Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση 2η: Πώς μπορώ να το κάνω να συνδέεται στο internet μόνο από το usb και το wifi και όχι από το gprs ? Π.χ. πάω να μπώ στο live messenger και συνδέεται μέ gprs όταν το έχω ήδη συνδεδεμένο με usb !

 

Υ.Γ. Ξαναδιαβάζοντας το forum και κάνοντας αναζήτηση βρήκα την απάντηση στο ερώτημα μου. Πρέπει να εγκαταστήσω το No Data. Συγνώμη για την άσκοπη ερώτηση.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

για να εχεις καποια προγραμματα στην today screen πρεπει να εγκαταστησει καποιο προγραμμα που μπορει να το κανει

htc home plug(αυτο εχω εγω)

AllMyShortcuts

Spb Pocket Plus

Resco Today Plugin

SBSH iLauncher

 

Ευχαριστω πολυ δουλεψε με το Resco Today Plugin:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1.Μου έχει συμβεί, όταν το έχω στη θήκη και πάω να το βγάλω και να πατήσω το πλαινό κουμπί να το ανοίξω, να κάνει soft reset. Μήπως έτσι που είναι στη θήκη πιέζονται κάποια συγκεκριμένα κουμπιά, και γίνεται αυτό;

 

Δεν το έχω πάθει όταν είναι εκτός θήκης όμως!!

Τότε όλα ΟΚ!

 

2. Το WiFiFofum, όταν πατήσω Εργαλεία -> "Ενεργοποίηση Ανίχνευσης" ΚΑΙ Power Device -> "On", Τότε κλείνει το πρόγραμμα. Αυτό γίνεται μόλις ενεργοποιηθεί το wi-fi της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

1.Μου έχει συμβεί, όταν το έχω στη θήκη και πάω να το βγάλω και να πατήσω το πλαινό κουμπί να το ανοίξω, να κάνει soft reset. Μήπως έτσι που είναι στη θήκη πιέζονται κάποια συγκεκριμένα κουμπιά, και γίνεται αυτό;

 

Δεν το έχω πάθει όταν είναι εκτός θήκης όμως!!

Τότε όλα ΟΚ!

 

2. Το WiFiFofum, όταν πατήσω Εργαλεία -> "Ενεργοποίηση Ανίχνευσης" ΚΑΙ Power Device -> "On", Τότε κλείνει το πρόγραμμα. Αυτό γίνεται μόλις ενεργοποιηθεί το wi-fi της συσκευής.

 

1.τοχω ξανακουσει κλειστο και μετα πας να το ανοιξεις και κανειsoft reset

γνωμη μου προβλημα της ρομ

2.wififofum?

τι ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

1.Μου έχει συμβεί, όταν το έχω στη θήκη και πάω να το βγάλω και να πατήσω το πλαινό κουμπί να το ανοίξω, να κάνει soft reset. Μήπως έτσι που είναι στη θήκη πιέζονται κάποια συγκεκριμένα κουμπιά, και γίνεται αυτό;

 

Δεν το έχω πάθει όταν είναι εκτός θήκης όμως!!

Τότε όλα ΟΚ!

 

2. Το WiFiFofum, όταν πατήσω Εργαλεία -> "Ενεργοποίηση Ανίχνευσης" ΚΑΙ Power Device -> "On", Τότε κλείνει το πρόγραμμα. Αυτό γίνεται μόλις ενεργοποιηθεί το wi-fi της συσκευής.

 

2.καταβασε αυτο και πες μου αν δουλευει ειναι δωρεαν

http://www.makayama.com/easywifiradar.html

Link to comment
Share on other sites

1.Μου έχει συμβεί, όταν το έχω στη θήκη και πάω να το βγάλω και να πατήσω το πλαινό κουμπί να το ανοίξω, να κάνει soft reset. Μήπως έτσι που είναι στη θήκη πιέζονται κάποια συγκεκριμένα κουμπιά, και γίνεται αυτό;

 

 

Στις 20 μερες που το εχω, μου εχει συμβει και μενα δυο ή τρεις φορες

αλλα επειδη δε συμβαινει συχνα δε του εδωσα ιδιαιτερη σημασια.

Εχεις κι εσυ την ελληνικη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Nαι την ελληνική έκδοση έχω. Eσένα το κάνει όταν το έχεις στη θήκη; Eχω διαπιστώσει ότι τη στιγμή που πάω να το βγάλω,εκείνη τη στιγμήκάνει το reset.

 

Δοκίμασα τον opera 8.65 mobile αλλά πρέπει να τον χειρίζεσαι με το joystick και όχι από την οθόνη. Eΐναι ταχύτατος αλλά έχει αυτό το πρόβλημα. Yπαρχει κάποιος άλλος browser που να υποστηρίζεται από ppc;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μια απο τις τρεις φορες το εκανε οταν δεν τον ειχα στη θηκη...

