Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηνυμα 981

 

πολυ δυσκολο ειναι τελικα (και δεν εχω ασχοληθει προσωπικα)

αν σου ειναι πολυ σημαντικο αξιζει να δοκιμασεις αυτο

κανεις hard reset και την ωρα που αρχιζει να μετραει αντιστροφα 3,2,1

μολις δεις το 3 αρχισε να πατας συνεχομενα το κουμπι της καμερας

θα σου γραψει

skip suc... και ΔΕΝ θα σου φορτωσει καμια ετεν εφαρμογη (αρα ουτε και το sms)

οποια εφαρμογη (για gps,sim,update sat.,gprs) τη φορτωνεις μονο σου απο

program/ utilities/application rec. και επιλεγεις οποια θελεις και κανεις install

(ετσι κερδιζεις και ελ.χωρο)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση καταρχάς.

Το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό αλλά είναι πολύ ταλαιπορία και γι αυτό δεν θα μπώ στον κόπο, τουλαχιστον τώρα. Κανένας απλός τρόπος δεν υπάρχει; Ξέρει κανείς ;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση καταρχάς.

Το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό αλλά είναι πολύ ταλαιπορία και γι αυτό δεν θα μπώ στον κόπο, τουλαχιστον τώρα. Κανένας απλός τρόπος δεν υπάρχει; Ξέρει κανείς ;

 

file mou apegkatesthse to phone application

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

file mou apegkatesthse to phone application

 

ευχαριστώ πολύ. Αυτό έκανα και δεν εμφανίζεται το sms στην οθόνη κατευθείαν.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ. Αυτό έκανα και δεν εμφανίζεται το sms στην οθόνη κατευθείαν.

 

τιποτα..

εμενα με βγηκαν τα ματια μεχρι να βρω τι φτεει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλα 3 reset βγάζοντας το από τη θήκη.

 

Έχει αναφερθεί ότι μερικές συσκευές μπορεί να έχουν ευαισθησία στο πλαστικό κοντά στην τρύπα του soft reset, τέτοια που όταν πατάς δυνατά με το δάκτυλο κοντά στην τρύπα να κάνει soft reset! Καλό είναι βέβαια να χρησιμοποιείτε μια εφαρμογή για soft reset παρά το πενάκι ούτως ή άλλως και να μην το πιέζετε εκεί... Αν είναι αυτό το πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

file mou apegkatesthse to phone application

 

Στα Recovery Aplications υπαρχει το Phone Application

στην Καταργηση Προγραμματων ομως υπαρχει μονο ETEN PhoneService2.0

 

Αρα πως να απεγκαταστησουμε το Phone Application ;

Link to comment
Share on other sites

Στα Recovery Aplications υπαρχει το Phone Application

στην Καταργηση Προγραμματων ομως υπαρχει μονο ETEN PhoneService2.0

 

Αρα πως να απεγκαταστησουμε το Phone Application ;

 

ETEN PhoneService2.0 αυτο απεγκατεστησε

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μήπως θα μπορούσε κανείς να μου πεί αν το κινητό είναι συμβατό με Cosmote2in1, με μια sim cosmote δλδ με 2 αριθμούς πάνω;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αναβάθμηση ROM απο 263 gr σε 264 en και εχω να πω τα χειρότερα

Το bluetooth χάλια, καποιοες φορες κολάει το touch και αναγκάζομαι να κανω soft reset, καποιές φορές αρχιζει απο μονο του και μου δίχνει οτι κάθε δευτερολεπτο εχο μια αναπάντητη απο "unknown" ..

Ελεος

Η δεν πέτυχε η αναβ'αθμηση ή η 264 είναι μαπα

Να σας πω την αλήθεια θέλω να γυρίσω πίσω στην 263 gr. Γίνεται;;

Πύ θα την βρω ;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αναβάθμηση ROM απο 263 gr σε 264 en και εχω να πω τα χειρότερα

Το bluetooth χάλια, καποιοες φορες κολάει το touch και αναγκάζομαι να κανω soft reset, καποιές φορές αρχιζει απο μονο του και μου δίχνει οτι κάθε δευτερολεπτο εχο μια αναπάντητη απο "unknown" ..

