Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mipws sou leei na antikatastiseis to yparxon pou yparxei ston fakelo /DestinatorApps/Destinator me kapoio allo pou sou dinei? Pou exeis problima?

 

το εκανα αυτο αλλα τιποτα,οταν παω να ανοιξω τον χαρτη ζηταει το κλειδι που βρισκεται στην συσκευασια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν είχα ξανά pda αλλά σαν συσκευή μ'αρεσει πολυ..λίγο αργεί (3-4 sec για να ανοιξει μια εφαρμογή πχ ημερολόγιο..δεν έχω εμπειρία..έτσι είναι?) αλλά όπως διάβασα εδώ είναι από τα γρήγορα pda..

 

3-4 sec για να ανοιξει το ημερολόγιο δεν ειναι φυσιολογικο.

1 sec χρειαζεται κανονικα και σε 2 ανοιγει ο Ιnternet Εxplorer.

Περιπου 9-10 sec χρειαζεται μια βαρια εφαρμογη οπως ειναι ο Destinator7.

Και ολα αυτα με την Ελληνικη ρομ που ολοι λενε οτι ειναι πιο αργη απο την Αγγλικη.

Πρεπει να το ψαξεις το θεμα... και αν δεν βρεθει λυση

τοτε... Hard Reset και ολα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

3-4 sec για να ανοιξει το ημερολόγιο δεν ειναι φυσιολογικο.

1 sec χρειαζεται κανονικα και σε 2 ανοιγει ο Ιnternet Εxplorer.

Περιπου 9-10 sec χρειαζεται μια βαρια εφαρμογη οπως ειναι ο Destinator7.

Και ολα αυτα με την Ελληνικη ρομ που ολοι λενε οτι ειναι πιο αργη απο την Αγγλικη.

Πρεπει να το ψαξεις το θεμα... και αν δεν βρεθει λυση

τοτε... Hard Reset και ολα απο την αρχη.

 

επειδή έχω το πρόβλημα με το καμένο pixel δεν έχω προσθέσει τίποτα..δεν είχα όρεξη..όπως ήταν από την μάνα του..δεν ξέρω..θα πάω αυριο να μου γίνει αντικατάσταση (ελπίζω) και θα σας πω πάλι τι συμπέρασμα θα βγάλω.task man. άδειο.και το today μόνο ημερομηνία-ειρχόμενα-time tab.μπορεί μ'ενα hard reset να φτιάξει..αλλά ουτε γι'αυτο δεν έχω όρεξη...δυστυχώς δεν έχω δει κάποιο άλλο Pda έστω γνωστού-φίλου ώστε να έχω ένα μέτρο σύγκρισης..ευχαριστώ για την βοήθειά σας..αυριο τα νεότερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

loipon to exo 15 meres . ama eixes allo pda prin , sou fenetai pseftikoura kamia sxesi me piootita qtek as poume . tespa. apo to plaisio mou to alaksane 3 fores giati to akoustiko tsirizei kai otan milao sto til kai otan ixografo foni . xalia ixos se ksekougenei . kai ta 3 exoune to idio provlima den to pao piso ksana apofasisa oti ton ipia kai tha exo apla xamilomeni tin entasi .

 

apo gps akoma den exo dokimasei eparxia na trekso stin ethniki na doume trexei mazi to destinator i tsou?

 

resume : kalitera na exeis ena dinato pda (http://www.mwg.com/xda-atom-life.aspx) xoris gps kai na xrisimopioeis eksoteriko gps para ayta ola maaaapaaaaaa .prospatho na valo aggliki rom kai den mporo . kserei kaneis na mou pei ti na kano? exei ellinika tora

Link to comment
Share on other sites

prospatho na valo aggliki rom kai den mporo . kserei kaneis na mou pei ti na kano? exei ellinika tora

 

Εδω θα βρεις αναλυτικες οδηγιες και οτι αλλο χρειαζεσαι...

 

 

Σεβαστη η γνωμη σου αλλα εμεις που καταληξαμε στο Χ600

το καναμε επειδη δε θελαμε να δωσουμε πολλα λεφτα για να εχουμε τις καλυτερες συσκευες αλλα με 350-400

εντελως οικονομικα να εχουμε μια συσκευη που κουτσα-στραβα τα κανει ολα.

Και ομολογουμενως πολλα τα κανει παρα πολυ καλα!

Αν καποιος εχει και θελει να δωσει πολλα περισσοτερα χρηματα σιγουρα δε θα καταληξει στο Χ600!

Link to comment
Share on other sites

mipos ksereis en ase periptosi sinantiso kolimata pos ksanagyrizo stin elliniki rom diladi ayti pou exei epo tin mana tou? rotao giati diavazo apo xristes diafora provlimata meta apo ayti tin anavathm. thanks

 

Αν την αλλαξεις δεν υπαρχει γυρισμος σε ελληνικη ρομ....

για την ωρα τουλαχιστον μεχρι να βγει καποια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η ελληνική ρομ, ακόμη τουλάχιστον. Οπότε δεν μπορείς να τη βάλεις. Τι προβλήματα υπάρχουν μετά την αναβάθμιση? Εγώ έχω βάλει και την WWΕ 0264 και την 0321 και μπορώ να πω ότι λύνονται καποια προβλήματα, παρά δημιουργούνται, συν το ότι αυξάνεται και η ταχύτητα της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

1)πως μπορώ να δω πόσο χρόνο έχω κάνει σε εξερχόμενες κλήσεις?δηλαδή μετρητή χρόνου εξερχόμενων κλήσεων?