Δεν ειμαι ομως απολυτα σιγουρος γιατι νομιζα οτι ηταν κατι τυχαιο...

 

Τον opera παντως δεν τον εχω βαλει αρα δεν ειναι αυτος το προβλημα.

Ο ΙΕ κανει μια χαρα τη δουλεια του... για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία άσχετη με το θέμα ερώτηση. Γίνεται να ακούγεται και ο ήχος κλήσης και να δονείται το κινητό ? Απ' ότι έχω βρεί η δόνηση δουλέυει μόνο όταν δεν έχει ήχο κλήσης, σαν να ήταν δηλαδή στο αθόρυβο προφίλ.

 

Update: Μόλις βρήκα πώς γίνεται αυτό που λέω. (2η φορά σήμερα, άντε πια)

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Έναρξη ->

ρυθμίσεις ->

ήχοι και ειδοποιήσεις ->

καρτέλα "ειδοποιήσεις" (2η καρτέλα κάτω) ->

Τηλέφωνο: Ειδερχόμενη κλήση ->

τύπος κουδ:"Δόνηση και κουδούνισμα" το επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Nαι την ελληνική έκδοση έχω. Eσένα το κάνει όταν το έχεις στη θήκη; Eχω διαπιστώσει ότι τη στιγμή που πάω να το βγάλω,εκείνη τη στιγμήκάνει το reset.

 

Δοκίμασα τον opera 8.65 mobile αλλά πρέπει να τον χειρίζεσαι με το joystick και όχι από την οθόνη. Eΐναι ταχύτατος αλλά έχει αυτό το πρόβλημα. Yπαρχει κάποιος άλλος browser που να υποστηρίζεται από ppc;

 

 

(για το WiFiFoFum)

απεγκατεστησε το

εγκατεστησε πρωτα αυτο NET Compact Framework 2.0

http://rapidshare.com/files/38490468/NETCFSetupv2.msi

και μετα εγκατεστησε το παλι WifiFofum απο εδω

http://rapidshare.com/files/38677758/WiFiFoFum.CAB

--------------------------------------------------

αλλοι browsers

netfront

opera mini

skyfire

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο αρχείο έχει να κάνει με το ActiveSync και την σύνδεση του ppc με το pc;

 

Εγώ φορτώνω ό,τι αρχείο θέλω βγάζοντας την MicroSD από το x600 και την βάζω στο usb reader του pc, που ήρθε μαζί με την μνήμη.

 

Άρα χρειάζεται το αρχείο, ή είναι άσχετο αυτό που λέω;

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να απεγκαταστήσω το NET Framework? που βρίσκεται?

 

Μαλλον καταλαβες λαθος... ο φιλος hellas200 εγραψε

να απεγκατεστησεις το WiFiFoFum....

και μετα εγκατεστησε το NET Compact Framework 2.0

 

Παντως να ξερεις οτι προγραμματα μπορεις να απεγκατεστησεις εδω:

Εναρξη> Ρυθμισεις> Συστημα> Καταργ. προγραμμ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

 

Ενώ πήγα να ανοίξω το gps παρουσιάστηκε σφάλμα και νέκρωσε.

Του πατούσα το κουμπί να κλείσει, έκλεισε ο οθόνη και ενώ πήγα να την ανοίξω πάλι τότε αναβόσβηνε το κόκκινο λαμπάκι πολύ γρήγορα.

 

Έβγαλα την μπαταρία και την έβαλα μετά από λίγο. Αυτή είχε ζεσταθεί και έδειχνε 1% αντί 50 που είχε πριν.

 

Μετά άνοιξε με σφάλματα σε προγράμματα και η οθόνη αφής δε καταλάβαινε τίποτα. Δοκίμασα Hard reset (δεν έχω ξανακάνει). Πάτησα και άφησα ταυτόχρονα το κουμπί on-off και το κουμπί με τη γραφίδα.

 

Όταν άνοιξε δε δεχόταν από την οθόνη τίποτα και κράτησα πατημένο το κουμπί με το οποίο τερματίζεται η κλήση, αλλά έως τώρα δεν έχω δει τίποτα καλό!!

 

-----> Επιτέλους κατάφερα και έκανα σωστό hard reset (βοήθησε και το youtube).

 

Όλα καλά ευτυχώς!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο αρχείο έχει να κάνει με το ActiveSync και την σύνδεση του ppc με το pc;

 

Εγώ φορτώνω ό,τι αρχείο θέλω βγάζοντας την MicroSD από το x600 και την βάζω στο usb reader του pc, που ήρθε μαζί με την μνήμη.

 

Άρα χρειάζεται το αρχείο, ή είναι άσχετο αυτό που λέω;

 

το προγραμμα εχει να κανει με την εγκατασταση του WiFiFoFum

(χρειαζεται να ειναι εγκατεστημενο )

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

 

Ενώ πήγα να ανοίξω το gps παρουσιάστηκε σφάλμα και νέκρωσε.