Ελεος

Η δεν πέτυχε η αναβ'αθμηση ή η 264 είναι μαπα

Να σας πω την αλήθεια θέλω να γυρίσω πίσω στην 263 gr. Γίνεται;;

Πύ θα την βρω ;;

 

μαλλον δε πετυχε (οχι οτι η 264 ειναι καλη απλα ειναι καλυτερη απο 263

στο που θα βρεις τη 263 ελληνικη δυστυχως δεν υπαρχει.περιμενε τη 264 ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

Mια απορια!!Οταν εχω τα hands free ενω παιζει κανονικα το ραδιο δεν μου παιζει τα τραγουδια που εχω περασει!!Με το που βγαλω τα hands free παιζει κανονικα απο τα μεγαφωνα!Ειναι φυσιολογικο αυτο!?Και 2ον πως μπορουμε να ακουσουμε ραδιο βαζοντασ μεν τα hands free αλλα απο το μεγαφωνο του κινητου??
Link to comment
Share on other sites

Mια απορια!!Οταν εχω τα hands free ενω παιζει κανονικα το ραδιο δεν μου παιζει τα τραγουδια που εχω περασει!!Με το που βγαλω τα hands free παιζει κανονικα απο τα μεγαφωνα!Ειναι φυσιολογικο αυτο!?Και 2ον πως μπορουμε να ακουσουμε ραδιο βαζοντασ μεν τα hands free αλλα απο το μεγαφωνο του κινητου??

 

1. απαντηση στο μηνυμα 997

2.στο ιδιο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δε πετυχε (οχι οτι η 264 ειναι καλη απλα ειναι καλυτερη απο 263

στο που θα βρεις τη 263 ελληνικη δυστυχως δεν υπαρχει.περιμενε τη 264 ελληνικη

Αμα την ξαναβάλω την 264 en λες να υπάρχει περιπτωση να μπει σωστά?

 

Είχα φαει μια φρικη οταν τιν εβαλα γιατι τελειωσε μεν η διαδικασία (μου εβγαλε "ROM updated successfully", καπος ετσι) , περιμενα να κάνει restart και δεν εκανε. Αναγκαστικα να κάνω soft reset και μετα ξεκινησε κανωνικά

Link to comment
Share on other sites

Αμα την ξαναβάλω την 264 en λες να υπάρχει περιπτωση να μπει σωστά?

 

Είχα φαει μια φρικη οταν τιν εβαλα γιατι τελειωσε μεν η διαδικασία (μου εβγαλε "ROM updated successfully", καπος ετσι) , περιμενα να κάνει restart και δεν εκανε. Αναγκαστικα να κάνω soft reset και μετα ξεκινησε κανωνικά

 

μπορει να βοηθησει

εντωμεταξυ τωρα δε χρειζεται πατεντα για να μπει η ρομ γιατι ειναι αγγλικη αυτη που εχει πανω και αγγλικη αυτη που θα βαλεις αρα λογικα θα κανει restart μονο του

Link to comment
Share on other sites

ETEN PhoneService2.0 αυτο απεγκατεστησε

 

Μόλις ανακάλυψα ότι αν απεγκαταστήσεις το PhoneService2.0 εκτός από το zoom sms και το call filter σταματάει να δουλεύει το GPS wiewer αλλά και το Location SMS. Παρόλο που παραμένουν εγκατεστημένα δεν ανοίγουν ! Δοκιμάστε το και πείτε μου.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να πω πως το sipchange δε λειτουργεί και ενώ του λέω ποιο να έχει σα default μετά από restart μου ανοίγει πάλι αυτό των windows.