2) απο την έναρξη πως μπορώ να μειώσω τις επιλογές?(internet explorer-windows live-επαφές κτλ χωρίς να τα διαγράψω φυσικά οριστικα..)

Link to comment
Share on other sites

1)πως μπορώ να δω πόσο χρόνο έχω κάνει σε εξερχόμενες κλήσεις?δηλαδή μετρητή χρόνου εξερχόμενων κλήσεων?

2) απο την έναρξη πως μπορώ να μειώσω τις επιλογές?(internet explorer-windows live-επαφές κτλ χωρίς να τα διαγράψω φυσικά οριστικα..)

 

1) Νομιζω οτι δε διαθετει τετοια κολπα. Πρεπει να βαλεις καποια εξτρα βοηθηματα που το κανουν.

Δοκιμασε αυτο ειναι free: http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus.htm#Download

2) Εναρξη> Ρυθμισεις> Μενου> εκει ξετικαρεις οσα δε θελεις να εμφανιζονται στο μενου "Εναρξη".

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Αν θέλω να διαγράψω όλες τις επαφές από το τηλέφωνο τι κάνω? και κάτι άλλο... Συγχρονισμός με τις επαφές των windows vista γίνεται? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το πρώτο το κάνω με μια από τις πολλές επιλογές του SKTools, ένα εργαλείο που ούτως η άλλως το θεωρώ απαραίτητο για κάθε συσκευή.

 

Για το δεύτερο... ναι, αρκεί να έχεις εγκατεστημένα στα Vista σου το Windows Mobile Device Center και το Outlook του Microsoft Office.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει πολλες εκδοσεις απο το sktools απο to impart-forum αλλα δεν βγαζω ακρη,ολα ειναι σε demo εκδοσεις ετσι το εχετε και εσεις ,η παιζει καποιος κωδικος ?γιατι εκει δεν δινουν
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να εγκαταστισω το sprite backup 6.2 και μου βγαζει οτι δεν εχει υπογεγραμενο πιστοποιητικο και κατι τετοια και σταματαει η συσκευη την εγκατασταση υπαρχει τροπος να το παρακαμψω?

2ον υπαρχουν χαρτες για destinator ή αλλο προγραμμα για να εχω γεωγραφικους χαρτες?

(θαλασσα-βουνα-λαγκαδια)?

ευχαριστω και καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

ok Athlos_PDA , akolouthisa tis odhgies sou gia tin allagi rom kai egine jet to ergaleio. milame kamia sxesi . ligo i rom ligo oti den evala ta programatakia tis eten , vlepo diafora , stin kamera den kolaei otan tin kounas aristera deksia , to kyriotero mou efiakse to akoustiko tin ora pou milao -me tin elliniki rom ksekoufenei.

kalo to x600 tora !!

to poulao ama thelei kaneis :)

Link to comment
Share on other sites

2ον υπαρχουν χαρτες για destinator ή αλλο προγραμμα για να εχω γεωγραφικους χαρτες?

(θαλασσα-βουνα-λαγκαδια)?

ευχαριστω και καλη συνεχεια

 

Ριξε μια ματια ΕΔΩ! Ολο και κατι θα βρεις.

 

Απο τα λιγα που γνωριζω οι χαρτες GARMIN εχουν τετοιες λεπτομερειες που ζητας.

Link to comment
Share on other sites

ok Athlos_PDA , akolouthisa tis odhgies sou gia tin allagi rom kai egine jet to ergaleio. milame kamia sxesi . ligo i rom ligo oti den evala ta programatakia tis eten , vlepo diafora , stin kamera den kolaei otan tin kounas aristera deksia , to kyriotero mou efiakse to akoustiko tin ora pou milao -me tin elliniki rom ksekoufenei.

kalo to x600 tora !!

to poulao ama thelei kaneis :)

 

Χαιρομαι που τα καταφερες... σιγουρα θα το μοσχοπουλησεις :)

Υπαρχει ενοτητα με αγγελιες νομιζω... βαλε μια!

Link to comment
Share on other sites

2ον υπαρχουν χαρτες για destinator ή αλλο προγραμμα για να εχω γεωγραφικους χαρτες?

(θαλασσα-βουνα-λαγκαδια)?

ευχαριστω και καλη συνεχεια

 

 

σχετικα με γεωγραφικούς χαρτες:

θεωρω από τις καλυτερες εφαρμογες το GPS Tuner και το Pathaway

Ειδικα με το δευρτο μπορείς να δουλεψεις με τους χαρτες της anavasi (εκδοση για ppc) οι οποιοι ειναι κορυφαιοι

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

ξαφνικα διαπιστωσα ότι απο τον φακελο my documents τοσο στο Χ600 όσο και στον αντιστοιχο φακελο πο συγχρονίζει με το PC εχεουν εξαφανιστεί όλοι οι υποφακελοι και δεν ξερω γω τι άλλο. Δεν θυμαμαι ακριβως τι είχε μεσα. Εμειναν μονο οι σημειώσεις και αρχεια προγραμματων.

Δεν υπαρχει για παραδειγμα ο φακελος Κουδουνισματα που ειχα ριξει μεσα διαφορα ringtones.

 

Τι περιεχει ο My Documents by default??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...