Του πατούσα το κουμπί να κλείσει, έκλεισε ο οθόνη και ενώ πήγα να την ανοίξω πάλι τότε αναβόσβηνε το κόκκινο λαμπάκι πολύ γρήγορα.

 

Έβγαλα την μπαταρία και την έβαλα μετά από λίγο. Αυτή είχε ζεσταθεί και έδειχνε 1% αντί 50 που είχε πριν.

 

Μετά άνοιξε με σφάλματα σε προγράμματα και η οθόνη αφής δε καταλάβαινε τίποτα. Δοκίμασα Hard reset (δεν έχω ξανακάνει). Πάτησα και άφησα ταυτόχρονα το κουμπί on-off και το κουμπί με τη γραφίδα.

 

Όταν άνοιξε δε δεχόταν από την οθόνη τίποτα και κράτησα πατημένο το κουμπί με το οποίο τερματίζεται η κλήση, αλλά έως τώρα δεν έχω δει τίποτα καλό!!

 

-----> Επιτέλους κατάφερα και έκανα σωστό hard reset (βοήθησε και το youtube).

 

Όλα καλά ευτυχώς!!! :-)

 

για soft reset -hard reset εδω

 

http://www.hardreset.eu/eten_glofiish_x600_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

1.Μου έχει συμβεί, όταν το έχω στη θήκη και πάω να το βγάλω και να πατήσω το πλαινό κουμπί να το ανοίξω, να κάνει soft reset. Μήπως έτσι που είναι στη θήκη πιέζονται κάποια συγκεκριμένα κουμπιά, και γίνεται αυτό;

 

Δεν το έχω πάθει όταν είναι εκτός θήκης όμως!!

Τότε όλα ΟΚ!

 

2. Το WiFiFofum, όταν πατήσω Εργαλεία -> "Ενεργοποίηση Ανίχνευσης" ΚΑΙ Power Device -> "On", Τότε κλείνει το πρόγραμμα. Αυτό γίνεται μόλις ενεργοποιηθεί το wi-fi της συσκευής.

 

 

 

Εχω παθει ακριβως το ιδιο με τη θηκη .δυο φορες αποτης 4 που την χρησιμοποιησα και με 264 και την 321 ρομ..εκτος θηκης ολα καλα ...παντως η θηκη του πεφτει λιγο μικρη ..εκτος αν φταει και ο μαγνητης :X :X

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και soft reset πατώντας κάποια πλήκτρα, και όχι το εσωτερικό κουμπί που έχει για το σκοπό αυτό;

 

Αν ναι, τότε αυτό εξηγείται, γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν το βάζω μέσα πρέπει να είναι συνεχώς το joystick πατημένο προς τα κάτω :confused:

 

Η θήκη ίσως "ανοίξει" και μαλακώσει με τον καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι καταρχας,

Εχω δυο ερωτήσεις.

Αρχικά, υπάρχει κανένα ελληνικό πληκτρολόγιο με το οποίο τα μηνύματα να είναι 160 γράμματα αντί για 70;

Και δεύτερον, πώς μπορώ να βάλω δικό μου ήχο στο ξυπνητηρι; Σε ποιο φάκελο πρέπει να βάλω το αρχείο;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καταλαβες λαθος... ο φιλος hellas200 εγραψε

να απεγκατεστησεις το WiFiFoFum....

και μετα εγκατεστησε το NET Compact Framework 2.0

 

Παντως να ξερεις οτι προγραμματα μπορεις να απεγκατεστησεις εδω:

Εναρξη> Ρυθμισεις> Συστημα> Καταργ. προγραμμ...

Το κατάλαβα αυτό που λες, αλλά εγώ ρώτησα γενικά από που απεγκαθεστούμε το ΝΕΤ γιατί στην κατάργηση προγραμμάτων δε το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα αυτό που λες, αλλά εγώ ρώτησα γενικά από που απεγκαθεστούμε το ΝΕΤ γιατί στην κατάργηση προγραμμάτων δε το βρίσκω

 

Αν δε το βρισκεις στην Καταργ. προγραμμ... υπαρχει η περιπτωση να ηταν .exe και απλα να το ετρεξες χωρις να χρειαζοταν εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα αυτό που λες, αλλά εγώ ρώτησα γενικά από που απεγκαθεστούμε το ΝΕΤ γιατί στην κατάργηση προγραμμάτων δε το βρίσκω

 

καποια προγραμματα δε φαινονται στην απεγκατασταση ειτε γιατι προστατευοναι απο τα windows ειτε γιατι ειναι ενσωματομενα

(αν θες μπορεις να βαλεις καποια unistalller προγραμματα για ppc)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...