προς τα κάτω και επιλέγεις το mirror.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση: όταν μπαίνω στο internet μεσω wifi για να δω κάποιο σημείο της σελίδας πρέπει να μετακίνησω την μπάρα δεξιά-αριστερά-πάνω-κάτω..μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνει λίγο σαν "zoom out" ώστε να μου κάνει πιο εύκολη την πλοήγηση..
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μια έκδοση opera 9.5 όπου λέει uninstallable..τι σημαίνει αυτό?και πως γίνεται η τοποθέτηση του Opera στο Pda?help...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σημαίνει ακριβώς αυτό που λέει. Το βλέπεις κανονικά στην απεγκατάσταση προγραμμάτων. Το τονίζει γιατί είχαν βγει εκδόσεις που δεν μπορούσες να αντικαταστήσεις.

 

Βάλε αυτή που είναι έκδοση για την κάρτα μνήμης:

--------------------------------------------------------------------------------------------

Opera v9.5 Build 1409 QVGA SD - uninstallable - *NOT Hard-Coded*

--------------------------------------------------------------------------------------------

To τρέχεις απλά και σιγουρέψου ότι το εγκαθιστάς στη Storage Card.

 

English - Path: \Storage Card\Program Files

http://rapidshare.com/files/126377925/Opera_v9.5_QVGA_SD_Build_1409__WWE_.cab

http://www.4shared.com/file/53487098/c1dd9499/Opera_v95_QVGA_SD_Build_1409__WWE_.html?dirPwdVerified=358d064a

http://www.megaupload.com/?d=P0FMVXPN

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

thanks!το τοποθετησα στην sd...ανοιγω τα wifi..παταω opera browser και τιποτα..αρχίζει μια μπαρα και δεν ανοιγει..στο task δεν φαίνεται τίποτα..ανοίγω explorer παιζει κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Soft reset μετά την εγκατάσταση και τα σχετικά έκανες κανονικά; Ενδεχομένως να χρειάζεται να βρούμε άλλη έκδοση. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/126146726/Opera_v9.5_QVGA_Build_1409__WWE_.cab

 

auti edw doulevei mia xara kai einai poli kaliteri apton explorer..

me ena diplo xtipima kaneis zoom eke pou thes.

kali diaskedasi....

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την ίδια έκδοση δίνουμε. Εάν η συγκεκριμένη δουλεύει κανονικά και δοκιμασμένα στο Χ600... μια χαρά! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έκδοση δίνουμε. Εάν η συγκεκριμένη δουλεύει κανονικά και δοκιμασμένα στο Χ600... μια χαρά! :rolleyes:

 

το ξερω.

οχι δουλευει μια χαρα, ειναι δοκιμασμενη.

 

υπαρχει καποιο προβλημα με opera και wind plus?

μηπως υπαρχει καποια ριθμιση?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/126146726/Opera_v9.5_QVGA_Build_1409__WWE_.cab

 

auti edw doulevei mia xara kai einai poli kaliteri apton explorer..

me ena diplo xtipima kaneis zoom eke pou thes.

kali diaskedasi....

 

δουλεύει μια χαρά...τωρα θα πειραματιστώ...thanks

Link to comment
Share on other sites

κάτω αριστερα έχει ένα εικονίδιο(κλειδί). Κάνοντας ταπ πάνω του εμφανίζεται ένα γκρί πλαίσιο με διάφορα άλλα εικονίδια. Στη δεξιά πλευρά κάνεις ταπ στο 4ο μετρώντας από πάνω προς τα κάτω και επιλέγεις το mirror.

 

 

Ευχαριστω Ζαχο... και στο Πλαισιο ηθελαν να το αφησω

24 ωρες γιατι πιστευαν οτι εχει προβλημα η συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την "μαμα" Αγγλικη ρομ (264)με τα προγραμμα μαζι της ΕΤΕΝ?!οπως ακριβως ηταν οταν το προτωανοιξα δλδ! που μπωρω να την βρω?:)
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω και εγώ την περιπέτεια μου! Ημουν και εγώ κατοχος πριν λίγες μέρες ενός x600 κ πραγματικά αυτή η rom ell 263 ήταν ότι χειρότερο εχω δει σε smartphone εποιηκός απαράδεκτο. Μετά απο τα πολλα πολλά δεν μπήκα καν στον κόπο να αλλάξω ούτε rom ούτε τπτ, η άποψη μου είναι ότι πέρνεις πρέπει να είναι αξιόπιστο απο την αρχή. Έτσι μετά απο μια μικρή μάχη που είχα με το απάραδεκτο service του πλαισίου κατάφερα και το άλλαξα με το hp το 614c. Απλά έχω μια απορία αφού όλοι η πάρτιδα με την 263 rom είναι για πέταμα γιατί πασάρονται στην αγορά αφού ξέρουν οτι θα τα φέρουν πίσω?:confused: Οσο θυμάμαι το πρόβλημα με το bt.... :cry:
GALAXY S5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...