2ον προχθές έχασα τη θήκη του glofiish. μήπως υπάρχει κανένας που να μη θέλει και ούτε να χρησιμοποιεί με σκοπό να μου τη δώσει, έστω και με κάποιο αντίτιμο; με έχει βολέψει πολύ και τη θέλω

3ον μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα το οποίο να συνδέω το ΕΤΕΝ με τον υπολογιστή να γράφω ένα sms στον υπολογιστή και τελικά να στέλνεται το μήνυμα μέσω του κινητού; υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3ον μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα το οποίο να συνδέω το ΕΤΕΝ με τον υπολογιστή να γράφω ένα sms στον υπολογιστή και τελικά να στέλνεται το μήνυμα μέσω του κινητού; υπάρχει;

 

Jeyo Mobile Companion

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
επισης μπορεις και με το pocket controller να το κανεις αυτο,αφου μπεις στα sms γραφεις απο το πληκτρολογιο του υπολογιστη σου,εχει διαφορετικη φιλοσοφια απο αυτο που σου ειπε ο φιλος athanaso
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Εδω και 4 μέρες έχω στην κατοχή μου το Glofiish X 600 και δυστυχώς αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Κάποιες φορές ενώ με καλούν και φαίνεται (σε αυτόν που με καλεί) ότι το τηλέφωνο χτυπάει κανονικά στο τηλέφωνο μου δεν εμφανίζεται τίποτα...

 

Ούτε κλήση...

Ούτε αναπάντητη κλήση...

Ούτε ειδοποίηση SMS για κλήση ενω το τηλ είναι κλειστό ή εκτος δικτύου...

 

Διαπίστωσα ότι με reset το πρόβλημα λύνεται αμέσως όμως αυτό προφανώς δεν αρκεί...

 

Ξέχασα να πώ ότι στο διάστημα που υπάρχει το πρόβλημα εγώ μπορώ να καλέσω κανονικά απο το τηλέφωνο και γενικώς να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε λειτουργία του.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Ελπίζω κάποιος να μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορεις και με το pocket controller να το κανεις αυτο,αφου μπεις στα sms γραφεις απο το πληκτρολογιο του υπολογιστη σου,εχει διαφορετικη φιλοσοφια απο αυτο που σου ειπε ο φιλος athanaso

Φίλε είναι αυτό που έψαχνα. σε ευχαριστώ πολύ πολύ.

μήπως όμως υπάρχει κανένας να αποθηκεύω τα sms μου στον υπολογιστή; δε ξέρω που τα βάζει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

@lagoudakis: Μάλλον εννωεί σε ποιόν φάκελο τα αποθηκεύει για να τα κάνει αντιγραφή και επικόλληση στο κομπιούτερ του.

 

@diachiristis: Μπορείς να κάνεις τα μηνύματα συγχρονισμό με το Outlook !

 

Και μία ερώτηση:

Στο site της glofiish στο support υποτίθεται ότι μπορείς να κατεβάσεις την καινούρια rom. Έχω γίνει μέλος και όταν μπαίνω μου δείχνει μόνο τα manual και ένα πρόγραμμα αλλά στο OS Software δεν έχει τίποτα να κατεβάσω. Απο που μπορώ να κατεβάσω τις καινούριες rom ?

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

[quote=Sotirisko;2341233

Και μία ερώτηση:

Στο site της glofiish στο support υποτίθεται ότι μπορείς να κατεβάσεις την καινούρια rom. Έχω γίνει μέλος και όταν μπαίνω μου δείχνει μόνο τα manual και ένα πρόγραμμα αλλά στο OS Software δεν έχει τίποτα να κατεβάσω. Απο που μπορώ να κατεβάσω τις καινούριες rom ?

 

οταν εκανες εγγραφη στο site φανταζομαι δηλωσες γλωσσα ελληνικα

ετσι μπορεις να κατεβασεις μονο ελληνκες ρομ οταν αυτες βγουν.

αυτη τη στιγμη δεν εχει βγει καποια,ουτε η 264 ρομ σε ελληνικα (εχει βγει σε αγγλικα wwe και σε καποιες αλλες γλωσσες)

σου γραφω ενα site που μπορεις να κατεβασεις διαφορα (και ρομ ) αλλα ειναι ανεπισημο (δε καλυπτεσαι με εγγυηση στην περιπτωση που βαλεις ρομ σε αλλη γλωσσα απο αυτη που το εχεις αγορασει)

http://eten-users.eu/

επισης για download

http://files.eten-users.eu/

user eten

pass etendown

Link to comment
Share on other sites

Το πλήρες όνομα της ελληνικής 263 rom ποιό είναι ?
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...